CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Nora Danish Terpaksa Tinggal Di Hotel Empat Bulan, Kontraktor Rumah Buat Hal – “By Next Week Tak Siap, Korang Masuk Penjara”

popcornkari replied at 18-4-2024 05:27 PM
Iya.Suka dengar dia educate orang borak pasal investment.

kan zis..

Masukkeluar replied at 18-4-2024 10:21 PM
Dh tu awat dia xsewa rmh ke sewa hotel ke? Xkn la xdak duit langsung. Zahirah aiman pn ada isu dgn ...

I don't think ned x mampu nk bagi rmh lain...i rasa mmg ada issues between these two..itu yg duduk berasing..if ned tak de rmh lain, mak ned tu i am sure bersusun properties..blh je nk bg sebijik kt depa duduk sementara....now tgh fasa nk ambik ati balik kot..

tuttt replied at 18-4-2024 06:51 PM
Retis mig mmg beli rumah kat area saujana putra eh. Intan ladyana pun nak jual rumah dia yg kt sau ...

Rumah2 artis MIG zaman dulu kala. MIG kan bagi gaji bulanan, so senang diorg beli rumah ada slip gaji. Tu yg ramai artis MIG beli rumah area sama zaman dolu2

budakpink replied at 18-4-2024 10:16 PM
Yg kata rumah mak yg nd tumpang tu aceli rumah nd kan.tv jejai bagi kat reykal.takdela menumpang sgt ...

Macam zahirahmcwilson masa reno rumah dia tu dia pindah je duduk condo sementara rumah siap. Retis kan takkan tak mampu nak sewa condo. Pelik je nd ni.

phalanx replied at 19-4-2024 07:19 AM
Rumah2 artis MIG zaman dulu kala. MIG kan bagi gaji bulanan, so senang diorg beli rumah ada slip g ...

Oh bg gaji bulanan ke? Yg iols tau dorang siap sediakan rumah/hostel utk yg bujang
Pastu income tax apa semua tu mmg company ada uruskan, so retis2 mig takda masalah ngn tax.
Iols penah tgk kt melodi kot dulu kala masa tu ada la david teo ngn nd dan lelain artis dorang masa tu duk cite pasal income tax dan umah kat saujana putra tu.
ND, Sam, Yana samsudin antara yg meletop masa join bawah MIG dulu2, adakah dorang ni pun dpt gaji bulanan? Mcm job2 lain yg dorang dpt jd duta produk tu tak kira la kan.
Iols igt lg Sam bitau knp dia tak kisah berlakon pilem2 mig tu sbb bil nak kena bayar dia pun perlukan duit dulu nnt nama pun dah naik, dh byk dpt kontrak itu ini baru la bleh nk selektif nk pilih berlakon pilem gred A je.

msdummy.2018 replied at 18-4-2024 11:14 PM
Sejenis tamak..kaut sma projek pas tuh xteebuat...paa tuh main sub sana sini...pas tuh bila komplen  ...

Nih mcm kontraktor yg buat table top dapur iols dulu laa
Dia byk amik projek umah2 staff gomen kat putrajaya tu.
Jd staff dia duk bekejar sana sini , hat umah iols 1-2 hari je dtg pastu tinggal je tak siapkan tau2 dah sampai sebulan masih terbengkalai gitu.
Tamak sgt amik job sana sini semua nak kaut tp pengurusan masa kelaut.

Mujur masa tu suh buat table top je kalau suh pecahkan dinding bagai ntah berapa lama plak nak siap setara yg sikit tu pun amik masa.

Follow Us
alesandra replied at 18-4-2024 07:54 AM
Usahkan kontraktor melayu..nk service aircond pun aku serik dgn melayu

aku serba serbi seril dengan melayu

kete ayah aku rosak
abang aku rekemen kawan dia
so esoknya dah janji dia nak cekkan walau kedai tutup
suruh datang jam sekian
so aku gigih lah hantar seperti jam yg dijanjikan

selepas berjam jam kena sidai
telefon pun x angkat
tiba2 anak dia datang nak amik barang dalam bengkel
tanyalah mana kawan abang aku tu
boleh anak dia jawab “ada je kat rumah tu”
choiiiiiii …. puihhhh

pastu renovate rumah pun sama
dengan kerja ntah apa apa …. wiring pun teruk ada short sana sini
pastu xreti tanggung jawab
buat bodoh je bila wassap

ada kawan ayah aku kerja ngan kontractor mulayu gak
tolong renovate rumah
gaji x bayar berbulan
bila tanya bulan depan saya bayar la ni dah bertahun sampai sudah pun xbayar
pukimak punya perangai

pastu aku order kuih kat akak ni
untuk majlis petang
dah bagi tau masa jam berapa nak kuih (aku dah letak buffer sejam dua sebelum majlis supaya tak kalut)

ehhhh bukannnn mainnnn xdatang seperti yang dijanjikan
wasdap x balas …… call x angkat
datang menonong beberapa jam dari masa yang dijanjikan

and banyak lagi peristiwa buruk deal dengan mulayu
jangan kata x support mulayu
tapi dah banyak kali terkena

azimodin replied at 18-4-2024 10:27 PM
M+ (malacca security) ke chuols? Dedulu rajin jugak beli2 stock sikit2, pernah jugak la bergasan n ...

Ya betul.Yang pandai trade pakai M+.Husband dia rekemen M+ tu jugak.Cuma yang dengan Cimb tu kata yatie tak payah risau lhdn bagai sebab dah tolak siap siap.Kita ambil bersih je.Best juga dengar dia cerita time orang sibuk covid kuarantine dulu dorang buat duit dapat 20% profit monthly.Tapi memang pernah dengar yang kalau invest dalam index fund kurang kurang 5% monthly profit confirm.

alesandra replied at 18-4-2024 04:47 PM
rumah dia ni renovate je.perlu ke angkut baju satu bilik?bawak jela yg mana pakai

Jangan kata artis, org biasa pun kalau dah pakai baju tu harini, bulan depan baru pikir nak pakai balik. Takde nye nak pakai baju sama kerap². Nak pulak nd tu jenis bergaya. Dok pulak menumpang, almari mesti ada baju tuan rumah. Takkan nak humban baju tuan rumah pegi gantung baju dia.

Sbb tu tak suka deal dgn kontraktor melayu..sound skeptical but hmmmm...baik dari kontraktor smpai ke bengkel kereta..kalau melayu jek a big no..no..susah nak jumpa melayu yg buat kerja sampai habis ikot date/time..asyik rolling duit jek diaorg nie..kerja tak pernah amanah..

cha-cha replied at 18-4-2024 05:35 PM
Kahkahkahkah kelakar betul beg ikea biru jadi bahan gossip & topik perbualan acik2 forom
...

semua ni aku ada...suka beg ikea sbb tahan lasak...

xAthenax replied at 18-4-2024 05:48 PM
uols yang nak renovate or bina rumah,
nasihat khidmat masyarakat
jangan amik saudara mara or kawan  ...

Tak best dah macam tu kan. Jadi skrg mcm mana? Ada jumpa lagi ke sedara penipu tu?

Mil i pun reno dapur panggil melayu buat, dah bayar. Nanti pasir tak cukup, batu dah habis. Keje slow, asyik kena tambah² duit jer. Siap lah tapi lama sangat. Keje sikit rehat lebih, sambil hisap rokok buat keje. Sabar je laa.

popcornkari replied at 18-4-2024 04:45 PM
Pernah tengok live yatie sendayu tinggi sebab dia pun tengah buat rumah.Dia kata kalau nak buat ruma ...

Berapa plk la kos nak upah sume tu..itu kalau nak built rumah yer lah..nie setakat nak renovate dalaman rumah nak upah arkitek, nak buat apa..

korang2..please selective sikit bab2 renovation, repairing job etc ni.. cari contractor cina, workshop cina.. bukan melayu tak bagus, ada je tapi susah nak dapat yang betul2. buat sakit hati.. jgn pegang kepada nak tolong bangsa, yang nak ditolong tu pun tak pikir bangsa dia nak tolong support  dia, asyik menipu je kerja.. ramai sedara mara aku terkena dgn contractor melayu ni.. minta duit, kerja tak siap2..

popcornkari replied at 18-4-2024 06:20 PM
Investment dia buat dengan bank saja.Tak ada buat yang bukan bukan.Tapi kena ada modal besar la he ...

I see thank you reply, baru faham... so yg ST dia tu dah tak run lagi ke? Atau dah tukar ke asset mgmt je skrg?

nw111 replied at 19-4-2024 07:13 AM
I don't think ned x mampu nk bagi rmh lain...i rasa mmg ada issues between these two..itu yg duduk ...

Ni mcm ada logiknya…fasa berantakan.
Now fasa memujuk la kot sbb tu dh nmpk ada ned dlm igs nora

Suchi replied at 19-4-2024 07:48 AM
Nih mcm kontraktor yg buat table top dapur iols dulu laa
Dia byk amik projek umah2 staff gomen kat ...

Perangai hanat diaorg nih nk duit xdan2..mcm aku petij duit dr pokok...walhal dh ckp..nti kalo turn su dh ready, bgtau sminggu awal, suoaya sy boleh siapkan duit tuk awak...kalo deposot ko tuh hrga rm100 bolehlah aku trnsfer on the spot. Bodoh melayu!!!!!nih spesies melayu kampung hanat....meniaga puluh thn, pengurusan masa pun masih bangang!pas tuh mendengki sesama sndr..bodoh!!!

Suchi replied at 18-4-2024 08:04 PM
Sama iols pun guna bag ikea, kalau guna yg trunk ada zip tu pun ruang dia luas byk bleh buh baju.i ...

I baru tau beg ikea boleh tukar..nak tukar dkt mna sis?customer service ker?beg ikea i ada yg dah putus tali..

kucingitam replied at 19-4-2024 08:56 AM
korang2..please selective sikit bab2 renovation, repairing job etc ni.. cari contractor cina, worksh ...

iyaaaa...jangan pikir nak tolong orang kita, nak tolong sedara mara.
ayah iolss jenis yg pikir macam ni la rumah dia kat kampung tu bertahun tak siap. padahal bukan buat istana pun!
nak cakap lebih2 abang & anak sedara sendiri.
diam2 n makan hati sendiri je la

doodlediddle replied at 18-4-2024 05:08 PM
Ade aje almari tu kat rumah mak dia tu sis. Nama pun pindah rumah, baju nk pindah Mesti belambak.  ...

Ya la..pospone bukan sari dua.. 3 bulan dok kat rumah mak dia sis..larat ke nak korek hari2. Tu persoalannya. Dah kata nak duduk sementara, takkan la semua baju dia nak pakai semua. At least susun dalam almari yang nak pakai dah la, terutama baju anak2 tu. Tapi kalau sesetengah orang rela punggah memunggah macm tu..tak boleh nak kata apa la..