CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MATBAGERO

13 Alasan Tipikal Wanita Yang Enggan Menutup Aurat

Reply 52# MATBAGERO

mmg otai la...dah la putih gebu.... aku plak yg malu tgk.....

Reply 60# want2bhappy

biasanya kalo dh kena btg idung sendiri la tu.....

Reply 61# tucenmeow

BETUL AKU SETUJU NGM KO....
kadang2 dlam bab nie ..
apa bila kiter terserempak...
kiter lak yg jadi malu tersipul...
sedangkan yg melakukan tu...
selamba je....

Saya suka thread ni.. Sebenarnya perempuan yg x nak tutup aurat sedang menganiaya diri mereka sendiri..buatnya mati seblm sempat tutup aurat, x ke naya?  Takutnya saya kalau dengar jawapan perempuan2 yg ingkar bertudung dan bagi mcm2 alasan..x takut ke mereka pada Allah?  Ye la..seksa kubur & neraka x nampak depan mata...speechless!

kupasan yg best...

yg no 1 tu pun da leh patahkan ayat..

pernah drg orang bagi alasan pakai lengan panjang, tudung tutup dada, dan pakai longgar tu jd rimas. pastu cakap nak pakai suma cmtu kena ikhlas tak boleh drastik.

saya gelak je la sambil dalam hati cakap bangang sungguh manusia jawab macam tu.

itulah akibat ilmu kurang lepas tu baca alquran tapi setakat baca sahaja.

Follow Us
pakai tudung labuh, baju longgar, tebal memang tak cantik. memang buruk and memang tak up to date. seriously..  sebab kecantikkan kita hanya untuk mereka yang layak sahaja..

Bagus info nie.. terima kasih bebanyak pd TT

pakai tudung labuh, baju longgar, tebal memang tak cantik. memang buruk and memang tak up to date. s ...
mhisfas88 Post at 27/7/2011 23:25

setuju   biarlah x cantik dari luaran.tapi cantik dari dalam

Reply 69# chit_ana

same-samelah kita mengubah diri ke arah yang lebih baik.. sambil-sambil tgur orang, kita betulkan diri kita dulu

mak aku ade bg 1 analogy yg bes pasal aurat nih...

"budak skola xdibenarkan masuk skola kalo tak pakai baju seragam skola."

baju seragam ->> pakaian yg tutup aurat
sekolah ->> aljannah

kirenye, kalo yg dh pakai baju skola tu, maybe ade kesalahan lain conthnye meniru, xbuat homework, mencuri, bising. so same la kes org yg menutup aurat tp masih akhlak buruk. hukum agama bkn kumulatif, lain2 perintah, lain2 kategori. sebenanye semua kne buat sebaiknye..

Reply 34# pinguin

btol2.tu yg sepatutnye

tp setidak2nye org yg pakai tudung tp x lengkap menutup aurat tu, aku bole terima lagi, sbb sekurang2nye dia tahu dia kene berlitup sebagai seorg muslimah. cuma mgkin tepedaya dgn propaganda fashion sekarang. atleast, almost there daahh...sikit teguran je lagi tu...

aku ckp gini sbb, aku ade member yg xrase pon dia kene berlitup, malah bangga dgn pemakaian yg  tak menggambarkan seorg muslim.sgt2 mngejar modern. malah aku nmpk hidup dia sentiasa mncari2 kesalahan org yg berlitup. kesian pon ade..

Reply  pinguin

btol2.tu yg sepatutnye

tp setidak2nye org yg pakai tudung tp x lengka ...
pauliza Post at 28-7-2011 17:29

orang cam gitu mengecas urban tu...

kawan bedah dulu bertudung..tapi skang dah tak bertudung pas bercerai. then kawan laki bedah perli2 die sbb dah bukak tudung. lalu die menjawab :-

- dulu dia pakai tudung atas suruhan laki die. so tak der keikhlasan dlm hati die.
- pakai tudung ni tak boleh paksa.
- seru memakai belom sampai
- pakai tudung bukan wajib yang wajib berhijab.

kadang2 tu bedah malas nak berckp soal agama islam hukum hakam dengan die. sebab die ni pemikiran die ke barat sgt dah jauh murtad. ada tu die cerita kitab bible lebih detail dr al quran. n tak salah die masuk disco cuma tak minum arak. bedah nak nasihat pon bedah tak reti. bedah bukanya pandai sgt dlm hal hukum hakam tapi cukup untuk diri sendri. harap2 die die tak jauh terlanjur......

kesal dengan sesetengah penjual tudung express singkat di pasaran..
macam takder tanggung jawab, asal leh jual barang je...
tutup aurat lorhh bukan tutup rambut dan leher semata2..

Reply 75# detonna

EHM YG JUAL TUDUNG TU PUN LEH THAN JG...
JUST PAKAI UNTUK JUALLLL

emm info yang menarik....

Reply 51# tucenmeow

sumber : http://zaharuddin.net/

1)     Sabda Nabi : -

وعن عمار بن ياسر عن رسول الله قال ثلاثة لا يدخلون الجنة أبدا الديوث والرجلة من النساء والمدمن الخمر قالوا يا رسول الله أما المدمن الخمر فقد عرفناه فما الديوث قال الذي لا يبالي من دخل على أهله

Ertinya : Dari Ammar bin Yasir berkata, ia mendengar dari Rasulullah SAW berkata : " Tiga yang tidak memasuki syurga sampai bila-bila iaiatu Si DAYUS, si wanita yang menyerupai lelaki dan orang yang ketagih arak" lalu sahabat berkata : Wahai Rasulullah, kami telah faham erti orang yang ketagih arak, tetapi apakah itu DAYUS? , berkata nabi : "IAITU ORANG YANG TIDAK MEMPERDULIKAN SIAPA YANG MASUK BERTEMU DENGAN AHLINYA (ISTERI DAN ANAK-ANAKNYA) - ( Riwayat At-Tabrani ; Majma az-Zawaid, 4/327 dan rawinya adalah thiqat)

Dari hadith di atas, kita dapat memahami bahawa maksud lelaki DAYUS adalah si suami atau bapa yang langsung tiada perasaan risau dan ambil endah dengan siapa isteri dan anaknya bersama, bertemu, malah sebahagiannya membiarkan sahaja isterinya dan anak perempuannya dipegang dan dipeluk oleh sebarangan lelaki lain.

2) Pernah juga diriwayatkan dalam hadith lain, soalan yang sama dari sahabat tentang siapakah dayus, lalu jawab Nabi:-

قالوا يا رسول الله وما الديوث قال من يقر السوء في أهله

Ertinya : Apakah dayus itu wahai Rasulullah ?. Jawab Nabi : Iaitu seseorang ( lelaki) yang membiarkan kejahatan ( zina, buka aurat, bergaul bebas ) dilakukan oleh ahlinya ( isteri dan keluarganya)  

bagus info ni.... minta izin nak share

Macam mane lak ngan suami yg suka nengok pompuan yg free hair dan mengagumi rambut yg cantik, berpakaian ketat sehingga angau ngan pompuan tersebut.  Sedangkan isterinya berusaha utk menutup aurat dengan cara yg terbaik.