CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

tanda-tanda akhir zaman ialah makin ramai jutawan,
tapi banyak yg kaya ni kerana skim cepat kaya, MLM.
mempengaruhi org bawah..

283# lovelyrose
nasihatkan kat kawan nko..
suh dia bertaubat...

41k bukan sikit tu... kalau dpt kat aku sah2 aku beli brg kemas than pakai mcm mami jarum

Korang pernah dengar tak pasal SYN community?

I dulu pernah kena ajak dengan kawan I untuk join community ni.  At first dia cakap nak ajak makan sate, so ok lah, I setuju. I ingat pergi makan sate dengan kawan-kawan yang I kenal lah, tapi rupa-rupanya dengan strangers. I rasa macam tertipu, tapi kuatkan semangat jugak ikut dia pergi makan sate. yelah, dah dalam kereta orang, mana boleh demand lebih-lebih. Ikut je lah. Bila dah sampai kat tempat sate kajang tu, ramai gila orang. Rupa-rupanya tu lah community diorang.

Ada sorang upline tu, A, (dia ni upline kawan I) claim dengan I dia dah nak dapat income 5 angka sebulan. Entah ape-ape. Kata income nak dekat 5 angka sebulan, tapi sate yang tak sampai RM40 tu pun tak boleh nak belanja. Kena bayar sendiri. Dah lah tu, pergi perjumpaan tu, pakai kereta downline die. Tak de pulak I nampak kereta si A ni. Bayar tol pun, downline die yang bayar. Nak tambah lagi, call member si A ni pun pakai handphone downline die. I tengok si A ni macam jenis mempergunakan downline dia je.

About the community, one of the leader cakap kat I, tiap-tiap malam, diorang ada perjumpaan. So terdetik kat hati I, bila masanya diorang ni nak study? Buat assignment? FYI, yang ramai join ni, student.

To conclude, I tak berminat nak join community ni sebab Leader die sendiri nampak tak betul and I tengok orang-orang atas dia, Cina. Takde melayu pun. Melayu ramai yang jadi downline. Bila kawan I nak explain pasal business plan die, I selalu mengelak.

bussines nie pernah menghancur kan kehidupan salah seorang kawan aku,dan menyebab kan dia menjadi pelarian dia kg sendir9i dia pujuk awek dia dulu wat loan 41 ribu,pastu lari tggalkan kg dgn musuh2,cerita nie dah masuk 4 tahun...so klu korang yg diajak pikir la kau nak hidup tenang dan bersederhana atau mengejar impian yg sia.2

kalau bukan pun FC tu dchl tapi yg sah memang ada bau2 bacang....konfom
lepas aku balik dr pusat tarbiyyah diaorg ..aku terpikir kenapa tak ada bangsa lain yg sedang direkrut..semuanya melayu.. yang menjerit kuat2 tu pun melayu....betulllll..abanglong Post at 18-3-2010 14:19

mengiyakan sesuatu yg kita rase betul..sebut jer la betul.. tak diajar pun mmg nk sebut btul..upin ipin sebut betul 3 kali berturut2 pun bole jadi ikutan.. tak salah kan..

sbb org melayu mula bangkit, nk memajukan diri sndiri.. takkan bangsa cina saje..india pun dh mula bangkit dari kepompongnya..

Follow Us
june bila agaknya nak pakai fairlady tu...aku kalau sebut menatang nih silap2 bleh join..
abanglong Post at 18-3-2010 16:29

insyaAllah... bukan dlm masa terdekat ni.. sy tak gelojoh..perlahan2 kayuh, pasti akan smpai jua..
yg pnting tak putus asa..

korang tgk si june smgat kental giler memperjuang kan apa yg dia buat... satu2 nye sifat paling bagus tp syg june.... benda yg awk pejuang kan ni byk memudaratkan ramai org. jd june renung2kan kan lah
azahianas Post at 18-3-2010 16:10

sblm awak bitau sy kt sini, sy dh analisis dlu.. sy memilih org yg btul2 serius utk berbisnes..bukan sembarangan org yg sy carik... sekiranya org yg berangan nk kaya cepat, arini join minggu dpn dh nk kaya, sorry la.. sy tak mintak dia join, tak join pun takpe sbb sy tau dia akan menyusahkn sy. sy bertindak sekiranya prospek yg sy ajak itu btul2 faham konsep bisnes ni  dan berkata YA  then sy pastikan dia tau matlamat dia dlm bisnes ni. yg pnting dlm bisnes MLM ni bukan secepat mane ko nk kaya tapi sekuat mane kau bertahan...

lagi bagus tanya ostad tuh..dier lagi arif....
dainese Post at 18-3-2010 14:09

awak pecaya tak kalu sy kata sy ustazah?..

terima kasih perbetulkan statement sy,mmg btul statement awak pink... tapi kan biasanya anak2 kita kalo nk pndai pun kita suh berdamping ngan org pndai kan..harap2 dgn sifat org pndai, terikut2 de ...
june_bunga Post at 18-3-2010 13:39

A'ah la tu... pandai menipu kan....

241# june_bunga  
ok..aku ada member yg masuk FC..modal paling kecik..x silap berape ntah..1k kot..
dia kata, ok la...stakat nih dah boleh cover balik modal dia tuh...
so..kira ok la kan...tapi, skang dia dah stop aktif benda2 tuh...
aku pun x tau kenapa...
maybe sebab aku cakap, KPDNHEP nak rush kot FC nih...:re:
sorry eh..sebab aku nak hilangkan sorang permata yg berharga dlm FC....

so...june boleh jawab tak soalan aku...
kenapa KPDNHEP beria2 nak sekat benda nih???
tq...dainese Post at 17-3-2010 10:17

tetinggal satu nk komen posting dainese

sgt pelik la dainese ni... kenape asik dimomokkan perkataan yg aku higlight kt atas tu? mane dia?? mane takde pun yg rush.. ehhh, dari posting awal lagi sy baca  pasal rush tu. kalo mende btol2 salah takde hati perut punye, terus derang rush.. takde kesian2 la.

june_bunga Post at 18-3-2010 23:34

hang ngaji ngan ayah pin kot ??

alhamdulillah...rata2 99% forumer berpandangan yang FC ni memang menipu....aku pun dah sebarkan menerusi rakan2 di facebook dan suruh mereka baca kat thread ni....dan mereka akan sebarkan pulak kepada rakan2 lain...dan seterusnya...at least berjaya gak 'menyelamatkan' beberapa anak bangsa kita dari terus ditipu

june_bunga Post at 18-3-2010 23:34

hang kot 'ustazah terlampau' yg kena cekup ngan JAIS hari tu kot?

Post Last Edit by mamaquereturn at 19-3-2010 07:49

slow2 ...aku ramai kekawan keje di KPDNKK...selalu gak meeting ngan mohd roslan mahayudin....(pengarah penguatkuasa)...aku pernah bangkitkan hal ni dalam meeting dulu (aku mewakili agensi aku)...dan jawapannya...mereka tgh kumpul bukti.benda ni agak lambat kerana ramai org yg berkepentingan yang akan terjejas ...faktor kemanusiaan juga harus diambil kira.....dan dia harap lebih ramai saksi dan magsa tampil kedepan buat laporan agar lebih mudah tindakan penguatkuasaan bersama Bank Negara dibuat....lagi banyak laporan / aduan diterima lebih cepat tindakan diambil....sebelum sebarang tindakan dibuat mereka akan buat meeting dgn bank negara dulu....so insya Allah tak lama lagi..adalah tu "lawatan' dibuat...

tetinggal satu nk komen posting dainese

sgt pelik la dainese ni... kenape asik dimomokkan perkataan yg aku higlight kt atas tu? mane dia?? mane takde pun yg rush.. ehhh, dari posting awal lagi  ...
june_bunga Post at 18-3-2010 23:47

hehehehe..jangan la pelik june...
kalao tak pecaya..tanya la maquereturn tuh...
KPDN tuh bukan suka suki je nak raid benda2 nih...
tunggu aduan, nak siasat...
nak2 lagi geng2 FC nih dah tau yg depa nih tengah kena intip...
memang aku akui..geng2 FC nih bijak...
bukan sengaja aku nak momok...
kalau june sendiri tak percaya..
boleh telefon sendiri KPDNHEP...
tanya dan dengar sendiri...

hang kot 'ustazah terlampau' yg kena cekup ngan JAIS hari tu kot?

mamaquereturn Post at 19-3-2010 07:40

hahaha..ustazah..kalao dah beterabur duit depan mata, kete sports depan mata..
hukum harom jadi harusssss sudah....

alhamdulillah...rata2 99% forumer berpandangan yang FC ni memang menipu....aku pun dah sebarkan menerusi rakan2 di facebook dan suruh mereka baca kat thread ni....dan mereka akan sebarkan pulak kepada ...
mamaquereturn Post at 19-3-2010 07:39

bagus sungguh usaha murni mamaque nih....
selamatkan mereka sebelum terlambat...
sebelum tergadai segala harta benda..

mengiyakan sesuatu yg kita rase betul..sebut jer la betul.. tak diajar pun mmg nk sebut btul..upin ipin sebut betul 3 kali berturut2 pun bole jadi ikutan.. tak salah kan..

sbb org melayu mula bangkit, nk memajukan diri sndiri.. takkan bangsa cina saje..india pun dh mula bangkit dari kepompongnya..
june_bunga Post at 18-3-2010 23:25

nak memajukan diri sendiri di samping menjahanamkan bangsa2 sendiri...
pegi buat loan dengan kowaja....aku tepun kowaja...cine bukit yang jawab..
siap cakap slang cina...tak fasih langsung cakap bahasa melayu...
aku dah pelik...nih along ke apa??
mintak buat table calculation..dia pun penin..
last2 dia fax kat aku yg dier buat dalam excel je...
dah sah sah penipu...dah la mahal nak mampos interest dier..

june,..ada penah tepikir tak bangsa lain tuh buat bisness ni ambil kira halal haram ke..
kita nih Melayu yang beragama Islam...kena pikir semua tuh...

ustazah june_bunga bleh tak konfomkan nama2 yg saya sebut dalam forum sy no 269 tu.??

lagi satu berita mutakhir...semalam seorang kawan saya beritahu dia kena tipu ngan sebuah company..ceritanya gini.. pada suatu hari dia ada apply mintak kerja sebagai admin officer...dipendekkan dipanggil interview..datangla mamat ni dengan penuh semangat nak dapat kerja...sampai office tu.. rupa2nya direkrut jadi downline MLM....aku punya la gelakkan dia... maunya tak datang pakai tie, kasut kilat tajam kat depan., minyak wangi lagik..last2 jadi gini plak ..siapa yg tak kecewa tul tak ...kalau aku dah bakar dah opis tu sebab iklankan jawatan tipu....

benda penting yg aku nak bagitahu sangat ialah...syarikat tu ada kat sunway mentari iaitu tak lain dan tak bukan Friends Club...ini bukan cerita bohong tapi betul..mereka sekarang dah start taktik baru cam gini lak...

kalau ustazah June_bunga rasa saya bohong boleh report polis...saya ada saksi...
kawan2 forum semua demi Allah saya tak tipu...itu yang kawan saya cerita pasal dia kena tipu masa interview..tak sangka company tu FC yg kita sedang sibuk bincang nih...