CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gilakentang

Aku Nak Balik Sekarang Jugak!!!

Penah jgk rasa nk balik M'sia masa 1st time g negara omputeh, Melbourne je pun. the 1st few days mmg la excited, masuk hari ke-4 dh bosan sbb serba serbi mahal. Tambah dgn penat dgn sejuk sbb apa2 kena jln kaki, turun naik bus / tren. Masa tu la tekak nk mkn nasi lemak la, minum teh tarik la, beli la jgk satu cup dekat 10hengget buat lps gian.

Baru2 ni pulak g Bangkok. Dgn cuaca panas pulak dgn susah nk carik makanan halal, wi-fi free, shopping pun brg2 mahal & outdated. Tambah pulak dgn bau2an kurang enak - bau pork, bau asap kemenyan apentah. Dpt pulak travel partner lembab & byk songeh, kami dh buat research dgn detailed itinerary pon siap tanye lps ni nk g mana, nk mkn kt mana.

faraway1 posted on 6-11-2013 11:05 AM
very the beautiful ya amat.
even me dah kat sini 8 tahun pun tetap suka
berlagak cam pelancong s ...

hi..lama tk nmpk.

btw, quebec tu majority french speaking kn? so u speak french?

bonita posted on 5-11-2013 10:57 PM
hi..lama tk nmpk.

btw, quebec tu majority french speaking kn? so u speak french?

ah ah, mostly french bahasa utama.
errr kira fasih jugaklah, lama kan dah kat sini..

aku pernah.. masa tu travel backpack.. naik ketapi la konon2 nak tengok pemandangan.. tapi hari ke 2 aku dah tak larat.. tengah jalan turun ketapi.. beli tiket bullet train keh3

mesmerize posted on 2-7-2010 01:06 PM
nak balik masa gi beijing china.. tak best n tak enjoy kecuali masa naik great wall.. dahle orang2 d ...

hik hik... mes, rata2 semua org ada rasa jeritan batinku kalau gi beijing ni kan..
lips rasa nak balik masa kat kedai ubat2 tu... hazabb nak boleh lepas dari situ..
dah la suka2 je `doctor' tu scan lips then kata lips ni sakit itu..sakit ini.. pendek kata semua organ dah rosak gitu..

lepas lips tepis2.... last2 dia kata `good luck' hahahahaha

dmarlinda posted on 6-11-2013 11:03 AM
faraway1, u stay in quebec? i jez got to know from globe trekker that quebec is one of the most be ...

mmg cantek sangat. dulu i gi sini zaman student us dulu drive dari niagara falls, masuk quebec terus rasa cam kat paris dengan org tak reti cakap omputeh cakap french jer pastuh lagu2 masa tu lagu tehcno jer, us mana ada dengar lagu techno masa tu.  Yang lawaknya  segala signboard jalan in french sebok gi amek gambar

Follow Us
lipsofanangel posted on 7-11-2013 10:44 AM
hik hik... mes, rata2 semua org ada rasa jeritan batinku kalau gi beijing ni kan..
lips rasa nak  ...

gitulah beijing.. one of a kind..
ai expect the same bila ai pegi bali bebaru ni.. so ai kinda be prepared la.. rupanya jauh panggang dari api
kat sana takde sapa mengekori ai, paksa2 ai beli barang, meskipun kata area yg teruk sket macam kat kuta..
eventho ada locals yg jual barang atau nak jadi supir pun just tegur2 ai gitu2 je, cakap pun baik2.. bila ai cakap taknak beli diorang paham n tak de la kejar2 ai..
kat beijing entah berapa kali ai kena paksa beli barang ngan locals tepi jalan.. siap mengekori ai ke sana ke mari lagi.. hazabedoh betul

hurm... kat dunia mcm2 ragam org ada...

ada yg suka fotografi, ada yg suka shopping, ada yg suka nak kenal budaya org..
masing2 punya minat la... x kan nak salahkan org tu suka fotografi sbb kita tak suka fotografi..

sbb tulah kalau nak travel ,cari kawan yang sama minat.. kalau travel dengan orang minat sejarah, pastu kita tak suka sejarah.. kan bosan jadinya nak kena teman dia pergi tempat-tempat bersejarah...

kalau x suka layan kerenah orang, travel sendiri sorang-sorang.. x susahkan sesiapa...

dubai...bertahan 2-3 ari je. pastu dh gigil nk blk msia. lidah dh kecur liur nk mkn pedas2 masam2. ade restoran indon/padang tp sekali dua pegi bleh thn lg. tp kalo byk kali parah le sbb mmg mahal berbanding ngan local food. gi lak musim sejuk. kering kontang satu badan. rambut keras kejung, bibir mengelupas, bulu roma pn ade yg gugur uols fastfood tawar habiaq. no flavor. kepsi tuh, sumpah x sedap. kepsi msia jgk tersedap kt dunia dh le xde chili sauce. sbb derang x mkn spicy food. gegeh cari care4 pi beli sos cili kimball. hihiks.

@mesmerize - sy pula suka beijing. nasihat sy kpd yg ingin ke beijing, either follow organised tour OR travel sendiri pakai public bus dan subway/lrt. download app beijing bus atau lrt dan berpandukan app (ada utk android dan ios), jln jln sendiri. kalau nak pakai teksi, kenalah pakai yg bermeter dan yg mmg betul2 pro. bukan sebarangan naik kereta sapa sapa yg offer (never ever do this!) semata mata nak jimat duit. last last nak jimat duit jadi rugi besar kena tipu pula. sy sudah ke beijing 3 kali dan sy mmg suka beijing. nak pergi lagi...  

rasa nk balik malaysia sangat masa gi seoul 2011...masa tu baru first time travel .. mcm agak culture shock juga.. susah gile nk cr makanan dan susah gila nk solat..sampai satu ketika dh darurat sgt terpaksa solat duduk dan kdg2 kena qada' solat bila balik hotel..lps tu org kat sana pun tak mahir baca tulisan rumi dan ckp english..suffer komunikasi..tp mcm org ckp itu semua pelajaran dlm hidup...

lepas tu kembali ke korea utk busan trip, alhamdulillah semuanya berjalan lancar..belajar daripada pengalaman yg dulu .. tiba2 rs nk jd penduduk tetap kt busan..orgnya ramah2...dan bole kurus jln kt tempat penuh bukit bukau ni..senang nk mkn sb byk seafood kat sini possibility nk kena gout agak tinggi..hehehe..ikan dia dh la fresh dan sedap walaupun letak garam je..

kat obersi xde..iollss enjoys sume trip...
kat sini ada...
dah penat travel on the road 9 hrs g tganu...
kakak aku wat hal..mmg gagah je rasa nak balik...
g Kelantan drive 7-8 jam
...dok homestay 3 family..supposedly...
dtg satu family lain yg xde dlm arrangement...
rembat bilik aku...
dah la baru sampai..mmg rasa nak patah blk je...
dats y aku x pernah offer adik badik ipar duai jln sama2 g obersi...
stakat anak2 derang aku x kisah...

Peterpan17 posted on 5-11-2013 10:09 PM
Aku klu pergi sana nanti ko tlg recommend tmpt best ek.

Aku suka sgt dgn Canada cuma mslh ...

visa boleh buat online, me baru ada tetamu dari malaysia
datang rumah, dia apply online aje visa.

faraway1 posted on 14-12-2013 05:55 AM
visa boleh buat online, me baru ada tetamu dari malaysia
datang rumah, dia apply online aje visa. ...

Oh!! Ok. Klu aku pi sana InsyaAllah satu ari nanti blh jumpa ko ek. Hehehehe

Alhamdulillah....so far iols tak pernah mengalami perasaan sedemikian ghuper tyme travelling pi mana mana destinasti.

Tyme pest tyme pi Phuket 2011, teruih fall in love ... last last merepat pi Phuket thn 2012 dan 2013...

May 2012 pi Perth & May 2013 pi Sydney.... hari terakhir kat Perth n Sydney, hati down sesangat pasai kalo boley nak stay teruih... biler kapal terbang touch down LCCT, ya hamponn.....jiwa kacau uolss...

skrg ni pun, kalo ingat balik Perth n Sydney... sure hati meronta suruh datang balik ...

Thn ni ... nak pi 3 destinasti yang lain lak iaitu Guangzhou... Jakarta n Melbourne... tak sabo rasanya ... hopefullly jiwa tak kacau bler dah balik malaysia lepas tu

monreyes posted on 14-11-2013 01:18 PM
kat obersi xde..iollss enjoys sume trip...
kat sini ada...
dah penat travel on the road 9 hrs g tg ...

hohoho...sian pulak bab family yg tiba2 muncul tu..
Bila berjalan dengan family (adik badik ke ipau duai ke semua laa) yang paling penting kita elakkan benda2 yg boleh wujudkan krisis di kemudian hari...hehe..bila tavel ni yg paling penting DUIT nk kena cukup.....

Personally aku kalo nk jalan2 obersi yg melibatkan adik beradik ke ipar duai ke ni aku lebih suka samada guna tour guide (ni senang sgt lah..kalo boleh makan bior included...nanti xda pening time sape nak bayau...currency mahal kan..fengsann..hihi)

Satu lagi cara kalo taknak guna tour guide biorlah semua payment dah disetelkan semua payment by online(theme parks, tour coach,lodging) dah dibayar siap2 from malaysia. aku taknak la kat sana nanti baru terkial2 nak hulur2 duit..pastu yang tak cukup ...jenuh pulak nak tampung..cash dah le bawak cukup2 aje..

pendek kata kalo gi ramai2 ngn family2 aku prefer tour guide la kot..amek private tour..family2 kita ja satu coach tu..bayau lebih takpe asalkan semua happy..huhuhu..

masa stuck dalam jem kat jakarta...
gila! rasa macam nak muntah hijau dlm kete tu jugak

lionsleepin posted on 17-12-2013 11:52 AM
hohoho...sian pulak bab family yg tiba2 muncul tu..
Bila berjalan dengan family (adik badik ke ip ...

mmg btol..
baik ambek pakej..
duit utk sopping...

opie5662 posted on 31-10-2013 11:22 AM
aku bebetul rase nk balik mase gi korea....hari ketiga tepon laki ckp nak balik nangis2...hahahah... ...

Sbb tu kalau nak ke negara yg xreti ckp omputih ni digalakkan ikut package.. aku ikut muslim tour ke korea rilek jer, semua bayar lump sump kat travel agent.. murah pun murah.. pastu makanan halal, transport semua dah disediakan.. hari2 bole pegi tmpt menarik.. hassle free

Lain la kalo travel ke london, bole la main redah2.. nak communicate senang, bole naik public transport, bole jln kaki.. makanan halal pun sng jumpa

Kena tau kesesuaian sesebuah negara tu

Kalau nak redah sendiri jugak, kena rajin buat homework, kena ready mental & fizikal... expectation jgn tinggi sgt... kesilapan mcm ni lah yg buat vacation kita x enjoyable

Last edited by Esperanza on 16-3-2014 12:38 PM

rasa nk balik time aku kt sydney + gc. sydney cam KL, GC cam penang...bosan.

satu lagi time nk balik dr bali bile dpt travel partner yg mementingkan soping shaja. last day tu patot aku nk jenjalan lg coz ada tmpat yg tak cover lg. tp diorang tanak pegi dgn alasan mcm2 termasukla duit nk guna utk soping. bosan, padahal diorang yg terhegeh2 nk ikut memula....then in may ni nk repet lg dgn my travel buddy. 2 org jer...brokeback mountain kaedahnye. hahaha...

rasa bosan bila dah masuk hari ke 8 & 10 kat NZ pasal dh masuk area town. tak best..sgt best kat outskirts, tp bile nk balik tu rasa sedih sgt coz tetiba tanak balik.

tp tak pernah rasa nk balik kalo aku g bercuti kt pulau perhentian or ddk kat resort tepi pantai termasukla kat impiana cherating...mabeles!