CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18623|Reply: 35

pusat rawatan wajah aka beauty salon

hi, 1st of all if dah ade thread mcm ni tlg remove yer sbb cari2 td mcm tk der if ade pon specific for certain brand jer.actually my skin condition rite now tgh suffer sbb salah gune prod ****** rahsia. so dah try mcm2 prod still tk ok so i decide nk g beauty salon jer but tk thu which one. kwn2 tlg suggestkan blh??? if rajin tuh bg detail same pon ok gak. hope can help me sbb mcm dah berputus ase jer rite now.. sbb wif my skin condition ni i pon jadi risau nk mencuba without asking others experience. ye la if tk ok makin buruk ler my skin ni... huhuhuuhuhuhuhuh if possible nk yg area2 kl,putrajaya, kajang, serang or bangi jer

hi tk der sape2 ker yg nk share sini... tlg r share sket help me...

Kena bagitau dulu pakai product apa yg menyebabkan jadi camtu....

ermmmm sy pon tak tau..but klu pegi mane2 beauty salon tu...just pegi and let them explain abt their product and service...dun make any decision selagi tak puas hati...tnya ttg produk dan bhn2 yg digunakan dlm produk tu. pegilah 4-5 tempat...lps tu cr info kat internet dan bandingkan mana yg lebih baik dan sesuai utk kulit TT. Bila kat salon tu ..ask them to help u kenali ur skin type. klu ur skin tgh suffer sbb tersilap guna produk...cubalah cr produk yg lebih bersifat alami....lmbat sikit nmpak kesan but lebih selamat.....

pandangan aku laaa.... cari yg bukan high in chemical aaa... aku suggest saloon yg guna dermalogica.. mmg lmbt nmpk kesan, tp if muka dh rosak... biasanyer blh la nmpk perubahannyer... aku pnh rekemen kawan yg paki peeling produk.. lps gi leonard drake, mmg ok la muka dier... me personally pon gi sini gak.. but now, gi kt aster spring.. dekat ngn umah.. still gunakn produk dermalogica ni jugak... mmg rsa confort ngn produk ni n x risau side effect..
just nyampah coz beauticion dok soh amik pekej jer.... ni kena carefull.... diorg ni mmg pandai pujuk memujuk ni... tp, if amik pekej, mmg murah n untung laaa.... coz ader free product voucher.. tp, diorg akan suggest byk giler brg yg melebihi voucher... pepandai la pilih aper yg bebetul perlu..

dulu saya pun pernah experience salah guna produk.. akibatnya, muka naik menggerutu , penuh dgn jerawat halus... then, saya pegi satu salon kecantikan (local product yg sangat taksub dgn hidroquinon)... , makanya, muka saya lagi lah hancur, sakit dan menakutkan... bekas2 jerawat yg dipicit tu, semua berdarah2... penuh dgn polka dot merah/darah... (rasa mcm nak pakai purdah je)  saya sampai dah panik, tak tau nak buat apa.. finally, call my parents dan story kat diaorg... lastly, my dad ckp, dia ada dgr dlm petua kat radio era pasal kes jerawat/ muka bermasalah.., gunakan extract daun jambu batu... beberapa hari kemudian, my parents dtg KL, dan bawakkan daun2 jambu batu yg diaorang ambik kat kg. saya cuci dan perah2 daun tu, ambil air perahan dan sapu kat muka.... alhamdulillah... dlm masa seminggu, perubahan memang ketara... dan saya teruskan sampai sebulan... baru lah muka saya clear balik... pas tu dah takut dah nak pakai produk.... berbulan jugaklah tak guna apa2 produk..
nasihat saya pada TT , kalau muka bermasalah gara2 produk, cuba rawatan tradisional atau petua org2 lama...
bila muka dah clear, takde masalah, barulah ke pusat rawatan... atau , kalau nak lebih puas hati, boleh lah ke klinik kulit Nathan... saya pun pernah juga dpt kan rawatan kat sana... waktu tu, just ikut kawan... alang2 ikut kawan, nak jugak dptkan nasihat doktor tentang penjagaan kulit... itu yg terjebak sekali tuu...

Follow Us
cerita saya pula:

time sekolah dulu kulit muke berminyak ( banyak jerawat kua...kua kecik2 tapi agak banyak pada bahagian pp dan tahi ) saya menggunakan pelbagai produk di pasaran...hasilnya hanya seketika...ada time banyak jerawat kua...ada time bersih..( mungkinperubahan hormon kowt sebab period pon memang x stabil time tu ) ada jugak pergi wat facial biasa2 ok la dalam seminggu....tapi x larat la nak buat selalu kan...

time blaja kat kolej kulit masih sama membuatkan aku terpengaruh denga niklankat TB NY skin solution tu....pergi la sana tok buat treatment....masuk jerk pintu ada macam consultant la ...bg 1 kad suh isi..time yu aku bodo2 lagi x tau apa kejadahnyer sakit kulit yang ada kat kad tu....aku pon tick2 lah...( aku ada sakit ekzema pernah kene kat kaki tapi pikit aku nak wat treatment kat muke apa kene dengan badan kan?? so aku pon tulis la x der sakit kulit paper...huhuuhuhu )

macam dijanjikan facial treatment pertama free....pas buat jerk muka aku bengkak giler sampai EX aku dulu pun risau tapi comsultant aku tu kata memang ambik masa sebab dier da picit semua2 jerawat kuakan....aku pon bersabar....n den consultant tuh suh ambik pakej dier 12x dalam RM2000++ aku mana la ada duit banyak tuh kan..so aku kauntim2 dapat la 6x treatment da bayaran dalam RM1000++ jerk...banyak jugakk tuh

untuk pengetahuan aku pergi senyap2 dengan bf jerk family x tau..balik tuh dorang ingat aku g wat facial biasa2 jerk..tapi hari ke-3 masih x surut...aku mula risau bg tau kat mak aku...dier pon bebel sebab NY skin solution khas untuk kulit mat saleh iklim kat sana kan lain...banyak pantang larangnyer...x leh kene panas la...makan berminyak la....klo x jerawat tetap naik..huhuhu ( ala tu semua memang penyebab jerawatkan) apa pun pergi sana consultant aku mura rawat dan tanyer aku btol2 ade x pernah sakit kulit..tuptup aku punbg tau la yang dulu ekzema penah ada kat kaki aku tapi da lame elok..

consultant punya mara tapi nak jaga hati aku kan ye la customer always right lagi pon memang salah dier time isi kad dulu dier x consult betul2 ( not my mistake ok !! ) akhirnya produk yangaku beli x dapat digunakan kerana tidak sesuai dengan kulit aku...dier bagi aku ubat yang lain..tapi kene bayo la...1 biji RM8..aku bebel la bukans alah aku... mungkin kerana takut aku buat report dier pon bg ubat tu senyap2 dier kata jangan bg orangtau...aku pon ok jelah..ubat yang diberi memang mujarab tau dalam masa 1 hari semua ekzema da jerawat da kurang...dalam masa seminggu muka da jadi cantik

lepas elok aku tterus buang jauh2 x nak pakai da..skang pakai jus TAMUSARI dari DR. Zai..sangat2 berkesan tau....semua puji muka ku makin bersih dan cantik tu baru beli jus belum beli produk yanglainlagi...klo beli lagi meletop la muka ku ini..hahahaha tapi kene ikut pada kemampuan..dulu banyak sangat melabur duit sekarang terpaksa cut cost sikit...ngeee

owh yer sabun eumora pon mujarab jugak..saya pakai......tapi bile pikir2 balik mungkin perubahan hormon yangmembuatkankulit saya cantik ye lah jangan stress....tido awal...minum air banyak....makan sayo n buah.....bg effect jugakkan selamat beramal...anda buat kulit anda yang cantik nnt

Reply 3# sueism

memula sy pakai clinique huhuhuhuhuhu yg three step tuh then rehat jap pastu try mary kay ok but mmg so far tk nmpk kesan ler sb kite ni jenis tk bape sabar. beauty consaltant tuh ckp kene wait plg2 7 month.. aiyokkkk i tk sesabar tuh ler
now pakai neutrogena deep cleansing jer malas nk  try bukan2 gi.

Reply 7# liez

liez tenks 4 ur info huhhuhhuhuhuh.. ramai gak ckp prod dr zai bagus tp nk dptkan tu mcm susah jer mcm area umah sy ni lg  bkn tk pernah nmpk tanye beauty outlet pon ckp tk thu huhuhuhuhuhuuhuhuh... eiiii mcm tkt plak nk g NY tuh kang tak pepasal bertambah dasyat muke kite..

Reply 5# nurryn

tu r ingat nk try dermalogica gak sbb kat umah kite pon ade aester spring tuh sbb sblm nih kite gune clinique n mary kay bkn tk ok cume biase r brg if tk der perkhidmatan facial ni harap2 maklum ler cuci mcmner pon if bende yg meyombat pori tuh tk dibuang still cause jerawat gak...huhuhuuhuhuh nurryn mase starting kene bp ekk?then beli produk diaorg plak bp rm ekk ker dpt free dr package. huhuhuhuuhuhuhu kate org brand ni agak mahal kan?boleh cite step by step tk mcm ner nurryn g dptkan perkhidmatan, if sy g skin mapping kene bayar tak?

Reply 6# isteri_ayil

hi isteri_ayil i dah pergi jumpe pakar kulit pon tp bkn dr nathan ler hihihiihihihiih th ape dia kasik i, antibiotik jer huhuhuuhhuhuhuuhuh so mmg tk der kesan ape pon maintain jer jerawat tuh pas abis i g blk dr tuh blh plak soh i gune mn2 skin care yg utk pimple jer aiya.... dia ckp ohhh u amik antibiotik tk de ape2 kesan means product u gune tuh ler yg cause kan jerawat tuh.. adekah ini benar aduhai... then i give up jer malas dah..

semalam dok usha2 kat umah kite ade 3 jenis beauty salon 1st one clinell, 2nd aester spring last one  reez skin eks lupo plak ade dr azimuth gak... manekah yg patut dicube. kwn2 sile bg pandangan yer sgt keliru. satu g if kite amik package ni mmg kn byr lump sum ker or blh byr ansuran. selalunye bp kali rawatan br blh nmpk kesan yer. for consultation plak kite kene bayar ker?masalah sy skrg just oily skin n pimples jer tk der ler kes kulit nipis tuh...bantulah sy sbb since dpt masalah ni mmg confident level down sgt nk plak skrg keje sy jumpe org hari2 mmg org tk tgr or kutuk direct kat sy but still rase malu bile perlu berjumpe org lain... target sy cume nk dapatkan kulit bebas jerawat n matte tk nk oily2 g.

g jumpa doktor kulit..lagi baik

Reply 13# jipo3

sudah pergi ma tp hasilnya hampeh n dr tu pon mcm nk tknk layan jer huhuhuuhuhuhuuhuhuh...jipo3 hihihihiihihih thread ni 4 beauty solon jer r hihihiihihihihiihihih if pasal pakar kulit maybe ade thread lain kot huhuhuuhuhuh. btw tenks 4 ur suggestion tuh..

xtaula berkesan ke?penah teman member g marissa esthetic kat semenyih..dia wat treatment pe tah bagi muka glow...

Paling bagus sekali pergi jumpa dermatologist ( doctor pakar kulit)

farisya awak duduk mana??? saya dok shah alam so memang ada butik dier kat seksyen 9

hmm NY skin solution tu memang elok cume consultant tu mestii tau jenis kulit u macam mana...ritu saya pergi dierx consult saya betul la

owh saya pun ada pergi jumpa pakar kulit..dier bagi pencuci muka,ubat sapu n antibiotik..sekali jumpa dalam RM100 jer...kesan dier sangat mujarab tapi biler benti pakai krim n makan ubat, jerawat naik balik....so macam penat jerk nak g bli lagi....

kawan saya kata SJMC ada pakar kulit yang bagus....tapi service dier klo ada PMCARE ok la...tapi klo nak g sendiri pikir 800x la saya pikir...tau2 jela SJMC memang khas doc pakarkan service terbaik age pon terbaik la...hehehe

GH pon ok  jugak...time kulit muka tengah teruk tu g jumpa doktor pastu kata da x tahan mintak doktor tulis surat nak jumpa pakar...da jumpa pakar dier akan tengok kondisi kulit awak..klo memang teruk dier akan bagi injection.....memang mujarab...klo mintak saje2 memang mahal la dalam RM150 age nyer.....tapi klo doc pakar yang suggest dapat la free....ngeeee

klo mempunyai duit yang terlebih2 tiap2 bulan boleh ajer pergi klinik atau mana2 hospital swata mintak cucuk vitamin C kesan dalam sehari da nampak...kulit cantik tulus da mulus tapi x lama la....2 minggu da ilang...hehehehe tu pon ikot pada harga vitamin C tuh....lagi mahal lagi lama tahan......huhuhuhu 1 je effect dier...kulit akan jadi putih melepak tapi badan kembang sikit ( berisi ) ini ikut pengalaman kawan2 yang pakai....

paling penting jumpa dermatologist dulu... dulu momo gi klinik Dr dah pesan jgn sesekali sentuh kulit muka, tak kira la ade jerawat ke tak...tapi bila pi buat facial treatment kat salon sakan diorang nih picit2 semua... mau dekat seminggu jugak muka bengkak....sekarang momo just guna acne aid (khas untuk kulit berminyak dan berjerawat)....then pakai bedak sejuk je...ambik vit. c ie sepotong oren dah memadai.... sejujurnya kulit muka momo pernah rosak sbb guna local product

Kalau ada masalah jerawat, org dulu2 pakai bedak sejuk aje kan..dulu saya ada pakai produk BML (ex-bisnes partner sosilawati) coz terpengaruh dgn kwn2..abis beribu gak la..mula2 mmg muka akn jd merah & jerawat keluar bnyk...lepas tu kulit jd pinkish...kulit rasa nipis je & x boleh terdedah sgt dgn matahari..Now dah stop guna produk tu coz bila x pakai je freckles pulak timbul. terpaksa gi laser kt spore...ada sesapa tau klinik kulit yg ada rawatan laser yg ada kt area jb?  Now i go naturally je mkn ubat pynocare yg dr suggest kan.

mmm.. tt bleh gak try kat Serene Aesthetics... bkesan gak tp mhl ler skit.... me pnah amik package dia... dh abis pun... nk smbung package tp leceh nk pegi sbb jauh from my house...

bfore puasa ari tu me ader gi 1 shopping kompleks nie

12Next
Return to list New