CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9432|Reply: 33

Album ke 4 MISHA OMAR - sedang dirakam

menurut majalah HAI bilangan 671, misha skarang tengah merakam album keempatnya...ada beberapa lagu dirakam semula drpd lagu2 eksperimental from album lepas. antara komposer terlibat ialah tam spider & ad samad.

statement misha untuk album ni

mengenai permintaan peminat yang mahukan saya menyanyi lagu-lagu berkonsep seperti Bunga-bunga Cinta, saya rasa peminat perlu tahu setiap penyanyi mempunyai kebolehan menyanyi dalam pelbagai konsep.

Jadi tidak semestinya saya perlu mengekalkan konsep lama itu. Lagipun setahu saya, peminat tetap menerima lagu-lagu yang saya nyanyikan biarpun berlainan konsepnya.

konsep mcm mana plak album kali ini?

aiols perasan, album ketiga (Misha Omar) tu baru ala-ala eponymous sophomore...walhal sepatutnya sophomore merujuk kpd album kedua. album Aksara tu tak banyak perubahan berbanding album pertama. ala-ala extended version gitu. adalah sedikit kelainan, nyanyian lebih dramatik. lagu pun dramatik cam pulangkan dan tak ingin lagi.

album ketiga mmg album terbaik lah, sebab dia eksperimen muzik pop yang baru. cam nafas cahaya, sembunyi, cinta adam dan hawa. semua lagu tu penyanyi lain lom pernah try rakam secara berjaya.

so untuk album keempat ni, apa yang Misha Omar nak? adakah lagu-lagu yang teaterikal sikit? sbb skarang ni dia kan sibuk berlakon teater saja. atau mungkinkah dia akan rakam lagu-lagu dari teater uda dan dara. ada beberapa lagu yang sedap, cuma harus ditukar lirik sikit saja.

sebagai peminat, apa pula yang korang nak utk album ke 4 ni?

~ aiols rasa album ni release next year. single, menurut misha akan keluar selepas raya~

Rate

1

finally!! so excited !!
oh ya,kalau tidak salah....nanti ada lagu yg ber-genre indie dari noh Hujan...dan dengar2 misha juga minta lagu sama Yuna...hmmmm,,but i don't mind at all cz whatever d concept is misha's voice is no doubt 'one of d best' there is...,so yeah....I can't wait!!

kan?

i tgk misha ni jenis penyanyi yg campak je lagu apa leh jadi sedap.

tengoklah perbezaan lagu BBC dgn Nafas Cahaya....lagu nafas cahaya yg pelik tu pun leh juara carta....so kalau komposer nk eksperiment , bagi misha, mcm leh deliver dgn baik.

just wait n see la 4th album ni.

Suke vokal misha! Misha ade vokal yg unik tapi sgt baik.

Dia kalau nyanyi lagu cover version, most of the times, die akan buat lebih sedap drpd penyanyi asal.  uhuhu

do better job misha...

sebagai peminat setia misha omar untuk 3 album yg sebelum ni..mestilah aku mengharapkan album ke-4 lebih dramatik lagu2 nya(tapi bukan lagu cintan cintun leleh ala 90-an)....dan semestinya vokal misha tidak dapat disangkal lagi...

gemersik suara misha yg menjadi trademark berbeza dgn artis2 lain.....penyanyi skang ni byk yg suara takde attitude mcm misha.....

go misha go misha....harap2 dpt guna sentuhan adnan abu hassan lagi sekali....

Follow Us
wahh...x sabar nk dgr lagu baru Misha....kekuatan Misha memang pada lagu Balada....namun slalu ada eksperimen elemen2 baru dlm lagu Pop Misha ni ...mcm Gamelan dalam Pulangkan, Cinta Adam & hawa(rentak ala2 Misteri), Nafas Cahaya (lalalalala), Sembunyi , Tak Ingin Lagi, Terpana, Semoga Abadi & byk lagi

x sabarnye rase... rindu nk dgr sore misha omar!!!

Masa teater uda dan dara tu 3 kali aku pi tengok tak puas tengok misha nyanyi lagu2 dalam teater tu memang sangat best. hope misha dpt rakamkan lagu2 tersebut. Suara misha memang powerful n sangat gemersik. Biasanya teater ni dapat mengasah bakat dan membentuk jati diri seseorang ke arah lebih baik.

go mishanggggg!!!!!;)

dan album ke-4 ni jugak aku harap lah sgt..cover(inlay cd) misha buat yg lebih baik dari yg ke-3...terlalu simple sgt kan..nak jugak tgk variasi warna warni misha omar...

aku paling suka tgk muka misha kalu pose..muke edgy n renungan mata misha menusuk kalbu...hehehehe

adakah adnan abu hassan akan bagi lagu utk misha lagi?

kalau ya, nak abang adnan wat lagu yg camne?

anyways, komposer2 yg aiols nampk sesuai dgn misha
1. m nasir
2. amir yusof
3. afdlin shauki
4. micheal veerapen
6. acis
7. azlan abu hassan
8. melly goeslaw
9. tohpati

go samehah go.............

Reply 12# makhluk

rasanya adnan dah tak buat lagu untuk misha, pasal pernah baca dekat paper adnan cakap if dia nak bagi artis lagu dia mestilah salah seorang penerbit album untuk artis tu jugak n kebanyakkan lagu di produce oleh beliau. sama macam julfekar jugak la ..

kalau perasan adnan ni suka cari artis2 baru lepas artis baru tu dah menapak ada nama adnan akan cari artis lain plak..

tapi lagu lagu adnan ni ikut musim.. kalau lagu hits tu maybe dalam 2 3 tahun ada 1 2 kot yg melekat. adnan tak konsisten pasal dia terlalu banyak lagu so kdg2 stock lagu2 lama beliau di recycle balik untuk zaman skrg dah tak relevant sgt la.

misha nak buat greatest hits part 2 lagi ker??
rakam album sekarang
lepas tuh 3 tahun untukk release 5-6single
lepas tuh habis 3 tahun, misha release album dengan 2-3 lagu baru? haha

rakam album sekarang
lepas tuh 3 tahun untukk release 5-6single
lepas tuh habis 3 tahun, misha release album dengan 2-3 lagu baru? haha

Reply 12# makhluk

bagi aku plak aku suka azmeer sebgai komposer...lagu2 dia kadang one of a kind jugak kan...unik....ajai dan misha juga menjadi lagu-lagunya.....harap ajai boleh bagi lagu kat misha lagi

dan aku teringin nak tgk ajai buat lagu duet misha n jac...lagu depa sendiri bukan lagu cover version...tak puas la dgr lagu cinta tu je..aku nak lebih lagi duet dari misha n jac....

all the best misha

finally!! so excited !!
oh ya,kalau tidak salah....nanti ada lagu yg ber-genre indie dari noh Hujan ...
eltonother Post at 25-7-2010 19:53

hari tu aku kene kutuk kat gosip mcm diri ni paling bodoh gara2 cakap genre indie... walhal its biasa la kan kalau silap dan ramai jugak yg tersilap pemahaman cam aku..

rakam album sekarang
lepas tuh 3 tahun untukk relea ...
homeboy Post at 28-7-2010 20:08

Pasal last album misha gunakan khidmat ramli ms sebab tu jadi tertangguh sampai 3 tahun tu nak tunggu ramli ms yg sangat busy dengan ketelitian dan kecerewetan beliau huhuhu. sama gak jadi mcm ziana zain .. lepas ni mesti artis2 dah serik nak gunakan khidmat ramli ms lagi. pasal bila lagu terlalu lama terperap dan lambat release dia akan menjadi basi pasal revolusi muzik berkembang terlalu cepat. So tak berbaloi la byr mahal2 dekat ramli ms hehe ...

hopefully this time misha release cepat pasal dah tak gunakan khidmat ramli ms lagi.

semalam tengok konsert final keynote misha nyanyi lagu ciptaan finalist nomad Teja Melepas Tuah, ok gak la dengar lagu fresh dr misha walau mcm asing je dengar tapi dengar mcm pop country skit huhu .. Tapi bak kata ramli ms lagu tu antara verse dgn chorus terlalu tinggi .. tapi xpela komposer baru berjinak kan.

12Next
Return to list New