CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gilakentang

Aku Nak Balik Sekarang Jugak!!!

azie.dz posted on 19-5-2014 08:36 PM
ni kira kwn baik ni...tp tak sangka mcm tu...rasa mcm dia tak penah naik AA kot..

mmg br je sam ...

Nie bukan mcm tak pernah naik AA tapi mcm tak pernah naik kapal terbang dah. Mana2 airlines kena check in awal. Mungkin dia ingat mcm bas kalau 5 minit pun ok. Takpela, belajar dari kesilapan. Tapi kalau I, I takkan bayar. Hahaha. Kejam tak...

MissNigga posted on 19-5-2014 10:46 PM
baru mengalami situasi ni masa pi JKT last month ...

tak best yer Jkt Miss?

owen81 posted on 20-5-2014 09:26 AM
Nie bukan mcm tak pernah naik AA tapi mcm tak pernah naik kapal terbang dah. Mana2 airlines kena c ...

mmg la..i dah nak balik..tanak p dah...dah call kwn kat klia...dia siap nak amik bwk lepak opis dia bg i tenang..

tp memikir kan kami berkwn bertiga..and minah lambat janji nak share the cost...so tuk sebuah frenship i p jugak...tp sudahnya sekor je bayar..

mmg mood swing gila la kannn

tu la..45minit flight nak berlepas siap leh p bekpes kat dengkil..i sampai sejam setgh dah kot kat lcct masa tu...

MissNigga posted on 19-5-2014 10:46 PM
baru mengalami situasi ni masa pi JKT last month ...

situasi apa noks...

noksss..happy oliday yer...esok lusa nak p melben kan...bestnyaaa...

am in love with sydney..bila leh p ni

midori888 posted on 20-5-2014 08:29 AM
haha lawak....baru travel 6 hari dah bawa lesung batu.....hahha....

Ini mesti tak pernah travelling. Tu yg dihangkut seisi dapur pigi berjalan

midori888 posted on 20-5-2014 09:36 AM
tak best yer Jkt Miss?

Kalo nak nyopping..ok kut...but tak sesuwai kalo nak rilex rilex melapang fikiran.. makin stress ada ler huhu

Follow Us
MissNigga posted on 20-5-2014 01:16 PM
Kalo nak nyopping..ok kut...but tak sesuwai kalo nak rilex rilex melapang fikiran.. makin stress a ...

oic....thanks for sharing....i tak pnh gi Jakarta lagi.....

azie.dz posted on 20-5-2014 09:47 AM
situasi apa noks...

noksss..happy oliday yer...esok lusa nak p melben kan...bestnyaaa...

Jkt stress bangat... kalo hajat nak nyopping... jkt ok kut... tp iols mmg x akan repeat pi jkt lg..  cukup ler...

Haah uols.. mlm esok dah nak fly ke melben... nerbes n excited nie....

midori888 posted on 20-5-2014 01:18 PM
oic....thanks for sharing....i tak pnh gi Jakarta lagi.....

Kalo nak pi indon...better pi bandung... kalo nak best lagi... bali ler huhu

MissNigga posted on 20-5-2014 01:20 PM

bandung dah pernah pergi.....suka makan jer masa kat sana....tak suka traffic jam sana.....

MissNigga posted on 20-5-2014 01:18 PM
Jkt stress bangat... kalo hajat nak nyopping... jkt ok kut... tp iols mmg x akan repeat pi jkt lg. ...

i dua kali p jkt...last few years semua berbayar ahahahaa...for me biasa je sbb bukan soping sgt..ala kadar

jan thn ni p bandung...gang opis soping beribu ribu..ai tgk jah hahaha

tp ai rasa jkt kalau santai je ok ke..cuma hadap jem la kannn

uols bestnya p melben..get me all nice piccas yer..

i really fall in love with aussie esp sydney la..

happy olidays..n enjoy babe!!

biskut_lemau posted on 16-3-2014 06:58 PM
Itulah bezanya antara PELANCONG dan PENGEMBARA.

visitor/tourist = pelancong.

betul tu..banyakkk bezanya melancong & mengembara..

kalau travel aku suka group 2-3 orang je, tak nak lebih..kalau ikutkan aku nak je redah sorang-sorang..tapi sebab pompuan, parents tak lepas pergi sorang-sorang,so kene cari teman..
so far alhamdulillah dapat partner yang tak banyak songeh & cepat adapt dengan situasi tempat tu...

orang sekeliling aku ramai yang nak follow kalau aku nak berjalan.."kalau ade tiket murah, inform aku..aku nak follow ko"

tapi..aku memang keberatan nak ajak diorang sebab aku tau, diorang style 'melancong'..kalau berjalan kat obersea tu, bile waktu lunch nak kene makan.pastu nak kene dengan selera pulak tu..kalau boleh nak makan malay food jugak..then kalau nak pergi tempat melawat tu, turun kenderaan dah terus sampai tempat yg dituju..jalan jauh sikit dah komplen..
aku plak jenis makan alas perut je sekadar nak dapat tenagapilih makanan pun lagi bagus kalau makan local food..kalau naik public transport lagi bagus,dapat jumpa local people..kalau bersesak-sesak sikit pun tak pe le..

cara aku nak bezakan style orang melancong & mengembara ialah dengan cara die pilih makanan..kalau jenis orang yang tak reti nak cuba makanan baru & cuma makan menu yang die dah komfirm sedap je, aku letak kategori orang ni jenis melancong..contohnye aku ade sorang kawan johorian pior,cuma makan ape yang die kenal dari kecik je..bile aku offer kuih check mek (kuih kelantan), terus die pandang pelik sebab isi die gula.."eii..kuih kelantan semua manis.."aku gelak je sebab kuih keria die makan..padahal sama je,keledek tu lenyek then goreng dengan gula..

so style macam ni better ambil TA bile nak melancong..atau pun jangan berjalan luar negara terus..melancong dalam malaysia je..

lagi satu destinasi pun kene pandai pilih jugak..jangan le bile dengar ramai melancong ke situ, terus pilih destinasi tu..

macam aku,walaupun aku gile korea dan ramai pi melancong korea, tapi aku tak pernah berminat nak pergi sana..aku pilih Jepun sebab kat sane cultural & teknologi lagi advance.Bukan aku cakap kat korea takde cultural, tapi korea tu dah tenggelam dek arus kpop, jadi originality tempat tu dah terlindung..jadi aku hold dulu korea..kalau aku pergi jugak & silap cari partner, maka tak semena-mena aku sampai kat tempat-tempat shooting drama,studio artist, shopping...padahal yang aku nak cari ialah natural,historical & cultural tempat tu.

Tapi bukannye aku nak merendahkan golongan 'melancong'..macam aku, kalau bawak orang tua aku berjalan, aku akan ambil TA sebab senang dah complete semua..almaklumle, orang tua ni waktu lunch kene makan terus,pastu tak boleh banyak berjalan, nanti sakit lutut..lagi satu, komfirm bawak tempat shopping..orang tua mak-mak ni kan mesti nak shopping kalau berjalan.

tapi kalau nak travel, aku memang akan pilih partner yang tahan lasak,cepat adapt dengan tempat baru & tak banyak songeh..

“Traveling- it leaves you speechless, then turns you into a storyteller"- Ibn Battuta”
kalau pasal 'aku nak balik jugak sekarang'..aku pernah rasa dulu...

masa form 1,baru masuk hostel..malam pertama tidur katil hostel aku menangis nak balik ingat mak..lepas habis orientasi, aku menangis gile-gile kat public phone dengan mak aku.hahaha..itu le satu-satunye feel yang aku rase nak balik time tu jugak..
tapi berkat duduk asrama dari form 1 le aku boleh tahan lasak & cepat belajar adapt & respect cultural satu-satu tempat tu..

MissNigga posted on 20-5-2014 01:20 PM

nok..tanak repeat sydney ker...

kalau ada tix murah jejums ahahaha...

my dream city tu kena gak jejak cemana pon ahaks

midori888 posted on 20-5-2014 01:21 PM
bandung dah pernah pergi.....suka makan jer masa kat sana....tak suka traffic jam sana.....

kalo engga suka ngan jam kat bandung... kat jkt lagi teruk macetnya

nightmare hokeyyyy ...

azie.dz posted on 20-5-2014 01:32 PM
i dua kali p jkt...last few years semua berbayar ahahahaa...for me biasa je sbb bukan soping sgt.. ...

ayo...uols.. kalo nak beristirehat .. melapangkan fikiran.. jkt bukan destinasti yang bagus
lagi buat stress lagi ada kut...

haah uols... tak sabo nak pijak kaki kat melben...
nanti ler iols tepek piccas tyme kat sana....
one of the distination nak pi ialah Great Ocean Road ...

azie.dz posted on 20-5-2014 02:08 PM
nok..tanak repeat sydney ker...

kalau ada tix murah jejums ahahaha...

kalo nak pi Oz nie noks.. tak leh selalu sgt... setahun sekali okie ler kut...
mana nak cari $$$ ... 1AUD = RM3 ...
lunch sajork jer dah cost round AUD10 = RM30

MissNigga posted on 20-5-2014 04:22 PM
ayo...uols.. kalo nak beristirehat .. melapangkan fikiran.. jkt bukan destinasti yang bagus
lagi  ...

maksud i lepak otel..tepi pool santai uols...
jgn kuar jenjalan sgt sbb macet haramjads okeh kat sana ekekekek

waaaa jelesh nya ai ngan uols...nak p melben dah...i wanna start with sydney...bila bila...aishhhh

MissNigga posted on 20-5-2014 04:24 PM
kalo nak pi Oz nie noks.. tak leh selalu sgt... setahun sekali okie ler kut...
mana nak cari $$$ ...

tau uols...ai nya wish list everyyear kat toplist..is sydney...lom sempat p ni uwaaaaaaaaaaaaa

ni nak menabung tuk next year sydney...kalau ada gang n jadi la...ahaks

azie.dz posted on 20-5-2014 04:24 PM
maksud i lepak otel..tepi pool santai uols...
jgn kuar jenjalan sgt sbb macet haramjads okeh kat  ...

khenz... kalo dah sampai JKT ... kalo boley nak dok hotel jer ... aman aman adja ...
sekali kuar.. hambek koooo.... streessss memanjang... dah ler panas... polluted lak tue
tyme iols kat sana... rasa seronok jer lepak lepak kat thamrin city ... grand indonesia dan indonesia plaza...
tak ler pack sgt ngan org.. beraircond some more...
walau pun tak beli apa apa... sebab rega brang leh tahan gakk mahalnya

azie.dz posted on 20-5-2014 04:25 PM
tau uols...ai nya wish list everyyear kat toplist..is sydney...lom sempat p ni uwaaaaaaaaaaaaa  ...

why don uols try perth dulu  ...
tyme iols pi sana thn 2012 ... rega tix around RM608 sajork ...
perth pun best jugak ... laif is so slow and easy..... tak rushing...
tetiap petang, leh lepak kat open cafe sambil pekena cappucino... sambil usha usha teruna teruna kokesen