CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7126|Reply: 25

hilangkan parut dengan kurma??

salam..aku nak tanya skit,aku ada terbaca kat internet yang kurma if dimakan bersama badam akan dapat menghilangkan segala parut yang tidak diingini..
ada tak sesapa yang pernah amalkan kurma ngn badam ni?memang menjadi ke dan hilang ke segala parut2 tu?
dalam ms yg sama,aku ada terpk gak,kurma ngn badam slalu dimakan oleh org arab.sbb tu org arab takde yg ada parut kat badan dan muka??betul ke conclusion aku ni??

wah...menarik ni... tp btol ka eh? sapa dh try n tau pasal ni?

sesapa yang slalu amalkan badam ngn kurma ni..boleh la bagi testi..betul ke badan korang memang takde parut??
kalo betul aku ingat nak amalkan jugak..

sesapa yang slalu amalkan badam ngn kurma ni..boleh la bagi testi..betul ke badan korang memang takde parut??
kalo betul aku ingat nak amalkan jugak..

betol ke ni??????

ni td bru gugel...

Tamar kering (tamr)

Nabi s.a.w. Pernah bersabda, "Rumah yang tiada tamar atau kurma adalah rumah yg tiada bermakanan". Nabi s.a.w. Sendiri pernah menanam kurma atau tamar. Kurma hendaklah dimakan dengan badam untuk menghapuskan parut yang tidak diingini.  

ni link die ----> http://www.ashtech.com.my/DIL/st ... 20dalam%20Islam.htm

mmg betul la...nk try la pasni...

Follow Us
wahhh excited ni nk try la...tp mkn hari2 ader care2 tertentu tuk diamalkan ker or biler suka suki terus makan jerk...

takde ke saper2 yg pnh amal kurma ngn badam??share la kat cni..
aku ingat minggu depan nak gi beli bnda ni..
makan berapa kali aku tak tahu lak..jadikan amalan setiap hari la agaknyerr..

satu lagi aku pnh baca paper..faradhiya yg pelakon tu bila ditanya kenapa makin kurus skang..dia bagtau dia skang makan kurma...lapar je mkn kurma bg mengalas perut..lebih kurang cam diet kurma la agaknyer..

satu lagi aku penah terbaca gak..yg Pak ungku Aziz tu dia bagitau amalan dia tiap2 hari breakfast makan kurma je..bukan bulan puasa jer

camni nk borong kurma n badam byk2 la....
tp brape biji sehr kne makan eh?

pearl penah bc artikel yh sultanah pahang,sultanah hjh kalsom..mengamalkn mkn badam utk jg kecantikan..cara die kalo xsilap pearl la..badam tu rendam dlm air bru buang kulit n mkn..(kalo xsilap la sbb dh lm bc artikel tu n ingt2 lupe je)

eh,betul ke tak orang2 arab takde parut kat badan diorang??berbanding ngn orang melayu,aku rasa ramai yang berparut..tak banyak pun skit mesti ada..
bangsa lain yg bukan kat malaysia diorang ada parut tak??ada sapa2 tahu tak??

wah... teruja nak try..

pearl penah bc artikel yh sultanah pahang,sultanah hjh kalsom..mengamalkn mkn badam utk jg kecantika ...
pearlspth Post at 17-6-2010 12:05

org yahudi pandai2 sbb diorang slalu amalkan badam..sejak dari mengandung lagi..dan tiap kali makan,hidangan diorang mesti ada badam..kira cam hidangan wajib la..ibarat macam kita org melayu,sambal belacan la,wajib ada..

eh,betul ke tak orang2 arab takde parut kat badan diorang??berbanding ngn orang melayu,aku rasa rama ...
akirasporty Post at 17-6-2010 12:09

cmne ppuan arab nak berparut...dorg kan pakai tudung litup...kite ni dr kecik pakai skirt la suar pendek la...pstu dh besor merempit naik motor mcm sy ni haa...ada parut kene ekzos motor sebesor tapak tgk org dewasa kat betis kiri....ppuan arab kan diharamkan drive kete sekalipon.....kene gadis kmpg mcm sy ni kuar msuk utan main sorok2 habis bercalor kaki pakai suar pjg tp selak smpi lutut....blom kira parut jatuh basikal lg....huhuhu! ganaznye haku zaman anak dara dulu....

hehehehe... aku pun sama.. ganaz masa budak2 dulu... tomboy lah kononya... semua benda nak buat... kalau luka besar pun sorok2 kat mak x kasi nampak... pastu heal sendiri... dah besar nampak parut .. hodoh lah plak...

dari pemerhatian aku kan..ada org,masa kecik dulu parut penuh,tapi bila dah besar,dah hilang semua parut tu..dan ada org yg masa kecik parut penuh,tapi bila besar parut tetap penuh jugak..huhu..
aku rasa ini semua bergantung kepada kulit masing2..dan kulit yg terbina  tu pulak bergantung kepada makanan yg dimakan oleh kita...

kalo mknn yg kita mkn tu ada unsur2 yg boleh menghapus parut,hasilnya licin mulus la kulit kita...tapi kalo makanan kita tu takde unsur2 yg boleh menghapus parut,maka akan berparut dan berkerakla kulit kita sampai besar..

waaa....bunyi cam menarik sgt ni!!!ni ada gak jpg balik keje terus singgah giant cari kurma ngan badam...jom kita semua terai..andaikata ada hasil yg positif meh kita sama2 kasi review..tp biasanya yg ni kena amalkan sentiasa..makan masa la utk nmpak hasilnya..kena sabar dan penuh keazaman..huhu....

saya selalu makan kurma tapi kalau badam jarang le...kecuali yang ada dalam biskut almond london dengan coklat cadbury...

12Next
Return to list New