CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Kali Kedua Beraya Sebagai Ibu Tunggal, Shuhada Seronok Beraya Dengan Anak-Anak – ‘Alhamdulillah Mereka Dapat Banyak Baju Sponsor’

Axixah replied at 11-4-2024 04:12 PM
Saya x pernah dgr atau baca part shu maki tp selalu je terbaca komen2 dia kat ig influencer lain a ...

Apa contoh kisah orang lain tu?
Berilah contoh .. nak tahu gak....
Boleh kita bincangkan di sini, forum kan, memang digalakkan perbincangan ni...

Macam mana rasa tersakiti tu dikaitkan dengan memaki Shu?
Cuba huraikan sikit...

Kalau forumer memaki Alif Aziz yang curang 11 kali tu, maknanya forumer tersakiti juga oleh Alif Aziz ke? Tersakiti macam mana tu ya? Tolong berikan penjelasan...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

tidak_kelihatan replied at 11-4-2024 03:17 PM
mat, check pm sat

X de apa2 pun kat inbox.... mu pm gapo?.

matjerk replied at 11-4-2024 05:19 PM

Pm cari ni tak ok lagi ke?

sukacactus replied at 11-4-2024 06:38 AM
Ye tang xpayah interview si shu tu lg mmg forever je aku setuju
Meluat la melambak2 thread influen ...

Aku pun setuju dia ni x payah di interview.
Ko sape? Sekadar ex kpd pelakon sendu je pun...
HR dh x berlakon skrg... dia dah x exist dlm dunia hiburan... so apa keperluan di temubual pmpuan ni? X habih2 kene menceceh psl dua ketul anak dia tu... hang nak komercial kan anak hang mcm anak che ta ke? Kami x berminat langsung nk tau psl anak2 hang...klu hang x menceceh... lagi bagus tahu perkembangan anak2 arwah sohai... dari ambik kesah anak2 hang.. yg address gf (now bini) apak dia as bad girl... ehhh blah la dari dunia hiburan ni.. kami menceceh kat sini pun bukan sebab "caring" kan kehidupan kau.. tapi sebab annoyed dgn perangai terpaling kau tu... lagi satu sedar lah diri sikit... ko tu bukan strong woman pun... menjual/mempromote product pun jenis asal boleh n cincai jer... x de pun nampak effort kau bersungguh2 dari keringat kau.. eh meluat lah

matjerk replied at 12-4-2024 01:19 AM

Oh xdpt ek

telracs replied at 12-4-2024 01:40 AM

Ooo mmg ada problem ke?

Follow Us
tidak_kelihatan replied at 11-4-2024 06:16 PM
Ooo mmg ada problem ke?

Yup...
Da lama problem...
Dan tak pernah disettlekan...

matjerk replied at 11-4-2024 05:40 PM
Aku pun setuju dia ni x payah di interview.
Ko sape? Sekadar ex kpd pelakon sendu je pun...
HR dh  ...

Pastu, wartawan cari ni sibuk je ujudkan benang dia ni dalam bod gosip artis tempatan...
Who r yus??????

Ayat si axixah tang tk pernah pulak bila gugel jumpa yada yada mcm pernah ku lihat ayat gtu dari shungai

Guna gugel dari mana tu?

Axixah replied at 11-4-2024 10:42 PM
Tulah ckp, terpulang pada pemikiran masing2..sebenarnya si tukang maki dah di mindsetkan negative  ...

It is not even news worthy! Tapi nak juga bercerita kat reporter. Jadi maksudnya apa tu?

Binodino replied at 10-4-2024 02:21 AM
Sampai sekarang aku tak faham kenapa reputz suka sangat interview dia ni. Apa kat malaysia ni dah ta ...

Kenapa x pakat interview je ina naim pun ibu tunggal je lagi sedih asnaf kot

Axixah replied at 12-4-2024 12:12 AM
Saya x pernah dgr atau baca part shu maki tp selalu je terbaca komen2 dia kat ig influencer lain a ...

Saya tak pernah dengar sb kau tak masuk live dia. Kalau kau masuk,mungkin kau pekak sb terkesima dgn shuringaiii.
Kau tak pernah baca,sb dia delete cepat2. Kau buta ke ai ada tepek bukti kat depan tadi? Menipu pun 1 hal. Ehh. Weolls Komen sekali tepek bukti tau.
Tak main la teka2 buat kesimpulan sendiri

Dia Komen mengedik kat IG ka,sb apa kami nyampah? Sb dia kemain canang trauma la,tak nak cari penganti la ,anak tak suka la. Tpi mengedik pasal jantan.
Alahh buat2 buta lak. Ke kau ni shuringaiii? Adik beradik shuringaiii or kawan shuringaiii?

straycat replied at 12-4-2024 05:20 AM
It is not even news worthy! Tapi nak juga bercerita kat reporter. Jadi maksudnya apa tu?

Reporter pulak sejenis berat sebelah. Ohh lupaaa dpat baju raya.. kahkahkahkah

Dia mcm ni ..ni nasihat aku utk shugai selaku perempuan 2 kali kwen ..bila dh bercerai tak kisah lah ko ke salah laki ko ke salah ..ko sakit hati ke hape lepas je bercerai mohon tutup buku..tutup mulut..tutup segala galanya..jangan sesekali org ni salah org tu salah sbb apa ..dia masih ayah kepada ank2 ko ..kalau ko ckp buruk pasal ex ko bila ank ko besar nanti dorang akan buat penilaian ye sapa lagi bagus mak atau bapak..percaya lah aku dh laluinya.mybe forumer dlm ni dh pernah baca cerita aku tp aku nk citer lagi dan lagi bukan nk kata aku baik tp aku cerita dari pengalaman .

Masa berpisah anak aku yg sulung  4 tahun..no 2 plak 3 tahun yg bongsu 8 bulan .betapa teruk aku kena dgn ex husband n ex mertua aku Allah je tahu.sampai tahap 60 sen je ada dalam poket.
Aku bagi sume ank2 aku kat suami aku sbb aku x mampu pelihara bukan sbb aku gatal puki .aku ank yatim mak xde bapak lak kejap ujud kejap x ujud..adik2 kecik lagi masih skolah aku ank sulong.nk citer support dari family zero..lepas laki aku pujuk x jalan dia bwk ank2 sume tggal kan aku sengsorang kat kl.dia bwk balik kampung mak bapak dia n dorang pindah rumah.2 tahun lebih aku x pnah jumpa ank2 aku. Naseb lah ada bapak sedara ex husband aku baik hati nk bwk aku pegi rumah bru dorang.sampai aku kat umah dorang ank aku yg baby 8 bulan tu rupanya dh nk masuk 3 tahun ko tau apa dorang didik ank aku tu dorang ckp mama dh meninggal kalau org tanya mama dh meninggal. Ank aku yg bongsu ni dia x pernah tgok aku n gambar aku langsung xde .senang citer dia mmg x pnah tgok aku.masa dia bukak mata dari tido dia tgok aku dia lari peluk aku.aku tanya kenapa peluk acik.dia kata adik tau mama adik idup lagi mama adik x mati..kuasa Allah Taala..sampai skrg 20 tahun dh bercerai berpisah ex husband aku x pernah mintak maaf kat aku apa dia dh buat.masa berpisah aku x tuntut langsung satu sen pun duit apa pun .sepanjang aku kwen dia x pnah bg aku sesen pun nafkah jgn kata nafkah duit mas kwen pun amik balik

Cincin kwen pun beli bg pakai sekejap lepas tu pegi jual.balik..tp sampai skrg anak2 aku langsung x tahu kenapa aku berpisah dgn bapak dorang.dorang pun tak tahu bapak dorang buat jahat apa kat aku termasuk lah family aku sndiri ..adik2 aku sume xtau kenapa kitaory berpisah.cuma aku pernah terperanjat bila ank dara tunggal aku dia ckp mcm ni .."KALAU KAKAK JD MAMA ..KAKAK RASA KAKAK PUN AKAN CERAI DGN ABAH". umur dia 20 tahun masa tu dia ckp mcm ni. Aku tanya y? Dia ckp abah sebagai abah mmg dia terbaik xde tandingan tapi sebagai suami i dont think so.

X perlu ko buruk kan suami ko..x perlu ko canang keburukan ex korang sbb bila besar ank2 akan menilai dgn akal dorang jgn kata budak-budak tak tau apa-apa.jd better stop lah buruk kan ex korang..sejahat mana pun ex korang kalau xde ank xpe kalau ada ank korang xtau cmne sakit nya ank tu nk buat pilihan antara mak dan ayah.sdgkan dorang syg dedua ye. X kisah lah sapa yg bela dorang .

telracs replied at 12-4-2024 01:40 AM

X okey dh makan tahun nyampah aku .. kejap ada yg okey kejap x ok

Edited by asfaz at 12-4-2024 07:26 AM
Tiggybiru replied at 12-4-2024 12:41 AM
Sorry..baju dh banyak,tapi kalau anak2 demand nak baju baru,saya cuba sedaya upaya penuhi permintaan ...

Kalau anak demand nak baju baru,saya cuba sedaya upaya penuhi permintaan anak

Yihhhhh shuringaiii oiii...anak kau tu dok ulang2 baju sama. Eh tak yah org korek kau sendiri yg dok tayang kat IG. Kalau anak kau tak kisah ulang2 pakai baju kau kasi,takkan la bila raya nak demand pulakkan?

Nampak sgt menipu. Oiiii benak shuringaiii,haaaa ini Salah satu penipuan ye benak. Banyak baju konon walhal anak tu dok ulang2 pakai aje. Ayat kena la touching kan konon ada bapak tak guna tak hirau kan anak2 .

Ni baju purple ni,bila nak kasi anak pakai? Org sponsor kemain terharu, bapak anak beli senyap bodoh aje .

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

AWEKSAMURAI replied at 12-4-2024 06:54 AM
Kenapa x pakat interview je ina naim pun ibu tunggal je lagi sedih asnaf kot

Kan? Lebih berbaloi diketengahkan. At least boleh tau apa perkembangan ina & anak2, anak2 dah sekolah ke tak, apa persiapan raya tahun ni. Ini..

Dasar reputz pemalas! Nak kerja mudah je. Cedok news dari igs, tiktok, X. Asal ada yang sua muka mintak dinterview terus layan je, tak fikir benda tu news worthy ke tak, berbaloi ke tak untuk diketengahkan. Ke reputz yang semedang bagi limelight, semedang interview si ngai ni tersakiti dengan duda ngai? Tu yang pakat up kan ngai untuk balas dendam kat apiz.

AWEKSAMURAI replied at 12-4-2024 07:13 AM
Dia mcm ni ..ni nasihat aku utk shugai selaku perempuan 2 kali kwen ..bila dh bercerai tak kisah lah ...

Keburukkan ex dia pun yg dia canang bab kena debik tu,kena curang tu jela ..tpi ayat macam terseksa benar hidup berumahtangga dgn hr. Konon duk rumah aje tak pernah berjalan. Walhal bersepah gbr kat google. Ex laki dia pun bukan jenis sorok bini . Bangga aje menayang bini.
Sedikit kebaikkan ex dia tak igt.
Bila org tegur bab hubungan anak dgn bapak tak kan putus,dia akan belit konon HR buang diaorg
Hellluuuu HR buang kau aje shuringaiii oiii.

AWEKSAMURAI replied at 12-4-2024 07:13 AM
Dia mcm ni ..ni nasihat aku utk shugai selaku perempuan 2 kali kwen ..bila dh bercerai tak kisah lah ...

Ini betul. Cukup2 la burukkan ex, canang buruk ex tu merata. Kau kata kau tak pernah cerita buruk ex kat anak2. Boleh percaya ke? Alangkan dengan orang luar yang takde hubungan kekeluargaan pun kau gigih menceceh aib ex kau yang entah betul entah tidak, apatah lagi dengan anak2 kau yang mudah kau guna2kan. Kalau kesian kat anak2, terpaling jaga mental health anak2, takdenya kau menceceh pasal aib duda kau tu merata, ngai oi. Kau sendiri pun tau anak2 kau makin membesar, info kat internet ni easily accessible. Fakta bergambar yang apiz pernah bawak kau pergi bercuti overseas pun masih wujud kat internet walaupun kau menidakkan kebenaran tersebut depan benakians kau, konon sepanjang berkahwin dengan apiz tak pernah merasa pun pergi bercuti. Tapi kau tetap putarbelit fakta. Ni pun bila acik porem pertikai, hentam kau ada yang tuduh acik porem tersakiti. Taktau hujung pangkal main tuduh je. Memang ada yang kutuk rupa paras kau, ngai. Tapi aku tengok yang kutuk perangai buruk kau lagi ramai. Itu pun ada yang tuduh acik porem tersakiti. Pfttt

Kalau macam ni, makin berleluasa la kebatilan. Matilanakkk

Edited by Sunkiss8999 at 12-4-2024 07:53 AM

Banyak2 kisah wanita yg di sondol..shu je wanita yg netizen cemuh..haha! Sebab apa..sebab dia terpaling..dari semua segi la dia terpaling..walaupun teraniaya..dia satu je..toksah terpaling dan over..sebab kalau over nampak sisi yg x baik lak..elok2 org nak kesian jadi meluat..tgk bella setillah dgn bunda intan jelah..si bella org kata bebal sbb kes 11 kali n adik dia..pastu terlondeh dia pun mencurang..si intan lak, kena turun naik mahkamah dgn jering..jadi la classy, stay calm n cool mcm kak dib dgn ex wife laki fumakilla..focus life tnpa laki hazabedah..tang penyondol biar lah netizen buat kje..baru penyondol2 ni tau langit tinggi ke rendah..Allah tu pun x tdo..