CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: musangdurjana

Tua sebelum masanya. Macam mana nak nampak muda balik?

Camne nk kurus sikit huh?

Dah try Susuk?

Kalau nak beli collagen, yang brand ape n kat mana boleh cari?? Mahal tak??
aPeS Post at 25-2-2011 21:29

collagen yg brand zhulian pun bagus...saya amalkan..

amalkan KINOHIMITSU FOR MEN, rm10 sehari je.. sama dgn perokok jgk rm10 sehari... kalau anda merokok, berhentilah....

kolgen awak dah kurang sbb tu tak elastik dan muka nampak tua..

banyak lemak kat muka sepatutnya wajah nampak muda...sebab minyak yg keluar dari liang2 roma muk ...
ifanonline Post at 16-8-2011 00:48

taklah,,, kalau byk lemak muka kurang anjal.nampak tua .. sbb tu kita ada pngurut muka untuk lebih anjal.. krim lifting pun ada untuk pipi kempis. muka saya dah tembam, nampak tua dari zaman dulu, menyebabkan garis di tepi hidung ke bibir jelas kelihatan, disebabkan pipi berat nak menanggung lemak.
muka juga nampak tua sbb hilang lembapan, elasticity kurang, ambillah kolagen dan urut muka ke atas...

sblm kawen ngan baru2 kawen , somi wa mmg tua sblm usia.. tp skang dah berubah..sgt2..

-control makan giler2.. dari size 38 dah jd 32..perut pon dah xboncit
-beli baru baru..yg stylo sket..slim fit..
-dulu potong rambut kt kedai da di du.. la ni pg hairstylist..
-dulu sental sabun je kt muka, la ni dah pakai cleanser..

penampilan pon berubah.. walaupon suka, wa pon rasa cuak gak ni...

Follow Us
amalkan KINOHIMITSU FOR MEN, rm10 sehari je.. sama dgn perokok jgk rm10 sehari... kalau anda merokok ...
AzzaAzman Post at 4-2012 03:18

erk?

KINOHIMITSU ni bkn beratus ke harganya?

me tgk kat katalog guardian or watson....

erk?

KINOHIMITSU ni bkn beratus ke harganya?

me tgk kat katalog guardian or watson....
otai_g Post at 21-1-2012 20:27

iye memang la  beratus sekotak, sekotak ada 12 botol so rm10 je sebotol, minum setiap hari untuk seminggu pertama, lepas tu maintain sebotol selang 3 hari.

Reply 48# AzzaAzman

mmg terbukti ke hasilnya?

ada testimoni x?

Reply 49# otai_g

testimoni berlambak kat facebook kinohimitsu hehehe.... benda ni memang terbukti berkesan tapi kene amal lah. bukan minum sekotak terus tegang... artis semua minum kolagen tau ingat senang ke nak kekal cantik muda sampai tu (botox terkecuali). Dah tu HALAL nya dari jakim pulak tu..

Reply 50# AzzaAzman

aaa ko ni penjual produk ni ker? promote kaw2 nmpk. kehkehkeh

Reply 51# otai_g

sapa yang tanya tadi ye, hantu??

Reply 52# AzzaAzman

yer ar mmg aku yg tanya. tengs di atas info

ko ni pakar kecantikan ek? patot la cantik

whatever la otai... duhhh

Reply 31# musangdurjana

abg musang ni umur brp?

Reply 55# popiarangup

39... Tapi nampak macam 50 lebih kot berdasarkan komen2 yang diberikan oleh mereka2 yang tak dikenali.
Contohnya, ada sorang librarian ni pernah tanya umo. Bila dah bagi tau, dia spontan kata, "Muda lagi..."

MD pun tanya la.. "Kenapa? Saya nampak tua sangat ka?". Dia fikir jap dan jawab, "Nampak matang".
Pandai dia cover line. Huhu..

Wah, ded1 bagi list yang cukup besh! TT, aku pun nak bagi apa yang aku buat bagi memastikan aku maintain nampak fresh dan muda. Huhu.. Umo aku this year 30 tahun (ada orang kata 30 tu masih muda tapi hakikatnya ramai yang usia 30 dah nampak mcm 40:-/). Kalau ikutkan kebanyakan member dah nampak dah keciri-cirian masuk alam tua ni. Kes sebab tak jaga imej. Ni plak apa yang aku amalkan:
1. Cuci muka dua kali sehari sebelum gi keje ngan sebelum tido. Palin malas pun sehari sekali ler. Tapi biar le muka tu terkena gak ngan pencuci muka. Skang aku pakai sabun ketul Bio Rejuv. Memang best. Huhu
2. Aku ni jenis tak/jarang sangat bercukur dan menggunting segala bulu. Percaya tak kalau aku cakap aku cabut bulu kat muka2 aku ni especially bahagian pipi, leher dan area2 tepi telinga. misai tumbuh je terus aku cabut. Aku cukur/shave sebab keadaan darurat atau urgent tapi aku rasa tak selesa sebab kulit aku jadi macam rosak. Bila cabut, rasa macam best dan bersih sebab tumbuh yang halus. So lantak le org kata sakit/leceh/over ke apa sebab aku dah biasa.
3. Aku minum kolagen Kinohimitsu Men (plan nak rasa brand lain gak pasni) dan makan supplement. Ni baru je praktis.. dulu2 duit kureng so celap celop. Skang dah ada bajet skit, aku disiplinkan makan dua benda alah ni every day. Beli daily box letak siap2 capsule ikut hari dan bawak gi opis
4. Aku ada masalah uban gak dan aku pakai NONI Black Magic. Memang nampak ori dan menyakinkan. Satu paket baru RM15 untuk sebulan tahan. Rambut memang maintain nampak lebat dan bermaya. I LIKE!
5. Aku pastikan selalu bersyampu.. Rambut aku skang dah mengalami keguguran yg menakutkan aku, faktor maybe keturunan. Tapi aku tetap menjaganya dengan baik. Takleh putus asa. Kolagen dan suplement yg kita makan tu insyaallah membantu juga untuk pertumbuhan dan melebatkan kembali rambutku ini. Hehehe..
6. Aku jenis malas nak pakai pelembap muka, toner, lotion bagai tapi benda2 tu tetap ada dalam bilik aku. Kot rajin, aku sapu gak kat muka dan badan aku
7. Pakaian kena le ada style skit. Jangan pakai pakaian yg menampakkan ko tua. Aku suka pakai brand SEED. Murah dan ada style lah! Sekjali sekal tukar brand lain macam topman dll. Kat Sunway banyak baju yang cun2! Haha
8. Exercise? Benda paling aku malas tapi nasib baik aku keje banyak melibatkan fisikal, so otomatik aku ada lah bersenam skit2. Hehehehe...
9. Makanan? Huhu.. Tiap kali makan nasi putih, aku berpesan pada diri aku: Amik separuh udah le nasi tuh. Alhamdullilah, amalan tu dah sebatu dalam diri aku. Kalau ada kedai letak penuh, aku siap suh kurangkan lagi nasi tuh.. pastu mula la kata aku 'Diet ke bang'. Aku jaga perut la.. tak mo buncit dan berlemak
10. Aku keje memang selalu stress. Siang makan gaji, malam aku buat bisnes' Walau sesetress mana sekali pun, aku cuba hiburkan diri aku. gi karok, tengok wayang, lepak ngan member.. aku cuba elak fikir pasal masalah keje dan bisnes.. aku takut nanti cepat nampak tua dan muka bermasalah.
11. Kalau boleh jangan le dedahkan diri atau buat aktiviti kat tengah panas sangat. Peduli la orang kata ko putera lilin ke menda, janji ko tau.. apakah kesan sekiranya ko berjemur di tengah panas?? Sia2 la ko menghabis duit beli produk2 kat atas nih! Hahahah!!! Cuba elakkan.. Sampai skang aku tak penah pegi bercuti kat pulau... kulit aku mudah itam dan terbakar, sure amik masa lama nak pulihkan balik
12. Jadikan semua list kat atas tu sebagai rutin. Seperti mana ko isi perut, isi minyak keta, macam tu jugak la ko amalkan perkara2 di atas ni...

Sekian, ada banyak lagi rasanya tapi ni benda yang terlintas kat fikiran aku skang. Kot TT blur ttg produk2 ni atau nak tahu lebih lanjut, leh je PM aku nnt aku cerita. Nak tengok muka aku pun bley! Wakakaka....

mcm2....hebat2.......................

hebat korang jaga supaya nampak muda dari usia. bagus, bagus boleh jadik panduan

hebat korang jaga supaya nampak muda dari usia. bagus, bagus boleh jadik panduan
BATUAPI8888 Post at 11-3-2012 04:07

elok ang amalkan beb