CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4564|Reply: 36

kontraktor yang hampeh lg menyakitkan hati

hai korang.. akak ada problem ni.. akak tengah renovasi rumah yg bakal akak duduki.. dah nak hampir siap dah.. tinggal pasang lampu 4-5 ketul, pasang railing langsir semua tingkat n sliding door, pasang kipas 3 bijik, buang sampah sarap yg menggunung, itu2 aje lah..

tapi masalahnye kontraktor indon akak ni mcm taknak siapkan kerja je.. dah 2 minggu benda ni berlarutan.. akak dah marah sejak minggu lepas.. tp mungkin akak sorang pompuan belum berlaki so dia tak heran kot..nak buat cemana abang, ayah semua kat kampung halaman so diorang takleh la marahkan..  dia asik cakap "hari ni siap".. ataupun "2 hari siap".. tapi akak tengok takde progress pun.. akak nak kena pindah minggu ni jugak sebab minggu depan tuan rumah yang akak duduk skrg nak balik rumah dia.. hutang akak ngan kontraktor indon ni pulak tinggal 700 aje.. tapi dia ni macam ada tanda2 dia nak upkan aje jadi 2000 dari tutur kata dia.. padahal perjanjian awal, akak kena bayar dia 9700, so 9000 akak dah langsaikan tinggal 700 aje la kan.. dah la buat kerja lembab mcm siputbabi.. pastu dia kata dia ada masalah dalaman la apa la... ko hingat akak kisah ke masalah kau? masalah aku skrg aku nak rumah aku siap !! :@

akak dah beli perabot tapi terpaksa suruh vendor2 perabot to hold on dulu perabot kakak sebab barang2 indon tu alat tukang dia pelbagai n sampah sarap masih ada kat rumah akak.. akak dah hilang kesabaran ni tengok keadaan rumah akak.. akak ada la calling2 contractor lain utk datang settlekan masalah akak ni, bayar lebih sikit pun takpe la asalkan rumah akak siap diduduki.. tapi cemana nak halau indon ni ek? dan kalau dah janji 700 bole ke dia demand naik sampai 2000 yang akak tak ketahui apa pucuk pangkalnya ? akak dah buntu ni.. siap takleh tido malam sebab stress sangat.. weekend ni parents nak datang, tapi rumah akak belum sedia diduduki.. minggu depan nak buat house warming la rancangannya.. tapi mcm takleh jadi kenyataan aje

Rate

1

tu sbb aku ambik kontrakan cina.. sbb cepat siap.. wlu pun bayar lebih skit..
klu kontrakan melayu ni, diap pakai pekerja Indon..

kwn sekolah aku renovate rumah, janji nak masuk rumah sebelum raya.. dah bg RM11,000 buat tingkap & psg gril.. ni dah nak raya kirsmas.. abuk pun takde..
kwn aku & hubby pergi jumpa pakcik tu, dia kata, duit dah abis pakai masa raya.. takde modal nak pusing.. dia suruh kwn aku dulukan duit beli brg..
kwn aku dah buat report polis..

akak ugut jer nak buat report polis

macam kaka zehra cakap, kalau mau cantik, cepat, amek la cina, tapi bayar lebih laa. tapi keje puas hati woo. indon kalu, memang macam2 peel :@

akak pinjam je asben jiran sebelah suruh dia marah indon tuh :@

tu sbb aku ambik kontrakan cina.. sbb cepat siap.. wlu pun bayar lebih skit..
klu kontrakan melayu  ...
zehra2 Post at 21-12-2010 13:18

maaaakkk .. takkan aku nak libatkan pak polisi dalam hal ini.. lagipun rumah aku dah hampir siap.. aku cuma nak dia siapkan cepat2 aje atau kalau dia tak sanggup buat aku nak dia berambus dari rumah aku dan aku akan hire contractor lain.. tapi kalau dia insist mintak 2K tu mmg aku report polis aa..

ha'ah dia bawak geng2 indon dia buat rumah aku.. setakat ni dia buat plaster ceiling, cat satu rumah, pasang pintu n tombol, wiring lampu semua ok.. cuma tu lah.. bila la hai nak siappp... mek dah tak sabar nak pindah niii...

akak ugut jer nak buat report polis
B.K Post at 21-12-2010 13:23

akak dah cakap dah.. esok kalu takde progress, kamu bole angkat barang2 kamu.. akak ambil orang lain.. tengok la malam ni akak cek.. kalau takde perubahan kat rumah.. esok jugak akak angkut contractor baru..

Follow Us
macam kaka zehra cakap, kalau mau cantik, cepat, amek la cina, tapi bayar lebih laa. tapi keje puas  ...
cik.panda Post at 21-12-2010 13:25

akak penah mintak quotation cina.. dia nak 28K ngko.. si indon ni mintak 9700 aje.. tu yg akak setuju tu..

indon2 ni.. hari2 bertenggek kat rumah baru aku tu.. entah buat apa aku tak tahu..  kerja tak siap2 jugak.. brengset! :@

indon2 ni.. hari2 bertenggek kat rumah baru aku tu.. entah buat apa aku tak tahu..  kerja tak siap2  ...
mesmerize Post at 21-12-2010 13:29

dia tengok kaka mes

eeiii malaun betul kontraktor nih!! mentang2 la kiter ni pompuan. main sedap mulut je nk up harge!!!

repot polis gak la...ugut sket. ade agreement ape2 x sblm renovasi tu>?

akak dah cakap dah.. esok kalu takde progress, kamu bole angkat barang2 kamu.. akak ambil orang  ...
mesmerize Post at 21-12-2010 13:27

akak upah jer member3 indon tu buat, dulu pernah jdi kontraktor jap
    iols dah berpengalaman dgn indon nie, diaorg pun ada bg sub gak kt indon kwn dia,
    cuma risau dia cabut balik jer apa yg diaorg pasang nanti kalo dia blah cam tu jer

akak pasang cabinet ngan cina.. 2 hari je dah siap pasang semua.. aritu akak komplen tak cukup ruang nak masukkan fridge, sekejapan aje dia datang n fix semua siap pasangkan oven, hood semua.. mmg dari awal akak patut amik cina laa... cina buat kerja 2 hari.. indon buat kerja 2 bulan pun tak siap2.. skrg menyesal sudah

akak jgn lupa cek nanti seluruh rumah, mana tau diorang pasang kamera rakam xtvt akak kat umah tu........

akak upah jer member3 indon tu buat, dulu pernah jdi kontraktor jap
    iols dah berpeng ...

cuma risau dia cabut balik jer apa yg diaorg pasang nanti kalo dia blah cam tu jer
B.K Post at 21-12-2010 13:31

apa susah, akak tukar le padlock baru so dia takleh masuk

pastu pesan kat pak guard, jangan bagi indon2 ni naik lagi.. selama ni diorang bole naik sesuka hati ke rumah akak sebab akak dapatkan pass contractor utk diorang.. tapi pass tu pun due 25 dec ni aje.. sejak awal november aritu diorang buat kerja..

akak jgn lupa cek nanti seluruh rumah, mana tau diorang pasang kamera rakam xtvt akak kat umah tu... ...
rose_liz Post at 21-12-2010 13:32

fengsan .. takpe akak tak hottie pun.. akak tak rasa diorang taste kat akak

Cina pun pakai Indon jugak tp diorg monitor elok. Rega memang mahal la.

Kalau RM9700 vs 28K, lebih berbaloi amik kontractor lain utk siapkan sebab dah save byk.

setuju dgn Bell, indon dgn cina nie diaorg takut sikit,
indon jgn diberi muka, jika buat baik confirm kne pijak kepala,
xpun di sembelih kaw3, pengalaman sendiri pernah dulu
gado dgn indon smpai bwa helmet sbb geram sgt dh buat baik di pijak kepala lak... :@

fengsan .. takpe akak tak hottie pun.. akak tak rasa diorang taste kat akak
mesmerize Post at 21-12-2010 13:35

hottie ke tak tu belakang kira kak...org2 skrg ni sakit mental ramai. diletaknye kat utube, uiks maluuu...
sy teringat kisah masa study dlu. ade girl letak kamera kt hostel kami, pahtu disebarkannye kt guys. kureng asam betui dak tuh...

Reply 18# rose_liz

ala jangan laaa.. insyaAllah takde kot.. akak dah cek siling takde lobang2 pun

setuju dgn Bell, indon dgn cina nie diaorg takut sikit,
indon jgn diberi muka, jika buat baik confi ...
B.K Post at 21-12-2010 13:50

tu la.. selama ni akak baik aje ngan indon tu.. akak takde la strict sangat sebelum ni..
tapi hari ni akak mmg hilang sabar betul la.. semua indon2 tu dah kena bebel tadi.. tapi kalau tak jalan jugak.. akak mmg throw them out n hire contractor baru lah.. 700 tu kira burn ah..

12Next
Return to list New