CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aily

UMRAH & HAJI VIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Reply  aziefa

cantik2 la lampu kat masjid haram ni..
sy slama ni x prasan sgt...
huhuu.. mmg ...
Hanni Post at 29-6-2010 19:14

Salam Hanni

Akak umrah baru2 ni bersama seorang kawan masa nak tunggu masuk waktu solat isyak, kami meronda dalam masjid terlangut2 pandang keatas tengok lampu2 ni he he macam pertama kali pergi pulak. Tapi memang kagum & cantik sangat lagi lagi tengok langit2 dalam masjid tu selama ni tak lah beria nak tengok sampai tak terperasan pun ada 3 kubah atas kepala he he. Hanni memang kena pergi lagi ni. Jom jom

saya dpt pegi gak bukit magnet tu. amazing kan bas blh gerak sendiri laju lak tu walaupun bukan turun bukit.
ank saya kata tanahnya tu full of magnet maybe sbb tanah tu kehitaman

Walaikumsalam..
Alhamdulillah...
Ini pertama kali buat Umrah ke ???
Akhir Ramadan ni memang ...
aziefa Post at 29-6-2010 17:26

ya...first time...takut jugakk untuk menempuh.....tau mmg ramai musim akhir ramadhan sama ngan haji (dari buku dan pengalman kawan) itulah....saya harap jemputan Allah ni....tak terhenti..(takut gak) saya boleh tarikh itu saja untuk pergi...sbb sy ni buat partime study so sepanjang waktu tu jer takder kelas...alhamdulillah boleh saya ke sana....semoga Allah memudahkan langkah saya.....

ya...first time...takut jugakk untuk menempuh.....tau mmg ramai musim akhir ramadhan sama ngan haji ...
NonaNaga Post at 30-6-2010 01:46

Salam
Kami pernah balik Umrah pada 3 ramadhan dan jemaah di Makkah hampir cecah 1 juta.
Klau Umrah ramadhan ni boleh harungi ........ Haji nanti OK lah tu, InshaALLAH.
Agar dpt Umrah yg mabrur.

Info Madinah..

SUASANA MADINAH MENJELANG KIAMAT

Keadan kota Madinah sebagaimana yang telah dijelaskan dalam hadits-hadits shahih terdahulu,
bahwa Dajjal tidak dapat memasukinya, maupun memasuki kota Makkah.

"Di mulut-mulut jalan kota Madinah ada malaikat-malaikat penjaga,
(sehingga) kota ini takkan dimasuki wabah penyakit maupun Dajjal." (HR-Bukhari-Muslim)

"Madinah takkan dimasuki rasa takut terhadap si picak Dajjal.
(Karena) pada waktu itu kota ini memiliki tujuh pintu. Masing-masing dijaga dua orang malaikat." (HR.Bukhari)

Hal itu tak lain karena kemuliaan kedua kota tersebut. Keduanya adalah Tanah Haram yang aman dari gangguan Dajjal.
Dia hanya bisa datang di wilayah yang tidak subur dekat Madinah.
Di kala itu, bergoncanglah Madinah tiga kali.
Maka keluarlah dari dalam kota siapapun yang berhati munafik, laki-laki maupun perempuan.
Sehingga kota Madinah bersih dari segala kotoran.
"Sesungguhnya kota ini adalah Thaibah (harum).
Dia sendiri yang akan membuang kotorannya lalu semerbaklah keharumannya." (Al-Hadits)

Dengan demikian, kota Madinah akan tetap ramai pada saat Dajjal beroperasi
dan juga pada masa turunnya nabi Isa bin Maryam, sampai beliau wafat dan dikubur di sana.
Sesudah itu, barulah penduduk Madinah akan keluar meninggalkan kota itu.

Dan dari sinilah urutan-urutan peristiwa yang mengantarkan kita pada kiamat besar (kiamat Qubra--
kiamat sudah diambang pintu) akan benar-benar terjadi. Hingga pada masanya,
Baitullah pun tidak lagi dikunjungi orang, malah akan dihancurkan oleh orang terkutuk yang bernama Dzussuwaiqatain.

La Hawla wala Quwwata' Illa billahil 'Aliyul Adzim.
Wallahu 'alam bissawab
aziefa Post at 29-6-2010 12:28

اللهم صل على محمد و ال محمد

Terima kasih kepada yang mendoakan saya...saya amat2 menghargainya...

dari semalam saya diserang selesama dan batuk..ujian untuk saya..harap2 bila dah sampai sana nanti kesihatan saya bertambah pulih....

Follow Us
Reply 2466# dhiyazafira

Insyallah time nak pergi nanti sehatlah tu..
Insyallah juga nanti kat sana sehat dan boleh mengerjakan Ibadah Umrah dgn sempurna..
Aminn..
Rajinlah makan ubat dan banyakkan berdoa...     

ya...first time...takut jugakk untuk menempuh.....tau mmg ramai musim akhir ramadhan sama ngan ...
NonaNaga Post at 30-6-2010 01:46

Salam..
First time pergi..lepas tu pi Umrah Akhir Ramadan..
Serupa macam kawan Kakak..
Dia first time pergi..Umrah Akhir Ramadhan..
Terkejut jugak dia...ramainya manusia..kata dia..
Masyallah..   

Cuba pergi kat sini
aily Post at 28-6-2010 23:14

thanks aily!!!

Terima kasih kepada yang mendoakan saya...saya amat2 menghargainya...

dari semalam saya diseran ...
dhiyazafira Post at 30-6-2010 09:34

semoga cepat sembuh... la nih musim panas kat mekah.. sampai waktu malam pun terasa bahang panasnye... walau tak bercahaya matahari..kena minum air zam-zam bebanyak bila tiba moga dapat berkat penyembuhan air zam-zam nih..

rindunya

rindunya

bastnya dpt gi umrah.. kalau ade rezeki insyaAllah tahun depan bulan 3 tahun dpn bella, makcik, mak & ayah gi... x sabarnya

Assalamualaikum.....

Semoga semua nya sihat walafiat.... Baru sempat online, jenguk2 baca beberapa page...Alhamdulillah, ramai kawan2 baru kat sini....seronok dpt baca cerita2 tanah suci...

Ramai yg nak gi umrah ramadhan ye....wahhh bestnya.... semoga dipermudah segala nya dan dikurniakan umrah maqbullah...aminn...

Hussain, adikzarif, kak azie, ibu, kak aily, kak lemon dan lain2 lagi....bila nak buat gathering umrah ni, jom buat sebelum puasa, makan nasi mandy ke...hehehe

Salam semua...

Nak share citer sikit...

Pagi tadi dapat panggilan dari agensi. Dia mintak utk saya dan isteri buat perubahan berikut :

1) Tarikh berlepas 17/Jul (Sabtu) --> 16/Jul (Jumaat)
2) Flight dari Singapore (SV) --> Flight dari KLIA  (MAS)
3) 15H/13M  --> 12H10M
4) Harga pakej kekal
5) Tambahan bayaran utk pengangkutan JB-KLIA RM50/org

Ya Allah, tuhan sajer yg tau betapa kecewanya saya dengan perubahan ini. Alasan yg diberikan ialah kerana ada jemaah yg lewat bayar, agensi tidak dpt beli tiket penerbangan spt jadual yg dikehendaki pada harga yg lama. Semuanya dah jadi harga baru yg lebih mahal.

Ini antara sbb saya rasa sungguh kecewa dgn perubahan yg dicadangkan :

1) Kena mohon cuti lebih awal (ikut jadualnya mmg akan sibuk pd hari Jumaat dan Sabtu tersebut - even boss pun masih menyangka yg flight saya pada hari Isnin 19/Jul spt jadual asal. Dah dipinda ke Sabtu, tapi saya belum bgtau boss utk tidak hadir hari Sabtu tersebut. Ini nak tambah pula hari Jumaat....

2) Mmg sengaja pilih berlepas dari Singapore semasa mula memilih pakej dahulu. Lebih dekat dari rumah kami.

3) Pengurangan hari utk berada disana. Entahlah, mmg susah nak redha dgn pengurangan ini, iyerlah, seboleh mungkin saya berhajat utk berada selama mungkin disana dgn kos yg semurah mungkin. Ini kali pertama kami ingin menuju ke sana.

Saya mohon utk berbincang dgn isteri, kerana dia juga bekerja. Belum sempat tengahari, sekali lagi agensi talipon minta jawapan bersetuju dgn cdgn mereka atau tidak, sedangkan saya masih belum dpt bercakap dgn isteri.

Biler dpt berhubung, isteri pun terkilan. Dia nasihat utk bersabar dan menerima sahaja. Saya masih berbelah bahagi, tapi lebih kepada mahu menangguhkan pemergian. Bercakap ke diri sendiri utk bersabar, mungkin ini  sedikit dugaan yg Allah beri, spt yg byk dbaca dlm thread2 lepas.

Akhirnya, saya buat keputusan utk tidak akan menjawap pada hari ini jugak. Saya ingin melakukan solat istiharah dan memohon pertolongan Allah utk tunjukkan apa yg perlu saya buat. Saya fikir, adalah munasabah utk saya meminta tempoh sedikit lebih dari agensi, kerana perubahan yg dbuat agak major.

Lantas saya menghantar sms kpd agensi, memaklumkan yg saya mohon masa sehingga esok utk menjawap berkenaan pertukaran itu dgn alasan byk perkara yg perlu saya arrangekan. Tergerak di hati kecil utk berterus terang. Saya tulis bahawa sebenarnya saya keberatan, tapi jawapan muktamad tetap saya akan bagi esok.

Selang setengah jam, sekali lagi agensi talipon saya. Sdg saya baru ingin jelaskan kenapa saya minta sedikit masa, terus dia bgtau pertukaran yg dicdgkan tadi tak jadi, dan tarikh dan tempat berlepas kembali kepada asal. Katanya, syarikat penerbangan bagi semula harga spt harga lama.

Alhamdulillah. Gembiranya saya. Bersyukur sgt2 kehadrat Allah.  Cuma di beritahu, masa disana mungkin dikurangkang/dilebih dlm sehari, bergantung kepada tiket penerbangan.

Ya Allah, baru sedikit ujian yang diberi, saya dah menggagau tak keruan. Nipisnya lah iman saya nih.

Salam semua...

Nak share citer sikit...

Pagi tadi dapat panggilan dari agensi. Dia mintak utk  ...
larkin Post at 1-7-2010 17:26

encik larkin,
alhamdulillah dapat gak pergi. Semoga dipermudahkan urusan untuk ke sana

Reply 2449# Hanni

Rata2x klinik yg Kak Riena gi servey dlm RM100 yg plg murah... tp ari tu cuma byr RM5 je sorang. Menurut hamba Allah tu, suntikan percuma ni cuma ada menjelang musim haji shj....

Assalamualaikum..
Memang Umrah Ramadan ni memang mahal..
Makin hujung Ramadan...makin mahal. ...
aziefa Post at 29-6-2010 10:53

Betul tu Kak Zie, sbb time nilah org berlumba2x nak kumpul pahala & berkat berpuasa & mengejar mlm Lailatul Qadar di Tanah Haram...Tapi klu Kak Sunsuria nak gi lepas Raya Haji / Dec kelak..., harganya pun mhl gak tak jauh beza dgn Ramadan.... klu x silap Rienalah sbb time ni wajib ambil Visa Ziarah (ooppss sorry klu silap!!!)...

Post Last Edit by Mas916 at 2-7-2010 16:48

pagi td dh amik jab...
igt ka 1 jab ja...
sekali kena 2 jab.. kiri kanan kena....duh...

pagi td dh amik jab...
igt ka 1 jab ja...
sekali kena 2 jab.. kiri kanan kena....duh...
Mas916 Post at 2-7-2010 14:00

hehe boost immune ...supaya kuat..heheh...

ACYW 135 dgn influenza ke?