CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Khatam al-Quran 5 Kali, Individu Sindir Lisa Surihani Riak Tapi Netizen ‘Back Up’ – “Tak Boleh Ke Makcik Diam Je?”

ezacbee replied at 29-3-2024 05:03 PM
Kemain netizen backup retis. Retis sendiri pun x reply komen korang. Krik krik.

pastu bergadoh bergocoh demi retis
nt retis jual sambal, rendang, sabun
duk pakat beli terpaling peminat
retis kaya, dia sendu gitu aje

Edited by SalenaGomez at 30-3-2024 09:21 AM
krustykrab: Menerusi satu temu bual, Lisa  ...

Maksud nya mcm ni. Setiap tahun amalan di bulan Ramadan yang dia lakukan adalah tadarus AQ setiap hari consistenly. Tetapi tahun ini disebabkan kekangan masa, dia rasa susah nak commit tadarus setiap hari. So dia ubah skit dgn mengaji dan bertadabur AQ je dan x pasti boleh buat setiap hari secara konsisten

adiksha replied at 29-3-2024 12:26 PM
dia gini je la ek..
org yang bukan keje opis hour
tak uruskan rumah tangga sendiri

Betul. Time pkp boleh bc 1 juz sehari. Dah masuk kije, jem tgh jln balik masak lg. Mmg x sempat.

Khatam lapan ratus sebilan ribu trilion kali pon kalau diri tu sombong memandang rendah kat orang tetap lah takde gunannyaa

Akak ni nk baca 1 surah( juz) alquran pun susah bulan Ramadhan ni .ni kan 30 juz...serius aku x tipu..lain la surah2 pendek dlm iqra' tu...

youell replied at 29-3-2024 02:36 PM
Quran ni bukan tggu ada Masa baru baca. Tp adakan Masa khas utk Quran. Scroll forum boleh lama2..tak ...

betul...harap kita semua dapat memperbaiki diri dan istiqamah

Follow Us
DottieDot replied at 29-3-2024 01:07 PM
Kan.. Zaman now skop amalan tu diperkecilkan lebih tertumpu pada yang direct berkaitan agama semat ...

Wahhh, komen ni win

Kiter non muslim tau, kdg heran tgk org kluar masuk masjid alim ulama, tabligh(rumah kiter dekat masjid).. bila nmpk org non muslim pakai short, ramai2 tu juga la beristigfar.. tepikir juga korang nak berdakwah why not menyantuni org kot2 la terbuka hati tgk eh bagusnya dorg ni.. ni bagi pdngn sinis.. da la pakai short kena baling batu.. terpikir apa yg dorg amalkan ni, hanya baik kepada Tuhan sja ka x perlu menyantuni sesama manusia?

Sorry off topic, i percaya ja agama ajar yg baik2 tp manusia2 ni la yg mncacatkan citra agama itu sndiri

Huntonglag ada org gaji mop rumah trimming gardening ada asaistant bsh pibggan kupas bawang sma...ada driver hnte anak...

Aku ni khatam 5x time sek ren dan menengah...smp sma majlis khatan quran ada muka aku, baik sekolah baik kg...dah tua2 ni bekejar berlari kerja opis, urus ank, urus rumah bagai...

adiksha replied at 29-3-2024 12:26 PM
dia gini je la ek..
org yang bukan keje opis hour
tak uruskan rumah tangga sendiri

Janji kalau blh hari2 baca quran..dpt 1 page sehari pun ok dh...i perasan kalau baca everyday..lancar je bacaan tu. Kalau lama sikit tinggal..mulalah sangkut2 byk salah..

Ntahlah iols memmag x berapa gemar dgn dia ni, for me kalau nak cakap dah beberapa kali khatam x perlulah nak cakap more than 5 times just bgtau dah berjaya khatam beberapa kali

Edited by scorpionkiki at 30-3-2024 03:16 PM

Dia khatam dah 5 ksli...bukan dia khatam 5 kali dlm bln ramadhan. Biasalah khatam dlm 5 kali sbb dia lead a relax life. I pun mcm dia jugak. Lepas solat 1/2 dari booklet yg quran yg booklet per juzuk tu. Yg i kagum ialah orang kerja 9 to 5 dan terpaksa harung jem and yet blh khatam 1 quran or blh bertahajud 6 rakaat per night.

Alhamdulillah.. yet here I am, still struggling. Masih lagi belajar tajweed…even Kalimah Taawudz dan Bismillah pun tak berjaya betulkan 100% lagi… lambat lagi lah boleh khatam

Sebenarnya kita kena bitau ke ye kalau hari2 kita ada je ngaji tak kira bulan apa.
Mcm risau je nk bitau sbb takut nnt org kata ibadah kena sorok2
Tp sakit juga hati bila kita susah hati ada masalah org perli suh ngaji la solat la padahal kita buat je semua tu hari2 tp tanak la bgtau satu dunia.

Ni cara aku la kalau bukan bulan puasa.

Aku dah time bacaan aku.
Satu juz boleh baca dlm 40-45mins.
Jadi in between maghrib and isyak you can complete 1 juz within the 45mins time frame.
Kalau tak sempat buat separuh, separuh lagi lepas isyak.
Tak sempat jugak just break 15mins 15mins 15mins lepas mana2 solat.
Buat tiap hari boleh katam dalam 30hari ie. Sebulan

sarah_ary2 replied at 30-3-2024 02:00 PM
Ntahlah iols memmag x berapa gemar dgn dia ni, for me kalau nak cakap dah beberapa kali khatam x per ...

Dari dulu aku tak minat dia. Double standard.

lau betul hatam Quran 5 kali dlm masa x sampai sebulan (tolak period seminggu), dgn tartil dan betul tajwid, mmg tabik springgg la...  

Edited by ejans at 31-3-2024 01:00 AM

Waktu sekolah dulu memang aku pulun kejar khatam setahun berkali kali
Ni bukan khatam baca share2 ye. Khatam sendiri.. kalau ramadhan confirm akan khatam sekali.  Sbb nak belajar lagii..ikut time prep dkt asrama lagi.. nak 5 kali mcm lisa mmg x sempat lah.
Tapi bila dah graduate .. dah x kosser nak kejar khatam banyak2 kali...
Baca 1 2 muka surat sehari je dgn maksud3 ayat2 alquran tu.. tadabbur ni pada aku bukan senang ye.. utk org biasa mcm sis.. baca sahaja makna tu susah nak faham.. kena belajar ada cikgu juga.. takut sesat kalau kita salah faham.. so aku boleh katakan setahun sekali or 2 thn sekali aku dpt khatam siap tadabbur tu.. skang x mengejar lah khatam banyak2 kali ni.  Sbb kita ada mission yg lain.. mungkin artis2 ni diornag kejar2 nak khatam banyak kali sbb dulu waktu sekolah diorang jarang sentuh quran.. dah besar baru ada kesedaran.. so biarlah.  Setiap org ada waktu dia masing2..
Janji kita sentiasa usaha jadi yg baik...

ambil je la inspirasi untuk dapat buat macam tu, acik2 netizen suka persoal benda baik yach. Itu urusan dia dengan Tuhan. Dah kalau dia kiri kanan ada pembantu yang tolong uruskan semua hal, itu rezeki dia. Kalau nak macam tu, acik2 kena la jadi kaya cepat so that boleh la fokus 100% masa untuk khatam al-Quran gitohhhh

kalau memang dah berniat nak buat sesuatu benda tu, memang kita akan cari jalan untuk dapatkan. Gitulah sis..

nw111 replied at 30-3-2024 12:30 PM
Janji kalau blh hari2 baca quran..dpt 1 page sehari pun ok dh...i perasan kalau baca everyday..lan ...

Al quran ni ibarat lembu liar.aku dfr dr tn guru nik aziz.  Xleh tgal lama. Maka  tsekat2 lah

jfq replied at 30-3-2024 10:15 PM
Ni cara aku la kalau bukan bulan puasa.

Aku dah time bacaan aku.

Laju la tu 45 min. Aku 1 page pun dh 4 minit. Kalau 1 juz mau 1 jam 30 minit