CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29231|Reply: 235

Berapa kerap travel dlm setahun

Post Last Edit by azre at 24-9-2011 19:43

Nak tumpang bertanya kepada kaki2 travel sini... Brp kerap korang gi holiday ke oversea dlm setahun?
Rasa rugi tak duit dilaburkan utk travel makan angin? cos travel makan angin ni tak dpt apa apa, cuma dpt pengalaman dan memori je...
Kadang2 aku terpikir, duit yg aku abiskan utk travelling ni, boleh digunakan utk beli perabot, brg2 elektronik terkini, renovate rumah, tukar kereta atau buat donpayment beli rumah seterusnya... dan yg paling penting, saving utk masa depan...
Tp minat aku yg mendalam utk melihat dunia sementara masih bertenaga dan hayat dikandung badan ni, membuatkan aku rasa bila lagi nak tgk dunia kalau bukan sekarang... kalau boleh satu dunia aku nak pergi....bila dh tua esok2, nak travel pun dh tak brp larat kan....
so, win-win situation, aku limitkan setahun sekali je gi travel oversea....
nak tanya lagi..aku tgk korang kat sini, sakan travel... kejap2 travel... byk duit korang...
company tmpt korang keje mmg bayar bonus byk ke?
sbb aku rasa, nak saving duit monthly sgt la susah...
aku ni gaji besar la jugak..cheeehh... tp takla sampai 10k ... tp komitmen nak bayar utang pun byk...
kereta, rumah 2 bijik, kredit card, utilities, duit makan, gedebuk gedebak, monthly saving kadang2 termiss....
bila aku baca forum ni, aku rasa banyaknyee duit korang gi travel....! mcm mana nak jd kaya mcm korang dan gi travel just anytime!

Heheee... kat sini mmg byk yg kaki travel yg kerap2 travel... contoh bdk2.. haha.. sorry bdk2 i pakai nama u ;p...

Tahun ni travel light2 je... dekat2 je...

Tapi tahun dpn mcm menggila jugak.. cuti utk tahun dpn siap negative huhuh.. I tahun dpn start travel in jan, then feb pergi 2 tempat, and april and may terus dlm 17 days travel lagi.. and pastuh bulan 9 terus skali lg beach vacation.. haha pastu stop.. tu pun ade hati nak beli jakarta tapiiii cuti tak cukup langsung walaupun harga rm85 je ticket return... omg..

Rasanya kalau boleh manage, ok je... contoh kalau travel budget2 ni dpt save byk jugak. kalau travel secara mahal tu, byk lagilahh duit yang keluar...

Entahla nasib my mom tak bising sgt, sbb as long as dia tgk boleh manage ok je kot.. mmg la just dpt pengalaman je.. tapi soo fun... suka gila bila tgk negara org, people watching, food dia, and paling best dia punya weather.. haha... sejuk je nyamann...

Tapi tu lah, kena saving gila2 kot mana nak byr kereta, benda2 ad hoc lain benda2 emergency lain lagi, asb, savings, credit card haihh macam2 la bila pikir mmg tak habis.. huhu...

alhamdulillah..tahun 2011 nie mmg tahun langkah panjang aku...average 2 bulan sekali dpt keluar negara and ke various destinations..tapi atas tiket kompeni la...

walaupun free...tp kalau pakai expenses sendiri pi holiday solely lagi best...

Reply 3# amirul_nazri

Wow bagusnya sbb atas tiket co.. my job skrg mmg jangan harap la nak dpt pergi mana2.. hihi.. duduk office jee..

Utk yg solo tu..... Maybe x terasa sgt belanjanya.... Tp kalau family, tu yg rasa byk tu...

Bulan feb gi cambodia tengok angkor wat. Bulan may gi bali. Bulan ni gi sydney. Kisahnya aku duk keje kat darwin so bila mlancong ke negara asia ni, terasa cam kaya lak....

Follow Us
Reply 1# azre

Dlm zaman yg serba mencabar skr ini,  tavelling itu perlu kerana apabila kita travel akan dpt menimba pengalaman bahkan dpt juga melihat keindahan alam ciptaan Allah ini.  Maka kita tidaklah akan terkongkong dengan suasana dab benda2 yg sama setiap hari.

Seseorang tak mungkin dpt travel selalu kerana terikat dgn jadual sekolah,  kerja dn tanggungjawab.  Lainlah kalau pekerjaan seseorang itu memerlukan dia untuk travel setiap masa.  Kalau nak travel, jangan nak berkira sangat akan kehabisan duit.  Tak nak habis duit menabung ajelah tak payah ke mana2.

Kalau azre kaki travel, saya sarankan azre pergi umrah.  I fully recommend azre buat umrah, 100% azre will like it, malah akan mahu datang lagi dan lagi.  Bahkan tak akan terasa rugi sedikit pun membayar perbelanjaan pergi ke sana.  Apa yg azre dapati nanti, kebahagiaan dan kedamaian hati tidak akan ada tolok bandingnya dgn  kegembiraan azre travel ke tempat2 lain.  Ada syahdu, sayu, sendu dan rindu kelak setelah azre balek ke tempat sendiri.

Reply 7# nolya

umrah... insyaAllah, mmg ade niat nak ke sana...bila lah agaknya yea....harap2 next year....

Bulan feb gi cambodia tengok angkor wat. Bulan may gi bali. Bulan ni gi sydney. Kisahnya aku duk kej ...
nafham Post at 24-9-2011 20:06

bekerja diluar negara.. aha, salah satu cara utk mem"boost"kan aktiviti travel...
kalau ade rezeki, lagi 2,3 tahun aku pun nak mencari keje diluar negara jugak mcm kau...

alhamdulillah..tahun 2011 nie mmg tahun langkah panjang aku...average 2 bulan sekali dpt keluar nega ...
amirul_nazri Post at 24-9-2011 19:52

bestnye dpt travel tiket orang lain byrkan...tak kisahlah gi travel pasal keje pun, janji dpt tgk tmpt orang...

aku sejak tahun ni je aku rasa memberontak nk travel..sebab nya korang yang bersemangat buat aku sakan berjalan hehehe..insyaallah aku nak buat setahun sekali jugakkkk..aminnn

Heheee... kat sini mmg byk yg kaki travel yg kerap2 travel... contoh bdk2.. haha.. sorry bdk2 i paka ...
whiteberry Post at 24-9-2011 19:50

tahun ni aku tak gi mana2 ...busy keje... lagipun rasa mcm baru je lagi aku gi kroea nov last year...cepatnye masa berlalu...gmbr tahun lepas pun tak cuci/print lagi...
korang gi travel, balik malaysia, cuci gmbr tak??

next year march dh grab tiket je japan...tak sabar nak rasa cuaca sejuk lagi.. hehe

tahun ni aku tak gi mana2 ...busy keje... lagipun rasa mcm baru je lagi aku gi kroea nov last ye ...
azre Post at 24-9-2011 20:52

patot ko senyap je... disebabkan scenery gmbr ko yg menawan,aku pun dh sampai sana bln 4 lepas....

Reply 12# azre

hihi... wahh dah siap grab pi japan.. ingat nak beli gak next year tp takde cutii... sobs...

gmbar tu belum cuti hihih, tapi letak dlm cd... haha... igt nak buat mcm photobook tu tp mcm takde mase hehe... haihhh

aku plak baru lately ni kene travel bugs... before this keje mcm takde hari esok je  ( for the past 10 years that is) ..
so far plan skang setahun at least 2 kali la  overseas trip... tak dapat jauh, dekat pun jadik laa.. singapore pun oversea gak rite....

bajet wise, aku akan travel sebajet mungkin.... pastu every year aku dapat  bonus ( alhamdulillah) so dapat la wat support jalan2 makan angin tu... then again, aku masih solo & tinggal dengan family ... so bab2 nak bayar rumah semua takde la lagik, just need to settle loan kete & few other bills jer... bagi aku jalan2 tengok negara org ni mmg tak rugi sesen pun....

alhamdulillah... rezeki 2011 sgt positive...
lepas settle beli umah, kete baru, saya start travel.
2009 - 2010 - travel local2 jerk; cover & repeat negeri2 kat semenanjung
jan 2011 - singapore
feb 2011 - london
may 2011 - sarawak
june 2011 - hatyai
july 2011 - universal studio singapore
last week malaysia day, x tau nak pegi mana, juz pegi kelantan jerk
(tp x syok arr ... boring, juz enjoy mkn kopok jerkkkk)

nxt year yg dah booked - melbourne & insyaallah cambodia

syukur alhamdullilah. hrp2 dpt bonus bebulan2 lagi.... amin

aku baru celeb bday 30thn baru2 ni..
so,drpd awal thn ni,aku rasa aku dah older,single..tp mcm asek fikir keja, kapel, masalah n all mundane xtvt je..aku rasa mcm umo aku dah wasted to handle day-to-day operations..

niat aku,marking my 30th bday, aku nak be a better person.so dr awal this year aku handle debt/financial management aku..dah xde guna CC. duit pun byk utk banje my fmly,mls nak beli menda2 xberfaedah sgt..aku nak sgt start travel, yg dah bertunda byk kali..

duit? rasanya gaji aku lagi rendah dr nko kot. coz aku xde rumah, keta ade 1 je.hehe.tp aku suka jln2. so aku carik rakan travel kat forum cari ni..sept baru ni,1st time aku jumpa geng travel kat sini! woohooo! all girls lak tu..

so now,thread melancong ni mmg aku review selalu. aku dah beli 4 trips utk next year. 1 semenanjung, 1 srwk. 2 Asean. hehe.. dan rasanya mebi akan selit 1-2 trip lagi.

cara nak kumpul duit? aku mmg kena ade partime. keja skang pun aku kena usaha kuat,coz aku hrp sgt dpt bonus + increment next year..hehe..

sekian,terima kasih  

tahun ni aku tak gi mana2 ...busy keje... lagipun rasa mcm baru je lagi aku gi kroea nov last ye ...
azre Post at 24-9-2011 06:52 AM

me buat photo book
tiap kali balik dari travel..

Post Last Edit by faraway1 at 24-9-2011 09:06

tahun ni me baru travel selama 3 hari aje
sinabungan dari travel dr nov tahun lepas sampai january bila kami sampai rumah..
lepas tu dah tak pi memana dah
cam nak nangis rasanya, kaki gatal yang amat sebab nak berjalan sanga...

terpaksalah me rawat hati yang luka berlagak seperti tourist
jejalan kat tourist area kat qubec city ni...

tapi laki me ada cuti 2 minggu bulan nov ni,
so wajib pi berjalan jalan..

dan dari 23 Jan 2012, kami dua bulan pi ski kat europe...

me tak keja, so laki me yang handle pasal kewangan..
me tau dia simpan duit dalam ratus dollar tuk travel setiap minggu....
dan dia jugak ada akaun pelaburan.. so profit memang membantu..

akaun travel ni hanya tuk travel,
kalau duit dalam tu tak habis, akan dibawak ke tahun depan..
dia takkan keluarkan sama sekali tuk kegunaan lain.

so purata kami travel, dalam 2 bulan ke 3 bulan setahun..
kami jenis travel sekali harung dalam jangka masa yang lama...

i setahun 2 kali pergi travel. yg 1st pergi ngan hubby biasanya oversea tapi pun budget travel je, kitaorang backpack. Info. semua cekup dalam forum ni.he...he... 2nd baru pergi dengan anak2 dan parents. impian nak backpack umrah tapi dengar2 xleh dapat lak visa.

About cost, for me, i tunggu bonus , biasa 2x gaji je but ++ for exec. level, adalah lebih sikit and this year pun ada 2 hutang bank yang dah settle.alhamdulillah. hubby pulak jenis yang calculative, nak travel tunggu masa promo je. bout asset, memang i sederhana, ada 1umah, 1 keta kecik je.