CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: heroes19

All About New Zealand - Part 3

Close [Copy link]
bdk2,

dah mencicit2 naik dolalr tu, satu sen akak belum tukar.
rasanya baru beberapa bulan je 2.20 tu

bdk2,

dah mencicit2 naik dolalr tu, satu sen akak belum tukar.
rasanya baru beberapa bulan je 2. ...
olaklempit Post at 25-7-2011 12:26

better akak tukar cepat2. sy dlu pun, asyik duk tangguh2 mcm tu la. pastu menyesal sbb dh naik harga dah NZD tu...

Saya rasa tak turun dah NZ Dollar ni until after Rugby World cup.. I think it will just go up, so saya rasa sesiapa yang nak pergi bulan 8,9,10 better tukar cepat. After Rugby lah kot kalau nak turun pun rasanya.

Saya tukar hari tu bulan 2.. ni pun ada sikit lagi yang belum tukar.

wahh dah sampai part 3 hehe nak bookmark thread nih. sebab suka tengok gambar2 dan baca pengalaman ke nz

since last week lagi cikya...mmg best. tpi suhu bawah 0 degree tau. beku2
bdk2 Post at 25-7-2011 12:08

arghh .....tu ler..my bro yg update mayb sb semalam lebat..so dia mau show off laa...huhuuh..ha ah semalam cecah -9...adeh..frust giler...kena g lg tahun dpn! * byk duit la sgt huhu *

Saya rasa tak turun dah NZ Dollar ni until after Rugby World cup.. I think it will just go up, so sa ...
antiQue Post at 25-7-2011 12:57

luckily dah tukar duit NZ awal2...saya tukar in stages...3 kali tukar... so roughly saya kire.. dlm Rm2.3 = NZD1
sbb yg last skali tukar dah jadi RM2.49...sakit jiwe je rs..   

Follow Us
soklan utk MOJOMOJO, POKNEN OR BDK2

aku akan travel oct ni.. kami pi naik 2 campervan.. 4 berth and 6 berth..
selamat tak if aku stay kat tepi tepi tasik ke...or kawasan lapang yg buleh overnite..

sbb aku ada tgk video org indon tu... mmg menarik... depa byk stay/overnite tepi tasik la..merata2.... and they all pi couple je... nampak best giler n jimat duit gak kan...

my idea is just to stay kat holiday park every 2-3 days... coz im travelling 12 days..any tot??? pls share....

Reply  leni

saya byk review kat sini:

http://www.rankers.co.nz/tags/motorhomes-camperva ...
poknen Post at 22-7-2011 20:18

poknen...if im not mistaken u rent from wendekreisen kan... if betul i think mcm tu ahh campervan saya nnt..
tima kasih share pic...seriously i cant wait for this oct..

just nak tny...u nak buang gray water sumer tu...pki host ekk.. bukan kene tuang2 punye style..
coz we planned nak bwk face mask n glove lagik...after watching that couple (indon)'s video on how to empty the tank...
hahaha to that extent i pikir...

sambungan

setelah puas bermain salji kami meneruskan perjalanan ke Cromwell....masa sampai di Cromwell hari pun dah hampir gelap dan kami singgah sekejap untuk membeli buah2an dan juga sayuran....sepanjang perjalanan ke Queenstown kami meredah hujan yg agak lebat juga...setelah sampai di Queenstown kami terus check in di Lake View Holiday Park....harga kat holiday park sedikit mahal tapi lokasi dia amat dekat ngan bandar tapi kalau nak mandi air panas kat sini kena bayar NZD2 sekali mandi.....hujan masih lagi turun semasa kami ronda2 sekitar bandar....setelah pusing2 dan sempat juga membeli kat sini...kat sini kedai souvenir dia byk muka2 chinese...mungkin toke dia chinese kot...harga pun bole tahan murah juga....dah habis pusing2 terus balik tido

keesokan harinya hujan masih belum berhenti....mula2 rancang nak naik gondola tapi bila tgk kat atas bukit tu penuh kabus....kalau naik nanti nak nampak apa kat atas tu....so kita orang tukar rancangan nak pegi ke Lake Wanaka melalui Crown Range....bermulalah episod kami yg amat mendebarkan.....kalau sesiapa yg penah lalu kat situ mesti tahu bagaimana keadaan jalan disana....

semasa menuju ke Crown Range tu hujan masih lagi turun dan ada sedikit salji....jalan di Crown Range ni agak berliku dan curam tapi pemandangan di sini amat cantik...setelah menempuh jalan yg berliku tu kami dihujani salji tebal yg turun.....pada masa mendaki tu tayar kereta dah menunjukan tanda2 jalan dah berais.....sampai di separuh perjalanan kami berhenti untuk memasang snow chain...puas dok cari2 rupa2nya company tak bagi pun snow chain tu...bila call dia kat kena sewa berasingan...ingatkan dah termasuk dlm pakej sewa sebab masa booking tu ambil all inclusive pakej....kami pun berhasrat juga meneruskan perjalanan yg mana jalannya agak mendaki.....masa mendaki tu dah ternampak sebuah camper van yg dah terjun ke parit kiri jalan walaupun dia dah pakai snow chain....nasib dia ke kiri kalau ke kanan bole jadi mati kot sbb sebelah kanan tu gaung yg amat curam....

hati dah berdebar2 juga.....kami cuba meneruskan  tapi sampai sekerat jalan yg mendaki tu keta dah tak bole bergerak kerana jalan berais tebal....tayar belakang sudah hilang cengkaman....kami terpaksa berhenti dgn keadaan kereta yg agak condong ke belakang...masa tu saya yg bawa kereta so takut tu jgn cakaplah....rasanya muka ni dah pucat dah bila pandang ke belakang dan baru nampak betapa curamnya jalan tu yg saya agak dalam 35darjah condong....

dalam 5 minit juga saya berhenti untuk berfikir macamana nak buat...takkan nak jalan berundur sampai bawah kut....last2 berundur perlahan2 dan buat pusingan u di kawasan selekoh yg saya agak bole lepas.....tapi dgn badan keta yg besar lagi tinggi tu susah juga nak buat pusingan...lagi2 takut tayar sliding ke bawah je.....tapi alhamdillah bole juga saya buat pusingan u kat situ.....fuhhh rasa lega yg amat sangat....

bila keadaan jadi mcm ni so terpaksalah buat perancangan baru....fikir punya fikir kami memilih ke Glenorchy.....perjalanan ke Glenorchy agak mudah juga.....sampai kat Glenorchy pun masih hujan lagi so kita orang pun tak lama kat sini just bergambar terus berpatah balik ke Queenstown....

bersambung.....

Queenstown

Lake View Holiday Park

Crown Range

Glenorchy

Rate

1

Reply 126# kakijalan

kakijalan.
nenek rasa selamat kot. asalkan kamu cari tpt yang ada toilet.
jadi senang nak buat projek - masak ke, wuduk ke, solat ke, berak kencing ke.

sebab haritu ada sekali masa nenek pi berhenti kat satu tasik ni, ada 2 van dok tido situ.
depa kata ok je.

Post Last Edit by poknen at 25-7-2011 21:11

Reply 127# kakijalan

Betul...saya sewa dari Wendekresien...staff dia pun ok...masa hantar tu tak banyak tanya pun....IDP tak perlu dan hanya tunjuk lesen Malaysia je...

Kalau yg air sisa tu mmg kena pakai hose dan hose tu ada kat dlm keta....tapi kalau kat dump site tu lubang dia rendah...bole je parking betul2 kat lubang tu...nak buang air ni tak kotor sangat tapi kalau black box tu kena berhati2 skit takut tepercik je...black box tu ada penutup dia....kalau tak tutup,nak cabut tong tu pun tak bole.....saya pun pakai glove masa nak cuci tong tu....lagipun saya dah warning awal2 kalau nak buang air besar seboleh2nya kat toilet luar tapi kalau hal kecemasan je bole buang...

pasal parking tu bole je tapi syarat dia jauh dari kediaman orang dan bukan parking berbayar....masa kat Te Anau ada juga yg dok parking kat tepi2 tasik tu....kat tempat lain saya tak jumpa plak....

kalau awak nampak sign board ni...bole je kalau awak nak bermalam tapi berhati2 skit....ada yg percuma dan berbayar tapi murah je kalau kena bayar...

soklan utk MOJOMOJO, POKNEN OR BDK2

aku akan travel oct ni.. kami pi naik 2 campervan.. 4 berth a ...
kakijalan Post at 25-7-2011 15:44

Kakijalan,
Kongsilah link yg u tgk video org indon tu... Nak tgk jugak... Sy ni everyday baca pasal nz.... Hehe

Reply 126# kakijalan

kakijalan, yang ni aku tak pasti lak. sebabnya...sepanjang roadtrip aku xde lak nampak campervan duk park kat tepi tasik or taman untuk overnite. actually, bagi aku tak selamat even tho kita tau nz ni selamat. but better be careful than sorry.

Kakijalan,
Kongsilah link yg u tgk video org indon tu... Nak tgk jugak... Sy ni everyday baca p ...
lilyflower Post at 25-7-2011 22:35

lily...esok aku kasi link tu ekk... aku save dlm laptop opis.... tp lps tgk video tu mmg berkobar2 nak travel naik camper van...

mojamojo...di manakah dikau???? sila jwb soklan saya....

Reply 128# poknen

poknen..mabeles tgk gambo2 u bro...gorjes-nya bumi nz ciptaan Allah..kempunan x de snowfall masa sy travel next year..

i think olak lempit yg share this link before in our old home...
very interesting video... yg paling best dia visit salmon farm... and pi masuk hutan yg ala2 LOTR punye scenary...maveles uols..

http://vimeo.com/19951893

this link also best... minah ni travel NZ for a month....and dia pi time tu summer...

http://www.youtube.com/watch?v=W ... ex=5&playnext=1

gara2 NZD naik mencicit2 tiba-tiba rajin membaca pasal ekonomi, forex bagai.
Motif?
Bilalah NZD nak turun ni, US dollar pun dah kalah.

Reply 126# kakijalan

Boleh aje tido tepi tasik tu kalau belah South Island selamat sikit berbanding North,tapi ada area yg dia org tak bagi lepak,so kena tgk tmpt gak la.

Reply 132# bdk2

bdk2...

entry ko psl chocolate tu mmg membuat aku craving for whittakers la..
mana nak carik ekk that brand kat kl???