CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: husosa

letih & lesu

Reply 59# Amaryscloset

amary..mieza...jom sambung citer..pedulikan yg 'len2'...

Reply 60# ratu_cinta

hai ratu_cinta...ada pro & contra apa yg u posting,i like...berbalik pada thread...i pasti u ada idea bagaimana utk atasi mshalah ni...boleh senarai pendek cara u menyelesaikan tersebut...pada i letih & lesu ni bukan pada org yg sudah berkwin saja...tapi ia pada umum..i tunggu jawapan u...

Reply  ratu_cinta

hai ratu_cinta...ada pro & contra apa yg u posting,i like...berbalik pada th ...
broccoli Post at 1-11-2011 14:29

betul3.....

Post Last Edit by ratu_cinta at 1-11-2011 21:04
Reply  ratu_cinta

hai ratu_cinta...ada pro & contra apa yg u posting,i like...berbalik pada thread...i pasti u ada idea bagaimana utk atasi mshalah ni...boleh senarai pendek cara u menyelesaikan tersebut...pada i letih & lesu ni bukan pada org yg sudah berkwin saja...tapi ia pada umum..i tunggu jawapan u...
broccoli Post at 1-11-2011 14:29

saya ada nyatakan di page belakang iatu mengambil makanan seimbang..dan lainnya ialah mandi adalah satu terapi untuk menyegarkan badan...... dan tenaga boleh datang dari dalaman ..so ...kerohanian , spritual juga memerlukan makanan tenaga untuk kita menjadi kuat dan semangat n sentiasa bermotivasi jgn biarkan ia letih ....dan  minda juga memerlukan "makanan" tenaga juga, (bukan saya maksudkan makanan tambahan)...dan ini menarik saya..masih lagi membaca tentang minda separa sedar ....so bagilah saya jgn melihat aspek letih n lesu fizikal n mencari jalan untuk menangani aspek ini saja..ada pesakit kanser yg memangnya letih n lesu dan tidak bertenaga..tetapi dari mana datangnya tenaga untuk melawan kanser????

Hang ni betul betul tak tau malu betul. Saja Nakbagi orang tahu. Dont come into my circle.
OMG! It's you again?  I really don't appreciate your input.  If you are so afraid of everything, then don't live your life anymore.  This is my thread, please get lost. I'm seeking advice from others who are genuine, not from a hypocrite like you. Get lost. I appreciate others alot for their help, not you, you just like to create problem for people, just like on other thread, people who is reading this thread please browse this ratu_cinta's post and see how many people has  ask her to shut up and get lost. I cannot seems to understand how people can have such muka tembok after being shot down so many times. If I were you I would have just died instead of being a nuisance to everyone. Tolong refer thread image di bawah ni. Pandang baik baik ye.

Hang ni betul betul tak tau malu betul. Saja Nakbagi orang tahu. Dont come into my circle.
OMG! It' ...
Xuetaylor Post at 3-11-2011 09:35

So why bother. Did what i said here bothered you????

Follow Us
Post Last Edit by ratu_cinta at 3-11-2011 11:50
OMG! It' ...
Xuetaylor Post at 3-11-2011 09:35

boleh bagi how to describe ur circle????..cos logiknya..forum ini ialah open forum n circle untuk semua ahli...jika kamu mahu mencipta circle kamu sendiri kenapa kamu join forum??afraid???just nak remind apa yng kamu tulis:   If you are so afraid of everything, then don't live your life anymore......

attn ratu_cinta & xuetaylor...

WARNING to both of you....

berhenti gaduh2 dah....thread ni bermula dgn bagus dan skrg dah jadik thread gaduh2 lak...
kesian kan ler pembuka thread ni...mesti dia dah jadik bingung tgk dia tanya sikit je..dah jadik isu gaduh doh...

oke harap ko org berdua cool down ye...

utk Xuetaylor...
as a newbie...bole x lain kali biarpun nak marah sekali pun jgn guna font besar2 mcm posting awak tu ye...
nak tolak kredit awak pun x leh sbb masih newbie gi..kang tolak awak langsung x dpt berposting kat sini..

utk ratu_cinta...
harap awak sebagai org lama kat sini...
jgn selalu emo dlm posting awak yg..bantu apa yg patut...

oke harap semuanya settle dan berposting gan baik...
x usah la gaduh2 kat bod ni..kita patut saling tolong menolong sesama wanita...

sorry to say....

saya mmg silent reader yg tidak tegar...slalu jgk sy bertanyakan pendapat tanpa perlu membuka thread....tapi apa yg saya perasan, ratu cinta mmg jenis org yg suka PROVOK org lain....x silap sy sblm ni ratu cinta PROVOK kat thread pil herba terengganu...sampai masa tur saya tak kenal sapa ratu cinta, dan apa yg diperkatakan ada kebenaran...tapi last, TT yg buka thread tur yg dipandang TAK TAHAN KENA PROVOK JANGAN BUKA THREAD oleh forumer lain....

tapi bila saya baca thread ni pun ratu cinta buat benda yg sama, pandangan peribadi saya ratu cinta jenis org YANG RASA DIRI DIA BTUL jer...atau mungkin jenis ORANG YANG TIDAK SENANG MELIHAT PENINGKATAN HIDUP ORG LAIN...

pendek kata, ratu cinta janganlah jadi LALAT MERAH...baik idup dgn AMAN...hati pun tak sakit....

sorry to say....

saya mmg silent reader yg tidak tegar...slalu jgk sy bertanyakan pendapat tanpa  ...
wana_jer Post at 3-11-2011 14:10

tak tahan kena provoke ke atau tiada jawapan??

pengertian provoke juga subjektif mengikut dan bergantung pada individu serta .dipengaruhi oleh beberapa faktor yg mencorakkan pemikiran kamu begitu ....dan sebelum check saya... cuba check diri kamu sendiri ada tak kamu melakukan unsur2 provokasi...dalam posting kamu???.

disini kamu letakkan saya sebagai subjek....tapi di therad yg kamu maksudkan cuba baca semula adakah saya bertanyakan soalan personel dan menghilitekan diri dia sebagai subjek utama.....seingat saya  lah, saya memberikan pendapat tentang herba dan meminta penjelasan daripada keterangan dia terlebih dahulu , tambahan lagi ini kan forum, cara interaksi bukan sehala saja, dan jika terdapat percanggahan pendapat bukan bermakna  provoke ,...dan adakah  mesti pendapat perlu diterima bulat2 sahaja barulah nama tak provoke?? begitu???.....so ia bergantung sejauh mana kematangan diri kamu untuk menerjemahkannya....

ratu cinta jenis org YANG RASA DIRI DIA BTUL jer...atau mungkin jenis ORANG YANG TIDAK SENANG MELIHAT PENINGKATAN HIDUP ORG LAIN...
wana_jer Post at 3-11-2011 14:10

adakah saya pernah menyatakan saya rasa diri saya betul.....mana statement saya??kamu sendiri yg mengeluarkan statment itu dan sendiri sentap ke ????

dan ini bukan board jual beli......

hiduplah kamu dengan pendirian kamu...ada bagus n ada tidaknya..k..salam aidiladha...hahahahhahahah..

cuba herba memo plus gold

Slm, saya pun ade masalah letih & penat ni...
maybe sbb berat bdn pun dh nek & kurang senam...
teringin juga nk tau ape yg leh bagi badan rasa bertenaga

i have a friend with strong argumentative nature.... she enjoys debating, pointing out others' weaknesses, defensive, likes to take control of things and thinks that she's above everyone... she feels good whenever she could do all that...

the reality is she's not really a high achiever, lonely person, no life, no relationship, boring and sick which could be a contributing factor to her poor attitude.... so we all IGNORED HER and she lived her lonely life looking for more excitement by creating new arguments after one another... its a pity some people have to live such a pathetic life...

this thread is about letih & lesu... energize yourself & cheer up....

i have a friend with strong argumentative nature.... she enjoys debating, pointing out others' weakn ...
milo_888 Post at 10-11-2011 14:27

sekarang ini juga kamu menyenaraikan kelemahan dia, so apakah bezanya dia dengan kamu juga????cuba check diri kamu sendiri ok ke tak???..argumentative , debating bla bla bla nak di kaitkan dengan itu ini seperti yg kamu cakapkan bagi saya ialah subjektif....cos jika guna kaedah rambang mcm kamu lah... org yg tak begitu juga ada yg bermasalah , dan adakah seorang lawyer  yg profesional..juga begitu????.... so jgn buat kesimpulan lah yg terlalu umum.....jika melihat sesuatu....seoalah2 berlagak pakar psikitri ke..psikologi...meraka pon kalo nak buat kesimpulan tentang sesuatu pon ada kaedahnya...bukannya secara rambang jer...

sy ibu kpd 3 org anak yg masih kecil. surirumah sepenuh masa. sy selalu berasa letih. mungkin x cuku ...
husosa Post at 6-6-2011 21:04

letih ker husosa...memang pun..itulah pengorbanan ibu...minum susu husosa..susu alpha lipid lifeline colostrum...memang membantu..selain memberi tenaga dapat memelihara kesihatan..besarkan anak badan kena sihat dan kuat

for me..i rs ape yg ratu ckp tu..ade yg benar..pemknan seimbang dan juge cara hidup aktif perlu dlm menangani letih dan lesu ni

namun, ade sestgh org perlukan pemangkin dlm mengatasi rs lesu ni...tk sume org bole menukar corak pemknan dan cara hidup nye ke arah yg lebih sihat dgn serta merta..jd pilihan plg mudah..mereka bergantung pd supplement...n kalo kite lihat..ade certain supplements mmg mensyaratkan pengguna menjalani cara idup yg sihat so that the product will be "more effective"..n lambat laun anda yg menggunakan supplement ni kalo ikut instruction akan meng"adapt" ngn saranan itu..akhirnye anda dpti diri anda lebih sihat dan bertenaga..jd supplement ni pun kekdg ade mainkan peranan dlm menggerakkan sesorg utk menjd lebih sihat...