CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: attyra

All about Pangkor Island II....

10/12/2010

Laksa Goreng Mak Unggai magikal!
kejap ada....

kejap xda...

awat benang ni xdak tetamu..apekah...?

awat benang ni xdak tetamu..apekah...?
pojikun85 Post at 12-12-2010 21:26

sian ko pojie cakap sensorang.. ni lom ada org cari info pasal pangkor kot. kalo ada nnt meriah la balik.

anyway, aku tgh tggu member aku upload gambo pangkor dari kamera dia ke FB. kalo ada gambo baru aku post sini eh. kamera aku banyak gambo ada muka aku hihi..

yala......sdey pon ada.....hahahaha:@

salam,
baru balik dr pangkor... hasil percutian 3 hari 2 malam di pangkor amatlah best ya amat...

review sat g... tgh copy gambar dr kamera...

alahai...
ciyan poji dok sini sorang...

insya-Allah potang kang akak upload sesikit gambo..
nak tgk byk2 kene masuk FB akak ler...

Follow Us
1st day (10.12.2010)

kul 7.20 pagi kami 8 org gerak naik bas transnasional ke lumut... gile lama dalam bas... kawan2 semer dh tanya... bila nak sampai... bila nak sampai... naik stress dibuatnye...

sampai lumut kul 12.30 tgh hari... turun2 je terus ke jeti lumut beli tiket... amik tiket return RM10 sekepala..

dalam kul 1pm cam tu.. gerak dr lumut ke pangkor naik feri DUTA PANGKOR... sampai pangkor dlm kul 1.30 gitu.. terus amik van pink.. dr jeti pangkor ke D'Senja = RM20.. ok la bahagi 8 org baru RM2.50 sorang..

sampai2 terus check in since dh bayar deposit ari tu.. mmg penuh gile... ada family besar buat family day kt D'Senja nun.. dorang kata dorang book 19 chalet kt D'Senja tu.. seb baik kami dh bayar deposit... so, dapat la reserve awal 2 bilik kt situ...

bilik kami amik yg rate RM130... katanya kalu rate RM150 dpt yg ngadap pantai.. tp kami dpt gak yg ngadap pantai.. kuar2 je nampak pantai... gile best...

then kul 2ptg g makan kt area teluk nipah.. kena jalan skek la... time tu kedai x byk bukak.. so no option.. makan je la mana2... sungguh x sedap... order nasik goreng kampung.. tp takde rupa nasik goreng kampung... cam nasik minyak ada la.. minyak tumpah agaknye...

start kul 4 onwards.. bermulalah aktiviti berendam... perghhh... best gile ar... berendam sampai kecut... kul 6 naik... mlm g makan kt area teluk nipah gak...

aktiviti 1st day takat tu je la... mlm sampai midnight... borak2... gosip2... kt tepi pantai...

2nd Day (11.12.2010)

bangun2 je ujan... spoil... tp backup plan... dlm ku 9 gitu kami amik van g pekan pangkor... makan kt Restoran Haida... pastu jalan2 kt area pekan carik ole2... dlm kul 12.30 gitu.. semer kumpul balik nak balik chalet... ujan dh benti masa tu... so sesuwai sgt la...

balik chalet je.. rehat2... pas solat jamak... kuar balik dlm kul 2 gitu.. g amik boat utk snorkeling kt pulau giam... yg ni kena RM15 sekepala... yg klakarnye... x nampak ikan pun... dpt luka je kt kaki2... batu tajam2 weihhh...

pas 1jam setengah snorkeling.. ujan plak... gile sejuk dh la baju abis basah... ujan plak.. angin toksah kata la... macam nak terbang je...

ujan kejap je dlm 20 minit... pastu kitorang dh gigil2 kesejukan... seb baik boat datang amik.. dorang bawak la g jalan2 kt belah2 coral bay, tgk pulau man... pusing2 atas boat... then balik ke pantai... pastu kami sambung mandi plak kt pantai..

dlm kul 5 gitu.. ajak member g naik banana boat.. ni plak kena RM15 sekepala.. x leh diskaun.. pengalaman yg sangat mencabar... atas boat tu macam2 bunyi la... ada yg jerit.. ada yg jerit  'nak turun... nak turun..' ada yg panggil makk... hahaha.. kelakar gileee...

pas naik banana.. sambung berendam sampai 6.30... perut dh lapar sbb x amik lunch... (pagi td tu dh kira brunch)...

mlm g makan kt food court dekat2 ngan D'Senja.. makan boleh tahan.. ke sbb kami2 ni yg lapar...

pas makan, geng2 opismate g jalan2 kt area teluk nipah... kami plak terus masuk bilik.. tup.. tup... yg family besar tu pasang karaoke depan bilik... dorang siap mintak kebenaran nak berkaraoke kt situ... (sbb dorang buat betul2 sebelah bilik kitorang) so member plak buat syarat... bole berkaraoke.. dgn syarat kena jemput kitorang skali.. hahahaa..... dorang pun kata ok... kata nanti dorang panggil..

pas kitorang masuk bilik... konon2 nak tunggu dorang panggil la.. skali x terpanggil pun... member dh frust... ajak g karaoke... kebetulan geng2 opismate kata dorang ternampak sign board ada karaoke kt Pangkor Inn... so, kami pun kesana la...

mahal gak ar karok kt sana.. RM50 sejam... tp since member nak lepas gian pegang mic gak.. amik gak la.. tawar punya tawar... dapat RM70 utk 2 jam.. pun consider mahal gak.. tp sapu je la... abis karok kul 12.30 mlm.. jalan kaki balik D'Senja...

tgk2 family yg buat karaoke tu dh siap2 kemas barang dorang la... so confirm la kami x dijemput..

then, kami jalan2 kt pantai.. buat unggun api... makan2... borak2... gosip2... sampai kul 2 pagi.. pastu ujan renyai... so balik bilik tidoo...

3rd Day (12.12.2010)
kul 10 dh check out sbb takut feri penuh... brunch kt Restoran Haida kt ngan jeti pangkor... kul 12 dh naik feri ke lumut... sampai sana dlm 12.30... rehat2... pastu terus ke stesen bas... bas gerak kul 2.15...

tu je la... nak kta adventure sangat tu idak le.. sbb kami x berjalan sgt pun.. byk abiskan masa utk berendam... berendam.. dan berendam... tp mmg fun... trip yg sangat memenatkan.. tp once nampak laut, ombak... rasa cam semer tekanan keje ilang... akan return kembali ke pangkor.. tp tak tau la bile...

Post Last Edit by rzjs at 13-12-2010 13:16

hi y'all. cik poji ke sapa yg ada kat sini..

rasa cam nak gi pangkor pulak sabtu ni..
tapi saya ni berenam.hubby ,anak umor 8,6,5, 20 bulan..
semer ni nak sangat mandi laut,

nak tanya:
1) ada chalet tak yg dok ngadap laut , pastu ada tempat makan sekali..bfast, lunch,dinner.
so tak yah lah hangkut mengangkut anak2 .

2) khidmat van tu camna ek?kalau nak round2 island bayar berapa?

3) mcm minat yg snorkeling tu..
tapi, tak tau lah seswai ke tidak dgn anak2.sebab diaorang ni kecik2 lagi..
nak bagitau sapa kalau nak gi pulau giam ke teluk man tu..

4) kalau ada sesapa yg ada no tepon owner chalet, nak mintaklah ye..

tima kasih..

baru balik dr pangkor..bestnya..sgt tk puas sebab dok sana 1 malam je..stay kat nipah bay vila..makan pun ok..makan kat abe tomyam..harga ok&sedap..puas ati..tp sebab gi time cuti sekolah kan.ya ampunnn..semua kedai makan penuh..org2 kt sana peramah &baik2 belaka..memang cantik pantai kat telok nipah..bersih sungguh..tp mandi di tepian pantai aje..sebab ombak besar....sewa kete kancil rm100 sehari..berbaloi sebab dpt pusing2 pulau..

Post Last Edit by rzjs at 13-12-2010 14:22

insyiqisti ..

ohooo...bestnya..
ingatkan takde keta sewa kat sana..
ingatkan van pink tu je..

1st pic post utk hari nih..
pulau giam..
snap dr beach kat D'Senja..

Post Last Edit by attyra at 13-12-2010 19:45

yg ni plak gambar kat D'Senja termasuk dalam chalet we all

katil double..

bilik boleh tahan besar...

ada tv with astro but centralized laa... seme bilik akan dpt channel yg sama..
air panas pon kat luar...

bilik air bersih..

surau yg aku rasa leh diimprovekan especially bilangan sejadah, arah kiblat..

buaian gantungan..
keluar bilik aje dah nampak..
anak2 suka lepak kat sini..

antara chalet yg ada..

hutan kecil sebelah d'senja..
ada monyet tau..
kat sini ada sidaian so kita boleh laa sidai baju2 basah tuh..

laluan antara chalet..

Post Last Edit by attyra at 13-12-2010 19:47

Around Teluk Nipah

Anjungan Beach Resort : Antara yg tercantik kat teluk nipah

Ntah bila nak siap.. mcm terbengkalai pon ada gak..

antara kedai mini market yg ada..
kat sini aku beli pelampung anak2 aku..

antara kedai cenderahati yg ada..

kedai2 sepjg jalan kat teluk nipah..

Teksi Pangkor... PINK color...

antara kedai2 yg jual pakaian...

tak beli pon... cuci mata aje..
time we all ronda2 nih.. hujan kejap gerimis kejap mcm lebat...

Mlm kang sambung lagi upload gambar..
nak balik dah nih... chow!!

pinjam pic jap... hehehhh...

pecaye atau x... dapat gak aku berenang (pakai life jacket la) kat pulau giam ni... start dari tempat snorkeling tuh smpai tmpat mandi die... separuh pulau aku berenang pusing... kawan smpai muntah monggek smpai kat darat.. bnyak tetelan air laut....

cmni la best..meriah balik...mlm kang aku upload gmbr aku lak....
bgus la korg

Reply 208# rzjs
kak ke yg call syg tgh hari tadi?

Reply 217# pojikun85

belum lagi tahap call ko poji..
ekekeke...

siapakah peminat misterimu itewww???

seme gambo pulau giam tu aku zoom dari pantai depan chalet d'senja kekeke
nampak mcm dokat kan kan?

pemandangan kat area pantai D'Senja

another shot of pulau giam

kat sini ramai gak yg memancing..
bila air pasang.. ada yg wat terjun tiruk kekeke...

time air surut...

pulau giam lg

masa air pasang tp dah surut sket..

pemandangan waktu senja..
matahari berlabuh di balik pulau tuh..
tak tahu pulau apa...

chaler yg betul2 ngadap laut...