CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

betul la june..kenapa derang suruh masuk terus yg 41k tuh...tak masukyg 2k, 6k tuh dulu....same jugak macam hai-o tuh..kenapa depa racun orgmasuk yg 21k punya...pastuh siap ajar buat loan, bayar guna duit 1monthyg dapat tuh sebab dui tuh confirm dapat kat kita kalo dapat orang ketak...yer la...tuh la sebahagian duit kita rm21k or 41k tuh kan..
kenapa???sebab kalau banyak org masuk, lagi banyak untung dan cepat la org2 atasan dpt hasil....
betul tak june...bleh explain detail tak kat aku....??
aku dah study dah MLM punya strategi nih..sama je...
tapi apapun,,aku puji nko... kuat semangat.....
dan..tolong jelaskan apa yg aku nak tuh...
tq..
dainese Post at 17-3-2010 08:45

derang suruh?? - SAPE YG SURUH KO IKUT ORG YG AJAK NIAT NYE TAK BTOL?. sbnrnya atas kita sndiri utk wat pilihan, start dari mane kita yg mampu. kalo dh takde sgt pilihan, mulakan dari modal yg rendah.. mybe 1-2 bln awal pulangan yg awak rase tak sama mcm mane org yg start ngan modal yg tinggi. kerja dan usahanye sama, tapi pulangan berlainan. modal rendah, dapat pun skit, modal tinggi, dpt pulangan lebih.-MANE SATU YG AWAK NAK? apply kan mende ni pada bisnes konvensional biasa, base on modal, kalo takat rm2k kedai ape yg kita bole setup, kalo modal tinggi dh tntu nk bisnes yg lebih menguntungkan.kalo bole, tak nk awak terasa rugi.. sbb dh jadi kt sy, sy start modal rendah, kawan yg sy ajak start ngan modal tinggi. kita yg mengajak dpt ciput, dia mengajak kawan dan join dia dpt byk.. ape yg awak rase?. org takde perasaan jer kata OK JER...TAKPER... NO HAL.... buat sesuatu tu, kalo bole pushing the limit, buat saja.. kene berani.

depa racun?? - bukan meracun, org ajak join bisnes tak bg awak mati punye.. tu la mcm sy kata tadi, tengok attitude org yg mengajak.. org yg buat bisnes dgn hati, u bole nmpk auranya.. org buat bisnes sbb kepntingan diri u bole nmpk dari awal.. mereka2 yg berjaya terlebih dlu dari kita, dh nmpk peluang yg mane bole bg kita capai satu peringkat di mane pendapatan kita dh dlm keadaan zon selesa..  sbb time tu kita dh bole menilai nk terus wat part time or full time.. takkan nk dikejar gaji tetap yg mmg kita tau berape kita dpt tiap2 ujung bulan(tgh bulan tercekik, mkn pun berkira2, ujung minggu dok diam2 kt rumah sbb dh takde ongkos nk bebelanja), compare ape yg kita dpt dari bisnes nih. dh smpai tahap ni, kita kene ada sifat serius dgn bisnes yg kita pilih. lepaskan la jawatan asal kita, bg la peluang kt penganggur yg takde keje, ganti tmpt kita.. secara tak langsung, kita dh mmbantu org dpt peluang pekerjaan..bila kita serius dlm bisnes, org tak takut  nk ikut apa yg kita buat.. sbb kalo derang bole survive nape kita tak mo mcm derang..

sebab kalau banyak org masuk, lagi banyak untung dan cepat la org2 atasan dpt hasil....
-dlm FC kita tidak mahu ramai follower, yg kita nak train partner2 yg join jadi leader.. -kita nk leader yg bekarisma dan ada attitude.kita nk kan leader yg bole ajak, support semua partner2 yg ada (bukan setakat partner2 kita shj) jadi mcm derang yg dh berjaya.. kalo kita btul2 faham cara kerja dlm FC, bukan mengkayakan org yg mengajak kita, tapi mengkayakan kita juga... silap hari bulan kita bole mengatasi org yg mengajak kita. tak de hal nk langKah2 bendul dlm FC.. .
sy bersyukur, sy dikelilingi leader2 yg attitude nye sgt sy kagumi..walaupun sy masih freshy dlm FC..sy bersemangat kerana mereka, dan kerana mereka juga sy terdidik dgn sifat2 yg sy sebut2 selama ni... buat dgn HATI.

HARAP2 APE YG SY TULIS NI SEDIKIT SEBYK TERJAWAB PERSOALAN AWAK dainese..

Post Last Edit by happydot at 17-3-2010 10:17

napa  june_bunga tak terangkan ttg kelebihan FC? Tapi bukan dr segi cara keja, sebaliknya terangkan ttg product yg dijual... apa bagusnya? Lagipun kan FC ada lesen MLM. If ada lesen tu, mestinya jual brg. So brg apa yg dijual, apa kelebihannya etc....

Coz dr mula till post skg ni, yg diarguekan di cni ialah ttg modal & cara keja. Takde lak cerita pasal product. Yalah, since june dah mention if modal 2k dapat untung sikit, modal byk untung byk, cam org buka kedai kan... tapi if buka kedai, org biasanya akan promote brg dia, bukan cara keja dia . If org tanya, buka kedai apa...  jual baju, jual makanan etc.. jarang org tanya cam na dia buka kedai, modal berapa etc...
So terangkan... kelebihan product, harga supply, harga jual, margin untung etc...

241# june_bunga
tq june kerana menjawab dengan penuh berhemah dan berdedikasi...
memang clear explaination nko tuh...
tapi, serius cakap..kebanyakan otai2 FC nih akan lebih bercakap pada level 41k je...dia x ka explain yg rendah2 nih, seolah benda tuh takda..melainkan, ada org yg dah biasa dengan MLM nih akan bertanya..dan betul la ko cakap tuh..modal kecik, return pun kecik la kan...risk, apa2 jenis bisness pun sama jugak...
depa nih lebih teruja, excited cerita benefit2 yg 41k nih...garis sana, bulat sana sini....
bila tanya yg rendah2 tuh, macam nak x nak je jawabnya kan...?
itu pada group yg aku jumpa..maybe aku x jumpa group nko nih..
mana la tau kan...kalo aku jumpa, aku 'teruja nak masuk'...

ok..aku ada member yg masuk FC..modal paling kecik..x silap berape ntah..1k kot..
dia kata, ok la...stakat nih dah boleh cover balik modal dia tuh...
so..kira ok la kan...tapi, skang dia dah stop aktif benda2 tuh...
aku pun x tau kenapa...
maybe sebab aku cakap, KPDNHEP nak rush kot FC nih...:re:
sorry eh..sebab aku nak hilangkan sorang permata yg berharga dlm FC....

so...june boleh jawab tak soalan aku...
kenapa KPDNHEP beria2 nak sekat benda nih???
tq...

244# june_bunga

okies dukies...{:1_125:}

230# june_bunga

TQ krn menjawab soklan saya

saya baca thread ni dr mula sampai le page last.... saya masih tak tau apa produk FC ni. maklumlah saya ni bukan org gomen. org private je. selalunya MLM ni dia target org gomen je sbb senang nak buat loan. org private ni pandang sikit2 je. tapi saya follow thread ni sbb nak bg kesedaran kat kakak saya yg keja gomen tu yg sedang diasak dgn bermacam MLM.  so soklan saya.... apa produk FC ni? kalau dah sampai 41K punya modal.... selori ke barang kita dpt.. mcm soalan sorang forumer tu la...kenapa dr mula sampai habis asyik citer pasal kerja... mana PRODUK?

kedua... apsal...MLM ni kebanyakkan attack org keja gomen? adakah krn org gomen senang buat loan? ye lah kalau keja private gaji baru RM1200 bertuah le ko nak buat personel loan. kalau keja gomen senang2 je 10k boleh dpt.

230# june_bunga  

TQ krn menjawab soklan saya

saya baca thread ni dr mula sampai le page last.... saya masih tak tau apa produk FC ni. maklumlah saya ni bukan org gomen. org private j ...
norzyy Post at 17-3-2010 11:10

aku tolong jawabkan eh...
FC nih produk aroma teraphy dari france...
didakwa, pewangi tersebut mampu menyembuhkan pelbagai jenis penyakit dan perokok2 dalam kereta tuh, akan kurang kesan bau rokonya...dipercayai harga paling mahal lam beger nih hampir menyamai sebijik vios..x atu spek j atopun g..hehehe
ang gie sur kat web nih :
www.dchl.com.my

banyak benda dalam tuh..aku ada tanya pasal produk...
dia cakap jangan risau..produk tuh yg kedua..yg penting sistem nih akan membantu produk tuh nanti camana nak jual...
itu yg KPDNHEP marah tuh....{:1_143:}

Follow Us
hoooh..lupe..pasal loan dan orang gomen selalu jadik mangsa..
modus operandi depa akan sasar kumpulan P&, iaitu gred 41 keatas untuk masuk yg 41k nih..selalunya jadik mangsa freshie2 yg baru kije gomen..ada jugak yg dah berfamily join benda nih..tapi huru hara la life depa...malam2 kena tinggal family..tiap2 minggu kene follow event high class, dressing sure kene vogue...yer la..kalau x aktif, betul la june cakap...nak rezeki lebih, kena la kerja lebih...
{:1_115:}

aku tolong jawabkan eh...
FC nih produk aroma teraphy dari france...
didakwa, pewangi tersebut mampu menyembuhkan pelbagai jenis penyakit dan perokok2 dalam kereta tuh, akan kurang kesan bau rokon ...
dainese Post at 17-3-2010 11:41

sama cam produk lamb berger..??? :@sah FC ni menipu melayu...fida akan tolong sebarkan ke seluruh dunia internet menerusi facebook....dan minta bakal-bakal mangsa yang kebanyakannya terdiri dari student IPTA (especially UPM) masuk thread ni...terima kasih atas info dari en.zarul dan dainese

sama cam produk lamb berger..??? :@sah FC ni menipu melayu...fida akan tolong sebarkan ke seluruh dunia internet menerusi facebook....dan minta bakal-bakal mangsa yang kebanyakannya terdiri dari stu ...
alfida Post at 17-3-2010 11:49

lorrr...
x tau ke...
ish...FC nih pakai produk lamb beger ler...huhuh.. aku ingatkan semua dah tau...
adehhhhhh....
selamatka la student2 melayu kita di IPTA tuh..
kesian depa..habiskan duit ptptn semata2 masuk benda nih....
memang realiti nih...aku tak tipu...

Kesian betul dgn org yg terperangkap dan terpaksa buat loan semata2 nak masuk MLM nie...Benci sgt bilea diorg guna perkataan Perkongsian BUsiness...eeeiiii...geli lah...kongsi bisness taik kucing... padahla nak kita jadi downline dia...

Org MLM nie akan kehilangan kekawan forever...saper nk angkat call korang setelah korang nipu ajak makan padahal nak gi taklimat dan paksa2 org masuk...Tolng Jgn paksa Org lah...Kemaruk duit sgt ker..

lorrr...
x tau ke...
ish...FC nih pakai produk lamb beger ler...huhuh.. aku ingatkan semua dah tau...
adehhhhhh....
kesian depa..habiskan  ...
dainese Post at 17-3-2010 11:59

biar june jawap ttg product, mmg nak dia yg jawap coz dia lebih tahu... tapi dia sebok ngan keja 'hakiki' (apa tah, kerja bergaji kut.. hehehe), rasanya bila dah join ngan FC ni, mana nak pandang keja makan gaji lagi... maklumlah org dpt ribu raban sebulan. so biar june jawap, nak tahu sgt  ttg product ni..

252# happydot
june...harap dapat panggil otai2 FC, mai jengok dlm nih..nak jugak dengar penjelasan depa selain bersua muka...

baru2 ni aku ada pegi kt opis diaorg dengar penerangan(kena perangkap)kat sunway. mak aih punya la ramai pakai fairlady,z4, evo pun ada. peerrgghhh tiba2 jer semangat yakin boleh datang. masa dengar kata2 dr marquies(ntah susah sebut)huuu modal tu nampak kecik jer..memang bila2 pun boleh kasik..balik rumah bila pikir balik ..dapat pedoman...diaorg ni bekobar2 kata nak tolong tapi sebenarnya nak penuhkan downline, baru dapat income sampai 15k sebulan bukan nak jual barang sgt pun. org macam aku ni lak mana nak cari 13k apatah lg 41k. 2k tu pun teketar2 nak bagi..
pastu siap kondem kerja aku sekarang keluar pg balik ptg la. o.t la...bla bla
yg aku perasan diaorg tu banyak abihkan masa ngan kelab jerrr...cakap skit.... betull!!!
semoga kalian berjaya la yer... mungkin rezeki aku bukan jalan ni..aku tumpang gembira

254# abanglong
betul..betul..betul...
itu la trade mark ayat tukang kepale hangguk yang dok kat tepi apabila marquise berkata2...
serius..depa nih suka kondem konvesional bisness..not good la gitu...
biar la korang nak meniaga apa pun, tapi jgn la nak kondem bisness lain..

kalau bisness hanpa nih betul2 punya bisness takpa..
setakat labur banyak duit, nak menagih orang masuk bwh kita lagi...
sorry....tak semua org boleh layan bisness sebegitu rupa...

apsal kalau wat bisnes mlm nie kena tunjuk kete hebat mcm merc ka bmw ka.... naper tak tunjuk banglo ka and kalau yg pompuan nie, tunjuk lah pakai hadbag LV ka hermes ka... barulah gempak... hehehe

lorrr...
x tau ke...
adehhhhhh....
kesian depa..habiskan  ...
dainese Post at 17-3-2010 11:59

kwn aku kt U dlu, hangus rm1k lbey sbb join bnd ni
sian die

kalau fairlady,Z4, laki pompuan suka,...kalau handbag tu azwan ali jer suka...mana leh jln bisnes..hihi maap azwan ali

mana org friends club ni...bgla respon!!! kot2 aku berubah pikiran,...sapa taknak fairlady ooiii

aku masa jumpa group2 nh dulu..
depa siap cakap...geng2 FC nih shoping kat butik LV..
siap tunjuk tali pinggang yg dia pakai tuh LV...

aku pun dengan meleleh air liur, percaya bulat....
padahal, itu la 1stime aku dengar jenama LV...
balik rumah google, ape ke natang LV nih...
hahaha....
ketinggalan zaman sungguh aku...

Post Last Edit by pink_lavender at 17-3-2010 17:05

259# dainese

bagus gak masuk kelab nie... sbb byk benda baru kiter bole blaja... kite bole kenal n taw tempat2 org kaya selalu lepak n membeli belah...

serious teringin sgt nak taw bisnes pasal ape... yg kelab nie pasal aper... tak pnh pun org approach pink... mayb pink nampak tak berduit kot (mmg kurang duit pown).... cuma yg boleh katakan yg baik ttg mlm nie, kiter punya tahap confidance akan meningkat, tak malu nak jumpa org bagai...

kalau betul FC ni bagus dan betul...kenapa bila kita google je tentangnya kat internet byk artikel yg tak bagus dr yg bagus.

kalau bagus dah tentu majoriti akan kata bagus... tapi 1st page goole je semua yg tak elok kuar.

by the way....saya jumpa link ni ....http://www.zaharuddin.net/content/view/578/95/

tajuk artikel Benarkah UZAR Kata DCHL Halal

korang baca le sendiri