CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3603|Reply: 8

vacancies in PEMANDU Corporation

br je advertise kat paper last week
FYI,PEMANDU stands for Performance Management & Delivery Unit, a unit under JPM
PEMANDU is led by its CEO Dato' Sri Idris Jala
info lain korang leh google

being a part of the NKRA team would be very interesting..aku berminat nak join...
in term of benefit/salary range tu more or less mcm private sector..
tp yg lain2 particularly pasal future prospects of the unit aku x tau/x sure
ade sape2 tau n nak share?tq

hmm...xde sape tau ke :re:

Reply 2# nakedeyes9

Tau...aku nak apply jugak...

bleh terangkan detail lg x pasal PEMANDU ni...
x bape nak paham sgt la..

Post Last Edit by mamaque at 7-7-2010 20:30

sian plak aku tgk hang terkontang-kanting...

ni aku share info skit...takat yg boleh si sharelah...

PEMANDU ni sure korang dah tahu bawah idris jala...

fungsi dia hampir sama macam PEMUDAH ..bawah KSN...

Mula2 umumm dulu....ada 6 inisiatif atau target nak dicapai bawah PEMANDU yang dipanggil NKRA (national key result area)- bidang keberhasilan utama negara

antaranya NKRA - Mengurangkan jenayah (agensi pelaksana utama-KDN...dianggotai lain2 kementerian yg berkaitan seperti KPKT dan sebagainya)
selain tu NKRA - meningkatkan infra dan pengangkutan awam negara (lead oleh MOT)...
pendek kata setiap NKRA ada targetnya masing2...contoh...bawah NKRA pengangkutan (MOT) - sekurang2nya 25% PUBLIC menggunakan public transport menjelang tahun 2012 (tak ingat sangat)...

so NKRA PEMANDU ni ada team di lead agency (kementerian peneraju) masing-masing....
staff dia ada amik dr swasta, ramai gak diserap dari sektor awam yg lain dan baru direkrut...so setiap keementerian ada penyusunan semula organisasi utk bahagian NKRA ni...ok pendek cerita....team depa ni berlumba2 nak capai target yg disasarkan....so sapa yg ada ramai team yg cekap sure ada kelebihan....so rekrut org baru...95% laporan dibuat oleh 6 team NKRA ni dibuat dalam english...so kena fasih b.i dan sebab tu ramai keling dan cinabi yg join team nkra ni....

apa yg depa buat......contoh target nak kurangkan masa untuk memproses cadangan pemajuan di PBT....so tugas mereka ni ialah kena tubuhkan makmal hartanah (property lab)...panggil arkitek, jurutera ..PBT...bla bla..dalam seminggu dua.....pecah kepala ...bla bla...dapat solution ...cadangan laporan ni dikemuka kepada PM ....sebelum tu dipapar kat public melalui pameran (selalunya kat sunway piramid)...
ok..la ni depa dah buat plak NKEA ....(Ekonomi)...- tak silap nak tambah 12 lagi sektor pulak dah....setiap bidang dah ada plak team NKEA...contoh team NKEA PEMANDU untuk menarik pelancong...bla bla...so team ni buatlah makmal (lab)...panggil semua agensi berkaitan...bla bla.. sebab apa panggil lab? sebab korang akan dikumpul satu tempat....bincang ..debat sampai dapat saru kaedah yg mungkin boleh memudahkan satu perkara...bla bla
note : sebab depa ni nak cepat sgt capai target banyak cadangan mereka ni mendapat bantahan kerana tidak mengambil sensitiviti agama, perlembagaan, budaya dan perundangan sebelum membuat cadangan yang kononnya memudahkan.....(tak semestinya org nak ikut setiap cadangan PEMANDU, ramai gak kena reject dgn pelbagai kementerian)

byk gak org komplen.. ..fungsi PEMANDU dan PEMUDAH ada dah bertindih...bawah PEMUDAH ada focus group sub sector hotel (lead oleh kementerian pelancongan)....bawah PEMANDU NKEA pun akan ada...so nak ikut yg mana satu?

kesimpulannya....tugas korang adalah
1. jadi urusetia makmal/mesyuarat/ taklimat / bla bla termasuk buat minit, pameran
2. kena follow-up maklum balas or ulasan dari pelbagai kementerian / agensi berhubung cadangan oleh team hangpa
3.  buat report.....dulu setiap minggu kena submit (progress report) kat PM....la ni aku x sure...maybe sebulan sekali
4. yg pasti kena ada KPI or target...dan kena capai...selalunya dari segi peratusan...

ni jelah sedikit yg aku boleh kongsi....

boleh share tak camne nak apply..

Follow Us
Reply 5# mamaque

thanks mama...future prospect cane?
post analyst tue contract ke permanent?

boleh share tak camne nak apply..
slayang Post at 8-7-2010 01:33

Cuba check kt sini...

http://www.pemandu.gov.my/index.php?option=com_content&view=article&id=451&Itemid=150〈=en

wahhhh...mamaque byk tau cite pasal PEMANDU... keje ctue ker....