CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nilaila

ankle hitam?? macamna nak ilangkan??

Reply  liez

so maknenyer aku jek la yg langkah mcm tak hingat donie ek nnti.. tak sesabo ...
plainjane Post at 23-12-2010 13:37

hahahaha x sabarnyer.................   hilang keayuan ko la hari tu eh...

bontot itam macam mana lak??
liez Post at 23-12-2010 13:00

montot itam tak dapekkk den nak nolongnyee...heheheh

Reply 1# nilaila

p spa...sume setel.hehe

Reply 39# nilaila

aah mmg betul pon..nnt katela ko picit guna cari,tgh tido go guna jari tu garu muka,nanti bahagian lain akn tumbuh jerawat.

Reply 41# liez

hek hek hek..

ankle, lutut & siku hitam ni sebab sel kulit mati yg berkumpul....

cheq biasanya guna sebiji limau kasturi, belah dua then sental kat area tu. FYI, limau kasturi ni bersifat acidic/menanggalkan sel2 mati. Lama jugak nak tgk perubahannya tapi berkat kesabaran cheq, mmg bekas2 hitam tu ilang.

Follow Us
ankle, lutut & siku hitam ni sebab sel kulit mati yg berkumpul....

cheq biasanya guna sebiji lima ...
che'mah Post at 24-12-2010 00:39

ooooo ye ke?? kesan nmpk tu bila?? brapa mnggu??

Reply 47# nilaila

seminggu dua dah ada kesan tp laila kena buat setiap hari...

satu cara lg cheq selalu guna ialah cheq gosok bhgian yg cheq nk bleach tu dgn limau, biarkan selama 10-15 min (tp lg lama lg bagus)...biasanya cheq buat sambil tgk tv. then ambil tuala yg rendam dlm air panas then perah bg buang air pastu sental kt bhgian lutut/siku. kalau rasa pedih tu stop sehari dua.

pastu laila pastikan selalu letak losen kt area tu biar tak kering.

mai mami nk habak kat famasi ada jual macam satu ketul batu untuk tonyoh tumit kaki hang tonyoh kat mana2 tempat yg kematu,waktu mandi la bg kaki tu kembang kena air baru tonyoh ,kat ketiak kalu tk mau berbau setiap kali mandi tonyoh dengan blakang tapak tangan ni semua petua tau free ja.selesai mandi sapu losyen ka ,losyen paling bagusss brand scholl memang d cipta khas untk kakiii,muka bekas jerawat dh lama mami tk dengaq cerita pasai jerawat ok bab2 bekas jerawat tu hang beli sabun muka brand natasya masa sabun tu biar dlm 5min baru bilas tau,(waktu pagi ja) beli scrub brand St Ives yg ada apricot basah muka sapu biaq dlm 10min baru gosok pelahan2 dn basuh bersih2 pas tu apply toner.
kalu celah2 eham2 atau ketiak atau pelipat2 yg hitam bekarat tu rajin2 la gosok dan apply losyn dr white yg memang expert bahagian2 wanita yg hitam.mami ucapkan selamat mencuba.

Ankle hitam sennag jer nak hilangkan, gunakan Palmers cocoa butter...sebulan dah pudar..callous pun jadi lembut....sekarng seluruh body aku dah puteh melepak dah, mmg aku shantek sgt tau..

ko cuba ler..pegi beli kat farmasi..celah kangkang itam pun bole hilang...aku skrang nie confident jer pakai seluar pendek pegi buang sampah..

pakai bio oil pun ok...sama cam palmers tu...

utk kulit muka lak...kita kene byk minum air sbb air adalah detox yg paling murah...hehe
yg penting jgn tensen2...lg tensen lg le jerawat mai...

mengikut pengalaman saya...
masa nak tunang n kawin saya pakai ampoule Beautee...
ampoule ni biasanya dipakai oleh salon2 kecantikan waktu wat facial...
tp yg kat salon tu mahal so saya beli kat internet je...hehe
sgt berkesan la pd saya sbb kakak yg watkan facial cakap kulit saya cantik n pores pun kecik...mak andam plak kata senang nak solek coz parut cam pudar n muka licin...hehe

Kalau kulit bermasalah, cuba try bedak ni. Sejuk & wangi jer...Best!

BEDAK HERBA RESDUNG
Ramuan Tradisional Herba & Air Mawar utk merawat jerawat, gatal-gatal kulit muka krna hama resdung & menghaluskan kulit muka yg kasar.

CARA GUNA
Goncangkan sehingga ramuan larut & sebati. Gunakan seperti bedak sejuk. Oleskan pada muka sebelum tidur malam @ siang setiap hari.

HARGA
RM25 termasuk kos penghantaran bagi Semenanjung
RM35 termasuk kos penghantaran bagi Sabah/Sarawak
Add a caption
BEDAK HERBA RESDUNG
Ramuan Tradisional Herba & Air Mawar utk merawat jerawat, gatal-gatal kulit muka krna hama resdung & menghaluskan kulit muka yg kasar.

CARA GUNA
Goncangkan sehingga ramuan larut & sebati. Gunakan seperti bedak sejuk. Oleskan pada muka sebelum tidur malam @ siang setiap hari.

HARGA
RM25 termasuk kos penghantaran bagi Semenanjung

nak bagi angkle hitam putih balik, aku biasa cuba cara ni..

limau kasturi + kapur + sireh .. sental pada kulit yg hitam mcm siku, lutut etc..

amalkan sekali seminggu..

berkesan ke..ade gamba seblm selepas..

ankle sy hitam... ramai org ckp tu d sbabkan tlalu duduk bsilang.,. btul ke??ada idea x macamana nak ...
nilaila Post at 21-12-2010 15:02

Pendapat aku bahagian yg selalu jd hitam nih, hujung siku, lutut, dan buku lali tu sbb permukaan tu selalu bergesel ngan tempat lain.

Macam kita selalu sgt duduk bersila ankle tu akan kena permukaan simen, mcm tu jgk lutut bila kita selalu dok berlutut. Kakak aku bg tip yg aku selalu igt dan amal ,kalau nk duduk bersila, atau bertimbuh lama2 tu lapik ankle yg bersentuhan ngan lantai tu dgn kain@ apa2 asal tak tertekan/tertengeh pd lantai  lama2 .

Sy setuju tu guna scrub..klau ankle hitam, pakai scrub kopi ok, sbb kopi bertindak sbg agen pencerahan.

takpun ko pakai stokin jek la..
plainjane Post at 22-12-2010 20:41

btol3..=) tp klau dh kawin, bkk stokin..nmpk jgak kesan hitam tu..conclusion is kena jg jgak kecantikan, esc utk suami..=P

bagus ada tred mcm nie..boleh longsi2...

sy guna cream nivea je..yg dlm can biru tu.. tp kena rajin sapu la...

Dulu i pun ada masalah jerawat, bekas jerawat, parut tau..Sampai segan nak kuar umah lepak dgn kawan- kawan..So balik keje terus terperap je kat umah..Memang selalulah asal balik keje jer mesti nangis..Coz selalu kene sindir sgn member- member kan..

Satu hari tu i trylah cari kat internet foundation yang dapat tlg i selesaikan masalah ni..coz semua foundation kat pasaran yang i beli sebelum ni semua tak dapat cover jerawat i..Sampai satu hari i jumpa website ni http://riasanggunbeautyconcepts.blogspot.com

So i try kol nadia tu..then dia terangkan macam- macam kat i.. i pun belilah foundation tu..fuhh i berani bersumpah foundation tu memang bagus..dapat cover 100% jerawat kt muka i, tak berminyak pula tu...Skg i memg peminat setia RiasAnggun tu..sampai nama i pun ni i letak riasanggun gak..hehehe i dah confident dgn diri i skg ni..rasa happy sgt..kalau u all pakai foundation ni muka u all nampak macam artis, gebu jer tau... Korg pegilah tgk werbsite tue...