CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: risctakerz87

susahnye nak kerja kerajaan...

Reply 40# limau

jangan ptus asa, doa banyak2, saya pon dah bnyak dah interview sane sini, jauh2 pon dah pergi nak harapkan keje gov or semi gov pon tak ape lah, saya dha  5 tahun interview sane sini, ade yang 10 tahun baru dapat.... so jangan give up, tp jangan tgu je sampai tak cari2 kerja lain rezeki kat mane2, insyaALLAH ade....

Post Last Edit by cursebreaker at 24-12-2010 15:15

kenape la freshies ni b'lumba2 nak keje gomen....

trust me, you won't develop much in there. too much of know-who than know-how.

after all, the pay isnt that great. if u wanna live decently, i mean.

percaya atau tidak, kalau ada ada 10 orang yang keluar drp gomen sebahagian formers dlm ini yang dok cakap2 ini seboleh-bolehnya mahu masuk gomen tak kiralaa apa orang cakap.

Waktu muda bersemangat berkobar2, kerja private katakan, bila dah tak mampu/ masalah kesihatan dan tua, tak guna di simpan lagi baru terfikir kenapalah tak masuk gomen... Firkir-fikirkanlaa

hmmm selama aku keje gomen ni takde pon istimewanyer sgt.. membe aku jeles aku keje gomen sb sng buat loan..er..bg aku ni bukan best tp buat org keje gomen asek buat hutang je..n family2 mertua,ipar aku pun dah pandai nak suh aku buat loan sb aku keje gomen..amboi byk cantik..aku rimas..rase nk benti je keje gomen..sb konon2 sng buat loan..n kawan baik aku pun tak jemu2 merayu mtk tlg buat loan..ape ke bangang..

n ada membe aku gigih nak masuk gomen sb tak sbr nak buat loan..gile ke ape dorg neh..

Post Last Edit by matrik02 at 25-12-2010 12:47

Mungkin masih baru berkhidmat untuk mengatakan "Tiada" keistimewaannya bila masuk dalam gomen. Yang "tiada" tu sebenarnya ada "tersembunyi". Mungkin terlalu banyak kerja sehingga tiada kesempatan untuk mencari  kemudahan yang diberikan bagi seorang kakitangan awam. Sebilangan sahaja yang betul2 sedar akan menghargainya dan sedia berkhidmat.

waktu belum keluarga, loan tak penting sgt. bila sudah bekeluarga ada juga keinginan untuk membeli rumah sendiri drp menyewa tiap2 bulan dan membayar sewa seperti potongan gaji bayar sewa. Itu pun kalau mampu dan kukuh untuk buat pinjaman perumahan kerajaan kalau cukup syarat2nya.Kalau dah kawin dan nak ada umah sendiri baru pinjam loan perumahan kerajaan. Takder orang nak beli rumah bayar cash melainkan mereka seorang jutawan. Atau sanggup membayar sewa tiap2 bulan seperti membuat potongan gaji untuk membayar rumah sendiri dan tiada keinginan untuk membeli rumah contohnya menumpang dirumah ibu bapa sampai tua, maka tidak perlu buat loan. Tidak kemestian untuk membuat loan terpulang bagi individu yang mempunyai pendapatan tinggi untuk membeli rumah secara cash atau harta pusaka terlalu banyak dah nama pun kemudahan. Loan perumahan kerajaan pinjam bila layak, tak cukup syarat tak dapat. contohnya cukup pendapatan bulanan dan kelayakan untuk buat pinjaman bagi membayar loan tersebut melalui potongan gaji.

Jadi itu bukan masalahnya untuk rasa berhenti kerja, masalah kecil jer..

kenapa ha, org keje gomen ni salu mengulat je keje nya?
kalo call pejabat dorang, nak cari officer xpenah ada.. masul lambat la, miting la
pasal hal tanah mak aku, dah bertaun2 xsetel2.. stiap kali datang, xpenah jumpa officer
wat penat je datang dr kedah ke perak tp jumpa kerani je
surat yg bole siap 1ari pon, makan taun baru leh siap!

Follow Us
yg aku pelik, nak keje gomen punya la payah... nak result bagus2 belaka
interview sampai berkali2. tp langsung xda perubahan
tetap kt takuk yg sama... no quality at all!

means dat sesetengah bijak pandai xreti nak bekerja la tuh...kekeke

yg xpandai neh plak kijer kat swasta nak tak nak kene keje keras..yg xpandai biler masuk swasta kene la jadik pandai....baru la boleh idup...

tul gak tuh...nak masuk gomen nak result 3.00 ke atas laa aper la itu laaa...time dpt kijer prestasi kat maner kualiti ke maner...

biasenyer org yg kijer swasta biler masuk gmen rase beban kijer tuh tersagt la ringan.cam gula kapas gitu...

tpi biler memikiorkan bab gaji ala2 karam di lautan nanti

tpi pada aku..time masuk memula mmg la agak suka tpi bile ko da nek pangkat da selesa la nanti...

pandai or xpandai xsemestinya bergantung pada result semata2
korang ingat semua yg dpt cgpa 4.00/ 3.00 ke atas tu pandai sgt ke wat keje?

bagus/pandai dalam akademik xmenjamin ko akan bagus dalam wat keje/real job
belajar dan keje dua benda yg sangat la berbeza

Reply 49# mizz_aurora

neh ayat pasrah org xdpt masuk gomen neh

kenapa ha, org keje gomen ni salu mengulat je keje nya?
kalo call pejabat dorang, nak cari officer ...
mizz_aurora Post at 25-12-2010 15:30

kalo ko jmpa officer dia pn nnti msti dia suh ko ckp ngan staff bwhn dia juga
ko ingt officer ke yg bt keje2 2 sume, konfem2 la staff bwhn yg bt, officer duk kuar msuk miting je esp PTD

bos aku panggil masuk opis. cuti kensel stengah jalan banyak kejer plak akhir2 tahun ni....

ape korang ingat keje gomeng ni goyang kaki aje ke? kerja banyak tak hengat ni

khenn...haku balik keje kekdg malam buta
keje banyak weii.....

tp aku rasa biasanya tmpt2 gome yg banyak kali gular tu biasa kat daerah2..jabatan2 kecil
kalu kat hq...x cukup kaki tangan nak buat keje tau....

dan biasa mereka di bahagian kewangan , akaun akan tangkas buat keje
almaklumla...berkaitan duit..bajet bagai..huhu

nape tak nak keje swasta je?

pada pendapt sy, org itu minat sgt keje gomen sbb die terpengaruh dgn environment....misalnye mak ckp "ko keje gomen mcm kazen ko tu, ada rumah kete..." or kite terpengruh tgok kwn2 mcm hdp seng keje gomen....SEBABNYE, org gomen ni seng loan sbb key keje gomen adalah JAMINAN....sedgkn kte tak tau maslh dlmn diorg misalnye ramai pekeje gomen berharta tp takde cash.....sbb dok byr loan je.....

awk seorg graduate kenpe tak nak amek risiko dlm keje awk....?

bg saya due2 ada kebaikan, cumenye bila awk tak dpt gomen sy rase awk tak perlu jadikan ia mslh.....gud luck sy pon doakan awk dpt keje gomen kalo itu pilihan terbai awk

to all my frend.....pd 3 jan 2010 i g juga intbview jpj d mergong a/star..ermm ujian fizikal dan kecergasan semua lulus..(sbb itu tiada prob bagi aku) Family aku gembira sbb aku lulus.. diorg berharap sgt..oleh kerana harapan diorg agar aku dpt kembali semula kedlm gomen aku..aku tetap turutkan.. so aku hanya menunggu surat panggilan yg ke2. Skrg ni aku keja gan company swasta..mula nya aku nk resign ujung bln jan ni..tapi aku serba salah..yg mana satu aku nk pilih...nk ikut ckp ibubapa aku kah atau nk turut hati aku. Skrg ni aku hanya berserah pada allah..biar allah yg menentukan rezeki mana yg DIA nk bagi dan baik bagi aku...aku pasrah....aku pasrah...

Rate

1

Reply 56# naufal74

klu kita letak jawatan (jawatan tetap n berpencen) dlm kerajaan, senang lagi tak nak masuk balik lain kali...???

Reply 57# muatturun

klu kita dh berpencen...selalunya spa tak terima dah...klu kita letak jawatan tapi tidak berpencen dan memohon utk jabatan lain rasanya mmg tak de masalah..Bagi yg berpencen ni..kira dia dah makan pencen dgn gomen dh so..kena kasi lah peluang org lain plak..(ermmm klu tak betul tolong betulkan) napa u dh pencen ke?...

bukan dah pencen la..lg muda remaja..sekarang masih keja kerajaan yg berjawatan tetap dan berpencen tp blm confirm baru 1 thn 10 bulan...klu kita berhenti sekarang tp lain kali nak masuk balik kerja kerajaan boleh n mudah tak??

gomen....mudah buat loan dgn bank & koperasi......basic RM 800 pun x pe dah.....swasta gaji RM2k pun payah nak buat....tu yg ramai nak masuk gomen......byk kemudahan......