CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

kalau betul2 nak berubat, usahakanlah diri sendiri tu dekatkan diri ngan Allah...sentiasalah solat, baca Al-Quran...
kalau harapkan org lain jer tlg ubatkan, diri sendiri ibadah ntah ke mana, tak guna gak

fuuuuhhhh ini citer real kah? wallah...skeri giler kot2 tersatu rumah dengan penanggal ke..habis tengkok aku dia geget time aku tido..hahaha...tinggi imaginasi aku ni...

3 bulan lepas, kat tempat aku ade penanggal.. 3 buah kampung  heboh nampak penanggal ni, dekat hspital pun ada.. mai ketuk pintu rumah..kawan aku ni ayahnya jkk kampung tersebut. orang kampung datang citer. ada yang kata mak bidan meninggal, belaan orang seberang la..  pastu dengar akak aku citer, ustaz dah tangkap benda tuh... wallahualam.. time tuh aku nak tido malam pun tak lena, bimbang mai masuk dalam bilik.

seram giler...
silap-silap hari bulan melayang nyawa jiran-jiran dia..
bahaya saka ni..
bersyukur je dengan apa yang ada dekat diri kita..

UMAIRAHUMAIR posted on 8-7-2013 04:35 PM
TT ada pic kwn TT tu tak hehehe?

Bukan citer nih dah tergantung ke?Sebab TT MIA..cuma sambung kisah2 org lain kan..

nape la kawan tu x buat plastic surgery ke klu nak cantik betul2.. bukan hanya pandangan jer..Klu ilmu2 syaitan nih mmg cantik hanya pandangan je la realiti nyer muka hancus.. klu plastic surgery mmg realiti akan nampak cantik lah.. pendek akal  sungguh.. Bersyukur lah dgn kurniaan Allah.. Ciptaan Allah semua cantik2..

Apa citer kawan tt sekrg nih?  ada citer terbaru ka?

Follow Us
Kalau macam gini....habis la melayu di-bumi mati di-makan Tanggal, hantu Raya, Saka......

mr_crab posted on 8-7-2013 11:45 PM
yang bertanya & yang menjawab 2X5 bangang...

napa sentap? ada iras atuk ko ke?

uncle seekers mesti berminat nak wat siri hantu penanggal ni. sesapa ada kawan yg mengaku jadi hantu penanggal boleh lah berhubung dengan uncle seekers untuk penggambaran mcmmana kepala tu tanggal daripada leher pastu leh sambung balik. maybe boleh guna spycam dsbnya..  daripada beratus posting kat sini, xde satu evidence pun yg diberikan.. yg ada cuma keterangan pihak ketiga jek...... saya pernah tgk org potong tangan dengan parang tapi x lut (later, br taw dia temberang).... korang cuba fikir...bila kepala tercabut drpd badan means tercabut gak la dari tulang belakang utama dan pastu leh sambung lak.. alahai.. fikir la.. ley lak internal organ yg very sensitive tu leh bersambung balik auto... tt kata ada kesan kena hiris kat leher dia.. mana gambar.. buktikan lah.. .. saya nasihat kan tt supaya hentikan perbuatan menyesatkan masyarakat dengan cite dongeng... damn,,, get a life

Haah la..setahu i la...klu mse dye kua,tggl bdn je...then pusing bdn dye buh la cuke ke,limau ke pastu ttup semua lubang kua masuk..smpai subuh dye x le msuk..dye akn mati....kn2...

asawaku posted on 10-7-2013 03:39 PM
uncle seekers mesti berminat nak wat siri hantu penanggal ni. sesapa ada kawan yg mengaku jadi hantu ...

Tp klu da bersekutu ngan syaitan..pastu amlkan pulak ayat2 syaitan...x ke mustahil tu...

kalau pindah ke board masalah peribadi atau aduan/pendapat atau lawak jenaka 18sx tajuk nye akan jadi... "Kawanku Seorang Penanggal Seluar"

apa kes board penanggal takde video penanggal...ha ambik

Kalau nak buat duit , TT plan la dgn famili dia, letak "hidden viedo camera" dalam bilik & dalam & luar rumah tu .. lepas bulan malam mengambang, keesokkannya boleh review video tu tengok betul tak dia 'putus kepala' & terbang.. atau syaitan hanya mempermainkan fikirannya supaya terus syirik, maksud saya syaitan buat dia percaya yg kepala dia putus keluar terbang.. tapi semua dalam fikiran dia je.. wallahualam.. tapi kalau betul & dapat dirakam video, boleh jual kpd channel Discovery ke, BBC ke, RTM (??), TV3 ke, dan banyak syarikat luar negara & pengkaji sains, baru boleh kayo tak payah buat sawah lagi dah..

cadangan supaya kawan TT tu pi duk Amerika, duk New York kat Ghetto.. sana banyak manusia pusher etc... kasi abis mati pun tak de sapa kisah.. Last edited by k_a_a on 6-10-2013 12:38 PM

iyanie posted on 9-7-2013 01:46 PM
3 bulan lepas, kat tempat aku ade penanggal.. 3 buah kampung  heboh nampak penanggal ni, dekat hspit ...

kat mana tu? mcm kat kerteh/kemaman jer?

mane la tt nie..cita mmg best tp taknak update..

zulka posted on 8-7-2013 03:19 PM
salam...aku ni bukanla pandai sgt, cuma tau la sket2 psl penanggal ni...
memang betul penanggal n ...

Bro.....masih ada lagi ke balan2 kat kk skrg nih...baru tau citer pas baca thread nih...serammm la pulakk..dahla dok tepi laut..bile mlm mcm2 bunyikk ada..bunyi angin je pun kdg2 mcm suara ppuan mendayu2

Mcmana nak kenal org balan2 ni...sy 1st time tau citer ni walopun dah almost 3 yrs dok kk..rajin gak berjln ke kaw pendalaman ..saja nak tgk2 tpt org..

org kg dulu2  bila nak bersalin  mrk cari duri mengkuang letak bwh rumahsupaya klu penanggal ni datang tali perut dia yg berjurai jurai tu akan ter sangkut kt duri mengkuang

Syndora posted on 13-10-2011 10:36 PM
Yg kat Sik tu satu hal, dulu ada org cerita pnh nampak penanggal kt dam semenyih. Aku weekend selalu ...

seyesssss??? yg nampak penanggal kat semenyih tu time bile?skrg ada lg x???

uwaaaa.. makton takuttt!!!  

sik kt area mna tt.......kat sik hantu tanglong banyak la....hantu tanglong ngan penanggal tu sama ja kan....dia bercahaya warna putih nk biru2 sikit kan...mcm lampu keta yg warna putih tu.....