CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Kuching, Sarawak - Part 4

Close [Copy link]
x rugi pilih cuti2 malaysia ke kucing,kucing memang best..rasa nk pi lg..
kristal Post at 7-9-2011 11:36

terima kasih..jgn lupa datang lag yer..datang berambeh ke kuching sarawak

kuching memang best dan banyak tempat-tempat menarik yang boleh dilawati
mizzerinz Post at 5-9-2011 12:13

terima kasih..saya bangga jadi anak bumi kenyalang!!! datang lagi lain kali..!!!

@cats75, pandu sendiri atau nak driver/guide skali? mpv maybe susah skit, van maybe lebih senang nak ...
Paradox11 Post at 9-9-2011 12:08

nak pandu sendiri .... tu laa sbb tak ramai kan nk sewa van macam tak berbaloi lak..

yeayyyy!!..hari yg dinantikan telah tiba..sok gi Kuching..here i come
smga perjalanan kami di lindungi oleh-Nya..amin

Post Last Edit by baydot at 13-9-2011 13:23

bersiar2 di kuching dgn harga serendah rm38 seorang sehari maximum 12 org..,rm48 seorang sehari maximum 12 orang..rm50 seorang sehari maximum 12 orang..emel bay72dot@gmail.com tq. tempahan semggu lbh awal please..

Reply 245# baydot

ader x kete utk disewa mcm alza, citra atau sewaktu dgnnye..? brape harga ye..? pm pls...

Follow Us
bersiaran secara lansung di sini..(baru sempat mengadap komputer)..hehe. Seronoknya berada di Kuching..cuacanya sgt nyaman..bandarnya bersih!

bersiaran secara lansung di sini..(baru sempat mengadap komputer)..hehe. Seronoknya berada di Kuchin ...
pilaz Post at 16-9-2011 08:23

TQ pilaz....kalau dah mcm tu sila ler repeat kuc lg yer.

TQ pilaz..sila repeat kuc lg nxt year!!!

bersiaran secara lansung di sini..(baru sempat mengadap komputer)..hehe. Seronoknya berada di Kuchin ...

Pilaz stay kat mana? Saya g KCH bulan dec nanti... Now tgh survey cari hotel @ homestay

Reply 250# suziela123

saya tinggal di Ariva Gateway..berdekatan dgn Pullman. Dulu dikenali dgn Somerset Gateway. Kalo pergi lebih dr 1 keluarga saya rekeman tmpt ni sbb ia adalah apartment 2 bilik. Hall yg besar, meja mkn dan dapur. Yg paling best ada mesin basuh baju berserta dgn pengeringnya. Pendek kata kami x bwk balik baju kotor..hehe. Hotel ni jauh sedikit dr waterfront cuma 15 minit berjln kaki. Tp kalo hotel saya cadangkan Hilton/Reverside Majestic. Keadaan bilik dan layanan x tahulah sbb x pernah dduk tp lokasi mmg strategic.

Hotel yg pilaz kata tu ialah hotel 4 n 5 bintang..sebuah lg ialah grand magherita yg betul2 terletak di tebingan sungai swak yg dulu nya di kenali dgn nama Holiday inn hotel. Di depan hotel riverside majestic..kalau hotel 3 bintang,iaitu bajet hotel blh try harbour view..tune hotel pun ok,hotel ni terletak di depan hilton hotel di antara riverside majestic n hilton. Tp nak bagitahu kepada sesapa yg nak ke kuc utk bln 10,11 n 12 ni sila tempah hotel awal2..sal musim cuti skolah hotel slalu nya dah penuh..

off topic jap...kwn2 zero fair a asia mai dahhhh!!!! 21 september ni.... jgn terlepas lak!!!

Reply 252# baydot

kalau bajet dalam 200semalam hotel mana agaknya yg okey

kalau bajet dalam 200semalam hotel mana agaknya yg okey
tie2103 Post at 20-9-2011 13:02

@Tie2103, kalau nak budget, ada yg kurang drpd RM100. kalau RM200 tu dah boleh duduk hotel yg agak mewah (3-4 star).

Kalau nak buat booking hotel, boleh PM saya, boleh dpt special rate. Sy rekomen hotel yg terbaru di Kuching, Hotel Abell. Kwn2 yg dah stay situ pun sgt puas hati...

Post Last Edit by Paradox11 at 20-9-2011 15:45

hello semua, betul kata baydot, sila tempah hotel awal2 sebab musim cuti dah dekat.

kalau nak hotel yg masih ada "bau kereta baru" dan harga berpatutan, silalah PM saya.  Hotel Abell ni terletak di kawasan "golden triangle" dan dekat dgn kawasan2 menarik spt waterfront etc. bertaraf 3 bintang, boutique hotel...
PM saja, sy boleh tlg booking dan juga dptkan special rate utk anda!

sila check facebook abell hotel:
http://www.facebook.com/pages/Abell-Hotel/152022251528737?sk=wall

happy baca komen mcm ni hehe, dtg lagi!

i plan nak travel to kuching 1-4jun.
so far,solo plan je..

kira lama sgt ke? sbb dah la sorg,nnti xtau nak buat apa pulak.huhu

Reply 258# kashaz

ok je tu.....tak adalah lama sangat.

Post Last Edit by mulberi at 21-9-2011 10:13

Assalam.. nk share sket pengalaman saya ke Kuching baru2 ni..

Sblm tu, mengenai proses membooking homestay..
Setelah byrn saya buat, owner homestay terus diamm je.. tkde laaa nk menanye name saya ke.. ape kee.. (tak spt owner2 homestay tempat lain yg saya pernah booking sblm ni)
tp saya ok lagi laa..maybe tu cara org Kuching kotttt (bersgka baik)

Then.. saya dr Semenanjung berlepas ke Kuching pd 1 Sept 2011 .. dan dr situ saya ke Sibu terlebih dahulu atas beberapa urusan keluarga. Then 5 Sept 2011, saya & keluarga ke Kuching semula dan terus mencari jalan menuju ke homestay yg telah dibooking.

Awalnya, saya menjangka "warmth welcome" dr owner homestay tersebut.. tp mlgnya, 1 sms pon tkde menanya saya akan sampai pukul brp, hatta alamat homestaypon saya lahh yg kena tanya, beserta dgn directionnya skali.. Seolah2 mcm tk amik peduli je kedtgn kami.

Sebaik sampai, mujur ownernye turut ade disitu.. melihat van yg parking dlm porch, kami setuju utk menyewa van tersebut sekali dgn driver (driver adalah kwn owner). Byrn: RM250 (24 jam)

Bila dh masuk dalam rumah skali lagi saya kecewa.. Homestay tersebut mmg cantik, tp maintenance agk mengecewakan.. Tombol pintu bilik dh pecah, sinki bilik air tingkat bwh dh takde, toilet bowl agak kekuningan.. Kabinet dapur berbau lipas dgn brg2 yg tidak teratur susunannya.. Paling meletihkan, mesin basuh pon dh rosak, tersadai diblkg rumah.. Sedangkan semasa berurusan memboking homestay tersebut, dikatakan homestay tersebut dilengkapi dgn mesin basuh.. kalo mesin basuh tu baru rosak, saya pasti keadaannya tidaklah berkarat spt yg sy lihat diblkg rumah tersebut.. Keadaannye spt sudah rosak sekian lama.. Sudahnye, saya & keluarga terpaksala membasuh baju bajan yg bertimbun2 secara manual (hasil dr trip kami dr Sibu)

Esoknya pulak, janji dgn driver pukul 9 pagi.. Tp hampir jam 10 baru driver sampai.. Sudahla tu, tiap kali lepas hantar kami ke destinasi yg kami inginkan, driver akan lesap ntah ke mane.. Tiap kali nak balik, kami kena call die dulu & dia akan suruh tunggu 1/2 jam lagi.. Tp rasenye hampir 45 minit baru die muncul.. Tu mase kami gi SCV.. Gi perkampungan kek lapis tu lak, beria2 rekemen kami kt 1 kedai ni.. kunun2 bleh dpt harga special.. Tp kalo die tiba2 ilang, camne nk dpt rege special tu??
Nk gi waterfront pon gitula jugak.. Kununnyee die akan bwk kami gi kedai kwn die so bleh dpt rege special utk souvenir & gifts.. Tp kalo die amik kami jam 7.45 mlm, pastu tinggllkn kami kat tepi traffic light camne tuu???????
Jam 9.45 mlm driver sms suruh kami tunggu kat dpn hotel riverside majestic.. tp bile kami gi situ, tgk die takde ponn.. hubby call die ckp die baru nk bergerak dr lokasi (ntah dimana).. Pastu die suh kami tunggu kat patung kucing tu plakkk.. Tunggu punye tunggu (adelah dlm 15 minit) die smpai tersngih2 pastu tanye dh amik gambo ke belum kt dpn patung tu.. Grrrrrrrrrrr .. dah laaa kami ni penat, terpaksa menapak semula ke depan hotel tmpt die parking van.. Yg geram lagi, die ke hulu ke hilir dgn van tu menggunakan petrol yg kami tanggung sendiri!

Oh ya, hari terakhir kami disana... sblm nk balik, kena la serahkan kunci pd owner kan.. Tp kami pulakkklaaa yg kena melangut dpn rumah owner menunggu die kuar. Siap kena tepon tu bgtau kami dh nk balik.. huhuuuuuu (pdhal dh dibagitau kami akan bergerak ke airport jam 11 pg)

Aduhaiiiii.. maybe kami tk bernasib baik kali ni.. ape pon, redha je la.. mmg betul2 tk larat nk komplen ke.. nk bertekak ke... tp pd kawan2 yg lain, hati2laaaa...