CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6779|Reply: 51

B'masalah ke aku nih...

xtau nak luah pada siapa..harap korang leh bg pandangan.. aku dah kawin 3 tahun, anak sorang..aku dgn hubby dok separate sbb dia keje jauh, lbh kurang 70km jarak, so utk save expenses (masa,petrol&toll), dia sewa bilik kat sana..sblm nie, aku xrasa p'khwinan@phbgan kami ada masalah, hinggalah kelmarin (17hb), aku hbs keje kul 8, ambik anak, beli mkn mlm, sampai umah kul 9pm+..suis on lampu, gelap....aku ingt suis tendang,mybe sbb kilat/suis rosak...aku dah xsedap hati sbb umah lain terang..xkan umah aku sorang jer yg b/out..aku turun cek meter, rupa2nya TNB dah potong elektrik umah aku...waaaaaa.... aku xpuas hati, tel hbby aku...aku tnya nape api kena potong, dia jwb 'ntah xtau'.... aku geram sbb semua urusan pbyrn bill dia yg buat, xkn dia xtau...xkn tnb tu suka2 hati nk potong api klu ada byr bill.... pastu ayat hbby yg buat aku b'tmbh geram 'nak abg balik ke (kami dok asing)?? klu abg blk pun bukan leh buat apa..esok abg tel tnb'.... eiiiii geramnya...... malam tu sampai ke pagi, aku dgn anak tido dlm gelap, tido kepanasan, tido d hurung nyamuk (guna ubt nyamuk letrik laaa)...lilin pun xde...xlarat nk turun tingkat 4,dukung anak lg utk pegi kedai beli lilin.... aku geram, tp perasaan sedih lebih byk dr geram...smp hati dia buat kami mcmnie....

Rate

1

chill la
knp kau x settle kan awl2?
tgguh2 cmni la jd die

x de ke bil2 yg pas bayar tu kat umah... kan ada print date n jumlah yg dbayar... br tau suami u betul2 bayar atau x.... kang dh susah bila dia ngelat bayar camtu...

nampak mcm x bertanggungjawab bila dia jwb ntah xtau je bila u tanya....

Reply 3# hainina

kunci letterbox, hbby yg simpan...semua bills/surat2, dia smpn dlm 1 file khas..dan file tu dia smpan kat opis... hari ni, aku terus register online kat tnb 'e-servis'...salah aku gak, sbb take advantage..bila somi byr sume, aku lps tgn, xnk ambik tau apa2...sekali t'kena, pengajaran bg aku....

jgn sbb dia ada awek lain dah ler.... pandai2la ko tanya nape dia x bayar bil hga kena potong... len kali tya gak tiap bln dh bayar lom kot da terlupa..

kalu sy, dia tanye nak suh balik ke tak, tanpa berlengah masa sy akan jawab yes please...
sebab salah dia pun...tak bayar bil kan...

Follow Us
lagipun I am scared of the dark...
kalu dia tak balik, memang la akan nangis sampai dia balik...

mungkin terlepas pandang nak bayar
kalau rajin pasni api n air bayar sendiri je..
online je pun

70km.. x la jauh sgt. better duduk sekali, demi kerukunan rumahtangga & anak-anak.

macamne dia boleh jawab macam tu sedangkan dia yang bayar?aneh ni.

70km tu tak lah jauh sgt. Byk org ulang alik je.

70km tu bukannya jauh sgt..
ni mmg bermasalah.. harap2 TT dah dpt pengajarannya..
buat lah sesuatu..
sebelum terlambat

aku mmg hangin la kalau tanya apa2 kat laki aku.. jawapan nya mcm ni lah... nampak sgt tak nak ambik tau..... apa la yg dibuatnya dgn duit tu..

70km tu x jauhla sgt pun...ade je yg ulang alik dr tjg malim-kl n melaka-kl tiap2 ari
better dok skali..dok jauh ni banyak risiko

Perkara utama yg perlu dilakukan selepas terima gaji ialah settlekan semua segala jenis bil, loan dan asingkan duit utk keperluan dapur sebulan + sedikit simpanan. Pasti selamat. Lepas tu nak belanja apa terpulang la pada baki duit gaji tuh

Perkara utama yg perlu dilakukan selepas terima gaji ialah settlekan semua segala jenis bil, loan da ...
zach2008 Post at 20-1-2011 10:11

yup..sebaiknya b4 dpt gaji kumpulkan segala bil2 dan listkan ape lg expenses yg ade..asingkn duit termasuk utk saving

yup..sebaiknya b4 dpt gaji kumpulkan segala bil2 dan listkan ape lg expenses yg ade..asing ...
KIM.mafia Post at 20-1-2011 10:17

dlm kes dia nih, tak mungkin suami dia terlupa. Kalau terlupa mungkin sebulan je dan takkan kena potong. Kalau terlupa bila ingat kena pergi bayar cepat2...

Sebab ada org yg ingat amount yg sedikit mungkin boleh dibayar sekali utk bulan hadapan. Last2 tak terbayar... rasanya ada baiknya buat sendiri pembayaran bil... dalam kes keluarga aku, aku sediakan semua jenis pembayaran bil nih... yg dpt aku bank-in aku bank in siang2 sebaik sahaja lepas kuar gaji. Kalau astro, elektrik dan air tu aku bagi duit kat isteri aku utk bayar sebab tempat kerja dia sebelah pejabat pos je... pendek kata, lepas kuar gaji dari bank je balik rumah duit2 tu akan diagih2kan terlebih dahulu utk keperluan asas sebelum perbelanjaan lain dibuat.

dlm kes dia nih, tak mungkin suami dia terlupa. Kalau terlupa mungkin sebulan je dan takka ...
zach2008 Post at 20-1-2011 10:31

i guess so..benda yg tiap2 bulan kita biasa diorg buat cth mcm sewa umah or duit keta..xkan bleh terlupa kan?
kes kena potong letrik ni biasanya bila dah berbulan2 x bayar:re:

Post Last Edit by dotie at 20-1-2011 11:10

ouhhh dekat rupanya 70km
diskas la sama somi tt...ajak balik tinggal kat umah jerk

Post Last Edit by KIM.mafia at 20-1-2011 11:14
ouhhh dekat rupanya 70km
diskas la sama somi tt...ajak balik tinggal kat umah jerk
dotie Post at 20-1-2011 11:06

70km tu lebih kurang dari bukit tagar lalu PLUS terus ke jalan sultan ismail..perjalanan sejam jika traffic lancar

atau dr senawang ke KL..jarak dan masa lebih kurang sama dgn route td