CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9738|Reply: 38

Badan Berbau..

Pernah x korang kuar ngan kengkawan.. kawan kamu pakai perfume.. deo siap body spray ke apa kejadah lagi..
tapi lama lama badan dia masih berbau.. lg2x bila dia dah lama sangat kat luar ngan kita??
bau peluh yg teruk..
so.. apa korang rasa? penah x rasa mcm tue?
and korang ada solution x?

ko dok mane?

Huhuhu...penah.penah.. yg badan berbau kita jumpa tu kan, saiz blh tahan la..tp perasan dirinya chantek.. Selalu dia kutuk kita tau.. Tapi kat opis kita ramai yg mengumpat dia pasal bau badannya yg meloyakan..uwekk..uwekk.. Bila dia duk dekat, rasa macam nak tutup idung masa tu gak.. Tapi kita still jaga maruah dia walaupun dia memang dengki kat kita.. Solution kita bila dia ada, bawak air freshener kat opis la.. kejap2 kita spray kat ruang udara meja kita, pakai brand dettol.

heheehehehhe yg kurus pon ade ler mcm kite pernah terserempak dgn this gurl sekali lalu jer r t pas dia melepasi kite mmg aura hanyir tu menurutinya... tp bdn slim hurmmmm confuse kejap.. mmg mostly bdn besar akan cpt berbau n if tk jage mmg dahsyat ler jadinya but ni mmg pelik ler 1st time terjumpe org mcmni hihihihiihihih. selalunye basic hygine tu kene practice ler ape yg patut kene trim tu kasik trim ler then mandi to tmpt tertentu eg: armpit area tu lau cpt berbau gune le limau purut gosok2 kat area2 tu n pakai ler deodarent (sori if salah eja hihiihih) then if kuat berpeluh mandi tu kerap sket n penting elakkan ulang pakai baju yg dipakai pas mandi lau tk tak der kesan ler... tp serius beb sya lg benci bau kaki busuk dlm aircond ni kes tk tkar stokin or tk sedar kaki tu cpt berbau n slumber badak jer bukak kasut dlm aircond.. mmg meloyakan

minum air masak banyak2
jaga kebersihan diri terutama di celah2 lipatan
rajin2 mandi
kena kerap tukar baju
jaga pemakanan - elakkan yang berempah

tp serius beb sya lg benci bau kaki busuk dlm aircond ni kes tk tkar stokin or tk sedar kaki tu cpt berbau n slumber badak jer bukak kasut dlm aircond.. mmg meloyaka
farisya Post at 17-7-2010 15:46

iols pernah kene bertahan 3 jam..diulangi..3 jam..dalam kelas sbb ade kaki mane ntah bau semacam...nanges sangat..

Follow Us
pernah..tapi senyum jer la..nk wat camno lagi..iols bukan mulut laser..nanges..

selalu kaki busuk ni bdk2 laki huhuhuhuuhuhuh dah tahu slalu pakai sneakers tu time tk der class tu put ler some effort jemur kasut tu bg mati kuman plg idak ler lg bagus lau basuh ler.. n 4 sure stokin harus tukar hari2... satu lg lupe petua tradisional yg mama sya ajar dr kecik2 pasal bab bau badab ni.  mase mandi gosok ketiak menggunakan belakang tapak tgn insyallah berkesan or blh gak gune lutut insyallah until now sya praktikkan. n air jirusan akhir mandian tu diakhiri dgn selawat 3 kali insyallah bersih n tk berbau bdn... hehehehhehe TT selain masalh bau bdn masalh bau mulut pon ade gak hihihihiih bkn sya nk keji tp bau mulut pon penting gak kene jg tk gune muke cun2 tp skali cakap aromanya alahai tolak bulan puase ler kwn... so beside bdn  n kaki mulut pon same yer kang pengsan lak org skali bukak mulut tu. so jglah kesihatan oral tu sama yek..

wakaka...pakailah deodorant wahai kaum2 lelaki semua,lelaki ni mmg terkenal dgn peluh2 ni...

Ermmmmm...aku pernah nak pitam gara2 ada seorang wak kang kat opis dulu, berbau satu badan bak tandas bergerak

huhuhu...nafasku terus terhenti and akan terhenti setiap kali melintasi atau dak tu lalu....takleh nak ngelak sbb dak tu satu ofis dgn ku....penah sekali punya la tak baiknya ku ini, dia lalu kat belakang ku terus ku mengeleman nafasku terhenti...pastu aku pi bilik air sbb otomatik ku rasa nak termuntah...huhuhu...teruk tul perasaanku....ku ini teramat tak tahan dgn bau badan orang.....

haha .. pasal badan bau ni me ada cerita gak , aku kerja dalam kabin  bertiga je dah tu kabin tu adalah mesin photostate kat situ dan selaulah driver lori kat kerja aku masuk nak phostostat
yg aku dan kawan aku tak tahan tu , bila dia orang ni balik kerja petang semua bau pun ada lebih lebih bab kaki tu semerbak satu kabin .
last tu hari hari mcm ni akupun manalah tahan , aku letaklah satu notis kat luar pintu aku tu , aku cakap terang terang  sapa sapa yg bermasalah bau badan busuk , kaki busuk dan minyak wangi kuat tolong jangan masuk ye . aku tampal kat luar

haha lepas tu dia orang dah tak berani dah masuk .bab minyak wangi pun sama kalau myanmar tu akupun tak tahu dia import minyak wangi dari manatah bau nya aku pun nak pengsan.

kalau ketiak berbau aku syorkan beli batu tawas kat guardian... gerenti elok.. aku ada kengkawan yang ada masalah ni, depa guna benda tu la ...

paling tak tahan stokin la..especially lepas game...huhuhuh

Aku pernah date dgn awek badan berbau 6 tahun lepas. At the end aku tegur dgn berhemah dan berintelektual dlm email.

Org badan berbau, sendiri takleh detect. Jadi kena tanya org. Bila dah berlaki bini, elok tanya pasangan tentu bau badan ada ke tidak.

Senang jer nak ilangkan bau badan - sental dgn limau purut. Takyah beli sabun memahal. Ikan bau hanyir pun jadi wangi kalau sental dgn limau purut. Badan manusia takde la sehanyir ikan...

klu lelaki yg berbau sila guna adidas deo spray

ada sorang staf kat tempat orange ni, badan dia....perghhh....kalau dia lepak tempat kitaorg memang semua pakat tahan napas. Mmg hapak! Tapi yg peliknya wife dia seorang yg sgt kemas, suka berdandan, slim dan bergaya. Muka pun boleh tahan cantik. Kitaorng pelik camner la wife dia leh tahan sekatil ngan mamat tu...hehehe

Reply 13# joe_sniper

mcm nk pakai..kwn sy de gak gne tp tk berkesan

aku penah berkepit kiri kanan ngn mamat bangla ke indon ntah..aku xkenal..muka ala2 tu la..mak ai..badannye...sabo jela. dah la lama teramat dlm LRT tuh. rasa cm nk muntah + buat2 pengsan je time tu. sungguh nan hado. siyes aku menci!

kesian for those yg ada prob badan berbau nih... sumtimes org yg ada prob nih xtau pon dia ada prob sbb dh immune dgn dia...walhal kita yg dok sebatu jaoh pun still lekat lg bau busuk tuh...

ada satu deo tuh yg botol nye kecikkk jer tapi harga dia around 50 plus kot.. deo tuh pakai 1 minggu 3 kali.. but it works i guess...sy xpenah arr try..

12Next
Return to list New