CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4056|Reply: 1

PRODUCT CHAHAYA WHITENING

Salam semua,

Setelah beberapa bulan mencuba pada diri sendiri dan akak saya, sekarang saya sudi berkongsi dengan anda produk yang saya guna untuk merawat kulit muka saya. Dulu kulit muka saya tak berapa clear sebab jerawat asik tumbuh dan parut sukar hilang (skang pun ada jerawat sikit2 tapi taklah seteruk dulu dan parut mudah hilang) . Untuk merawat kulit muka saya yang bermasalah ini, saya gunakan produk Chahaya Whitening Set. Produk ni dibeli dari kawan saya yang berada di Kelantan. Produk ni hasil warisan turun temurun keluarganya. So far, penjualan hanya sekitar kenalan sahaja.  Saya tak akan rekomen kalau produk tu tak bagus atau saya sendiri tak cuba. Saya dah mencuba utk beberapa bulan dan saya rasa produk ni bagus especially utk muka yang bermasalah dengan jerawat (kalau ada resdung yang kronik tak digalakkan, tapi kalau nak cuba apa salahnya).

Okay, saya ceritakan mengenai pengalaman saya bila pakai produk ni.

Minggu yang paling kronik ialah Minggu 1 dan 2 di mana proses kulit jadi kering + menggelupas berlaku (pengelupasan banyak berlaku di kawasan yang bermasalah. Tapi saya terus penggunaan produk ni tapi saya sapukan lotion pelembab apa jenis brand pun tak kisah lah. So bila keadaan dan okay, saya selang selikan penggunaan, sabun mesti guna setiap kali cuci muka cuma toner dan cream saya cuma pakai waktu mlm saja (nak jimat katakan...<---cheapskate..hehehe). So selepas kulit dah tak mengelupas, saya dah boleh lihat kesannya.

Buat masa ni, saya cuba jadi dealer suka-suki je. Kalau ada sapa2 nak order, boleh order dari saya.

1 set Chahaya Whitening harga RM85.00 (ini harga cash on delivery saja, tapi kalau utk penghantaran melalui pos, sila tambah rm6 bagi kos pos laju) .
Untuk pembelian berasingan:- Sabun RM20.00,Toner RM30.00 & Cream RM35.00

Fungsi chahaya whitening:
1)Membantu mencerahkan kulit secara semula jadi
2) Pelindung Cahaya Matahari
3)Kulit muda

4) kulit tidak kusam dan ton warna lebih sekata
5) memudarkan parut jerawat
6) jeragat dan bintik-bintik hitam

Cara penggunaanya:

Perkara utama yang perlu ada sudah tentulah Facial Bar, Toner dan Cream Moisturizer. Jika anda belum mempunyainya lagi, apa tunggu lagi, dapatkan segera.
  • Basuh muka anda terlebih dahulu dengan air.Setelah itu, ambil Facial bar dan gosok di tapak tangan anda sehinggalah anda mendapat buih yang pekat darinya. Kemudian letakkan buih yang anda dapat dari Facial bar ini ke muka anda. Ratakan ke seluruh bahagian muka, terutama bahagian yang bermasalah seperti jerawat, jeragat, dan sebagainya. Biarkan buih-buih ini meresap ke kulit muka anda selama 2 hingga 3 minit. Setelah itu bersihkan wajah anda dengan air bersih. Lap sehingga kering
  • Sapukan toner ke muka anda menggunakan kapas muka sehingga ke leher.
  • Sapukan cream moisturizer ke muka anda perlahan-lahan sehingga rata.Dinasihat sapu juga ke leher supaya tone warna kulit adalah sama dengan wajah anda.
  • Disyorkan untuk anda menggunakan produk ini 2 kali sehari (pagi dan petang / malam) untuk mendapatkan hasil yang maksimum ke atas kulit wajah anda.

Kesan Selepas Penggunaan:

Kesan dan tindak balas berikut mungkin berlaku keatas anda. Itu adalah perkara biasa yang mana jika ada kesan dan tindak balas maka itu bermakna produk yang anda gunakan benar-benar memberi kesan.

1. Kulit menjadi kering
Lapisan kulit mati akan terbentuk hasil dari pembentukan dan penghasilan sel baru. Ini akan membawa kepada lapisan tersebut tertanggal. Untuk mengurangkan masalah ini, langkau penggunnaan toner.

2. Kulit menggelupas
Kulit baru terbentuk dan ini menyebabkan kulit lama yang telah mati akan mula tertanggal. Kebiasaannya dapat diperhatikan kepada jenis kulit biasa dan kering. Kemungkinan juga akan memakan masa yang lebih, bergantung kepada kulit individu.
Untuk mengurangkan masalah ini, langkau penggunnaan toner.

3. Tumbuh Jerawat (jarang-jarang berlaku)
Itu adalah salah satu proses "detox" atau menyah toksin. Jerawat akan hilang dalam masa singkat, walaubagaimanapun bergantung kepada kulit individu

Seeloknya anda menggunakan produk dengan cara yang betul dan berterusan, seperti mana yang telah diterangkan diatas. Ini akan memberikan hasil yang maksimum kepada kulit anda. Jangan gunakan produk lain sekiranya menggunakan produk ini, kerana ia boleh mengganggu proses rawatan yang dijalankan.

Kalau ada jerawat yg luka, jangan letak toner di situ, nanti pedih ooo....cukup sapu cream je...
Insyaallah dengan pemakaian yg konsisten, anda akan lihat hasil yang menakjubkan.

SEBARANG PERTANYAAN BOLEH EMAIL SAYA melin3190@gmail.com  ATAU SMS 0123694054.
p/s: mohon bantuan untuk panjangkan kepada mereka yang berminat...luv u all....)

TESTIMONI PENGGUNA (PINJAM DARI TUAN PUNYA PRODUCT INI)

Testimoni dari Cik Juliana

Sy juliana yg sll order SIL product dr kelantan tp kadang2 hntr product tu ke sabah...dah nak dkt 1thn sy gn SIL product and alhamdulillah sy bsyukur sgt product tu sesuai dgn muka sy n alhamdulillah kulit pun da baik w/pun kadang2 ade jgk 2 3 bijik jerawat yg timbul, biasa la kn perempuan bila nak period mst tmbul jerawat tp bila pakai toner sekejap je jerawat tu jd kering...trm ksh lpd lyna and SIL product krn byk mbantu sy dlm penjagaan kulit muka sy

Testimoni 2

ingt lg dgn sy? xpe..byk sgt customer yg guna produk ur sis in law kan..mane nk ingt sme kan? nevermind =) sy intan dr ipoh. rasa-rasa dah tiga kali kot sy order produk skincare lyna tu. ekceli, sy dpt tahu pasal produk n blog lyna thru my frenz eila . masa sy msg tanye pasal produk ni, my skin mmg betul-betul teruk. jerawat sane sini n kusam termasuk lah mengelupas kulit sbb pakai produk nx. sbb tak tahan sangat la sy yakinkan diri nk tahu pasal produk famly lyna ni dan terus order. masa mula-mula pakai, kulit sy mmg smooth bau krim pun sedap jer nasib xbleh mkn sbb sedap sgt kan bau die =) walaupun packing die rasa macam kecil jer sambil terfikir juga tahan ke sebulan produk ni sbb sy ni jenis yg pakai sehabis mahu. pakai punya pakai, sebulan lebih juga lah tahannye dengan kadar penjimatan yang efektif ^_^ dalam masa sebulan lebih jugalah, kebanyakkan opismate sy rasa kulit sy dh semakin baik dan licin. takde lagi jerawat besar dan kulit pun lembut jer. nak tahu tak, pernah ada sorang akak ni tanye sy pakai foundation MAC ke? ^_^ sedangkan sy hanya pakai foundation murah dan nipis jer. Sampai macam tu sekali kesan nye.. ;)
so, this is my testi pikces. gambar di ambil guna henset sony, so takde la elok sgt gambarnye..hopefully will be a good review for bloggers yg nak cuba produk lyna ni. till then, bye2..nnt2 sy mmg nk order lagi..tunggu dpt gaji next month plak ..hehe ^_^ thanks lyna!

testimoni 3

ni perubahan after gune ur SIL product..so far sgt2 memuaskn..x bpe igt bile 1st time pkai, dh setahun kot..smpai la skg ni still used this product..perubahan yg ketare after pkai ialah, kulit yana xberminyak n pimples pon jrg2 naik..n xpyh nk make up tebal2 nk cover scar or pimples cos sume dh hilang dr muke ku ini..hehehe..gmbr after tu, mmg xpkai foundation lgsg..just alas dgn compact powder yg murah shj..=)

sebelum

selepas