CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ketupat79

Sesi Melepaskan Geram II - Takyah Komen....Lepas je!!! Baca pos #1210

Close [Copy link]
baru lepas abis draft long e-mail for boss to go to war...proposed this and that....dont know if we gonna win this battle....kdg2 rasa malas nak lawan lagi...dont care anymore....end of month dpt gaji sudah....

gerammm kat orang tak fhm bhsa nie...kalau aku kata..tak boleh tu dah lah..jangan paksa2 aku lagi..eeee

Edited by didactic at 17-2-2015 05:02 PM

aku geram betul, thread ni dedulu mula mulaaa aku yang bukak pastu kena hijack. Aku berazam nak hijack balikla!

geram beberapa perkara:

1. kwn satu ofis - suka hipokrit pastu drama x abes2. pastu suka ulang bende yg sama kenkonon nk impress org. menyampah dowh tgk! dh la suka gunakan org lain utk kepentingan diri sendiri,pastu back stab.

2. kwn fb - org lain pon kawin,pregnant beranak pinak jugak.takyah la smua benda ko nk post.asal baru kawin,post gmbar masak ape,tag husband sndiri.dh kenape? ko amik gmbar tepek dlm diari xleh ke? yg dh beranak,segalanya nk ditulis.sampai tahap bertuankan anak.haa..tgk la apa jd bila bdk tu dh bsr.

3. bf sendiri - dh kenapa nk cari ketenangan xmo guna tepon bagai?? dh la aku rindu gila kt dia. ntah..maybe dia x sayang aku kot.aku je yg syg dia.hmmm...

aku geram dengan seller online ni. konon pakai produk itu produk ini kulit jadi cantik putih mulus mcm beliau. sedangkan kulit ko memang dah sedia cantik putih pon sebelum pakai produk2 tu. itu pon kalau betul ko pakai produk tu. selalu nye tak pakai pon. gebang je lebih sebab nak jual produk.

untung kan orang2 cantik ni. senang jual produk huhu

Edited by lr7 at 20-2-2015 10:27 PM

aku geram..

aku patah kaki n doc bg mc dua bulan duk rumah..tapi college aku xpuas hati aku mc lm..nk suh juga aku bertongkat dtg kje..ckp mcm aku sesaje duk umh xnk dtg kje..xguna betul..nk je aku doa dia pun kne bnde yg sm mcm aku..

Follow Us
mcm2 nak buat tp xtau bila nak mula

Ha yelah! reta benda aku mmg aku beli nak bg ngkorang pinjam. Power Bank, mesin basuh, beg. apa lagi ko nak pinjam bgtaulah!

Aku sedihh n geraaammmmm. cepatlah setel semua ni

Alahai ko ni..semua benda nk tunjuk ko bagus.. kesian kot keje nak upload gambo, video anak2 ko kat wassap grup tu

Geram kat musang sekor ni. Mengganas 3 malam berturut-turut. Habis dua reban ayam kacau-bilau dibuat-nya, dua ekor ibu ayam kena serang, nasib baik tak meninggal donya. Sekarang semua ayam dah takot nak tinggal kat reban, takmo balik tidor dah. Siot je ko musang, dapat kat aku nanti aku masak bbq jamu kat ayam2!

Stress aku dgn client ni....macam lah dia spend juta2 padahal 5k je tapi mulut longkang!

Dalam dilemma, nak resign or tak?

Contract abis ujung bulan 3 ni, still tak sure samada extend atau tak.
Dah pegi interview kat company lain, nak ambik immediately but still ragu-ragu coz company aku keja sekarang merupakan 3rd party company yang aku apply tu. So dorang xboleh nak ambi aku direct coz menyalahi peraturan company dorang.

Melainkan kalo aku dh officially resign dari company aku sekarang, baru dorang dapat ambi aku keja & start immediately. Even aku cakap contract aku abis bln 3, still dorang agu-ragu. Within this or next week, dorang suh aku pg 2nd interview.

Kalo aku resign sekarang, aku tak sure company baru tu confirm ambi aku ke tak. Aku betul2 nakkan job kat company baru, coz it's my dream job.

So, what should i do now? The time is running out

ko kalo nak pinjam along tu, pinjam la..
tapi, takkan lah tak boleh nak cerdik sikit..

ko nih dah menyusahkan orang lain, tahu tak??
ko pegi pinjam, pastu cerita besar pulak kat along tu..

pegi menipu cina tu pulak, kate kedai makan bawah ni ko punye..
padahal ko kuli je, kat opis atas nih..

bila call, tak ngaku pulak..
kata ic hilang, orang lain guna ic dia pinjam along..

weh, kalo orang guna ic ko pun takkan la sampai ke opis cina tu carik??
dah tentu2 la, dorang serang umah ko..

apehal pulak nak serang ofis??
cerdik sungguh la alasan..

tak pasal2, ktorang sekali kena..
adehla~~~

Aahh geram.... Kita sewa tapak sekali, tp aku yg owner la kira sbab aku sain kontrak.... Dah deal aku jual air ngan makanan..... Ko nak jual shisha jer....

Aahh geram.... Kita sewa tapak sekali, tp aku yg owner la kira sbab aku sain kontrak.... Dah deal aku jual air ngan makanan..... Ko nak jual shisha jer....tp dah terbalik...

Ni suma ko nak kontrol.. Org jual air ko pon nak jual gak.... Walaupun x sama tp ko jual mahal sgt... Pastu service kami, ais kami, gelas kami siap kutip cuci pun kami..... Ko nak untung 100 % atas ko..... Jual kuaci kacang mcm2 tp ko malas nak sapu.... Lantai ko buat sepah xnak cuci

Awek ko makan, sahkan nak basuh nak buang sisa dalam mangkuk pun x..... Ko ingat aku ni maid ko ker?.... Dah la aku sarat mengandung.... Harap muka lawa tp pemalas .... Tangan ko tu xkan lawa sampai tua...
Ko dah xnak jual lantak lah , sket pun x peduli... Aku yakin rezeki Allah luas bg mereka yg berusaha... Yakin dengan rezeki anak2 ada....

geram plak aku.....aku dah ajar, smp tahap spoonfeed dah.....masih lagi buat salah....am not goin to fix it for u....pergi fix it sendiri lah...menyusahkan org betul lah...pergi pencen jerlah...kerja buat aper ntah kalu manjang absent minded jer.....

Kita reject cadangan dia, dia mula la kata kita lemah keyakinan diri la, mental block la, itu la ini la -- sebab tak jadi macam dia. Kena sound sekali cakap kita tak minat teros diam. Menyampah juga kengkadang dengan orang yang bajet pakar motibasi nih, semua worang dia pandang lekeh jer.

bagus!!!

teruskan lah pangai korang yg kaki komplain n kaki tabur pasir dlm periuk nasi org lain...

perangai cm haram....cm babi hutan..xle tgk org senang...dikejarnye

aku geram pasal bekas awek tunang aku masih terkejarkan tunang aku, masalahnya dia dah dah jadi bini orang pon, apa istimewa sangat tunang aku sampai nak kejar lagi.aishhhhhh