CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chocobozhere

jejaka pujaanku sudah berkahwin, hati bagai dirobek-robek

Reply 20# ruffleen

mujarab tak???
pastu tahun ni dah ada pengganti kah?? hehe

Reply  ruffleen
mujarab tak???  
pastu tahun ni dah ada pengganti kah?? hehe
wymer Post at 17-8-2011 11:48

dari segi mengubat kelukaan hati tu mmg mujarab lah. aku dah ingat2 lupa dah ex aku (walaupun keje sama jabatan) seolahnya dia tak pernah wujud dlm hidup aku
berkenaan pengganti - ada la seseorang yg istimewa dlm hidup aku saat ini, cuma hubungan baru ni baru setakat itu sajalah....belom nampak lagi bunga2 nak melangkah ke alam yg dinanti2 oleh ramai orang tu....so tak tau nak kata la jugak....belom tentu lagi kan....

Reply 22# ruffleen

wahhhh... dalam hati ada taman rupanya
dalam taman ada bunga
dalam bunga ada cinta

rasanye mmg perlu lah membizikan diri/ buat2 bizi ni
pastu elakkan jln sorg2
sbb kalau jln sorg2 ni kita takde teman nak berbual pastu kita asyek tgk org je
pastu kalau kite tgk couple2 yg tgh bercintan cintun ni lagi sakit hati

lepas raya ni kan byk org buat open house (agung, pm, tpm, mb sume buat)
kawan2 opis, bos, sedara mara pon mesti akan ada yg buat kan
ape kata gi crash je
blh gak jumpe ramai org dan kenalan baru

jgn la plak pegi bday party budak kecik sbb yg dtg sah2 budak2 kecit dan bapak2 org

to ruff - semoga bunga2 anda berkembang semekar2nya ... amin

Reply  ruffleen
rasanye mmg perlu lah membizikan diri/ buat2 bizi ni
pastu elakkan jln sorg2
sbb kalau jln sorg2 ni kita takde teman nak berbual pastu kita asyek tgk org je
pastu kalau kite tgk couple2 yg tgh bercintan cintun ni lagi sakit hati

lepas raya ni kan byk org buat open house (agung, pm, tpm, mb sume buat)
kawan2 opis, bos, sedara mara pon mesti akan ada yg buat kan
ape kata gi crash je
blh gak jumpe ramai org dan kenalan baru

jgn la plak pegi bday party budak kecik sbb yg dtg sah2 budak2 kecit dan bapak2 org
wymer Post at 17-8-2011 11:58

aku kan wymer, panas hati betul bila pegi shopping, depan aku couple2 yg berjalan berkepit2 fefeeling pengantin, adoi aku nak cepat, kau pula terhegeh2, yg lebih buat aku menyampah ialah selalunya si pompuan yg tergedik2 pegang si lelaki walhal si lelaki rilek je aku kalo keluar date dgn bf aku, aku tak payah nak pegang2 dia pun, dia yg pegang jari aku erat2, bila hantar aku balik, dia hantar aku ke depan pintu rumah, lepas aku selamat masuk barulah dia balik rumah dia

Reply  ruffleen
wahhhh... dalam hati ada taman rupanya
dalam taman ada bunga
dalam bunga ada cinta
to ruff - semoga bunga2 anda berkembang semekar2nya ... aminwymer Post at 17-8-2011 11:58

terima kasih....amin.

Reply 24# ruffleen

kalau gi shopping/ holiday :-

1. kapel yg veteran jalan2 pegang tangan mmg nampak sweet sesangat dan selalu harap nti dah tua pon jadi cam diorg

2. kapel yg pertengahan umur berdua - sejuk je mata pandang...

3. kapel yg nmpk dah lama kawen n bawak anak2 - pon suke tgk sbb kemesraan dan kasih sayang anak2 n mak bapak terserlah

4. kapel yg baru kawen pastu ada sorg anak kecik - maknye akan sebok shoping, bapaknye la yg akan tolak stroller n tukang baya

5. kapel yg baru kawen @ perasan cam baru kawen - jenis tanak lepas tangan, cakap bisik2, kadang2 suke tgk kadang2 nyampah

6. kapel yg bertunang - ni pon jenis asyek bkepit je.... pastu selalu plak terserempak diorg shoping barang hantaran/ kain kawen - jeles gak tgk. pastu si laki selalunya akan pegang beg tangan pempuan (nyampah dgn laki camni)

7. kapel remaja - ni tersangat la poyo... tgk dressing dah tau (bukan salad dressing ye, lapa la plak hehe)... ni kategori cinta monyet yg kompem tak kawen. tanpa segan silu pelok2. dunia hanyalah milik mereka berdua

begitulah hasil siasatan ehem pemerhatian iols di beberapa pusat membeli belah di tanah air (namely - sogo, midvaley, klcc, berjaya times square, sg wang, alamanda, dan yg sewaktu dengannya)

kapel no 7 biasanya boleh dilihat di bts, sg wang, klcc
kapel no 1 susah skit nk jumpe... mungkin di surau/ masjid/ umrah/ haji

sekian......

Reply 25# wymer

gigihnya membuat pemerhatian
mmg betullah tu, kdg2 menyampah dgn kapel2 yg berkepit2 pastu jalan mcm pengantin ni

Follow Us
Reply  wymer

gigihnya membuat pemerhatian
mmg betullah tu, kdg2 menyampah dgn kapel2 y ...
ruffleen Post at 17-8-2011 12:28

mmg suka observe ppl
kalau jalan2 takde keje dok tgk je la org hehe
macam cth awal tahun hari tu gi krabi
jumpe kapel jepon yg dah tua bcuti, sweet sgt pastu dia skg keje kat penang, so borak ngan dia
pakcik tu gurau diorg honeymoon

pastu kapel omputih yg dah tua, wpon diorg kissing kat tepi pantai, nampak sweet je...
ade gak la kapel melayu tapi sombong... sebab pakai bikini kot, pastu dtg plak nak hanimun tu yg tak pedulikan dunia

ada kapel yg kool n sweet, ada gak yg annoying.....
biasa yg annoying ni overacting

Reply 17# miss_jay

saya ni memang tak penah couple pun. dalam tempoh sukakan jejaka pujaan tu ada jugak lah saya tersyok kat orang lain, lagipun macam saya citer kat atas saya dah boleh terima yang dia tak suka saya, dah lama sayaa terima dan saya pun dah penah fallin in love dgn orang lain tapi bila dapat tau dia kawen, tu yang tiba-tiba teringat dia semula...sekarang asyik susah nak tidur sebab mesti fikir apa dia tengah buat sekarang eh.....saya ni gigih sangat memikirkan kehidupan orang lain

Reply 16# langitluas

lepas ni memang saya fikir nak berjalan aje. sebab dah terbukti bila terlalu mengejar, orang memang tak pandang saya.
langit pun sabar je ye. agaknya kita belum bertuah lagi dalam soal2 jodoh ni.

kes langit sama macam kawan baik saya. dia pun dapat laki jenis tarik tali. tapi kawan saya ni kekasih dia tu suami org. agaknya tu punca dia tarik tali. kalau langit pulak?

Reply 18# wymer

teringin jugak nak join aktiviti macam tu, buat tambah2 kawan tapi saya ni pemalu sikit, tapi sikit je lah.haha

saya memang ingatkan diri saya jangan desperate, sebab tu lah saya tak ada terima sesiapa pun lagi. ada je yang datang usha2 , tapi hati tak berkenan. lagipun saya ni kalau nak suka orang memang susah, dan susah jugak nak bukak hati. saya cuma suka pada orang yang saya suka sahaja, tapi masalahnya kebanyakan laki yang saya suka tidak suka saya, camna tu ? haha

seronoknya kalau dapat pegi melancong. tapi sedihnya di saat hati gundah gulana, duit pun tak de. nak gi melancong dekat2 pun tak mampu...sabar je lah kan..

Reply 19# ruffleen

selalunya memang macam tu kan. kita suka bagai nak rak, tapi lama2 tu muka dia pun kita dah tak ingat. saya pun penah macam tu jugak. btw, awak selalunya nak lupa kat orang awak suka tu berapa lama? kalau saya selama dia belum ada sapa2, saya still simpan harapan, tapi kalau dh dgr dia ada gf, terus hilang melayang perasaan suka giler tu...

Post Last Edit by chocobozhere at 8-9-2011 18:46

kepada semua yang sudi respon kat benang saya ni, saya ucap thx sangat2. sekarang hati saya dah lega sikit, tapi tak tahulah esok lusa kot2 masih terfikir-fikir lagi. kata orang ubat mujarab ialah masa. masa jek yang akan tentukan...

(edited)

Reply 28# chocobozhere

hehe..ai rase ni mst rasa jeles ni.rasa mcm x boleh terima je kan..ter-pk2 nape dia x pilih aku..why?  why??..btol x??   ;)

HAHAHAHAHA
ko ni kelakar la TT
first time aku tengok org post email kt benang then suh add kt fb.
yela..nnt aq add ko..ble tambah kawan..
tambah sket geng aku yang masih solo ni...leh buat kelab. hahaaha

Post Last Edit by ruffleen at 17-8-2011 14:08
Reply  ruffleen
btw, awak selalunya nak lupa kat orang awak suka tu berapa lama? kalau saya selama dia belum ada sapa2, saya still simpan harapan, tapi kalau dh dgr dia ada gf, terus hilang melayang perasaan suka giler tu...
chocobozhere Post at 17-8-2011 13:23

setakat ni tak pernah la ada yg melebihi tempoh setahun. i think...paling lama pun dlm 6 bulan camtu.

ada sorang tu...aku lost contact terus dgn dia. mula2 kenal masa outstation sama2, lepas tu balik ke tempat keje masing2, try jugak nak hubungi dia, tapi respon dia ala kadar je. so lama2 kita fahamlah yg dia tak rasa apa yg kita rasa. no matter how u want it to be, sometimes it just doesn't work out.

pernah aku sukakan suami orang. siap aku berangan lagi mcm citer Lagenda Budak Setan but in real life, miracles sangat2 jarang terjadi.

biasa yg annoying ni overacting
wymer Post at 17-8-2011 12:54

dan biasanya juga, yg pompuan tu yg gedik lebih...lelakinya rilek je

Reply  wymer

teringin jugak nak join aktiviti macam tu, buat tambah2 kawan tapi saya ni pemalu sikit, tapi sikit je lah.haha

saya memang ingatkan diri saya jangan desperate, sebab tu lah saya tak ada terima sesiapa pun lagi. ada je yang datang usha2 , tapi hati tak berkenan. lagipun saya ni kalau nak suka orang memang susah, dan susah jugak nak bukak hati. saya cuma suka pada orang yang saya suka sahaja, tapi masalahnya kebanyakan laki yang saya suka tidak suka saya, camna tu ? haha

seronoknya kalau dapat pegi melancong. tapi sedihnya di saat hati gundah gulana, duit pun tak de. nak gi melancong dekat2 pun tak mampu...sabar je lah kan.. chocobozhere Post at 17-8-2011 13:17

same la kite .... kumbang bukan seekor, bunga pon bukan sekuntum... tapi masalahnya yg kumbang sekor tu la yg kite nak

bersabarlah kite ye hehe

Reply 36# ruffleen

haruslah dia nak tunjuk satu dunia yg dia ada laki.....
korang mampu????
takpon dalam hati pempuan tu, aku dah blaki, korg bila lagi

yg laki kool je tapi dalam diam  mata meliar

Reply  chintachanduri
, tak semua bernasib baik untuk dikejar, jadi terpaksa lah mengejar...
chocobozhere Post at 17-8-2011 09:02

Reply  wymer
saya cuma suka pada orang yang saya suka sahaja, tapi masalahnya kebanyakan laki yang saya suka tidak suka saya, camna tu ? haha
chocobozhere Post at 17-8-2011 13:17

masalah ko sama mcm aku dulu.....eh umur ko baper ek?

Reply  ruffleen
haruslah dia nak tunjuk satu dunia yg dia ada laki.....
korang mampu????
takpon dalam hati pempuan tu, aku dah blaki, korg bila lagi
yg laki kool je tapi dalam diam  mata meliar
wymer Post at 17-8-2011 13:56

itu la pasal, awek dia tak pasan lak
tapi kalo awek dia pasan pun, mesti awek dia akan blame girl yg balak dia pandang2, pompuan gatal merenyam la ape lah,
balak dia suci murni katanye