CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 6147|Reply: 60

masalah yg mengganggu fikiran...tolong aku!

Post Last Edit by rindusangbulan at 24-8-2011 11:40

Assalamualaikum porumer-porumer sekalian,

selalu aku jd silent reader je...tapi arini rase nk dengar pendapat2 org plak psl masalah aku. aku nak share sket masalah aku ni…sebenarnye xdela besar sgt cuma bile aku selalu pikir, aku jadik stress.aku ni baru kahwin…tak sampai setahun pon lg..so masih dlm fasa nak adjust2 lagi la. disebabkan keje, kami suami isteri duduk asing2..suami di selangor& aku di perak. suami dok dengan family mertua sebab kebetulan tempat keje dia memang kat situ.

masalah aku ialah…aku sgt2 tak rapat dengan family mertua aku. suami aku ni adik beradik dia ramai…11 org,5 perempuan & 6 lelaki. masa zaman kapel tu aku dah terpikir, boleh ke aku sesuaikan diri dgn family dia yang ramai tu..yela sebab aku dah biasa adik beradik sket..3 org je. tp aku yakinkan diri…bila ramai maybe lagi meriah la kan.

tapi sampai sekarang aku rase susah sgt nak masuk dgn adik beradik dia especially yang perempuan2 tu. nakkata tak rapat sebab aku jarang jumpa dorg...tak jugak sebab sebulan sekali mesti aku balik umah mertua aku. tp bila balik sana, aku rasa sunyi sgt even adik beradik dia ramai…sebab ipar2 perempuan aku tu wat hal dorg jek. memang jarang sgt dorg nk sembang dgn aku. aku pon bkn la mintak di layan 24 jam cuma aku pelik sgt bile dorg wat donno jek kat aku. tambah2 kakak sulung suami aku tu…sepanjang aku kahwin ni rasenye baru 5 patah ayat je kot aku ckp dgn dia..tu pun sebab aku yang mula bertanya. kalau tak, memang kakak dia diam je even kalau aku duduk kat sebelah dia pon. adik beradik perempuan yg lain pon same jugak mcm tu…kalau sembang,dorg2 jek…last2 bile balik sana aku sembang dgn suami aku je la. yg adik beradik laki plak…langsung la tak bercakap dgn aku. heran tau aku…dah jadi spesis yang terasing plak aku kat dlm rumah tu…

sedara mara sepupu sepapat suami aku ramai sgt…aku plak dah biase sedara mara sket so mcm tak berapa nak biasa la. dengan sedara mara sepupu sepapat pon mcm tu jugak…antara dorg2 aku tgk sembang bkn main meriah lagi, tapi dgn aku mcm x berapa nak sembang jek.aku dah cuba maniskan muka, ramahkan mulut untuk bersembang tp mcm takde support jek…maksudnye, aku nak sembang tp takde org nak sembang nganaku… nape mcm ni??

aku ni menantu perempuan pertama dlm family tu. yg lain semua belum kahwin..kecuali kakak sulung dia je dah kahwin. masa zaman kapel dulu, aku memang tak pernah jumpa family dia…sebab aku segan nak bertandang rumah family dia sedangkan masa tu takde ape2 ikatan lagi. sebulan sebelum kami tunang, baru la aku pegi rumah dia…itupun lepas dia dah dtg jumpa parents aku dulu & parents aku pon bagi izin pegi rumah dia.family suami aku ni Islamic sket…so masa pegi tu pon kakak dia dah sms suruh bawak teman sebab tak manis kalau jiran2 tgk nanti….so aku pon heret la kakak aku skali skrg ni pon kalau balik umah mertua memang kena pakai tudung dalam rumah…dalam bilik je yg aku boleh freehair. mula2 tu memang susah…ngamuk2 gak dlm hati.. tapi skrg aku ikhlaskan jela hati..

bila aku citer dgn suami aku, dia suruh sabar...dia kata kalau setiap kali balik aku asyik terasa hati je ngan adik2 dia...xpyh la balik....dia siap bagi kelonggaran kalau aku rasa tak nak balik rumah mak dia. tapi masalahnye raya ke-4 nanti aku kena gak balik kampung dia...so dah sah2 la akan jumpa adik beradik, sedara mara, sepupu sepapat semua kannn...tu yang awal2 aku dah stress tu sebab aku tau mesti aku akan keseorangan lagi sebab dorg tak sembang dgn aku

aku pon ade citer dgn akak aku pasal masalah aku ni…akak aku pon jawab “biasa la kalau adik beradik perempuan ramai, memang la dorg dah ade geng sendiri…so kite yg baru masuk dlm family tumemang akan rasa mcm org luar…ko sabar je la”….tp mslhnye sampai bila? so tolong la porumer-porumer yang budiman bagi nasihat & tips2 berguna mcm mane lagi yang aku blh buat dgn masalah ni. ke aku yg bermasalah sebenarnye?

jgn la melahar aku plak…aku nk mintak pendapat kome je…

Rate

1

Awak ni jenis tak berkawan ke? Mulut tu ramah tak? Kalau kat dapo ade tolong tolong tak?

kalo dah camtu ko buat bodo jer lah.. bukannye diorg kesah pon.. lain lar diorg ngumpat ko tak ramah lar sombong larh ape... atau adakah ko nak jadi center of attention?

berkawan ok je...kalau dgn org x kenal, mula2 memang la tak ramah..tp bile dah kenal, sembang kencang gak la..
setakat ni memang tak pernah miss lagi la tolong mak mertua kat dapur...yang lain2 dok tgk tv, sy ngan mak mertua dok masak kat dapor...sebab tau dah kahwin ni kena la rajin tolong kat dapor kan....

lantak je ng dorg...wathal sndr je...yg pntg ko ng hubby bahagia...

Reply 3# darkcloud

hikhik...xdela nak jadi center of attention... tapi dah nama adik beradik nak la sembang dgn dorg kan...nak wat mcm adik beradik kandung tp mcm susah je..

Follow Us
lantak je ng dorg...wathal sndr je...yg pntg ko ng hubby bahagia...
ieyda Post at 24-8-2011 12:04

haha,,kang kalo ipar duai banyak mulut kang lagi stressss

Reply 5# ieyda

dgn suami memang bahagia...suami pon perasan adik beradik perempuan dia mcm tu. pernah skali tu dia ckp dia nk tegur perangai dorg...tp aku plak tak bagi..   sebab aku tak nak la dorg ingat aku ni kuat ngadu kt suami...kang daripada niat nak berbaik terus jadik bermasam muka plak dgn dorg...

ermmm...imma rase TT kene ramah lagi r...kalo TT rase TT dah byk cakap tp diorang xnak layan,TT wat hal TT jela...baik layan husband TT je..xderla mase raye nanti diorang suh TT masak or basuh pinggan...
memang susah nak rapat ngn diorang sebb kiter 'org baru' lam family 2..yang penting TT jgn menyombong...lelame nanti adela yang bercakap 2..

Haha.. Memang le boleh wat Hal sundrik pastu derang umpat yang kaka ipar tak best. Camni, kalau naaaakkkk sangat masuk as what I called the circle of trust 1) ko kena tau ape yang derang minat I.e beli tudung ke suka borak pasal masak ke beli tapauware ke so kalau derang citer pasal tudung Takkan ko nak citer pasal kucing kan. 2) untuk menjadi menantu yang awesome macam aku ko kena pancing derang I.e kalau g shopping ke Makan Makan ke jangan lokek duit atau buat bodo jek. 3) ko menantu no 2 kan I bet yang bawah bawah mesti Tengah belajo so ko belikan buku study ke ajak g tmpt yang menarik tuk budak budak ke. 4) kalau bersembang tu Cuba belajar body language derang and penerimaan derang terhadap ko... Senang jek

Untung aku jadi menantu bongsu

Reply 9# imma2010

kdg2 pikir jugak...tak cukup ramah ke aku ni? memang setiap kali balik sana..akan berbasa-basi la dgn dorg kann dgn harapan ade la topik nk sembang...tp last2 abes kat situ jek..dorg terus sembang dorg2 jek...adehhh tapi memang dah niat dalam hati...mcm mane pon kena gak blaja amek hati ipar2 tu...ramahkan lagi mulut ni...kalau boleh biar la sampai xde lagi rase terasing dalam hati ni..

Reply 12# rindusangbulan

orang mana ni? I bet bukan orang utara kan? biasanya belah utara ni riuh rendah

Reply 13# ruffleen

org perak...org perak pon boleh thn riuh rendahnye kalo kena cara...

Reply 10# nuryakmal

kang kalau buat hal sendirik..memang kompem org ngate pastu kann. kalau boleh aku tak nak la dok dlm dunia sendirik je kan...nak gak bercampur gaul ngan org...especially ngan ipar2 yg ramai tu. thanks ye atas cadangan tu...akan cuba dipraktikkan bile balik sana pasni..

kalo dah masuk keluarga org ikut ajela style diorg... jgn nak samakan dgn family ko.. lain family lain caranya.. ko kena paham.. keluarga yg anak ramai ni mmg camtu.. kekdg adik bongsu tak rapat dgn yg sulong pun ada..  pasal dah ramai sgt.. level respek diorg sesama adik bradik pun lain caranye.. diorg pun mesti tak byk berharap kt parent.. level buat hal sendiri demi menjaga diri sendiri tu pon lain gak.. jadi kalo ko rasa nak borak, ko borak.. kalo ko rasa mcm malas nak borak ko wat hal sendirik.. aku lg suka camtu.. kalo family kecik sumenya nak togeder geder.. rimas lak aku rasa

Reply  ruffleen
org perak...org perak pon boleh thn riuh rendahnye kalo kena cara...
rindusangbulan Post at 24-8-2011 12:26

i mean, family in law tu? u lak org mana? pelik gak kalo org perak style gini....belah2 perak ke atas (penang/kedah/perelis) majoritinya mmg riuh, mudah mesra....tapi mungkin ada family yg style gini,kes terpencil kot

Reply 13# ruffleen

setujula...kalo org utara memang byk bercakap... husband org utara, kalo alik kg die, memang kecoh...bhase pun agak kasar skit...memule 2 terkejut gak...tapi lelame dah biase...

Reply  ruffleen
setujula...kalo org utara memang byk bercakap... husband org utara, kalo alik kg die, memang kecoh...bhase pun agak kasar skit...memule 2 terkejut gak...tapi lelame dah biase...
imma2010 Post at 24-8-2011 12:31

ahaha...khennnn....tengok filem mcm anak mami, hantu kak limah tu.....riuh plus kelam kabut kan?
kalo time raya mmg seronoklah.....cuma kena pandai mengelak dpd makcik2 joyah

family in laws asal org melaka...tp skrg dok selangor. sy plak org perak...tp bkn area perak utara laa...kalau belah situ memang tau dah org2nye memang riuh rendah..