CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: carnationputih

belum ade jodoh

saya guy yg berumur 30. Tapi budak opis kata aku mcm umo 24 or 25 hehehe. Apa kata kita organize party utk yg single. mana tahu...kalau x kawin kita jadi kawan je. ramai kawan murah rezeki. betul tak?
2tigapuluh2 Post at 3-1-2010 07:52

betul-betul-betul...

Nak tumpang tanya skit bley? Agaknya kalau jumpa org yg baik, dr segi tingkah laku, pekerjaan, keluarga hasil dari match making dr org lain/keluarga, tapi tak ada perasaan pn kat dia....agak2 terima tak? dgn keadaan umur semakin meningkat...atau still memilih?

boti pun still single gak..dah nak masuk mid 30s next year.. tapi byk yg boti pelajari...kebahagiaan tu kita boleh dapat sendiri...tak perlu bergantung pada ada jodoh baru nak bahagia..
boti pun tak nak fikir soal jodoh lgi..sejak dianiaya lelaki keje cop tu..4 tahun tunggu buang gitu je..
teruskan hidup...jaga mak ayah...meka pun dah pencen..boti pun mula bina diri..
beli rumah..simpan duit..beli keta...
jika jodoh itu lambat buat boti...boti redha..
dlm soal memilih jodoh ni kita tak boleh main terima je...hanya kerana usia...

mmg sunyi...tapi tak perlu bergantung pada lelaki untuk mendapat kebahagiaan..jgn anggap ada pasangan baru ada hak nak rasa bahagia...kita masih boleh bahagia...masih boleh teruskan hidup dgn tabah.
walaupun tanpa kehadiran seorg suami tersayang dlm idup nie..

akak pn dh 30thn masih single,usaha ttp usaha tp slalu jupe y hampeh...baik kita blah...bkn akak xcomel akak dh sedia comel tp akak tgh mncomelkan lg dri akak nimaklum lh umo dh mningkat xkn nk suh nmpak lg tua kn...psaingan ngn mak janda lg dahsatttt oiiiiii2 akak mngupgradekn lg dri akak niade pulak ex bf nk rujuk smula...sori leeee

im 30 this year.... lonely?.. yes...   but im not pathethic hoccay.........

YANG PENTING.... aku still lagi idup biar tak de boifren/asben

jodoh???.. aku berdoa selalu moga ade yg sesuwei..... DAN SEMOGA JUMPE LELAKI YG AKU SKE DAN DIA PON SKE AKU... aku pecaya ade sumone utk aku out there just lambat skit je... soo aku sabar...

aku tak nak kawen sbb aku kene kawen sbb umur aku dah naik...aku tak kawen sbb aku no choice... sbb kawan2 aku dah kawen...:kant:

kawan2 mmg ramai dah kawen... soo carik kawan2 baru yeee...... sbb mmg laa ko akan rase pathethic kl duk berlegar sekeliling kawan yg dah kawen.... SBB diorg yg dah kawen ni mmg RASE KESIAN KT KITA YG SINGLE2 NIEH........ DIORG RASE BERTUAH SGT DAH KAWEN.....

pada sesaper yg dah 30 tuh.... jgn biar diri serabai hoccay.....errr sku pon kadang2 serabai... tp ade ari aku berhias gak...... go out and meet people.... moga ade yg sesuwei... insyaalahhh.. berusaha lahh takat mane yg mampu....

and dont forget.. BUILT A SHEILD AROUND U..... jgn biar diri terdedah pada mende2 yg bakal menyakitkan hati/makan diri..... pompuan ni ati fragile esp bile umur dah naik... mmg mengharap sgt ade yg sayang.... lemah bile ade yg mulut manis sbb kita mmg lonelykan.. bile dah macam ni ade je JANTAN2 KEPARAT yg amik kesempatan..:@....... REMEMBER -->u r soo precious to be hurt... biarlah jumpe lelaki yg betol berbaloi... kl sedeyy2 pon tak bazir air mata...

kerja kuat2... kl rajin ade ganjaran yg menanti... kl asik sedeyyy je tak jadi keje gak..

regard
ahkak yg still tak kawen lagi dan prihatin dengan anak dara yg tak kawen lagi
True-X

64# True-X

going 30...aku pun tak kawen lagi..

Follow Us
Nak tumpang tanya skit bley? Agaknya kalau jumpa org yg baik, dr segi tingkah laku, pekerjaan, keluarga hasil dari match making dr org lain/keluarga, tapi tak ada perasaan pn kat dia....agak2 terima t ...
shania3 Post at 3-1-2010 14:05

mak aku dah berbuih dah match make kan aku... aku sendiri jumpa 2-3 lelaki baik2 yg boleh di buat suami.. tapi aku tak chenta, maka mustahil lah aku nak terima.. tapi aku tgk kawan2 yg terima lelaki2 baik ni meskipun tak chenta leh hidup bahagia beranak pinak.. depends pada diri masing2 la..

jodoh???.. aku berdoa selalu moga ade yg sesuwei.....  ...
True-X Post at 3-1-2010 16:44

aku suka sangat kata2 ahkak nih! :pompom:

jodoh???.. aku berdoa selalu moga ade yg sesuwei.....  ...

100% agree with True-X ....

ada sorang kawan aku. umo 31thn. bulan decembar baru2 nie, dia gi jalan2 erupe dgn geng2 dia. Geng dia ada dah kawen & lum kawen. campur la. ada lelaki & pompuan. round2 jalan2 eroupe cara backpacking.

dia pergi ..

1. belgium
2. holland
3. germany
4. swiss
5. italy
6. vatican city
7. monaco
8. france
9. london

haa..ini aku ambik list dari gambar2 dia tempek kat facebook.
kalau aku lum kawen lagi, HARUSS aku join grup dia tour erupe tau. takder masa aku nak nangis2 mcm korang. takder visi & misi langsung. hughhh.

hidup bujang ni enjoy? bagi aku tak pun.. sbb kawan2 enjoy dah tak bujang.. kalo enjoy sensorang bukan enjoy namanya.. itu syok sendiri! kalo dah berkahwin ni tak bermakna takleh enjoy dah... but susa ...
nicoty_yne Post at 2-1-2010 12:08

dah tiba masanya cari KAWAN BARU LA..
jgn stick to kawan2 lama. mmg ler rasa SEMCM AJERKKKK..

GI CARI KAWAN BARU POMPUAN. BUAT GENG. BUAT PLAN.

kawan2 mmg ramai dah kawen... soo carik kawan2 baru yeee...... sbb mmg laa ko akan rase pathethic kl duk berlegar sekeliling kawan yg dah kawen.... SBB diorg yg dah kawen ni mmg RASE KESIAN KT KITA YG SINGLE2 NIEH........ DIORG RASE BERTUAH SGT DAH KAWEN.....

pada sesaper yg dah 30 tuh.... jgn biar diri serabai hoccay.....errr sku pon kadang2 serabai... tp ade ari aku berhias gak...... go out and meet people.... moga ade yg sesuwei... insyaalahhh.. berusaha lahh takat mane yg mampu....

ha..betul..betul..betul..
plesss la..gi cari kawan baru if kawan2 lama semua dah kawen. jgn still berkawan dgn orang yg dah kawen utk buat geng. nnt rasa desperado nak berlaki. tup tup salah pilih lelaki buat laki.
sapa kena sabor? diri sendiri jugakk
sapa kena redho? diri sendiri jugakk
sapa kena dugaan byk? diri sendiri jugakk
padan muka. sapa suh tak pikir2?

selagi single, diri tu kena jaga penampilan. dress up. jaga muka. jgn serabai2.
serabai2 ini - no dlm kamus.

Jadual nenek tahun ni dah hampir penuh dah dengan acara travel sana sini. Dok terpikir kalau ada orang masuk minang tahun ni, tah dapat ke tak, nak kawen ni.

ha..betul..betul..betul..
plesss la..gi cari kawan baru if kawan2 lama semua dah kawen. jgn still berkawan dgn orang yg dah kawen utk buat geng. nnt rasa desperado nak berlaki. tup tup salah pili ...
Hana Post at 4-1-2010 11:04

sy ni mmg suke kalu kak hana bg pndpt...semo betoooooooooo

Jadual nenek tahun ni dah hampir penuh dah dengan acara travel sana sini. Dok terpikir kalau ada orang masuk minang tahun ni, tah dapat ke tak, nak kawen ni.
nenektua Post at 4-1-2010 11:05

apesal nenek

ramainyer kat sini.. xde ke yg minat nak kuar minum sesama..
blh gak mengisi masa lapang...

apesal nenek
jahcomel Post at 4-1-2010 12:29

yelah jah,
dah kalo hampir setiap bulan asik kuar pi travel,
bila masa plak nak kumpul duit nak kawin.
dan tah bulan berapa plak nak kawennya.

apa nak buatkan..lom sampai jodoh lagi kot. sapa yg xnak ada family sendiri especially yg suka bdk2x. zaman skrg ni ssh nak cari laki yg leh dibuat suami sama gak gan ppuan. kena berhati2x. kdg2x persekitaran pon beri impact..yelah skrg ni ramai kawin cerai...yg dah berbini gan bersuami lak ada kekasih gelap kat luar. mcm fobia pon ada.

ada jodoh....adalah tp dlm hati sedih jugak tgk kwn2x dah berfamily tp xpelah kita tumpang gembira & doakan yg terbaik tuk drg. amin...

as long hepi cukupla...

kahwin tp x hepi x guna jgk.

ai pun mcm korang2 gak..
2taun lagi genaplah 30thn..
biaselah skang ni sume org yg jumpe ai asyik bg soklan cepumas tu jer...

tp nak wat camner ai redho jer..jodoh peremuan di tgn tuhan
so ai enjoy jer life ai ni..wlpun klu duk sorg2 tu rase sesunyi sgt...