CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

‘Syamsul Yusof tak balik raya, saya tidak ambil hati pun’

Orenn1 replied at 19-4-2024 04:56 PM
Parents jenis gini dorg tak sedar ke dorg punya kesalahan, perangai toxic dorg buat anak sedih sam ...

Kebanyakan nya mcm tu lah ... Sbb tu ustaz kata pesan dh hal umahtangga anak2 jgn masuk campur  .. nk bercerai ke hape diam2 sudah..

Mcm mil n kak ipar aku .. arwah biras aku nk bercerai dgn abg ipar aku dorang x bagi ..dorang tahan suh pikir anak lah apa lah .aku sorang je setuju kalau dia nk bercerai dh dorang cop kata aku dengki segala padahal aku tau je layanan abg ipar aku tu teruk gila kat biras aku.. mak mertua aku dgn kakak dia of koz lah xnk terima hakikat yg ank dgn adik dia tu teruk perangai.. kak ipar aku siap koyak surat permohonan cerai pegi mahkamah sbb xnk abg ipar aku bercerai .. penyudah biras aku diagnos kanser perut..ingat kan okey lah abg ipar aku nk layan dia rupanya lagi teruk..penyudah arwah biras aku xnk fight xnk kimo ..xnk makan ubat .. biar mati je lah kalau x bleh bercerai. Aku jd sakit hati gila dgn mil n kak ipar aku kenapa ank ko x bleh bahagia kan isteri korang still nk suh isteri dia bertahan alasan sbb korang syg ... Gilaaaa ..  pegi masuk campur hal org.. mil aku mmg x berani masuk campor hal umahtangga aku sbb penah kena maki dgn aku.. aku ckp nk kena maki lagi berani lah campur hal umahtangga aku..hahaha

cm_vungtau replied at 19-4-2024 07:58 AM
Tinmah masa dia sokong PS berbanding Sol dulu pun patut dah tahu risiko. Anak ni lain dari menantu.  ...

Takkan kalau kena aniaya nak senyap je
At least family mungkin boleh bantu jadi middle person
But the couple buat keputusan sendiri la
Kita org luar dengar je

Adik i laki pun gini jugak
Last jumpa bulan pose 2 thn lepas
Call tak angkat msg x jawab
Nak kata toxic family org lain lagi toksik
Tak pernah kacau dia pasal duit ke apa tak pernah
Keturunan kot
Ada sepupu pun gini jugak haha
Takpelah dah besar pikir lah sendiri
Takkan time raya takleh tunjuk muka sekejap
Benda dah jadi public mmgla malu so kena start maafkan each other la

Orenn1 replied at 18-4-2024 08:54 PM
Ok boleh

Oren...baca email...

Ok noor

AWEKSAMURAI replied at 19-4-2024 09:23 AM
Kebanyakan nya mcm tu lah ... Sbb tu ustaz kata pesan dh hal umahtangga anak2 jgn masuk campur  .. ...

lol kohkohkohh dasatt ko warning nak makii mak mertua lagii

Follow Us
noor2 replied at 18-4-2024 08:31 PM
Betulla tu...

Tu belum lagi  mereka mengata mertua masing2 yg toxic...tp ira kazar tu teruk kena. ...

Bila fikir balik apa yg u ckp ni betul...
Dorang dah kawen pun..
Tp mak sol smpai slrg dok sindir2 menantu..
Mcm mana menantu nak berani hadap mertua...
Anak plak, cemana nak hadap mak yg x habis2 sindir binj dia

pocongkiutss replied at 18-4-2024 04:39 PM
Dia camni..benda ni tak jd kalau anak dia jaga rumahtangga elok2..mcm ko la..laki ko pergi berdati ...

bkn berbulan2 sis, 4 tahun, siap pakej si birah hantar video bukan2 time isteri tu nk masuk bilik bedah utk lahirkan anak.
sebelum PS "meroyan", dh berapa tahun lamanya dia ditinggalkan alone utk jaga anak2, suami x guna lifestyle cam bujang kat luar skandal ngan birah siap block calls & WA.
so mmg bagus cara mak sol sbb dlm 4 tahun tu mereka la saksi kejahatan anak mereka kat menantu & cucu2 mereka. and yes belum lagi pakej si gila birah tu siap pi kacau mak sol, gila2 fasha pun dulu2 takdenya dia pi kacau mak & famili jejai time mereka masih belum sah suami isteri.

Orenn1 replied at 20-4-2024 01:33 AM
Ok noor

Noor dah bgn dah...hihi....boleh je sekarang

matjerk replied at 20-4-2024 02:06 AM
Dorang dah kawen pun..
Tp mak sol smpai slrg dok sindir ...

Tu la..sb dah halal..dah nikah pun...lain la belum kawin mcm.ruhaines tu...kalau dia dah nikah dgn alif tu pun kita x patut hentam mcm2 ..untuk apa...nk hancurkan rumahtangga dia pulak ke...apa beza mak sol dgn konon IRa yg jahat tu..sama je dua2 perangai menghancurkan rumahtangga yg dah halal...patut mak.sok tu terima redha dgn qada qadar

matjerk replied at 20-4-2024 02:06 AM
Dorang dah kawen pun..
Tp mak sol smpai slrg dok sindir ...

dats wai ai ckp try pergi balik minta maaf dulu. Tgk apa respond tinmah pastu. Byk je kes mertua bising anak elope , tp  minta maaf , senyap le deme. Aidil n acikrit dulu katanya siap balik melutut. Tp mertua tu amik masa jugaklah nk sejuk. Ada beza kowt toxic akibat amarah & toxic tak adil/busuk ati etc.

Cam kaka tiri my dad , mmg tak dpt nk tolong le. Ada je tak kena sampai anak2 menantu pun lari. Ai think mebi sbb kahwin umur 12 thn. Pastu bercerai. Tu kkdg rasa kesian juga. My dad still lawat , asal tak putus hubungan. Tadah telinga , masuk telinga kanan, keluar telinga kiri then balik. Bukan kena 24j/365 bertenggek pun. Tp ada sorang anak sheols bertahan. Tiba sakit kanser. Mak toxic ni la yg jaga sheols sampai akhir hayat. Shuben bz kerja. Dh meninggal kawin lain. Yg selalu igt & mendoakan maknya la. Eh Pjg plk karangan.

AWEKSAMURAI replied at 19-4-2024 05:23 PM
Kebanyakan nya mcm tu lah ... Sbb tu ustaz kata pesan dh hal umahtangga anak2 jgn masuk campur  .. ...

Mmg ade mak dan siblings acah2x saja..napela depa buat biras tu camtu... Teruklaaa... Seksa biras u camtu... Klu depa nk pisah... Biarla... Depa tskut ape

borrow replied at 19-4-2024 11:10 PM
dats wai ai ckp try pergi balik minta maaf dulu. Tgk apa respond tinmah pastu. Byk je kes mertua bi ...

Tapi mental health org x sama kan...
Ada yg boleh buat kering hati..masuk telinga kiri..keluar telinga kanan..
Ada yg tak boleh.. rejextion tu put her dalam titik terendah hidup dia.. rasa hina, malu, segan, tak diterima. Nak hadap tu susah...
Mertua2 org awam yg sakiti hati menantu yg within family je tahu..pun rasa rajuk..x nak jumpa mertua.
Ini kan pula ira kazar yg 1 dunia tahu, mertua x suka dia.. reject dia... while the janda enjoy the momment sentiasa dipuja puji mertua...
Tp ya, kalau ira boleh atasi, boleh letak ketepi semua perasaan tu... atleast dia dah mencuba...
Skrg dia memilih utk x mencuba.. hmmm..

cm_vungtau replied at 19-4-2024 07:58 AM
Tinmah masa dia sokong PS berbanding Sol dulu pun patut dah tahu risiko. Anak ni lain dari menantu.  ...

Bukan... Sol ni mmg buat perangai... Betol la ape kate ps pada siape die nak refer pasal husband die buat prangai dgn pompuan lain... Mestila dgn mentua die.... Mak ayah pada sol...  Dgn main pompuan nye... Dgn x balik2x rumah... X kisahkan bini n anak2x... Bini mane yg x stress...
Ps plak dr elok2x artis stop sbb nak jadi fulltime housewife..jaga sol n anak2x... Tp pengorbanan die x dihargai...
Mentua die sendirik ek tgk kelakuan anak die.. Sape Boleh tahan....anak sendiri seksa anak org... Sape boleh pandang saja.. Itunpon lame ps bertahan atas nasihat mentua juga... Lameeeeee... Tp sol bukan nak berubah pon... Makin menjadi2x... Dah kantoi pastu semue nak put blame kat tin pah n ps...

matjerk replied at 20-4-2024 07:30 AM
Ada yg boleh buat kering hati..masuk telinga kiri..keluar tel ...

Sebab tu sebelum buat sesuatu fikir dulu.. Kesan die... Bak kate ps dh amik hak org ddk diam2x... Tp lagak die bitchy... Skrg die dah dpt fullbody sol... X semue ape yg kite nakk sgt Allah bg semue... Tp tetap Allah tunaikan...
Time will tell... Time juga will heal...

Sol seronok beraye dgn degawanssssssss famili
Hihi

Nham22 replied at 19-4-2024 11:42 PM
Sebab tu sebelum buat sesuatu fikir dulu.. Kesan die... Bak kate ps dh amik hak org ddk diam2x...  ...

Agree jugak dgn u...
Ikut suka hang lah ira.. masa ambik laki org.. berani...
Nak hadap mak laki org tu kecut pulak..
Kesimpulaknnya ambik lah pengajaran... risiko ambik suami org ni... hang kena ambik semua in package...
Pakej hinaan, cercaan, bakalan tidak disukai keluarga mertua... kena telan n hadap

matjerk replied at 20-4-2024 07:30 AM
Ada yg boleh buat kering hati..masuk telinga kiri..keluar tel ...

ik tak perlu pergi pun. Sol dulu. Step by step le. Tak kisahlah sesiapa yg mulakan dulu ekceli.  Tok sop boleh jd org tgh. Panggil dedua ni & slow talk. Ketua patut main peranan damaikan ahli.

borrow replied at 20-4-2024 07:50 AM
ik tak perlu pergi pun. Sol dulu. Step by step le. Tak kisahlah sesiapa yg mulakan dulu ekceli.  T ...

Tol tu, tinmah tu kalau sol je ngadap dia aku rasa ok lagi...Ala setakat kena perli2 tu relax la..baloi la dgn ko kawen senyap2 xbgtau mak Pak...bukannya tinmah letak parang kat leher ko pon sol. Pi je jupe. Buruk2 pon tehtap anak dia jugak. Birah tu tunggula dah ada anak, kotla dapat rupa sebijik tokselam, nati sejukla tintimah

Orenn1 replied at 20-4-2024 01:48 AM
lol kohkohkohh dasatt ko warning nak makii mak mertua lagii

Aku kwen dgn ank dia bukan dgn laki dia .. kdg2 mak mertua ni dia nama je mak dia x kenal pun ank dia cmne.. kita ni kenal lah laki kita cmne perangai hari2 dok bogel bersama.aku straight je x suka aku tak suka xde nye aku nk kipas2 mertua nk amik hati bagai..ko nak suka ..suka lah..xnk suka aku peduli apa..aku lahir kedunia bukan utk puaskan hati org lain.