CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aily

UMRAH & HAJI VIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]

Salam.
Alhamdulillah akan berlepas ari ni.
Doa kan kite kat sini dpt menunaikan umrah lagi dlm masa terdekat.

Agar dpt umrah mabrur.
transporter & jellybee

Salam.
Alhamdulillah akan berlepas ari ni.
Doa kan kite kat sini dpt menunaikan umrah lagi dlm masa terdekat.

Agar dpt umrah mabrur.
transporter & jellybee
transporter Post at 16-3-2010 09:15

Salam Hj

Terima kasih doakan saya. Insyaallah saya akan doakan semoga sahabat2 disini dapat ke sana lagi. Tolong tengok2kan/meriah2kan thread ni ya. Sampaikan salam saya pada jellybee.

220# aily

semoge dipermudahkan segala urusan dan perjalanan pergi n balik..insyaallah....
whoelse_i Post at 16-3-2010 08:37

Salam whoelse_i

Terima kasih doakan akak

220# aily

Waalaikumsalam aily,

Kakak doakan semoga Allah SWT mempermudahkan segala urusan aily dan ahli rombongan, selamat dalam perjalanan, diberikan kesihatan yang baik dan kembali dengan umrah yang maqbullah.

Terima kasih kerana akan turut mendoakan kam di sini....

rabbi yassir wala tu assir ya karim ya asiadi...
Maknanya lebih kurang : Wahai tuhan,permudahkan lah,dan jangan menyusahkan/memberatkan wahai yang maha mulia..

http://mforum3.cari.com.my/viewt ... age%3D1&page=32

yang ni pun boleh

Follow Us
kan lagi elok bwk sekeluarga dgn that budget rather than going there with all luxury arragement....

kalau mampu tak pe..tak mampu..buang duit saja.....
HUSSAINTAHIR Post at 14-3-2010 20:14

betul tu harga ngalahkan haji kalau ber2 dah dekat rm80k boleh bawa xtra 15org umrah biasa
bagi aku dah banyak baik buat amal macam org kaya sarawak yg aku cakap tiap tahun sponsor
70% dari nilai semasa. tapi bagi yg ke mana2 tak leh tak naik 1st class rasa2nya dah dekat gak
dgn harga VVIP tu sebab kalau 1st class ke jeddah dlm rm12k lum campur 1st class ke madinah
& ground 1st class maybe total up to rm20k-rm25k. ni jenis bercuti ke mana2 mesti tiptop 1st
class so kalau umrah dia tak buat sama dgn destinasi yg lain dia rasa tak patut kut. WA

Salam Hj

Terima kasih doakan saya. Insyaallah saya akan doakan semoga sahabat2 disini dapat ke sana lagi. Tolong tengok2kan/meriah2kan thread ni ya. Sampaikan salam saya pada jellybee.
aily Post at 16-3-2010 09:49

W/salam kak. Semoga Allah memberkati perjalanan ahli rombongan jemaah umrah Malalysia ke Tanah Haram..Amin...

erm, niat dihati nak antar ayah pegi umrah... tp masalahnya dia ada sakit buah pinggang.. kene dialisis 3 kali seminggu.. agak2 pakej travel agen mane yg ade menyediakan kemudahan untuk pesakit cam ayah saya ea? kalau xde travel agen, camne saya nak dapatkan maklumat ttg pusat dialisis di sana..
terima kasih kerana sudi membantu....

erm, niat dihati nak antar ayah pegi umrah... tp masalahnya dia ada sakit buah pinggang.. kene dialisis 3 kali seminggu.. agak2 pakej travel agen mane yg ade menyediakan kemudahan untuk pesakit cam ay ...
izza_dude Post at 17-3-2010 21:59

kalau kes camni baik ikut tabung haji travel & rasanya jawapannya dah tak wajib bagi dia

Assalamualaikum,
nak berkongsi kemusykilan sikit...kawan saya nak gi umrah (dia ni perempuan) tak ditemani oleh sedara mara tapi menumpang ikut dengan famili friend.  bila cerita punya cerita dia ambil package sebilik laks dengan famili tumpangnya nih...yang terdiri dari suami isteri dan seorang anak gadis...boleh ke cenggini macam..tak sesuai aje situasi ni...macamana boleh lepas ye under package tabung haji travels...apa pendapat forumer sekalian..patut tak saya beri teguran ke atau diam-diam aje

niat mmg nak pegi lagi thn ni,kalo blh secepat mungkin
tp risau blh jadi fitnah kalo pergi

izza my sister pun buat dialisis dan pegi umrah last year dgn pakej tabung haji...time tu bulan ramadhan...bole tapi mmg sukarsket sebab setiba di jeddah..mereka akan refer surat doktor...dan ada pelbagai proces lagi disana...lebih2lagi my sister kelihatan sihat tak spt org yg buat dialisis so pak arab sana mushkil kalo ubat tu utk my sister....so why not try tabung haji.....

erm, niat dihati nak antar ayah pegi umrah... tp masalahnya dia ada sakit buah pinggang.. kene dialisis 3 kali seminggu.. agak2 pakej travel agen mane yg ade menyediakan kemudahan untuk pesakit cam ay ...
izza_dude Post at 17-3-2010 21:59

220# aily

assalamualaikum

buat semua pencinta 2 kota suci, moga kita sentiasa dlm limpah rahmatNya..

hanni x sempat nk wish slamat jalan pada kak aily. Mesti skrg ni kak aily dlm masjid Nabi, br abis solat zohor...Hanni doakan moga perjalanan sepanjang umrah dipermudahkan..

dan begitu juga buat rakan2 yg bakal menjejakkan kaki ke Tanah Suci.. semuga selamat pergi dan kembali. Mg ibadah umrah diberkati.. ameen

232# napsiah123

hmmm payah jugak napsiah bila pegi tanpa mahram.. n apatah lagi bila tinggal sebilik..
ermm xde sesiapa yg nasihat atau maklumkan hal2 ni pd kawan napsiah?

183# ayahjoe

thanks ayhjoe.. nice pics..
moga Allah jemput hanni utk jadi tetamuNya lagi.. amenn.
rindu sgt2 utk kembali ke sana...

Assalamualaikum,
nak berkongsi kemusykilan sikit...kawan saya nak gi umrah (dia ni perempuan) tak ditemani oleh sedara mara tapi menumpang ikut dengan famili friend.  bila cerita punya cerita dia amb ...
napsiah123 Post at 18-3-2010 07:05

Salam napsiah123..

MasyaAllah macamane boleh jadi macam tu..masa pergi daftar umrah tu adakan kawan u tu tak bagitau travel agent yang dia hanya tumpang mahram family friend je..Sah2 kawan u tu bukan ada ikatan persaudaraan (muhrim) di antara mereka kan!, hanya kawan baik seagama ajelah nie. Kalau perempuan semua satu bilik ok la tapi kalau dah campur dgn suami kawan u tu dah kira haram. Bayangkanlah kalau dah sebilik aurat pun sentiasa kena jaga..lagi2 kalau dalam ihram...Wallahualam.  Semoga Allah terima amal ibadah hambanya..InsyaAllah...

Dulu2 pun ada sorang jemaah perempuan pergi umrah seorang diri tumpang mahram dgn akak dan suami (kami tak kenal pun siapa dia hanya jumpa di airport masa hari nak berangkat)...tapi bilik kami asing2. Memula akak mmg tak berapa setuju hamba Allah nie nak tumpang2 mahram, tapi bila kenang2 dia pun nak buat amal ibadat akak diam aje, walaupun hati tak setuju, tapi mungkin dari mula dah menipu (mahram) tu yg banyak sangat dugaannya.....pengalaman umrah yang paling banyak time tuh....

tulah masalahnya

calon takde lagi

minta jasa baik akak doakan..amin..
HUSSAINTAHIR Post at 12-3-2010 21:53

xde calon? ishhh... agaknya hussain yg memilih kot?: hehehe
takpe, sabar sain...jodoh yg baik utk lelaki yg baik. Insyallah bila sampai masanya nnti..jgn lupa jemput

Buat Napsiah 123...u kena bagitau jugak kat kawan u tu..(kalau dia belum berangkat la)..boleh travel agent rearrange semula pasal sharing room tu. Jemaah dtg nak buat amal ibadah utk mendapat keredhaan Allah s.w.t. jgn kita terlepas pandang. InsyaAllah semoga travel agent mengambil berat atas permasaalahan ini.

Assalamualaikum,
nak berkongsi kemusykilan sikit...kawan saya nak gi umrah (dia ni perempuan) tak ditemani oleh sedara mara tapi menumpang ikut dengan famili friend.  bila cerita punya cerita dia amb ...
napsiah123 Post at 18-3-2010 07:05

tumpang mahram perkara biasa tapi agen mesti tau n kalau adik ipar skalipun takkan
letak sebilik paling2 nak gak jimat pompuan sebilik yg laki tu dia akan join dgn laki lain.
niat nak buat menda baik jalannya kena betul memang tak salah sangat bab mahram
tapi bila kes bilik tak leh ambil ringan. yg ikut tu satu yg bagi tu pun satu hal gak. baik
suruh kawan tu jadi madu sebelum gi tak timbul lah haram