CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: risctakerz87

susahnye nak kerja kerajaan...

Gomen mmg mudah buat pinjaman lebih-lebih lagi nak beli rumah. Orang beli rumah jarang beli yang cash. Muda-muda sudah ada rumah sendiri. Kemudahan pinjaman melalui kerajaan bagus, pinjaman ikut gred. Bayar balik melalui potongan gaji. Kalau gred rendah, sudah tentu gaji kecil, maka pinjaman lebih drp gred tidak lulus ini adalah untuk mengelakkan bila potongan dilakukan, tidak mencukup untuk yang lain. Kebanyakan yang muflis, pinjam dgn along, penggunaan kad kredit berlebihan lepas tu tangguh bayar, banyak sgt hutang melebihi pendapatan buat pinjaman sampai 5 bank

pasal senang loan ke org nak keja gomen??? keja aku sekarang mmg ada part yg best...tp part yg x best bila ada staff yg buat onar...klu menyusahkan dirik sendiri xpe ...ini menyusahkan org lain sekali...:@ sampai terfikir nak resign tp takut pulak parent aku keciwa... diorg lah yg nak aku keja gomen...

pasal senang loan ke org nak keja gomen??? keja aku sekarang mmg ada part yg best...tp part  ...
muatturun Post at 10-1-2011 22:36

small matter je tu kalo masalah dengan staf sokongan ni,

aku masuk gomen sbb masa lbh fleksibel utk diri, family & anak2
dulu lps grad, aku keje swasta almost 4thn lbh
masa blm kawin, aku mmg enjoy kerja kat situ
sbb xperlu tergesa2 balik rumah, xyah fikir asben, anak2 sakit, etc
in fact, aku sgt anti & xpernah terfikir dlm pikiran aku nak keje gomen
lps kawin, jadual hidup aku berubah
kerja mmg totally kat ofis & seboleh2nya aku xnak bawak balik kerja kat rumah
bila anak sakit, bos aku xpaham sbb dia divorcee lady bos yg hantar anak dia kat mak dia & xpenah jaga sakit demam anak sendiri
aku fully breastfeed anak aku pun bole jd isu & akhirnya aku bgtau bos lelaki atas bos aku yg aku bfeed & perlukan masa utk pam - dia xde mslh
so, akhirnya, lady bos aku mula la berbunyik sedangkan sblmnya dia mmg sgt ok dgn aku
aku pun mmg tgh mencari2 peluang lain yg lbh selesa & fleksibel dgn hidup aku
& selama aku mengandung, aku drive dr kajang ke subang 1 jam & klu hujan, almost 2jam driving
syukur aku dpt offer keje kerajaan tp 1pengorbanan lain perlu di buat
sbb post aku bukan di lembah klang atau putrajaya tp di butterworth
setelah menangis sama2 dgn asben, solat istikharah, so aku pegi butterworth
tp syukur lepas 3 minggu kat sana, aku kursus kat bangi 3 bulan & dlm pd tu buat surat tukar
skrg kat tmpt yg aman damai, xjam & xperlu drive smpi 1jam ke tmpt kerja
tahap bz & stress kerja kat ofis masih sama mcm masa kerja company swasta dulu
tp xbole berangan2 akan stay kat pjbt ni smpi pencen
kerja dgn kerajaan persekutuan, bila2 masa bole ditukarkan dlm msia

klu TT jd PLV, sama kementerian la kita
last time masa kursus 3bulan, aku kursus sekali dgn PLVians

x semua pegawai gomen tu teruk.. cume segelintir jer yg buat perangai malas and even ada staff yang layak kena kick..tapi tu lah kan dah namanya gomen staff, malas nak wat report.
tapi aku setuju lah bab asik meeting je tp outcome tarak.. huh!!

keje gomen best sbb boleh minum teh tarik pada pukul 8 pagi sehingga balik keje.
dah balik keje boleh minum teh tarik lagi ngan member2.
alangkah nikmatnya..
tapi saya keje swasta...
balik keje terus balik rumah...
mana larat nak minum teh tarik keje bnyk penat bos...

Follow Us
Reply 66# alestorm

ko jangan.. cuba gi area2 phileo damansara tuh. celah2 dia ada kedai2 mamak. ramai ajer pekerja swasta duk minum2 teh tarik tak kira masa. kadang2 ada jugak gi lepak2 makan aiskrim kat kedai bawah tu

aku since 2001 smpi ke thun 2011..smua kje gov smua aku dh dpt...tp 1 pn x pena sangkut..hampeh tol.kdg2 de vagancy smpi mls nk apply...dh give-up..aku de expericen 8 thun dlm bidang HR nih.. aku pn stju susah nk kje gov nih..target sblm umo 30 nk kje gov..x thu la bila nk dpt... :re:

slalunye selepas kuar keputusan temuduga kan, brape lame surat tawaran tu di keluarkan ek ? aku igt kalo lambat cam 2 3 bulan cmtu, aku nak keje lain dlu. dok uma lelame pon boring gak...

Salam...

Aku nak celah ckt bole...ehe...nak kongsi pengalaman je pun...2000 aku hbs study...2001 aku keje kat KL...sumenye swasta...mcm2 keje aku wat...last aku keje as building maintanance...kire ok gak lah...gaji,elaun n claim..cecah gak 4k sebulan...ehe..

2003 aku dpt masuk gomen dgn kelayakan aku...as comp tech...smpai le skang ni...korg bayangkan gaji starting aku 1k ++ jer...dlm pada tu aku bersyukur gak le psl msk gomen..ehe..2005 aku smbg study wat dip..setahun jer...hbs julai 2006...bulan 11 2006 aku smbg lagi wat degree Epjj...

Apa yang aku nak kongsi...korang bayangkan bulan 5 ni Insyallah degree aku habis...dlm ms aku wat degree ni 1st year aku hbs dip je di panggil interview SPA...pas pada tu...lansung xde...aku pun x fhm apa yang SPA buat sebenarnya...ckp ada 100k ++ kekosongan jawatan lah apa lah...rasa mcm rugi je aku amik dip dulu...ehe...

Bukan nya apa...korang faham2 je lah...sume mende naik skang ni...perbelanjaan mkn tggi...itu ini nak bayar...bakinya...lu pikior le sendiri...mcm nak msk swasta je balik...

Selamat...

aku selalu terpikir..keje gomen gaji sikit... betoi ke?
err...aku involve gak intebiu utk cari jiran aku/colleague..
mamat yg terpilih tu...dulu die jadi peg kontrak gomen.exp 6 taun beb.
gaji kompani aku offer die lam 500 je lebih dr gj gomen tuu..
die ACCEPT gak.

aku terkejut gak.
aku ada tanya2 die..nape ko nak masuk sini gak,
sdgkan gomen sume org lumbe2 nak masuk.
die kata....
keje gomen takde bonus..kompani ade bnus.
walhal kompani aku bonus paling besar pon ade ar 2.5-2.7 je.
tapi firm la...steel industry.

ade gak aku sembang2 ngn kawan aku
die pen. peg. die bgtau aku..
die je yg buat keje..bos die tak tau mende pon.duk2 saja je.
yg aku pelik..kenapa leh jadi camni?
keje nye tuh..chemical lab...suppose pegawai die tuh org background chemsitry la..
tapi die bgtau...pegawai die tuh org safety ke apa ntah.
mcm sipi2 je degree sains die tuh..???
aku terpikir gak..adekah gomen ni tak telus pemilihan die???
takkan laa tak cukup graduan chemistry utk heading the chemistry lab???
kawan aku selalu ckp..bos die tak tau apa2.

pastu plak...aku tatau laa kawan aku ni keje kat lab universiti laa..
kami satu line...aku swasta die gomen.
die selalu bgtau aku..mesin die rosak..
aku tanya...ade servis kontrak tak ngn supplier utk PM etc?
die kata..takde bajet utk maintenance?TAKDE BAJET??
betol ke??? AKU TERPIKIR GAK, bile aku g seminar mana2, jumpe macik2 gomen,die ckp
mesin2 kami, kalo rosak...BELI BARU je??? haa? aku bengang gak..menghabiskn duit rakyat camtu..
aku bayo income tax weh.. emosi plAK pg jemaat nih.

aku kata..kompani aku..bajet mentenen juta2 weh..kalo takde mentenen,
cemana nak kasi tahan alatan2 yg juta2 tuh?

bile aku pikir2 balik..tak hingin aku nak jadi peg gomen cabuk tuh..
aku nak aim utk jadi ketua jabatan  gomen buleh ke???
bile aku ckp2 ngn org hard core gomen..die kata..
bese utk HOD ni, deme pilih org senior.PULAK!!! hancur hasrat haku nak jadi HOD gomen.

Ehe...itulah hakikat nya...di pendekkan citer...kalu kat gomen ko keje pangkat sokongan ni..maksudnya yang rendah2...satu sen habuk ko nya cakap x ley pakai...dalam pada aku keje ni..dapat gak ayat dari bekas big boss aku yang sampai mati pun aku akan ingat...
"deme tu durian...kamu tu timun...golek lah kot mane pun..."ehe...faham ayat tu...

Ehe...itulah hakikat nya...di pendekkan citer...kalu kat gomen ko keje pangkat sokongan ni..maksudnya yang rendah2...satu sen habuk ko nya cakap x ley pakai...dalam pada aku keje ni..dapat gak ayat dari bekas big boss aku yang sampai mati pun aku akan ingat...
"deme tu durian...kamu tu timun...golek lah kot mane pun..."ehe...faham ayat tu...

Reply 71# silica_SiO2

Sudah tentu kawan anda akan terima yang swasta tuh, sebab yg swasta tu taraf Tetap (pada jangkaan saya, tak tahulah kalau jawatan swasta tu Kontrak juga). Kalau penjawat awam kerajaan lantikan kontrak memang agak kurang jaminan sedikit. Rakan saya pun ada yang dah 10 tahun Kontrak. Dia pun dah bosan sebab tak serap tetap. Sekarang nih tengah cari kerja lain. Swasta pun tak kisah. Tapi kalau boleh dia nak terus kerja dengan kerajaan. Saya rasa itu saja sebabnya, Sebab hanya penjawat awam lantikan tetap sahaja yang dapat banyak kemudahan seperti cuti rehat boleh di carry forward, kemudahan pinjaman kereta dan rumah dll. Kalau Kontrak tak dapat kemudahan2 itu. Sekadar pandangan.

Tat right bro zaidi...tu yang payah nya kalu kontrak ni..kesian pun ada...nak wat loan x ley..kiranya terbatas gak ler..

Reply 72# handcock

camtu ke gomen?
teruk gak?
takkan laa langsung takde hak bersuara??
setau aku laa...common sense, lg byk kepala..lg byk idea..
pastu plak. kite ni org..tak semua yg kite buat tu betol..
ade HUMAN ERROR jgk..
so, segala pandangan kalo OK..harus dipertimbangkan..
tak kire laa manager or clerk pong..

Reply 75# handcock

Sudah tentu kawan anda akan terima yang swasta tuh, sebab yg swasta tu taraf Tetap (pada jangkaan saya, tak tahulah kalau jawatan swasta tu Kontrak juga). Kalau penjawat awam kerajaan lantikan kontrak memang agak kurang jaminan sedikit. Rakan saya pun ada yang dah 10 tahun Kontrak. Dia pun dah bosan sebab tak serap tetap. Sekarang nih tengah cari kerja lain. Swasta pun tak kisah. Tapi kalau boleh dia nak terus kerja dengan kerajaan. Saya rasa itu saja sebabnya, Sebab hanya penjawat awam lantikan tetap sahaja yang dapat banyak kemudahan seperti cuti rehat boleh di carry forward, kemudahan pinjaman kereta dan rumah dll. Kalau Kontrak tak dapat kemudahan2 itu. Sekadar pandangan.

camtu plak.
abis...
ape pasal laaa gomen bukak vacancy byk2?
kenapa tak masukkan je yg sokongan n kontrak ni?
kesian deme..mcm tunggu durian jatuh, tp tak jatuh2.

pastu kann..
aku tgk jiran aku ni kann..
die ala2 sopan gile..aku tak sure laa...adekah die jenis yg sopan
or adakah die terlatih ngn keje gomen utk jadi sopan.
kalah aku sbg pompuan, aku rasa..aku lg kasar dr die..dan tegas.
hahaha..bese kalo budak2 mintak ape2 Ok aje jawapan die tanpa pikir effect selepas OK tuh..
pada aku laa...itu tak membina ooo...reasoning tu mesti ade bile buat decision..
tapi tatau laaa...

dan..
kalo aku mintak pendapat die pon, most of the time, mmg tak byk yg aku dapat, 'jenis yg follow je'...
adekah akibat or kesan dr keje gomen yg most of the time FOLLOW je..mentang2 laa ko durian aku timun..

tolong jawab mana2 otai2.senior gomen pliss..

Reply 25# ekod79

betul3x...tu tak masuk berurusan dengan jabatan2 lain. memang kena banyak sabar kerja gomen ni

Reply 76# silica_SiO2

statement ni maybe applicable to certain organisation kut.... in my case, semua staff dibenarkan bagi pandaangan diorang, our boss bagi peluang untuk bagi cadangan & komen, then open for discussion..tak der la kuasa veto...

my boss ni perempuan...tak tau la if factor gender boleh mempengaruhi how bosses view their subordinates punya point of view

> aku torai jawab...ehe..

silica...

# actually itu pandangan aku le yang dah bekerja kat 10 tahun dalam gomen...mungkin ada yang kata baru lagi tu...10 tahun...tp aku rasa mcm dah 30 tahun...ehe...tp itu lah hakikatnya..n xdelah aku kata gomen ni teruk..aku bersyukur seadanya...cuma bab2 atsan n bawahan ni jer aku x pueh ati...
# sebenarnya jiran ko tu bukan  nya xde idea2 bernas...cuma maleh nak melayan jerk..ehe..tu yg die folo jer tu..senang citer...pasl nya aku pun jenis folo jerk...x yah nak berjawab2...wat je ape yang patut...what de he...

cn7

# aku setuju gak dengan ko..maybe certain organisasi jerk..tp takat ni tu le yang aku nampak dan rasa..
# boss ko pompuan?ehe...die takut kot..tu pasl yang die amik pandangan sume org..mesti ada otai2 nya situ...kang x setuju kang...tunjuk perasaan plak..