CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pu3abadi

macamana nak mengatasi gatal2 kat celah peha...

ala, nanti pas ko garu, ada lekat parut-parut hitam tak?

sedih tau kalo dapat parut celah tu.

Reply 5# pu3abadi

ohh.aku kalau melecet aku letak tepung je.mk aku ckp gne tepung jagung sbb dulu adik aku yg baby salu cm merah2 kt peha die.so aku pun try la.tp aku xtau nk bezakan tepung aku main ambk je tepung,tgk2 mk aku ckp tu tepung gandum but it works la.aku xd rasa pedih2,ruam

ni macam kes kurap. petanda, indikasi, lokasi, memang menunjukan ianya adalah kurap maka guna kan :::
1) cream candacort @ decozol =rm 14.00
2) guna sabun mandi dari sulfur. jenama terkenal JFsulfur= rm 8.00
3) gunakan sabun antabax @ dettol.
3) makan ubat gatal nama die fungazol ( satu papan 10 biji =+- rm9

tpi ni harga kat Alpha farmasi, ada farmasi maybe lagi murah... tolong mandi menggunakan 2 sabun. Sabun sulfur untuk membersihkan "benda" gatal yang dah melekat dengan cream, sabun dettol untuk elak jangkitan kuman, ini akan kurangkan gatal. fungazol ni pula untuk cepatkan hilang segala jangkitan kulat dan fungi..

sekian. dan jangan marah...

saya ada masalah gatal2 kat celah peha, bagaimana cara nak mengatasinya..? ada x ubat yg boleh hilan ...
pu3abadi Post at 29-5-2011 21:22

dulu lec fardhu ain aku ajar suruh iron spender terutama sekali kat tengah2 tu..sebab kadang2 kita basuh kuman tak mati pun...so kena iron baru kuman tu mati...

Basuh ngan air suam campur dettol skit....InsyaAllah..

cemp pon kalo pakai pad k***** memang ade ruam bijik2 tuh..kalo time period memang problem betoi..nampaknye kena tuko pad la ni..fire_plaace pakai pad ape skrg..

buruk kn kalo celah kangkang hitam..adoi bln 7 ni nak gi hadap doktor plak mau cemp tersipu2 d watnyer

Follow Us
beli ja econazine kat farmasi..bru brapa hinggit..yg besaq 7rgt kot..pkai 2 3 ari ja..konfirm hilang..kurap 1 badan pun senang2 ja leh ilang..kekekekekeke

Reply 25# amyho

biasa juga sy buats camtu. dan ok resultnya

ni macam kes kurap. petanda, indikasi, lokasi, memang menunjukan ianya adalah kurap maka guna kan :: ...
amwer12345 Post at 31-5-2011 22:29

betul ckp tuan hamba. TT kena kurap nih. sory yer TT. i pun penah kena macam ni. lagi lama kena. segan jumpa dr la katakan. dah jumpa dr , baru tau kurap !!~ ape yg sy boleh share advise dr penah ckp kat sy ialah, 1st of all sila tukar panties kepada cotton 100% only. cotton spandex pun xboleh. hanya cotton kerana boleh serap peluh. dr akan kasi krim antifungal tp klu segan jumpa dr boleg beli kat farmasi mcm kwn2 lain ckp. n then boleh amik ubat makan antifungal sekali(lupa nama ubat) tanye farmasi depa tau. sehari sekali je makan. ubat makan tu klu x silap utk 30 ari.ubat tu x mahal sebijik singgit kot or murah lagi. kompem baik. insya-allah. klu recurrence happened sila treat sendiri.lupa nk ckp klu skg tgh gatal, tlg beli ubat tahan gatal (ubat makan) mcm kwn2 lain ckp.

p/s : spender 100% cotton mmg mahal. selai sampai belas2 ringgit. tp berbaloi pakai. kurap ni akan berulang tp sekiranye kite dah tau nk treat @ prevent macam mana, insya-allah xjd masalah lg.

sekian dari saya yg penah sakit mcm TT

Gatal2 tu jangan dilayan, pasal peluh dan kuman tu, kalau digaru lagi merebak.. selalu tukar pad dan pastikan cecelah tu bersih dan kering, takyah pakai ubat apa2 pon.. Insyallah baik.. kulit kat bawah tu sensitif dan lembut, kalu tersalah pakai ubat lari melarat, ko sapu losyen2 baby pon ok.. lama2 baik sendiri..

aku kena mcm nie kalo pas mandi kat air terjun....siap la menggaruk2 sampai berbintil2 paha tu...tapi sedap ....kalo berpeluh siap aaaaa

Reply 28# 3mazlina

Alhamdulilah..cuba setiap hari sampai ilang gatal2 tu..saya bharap awak cpt sembuh..

saya kalo ngandung slalu kena kat kwsan tu..slalu saya sapu econazine memang berkesan

12
Return to list New