CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surayasukri

Bagaimana untuk Kekal Cantik, Sihat dan Awet Muda seperti Masako Mizutani

1. Minum air sekurang2 8glass sehari. (Body food) - memang suka minum air masak dan kurang air m ...
surayasukri Post at 12-12-2011 13:44

You are almost there dear

Reply 41# Amaryscloset

ganbatene.. bak kata Masako

Reply 42# surayasukri

Gambate to you too dear

ohh..lepas tgk gamba kak masako..saya terus sms husband..ajak jog mlm ni lepas kerja

lepas ni nk tukar cara makan..nk makan soup..ataupun kukus or bakar je..

yang tips2 kak amy or kak masako bg..later lah saya buat..slow2..

omg...she's soooo gorgeous....terer la dia maintain cun smp gitu skali.....perfecto!

masako tu spent 5 HOURS  a day untuk kecantikan sahaja..anda pulal bagaimana?
surayasukri Post at 12-12-2011 07:33

aku spend 5minit jer

Follow Us
ohh..lepas tgk gamba kak masako..saya terus sms husband..ajak jog mlm ni lepas kerja  

lepas n ...
siputsedut Post at 13-12-2011 09:55

tapi.kalau suami suruh masak kari ayam tu mcmana ek?

Reply 45# awinpj

kita,,,bila lagi?

Reply 46# sun5670

5 mins tu elok2 tgh gosok pencuci dekat muka...takdan nak basuh ngn air lagi la jawabnyaaa...

ahak ahak...sian kat Su, semua dah terlepas objective , terkeluar off topik selepas tengok gambo ...
Amaryscloset Post at 12-12-2011 13:26

jadik mak ni payah nk hindarkan diri drpd nk pikir yg positip manjang selalu jugala ade risau2 kan..sbg rakyat meskin bando dgn kos hidup yg tinggi gini bukan senang nak menten mkn yg elok2..nk pi spa lg kan pulak..kebanyakkan mknn yg berkhasiat lebih mahal harganya..cth nak guna minyak jeton mahal,sayuran organik mahal,keju rendah lemak mahal..pendek cite semuanya mahal la..tp cam myk jeton tu boleh ditukarkan dgn myk sayuran ke apa kan ..roti gandum penuh mahal..ikan2 hat segar n kurang lemak semua mahal2

biasa sbg mak bapak kita utamakan anak2 dulu..kita makan je apa yg ada..aku mmg xde masa nk menenyeh muka ke apa..nk mandi lelama pun anak dah dok panggil..hidup sentiasa kena cepat buat apa pun..nk makan nasi slow kunyah 21 kali pun xboleh..kena mkn lelaju kang anak menangis lak..dah tu mkn pun gilir2 kan..

pastu bila ade lauk pauk xabis xkn nk buang kenalah jd DBKL abiskan semua sblm basuh pinggan..mana la tak berlipat perut..mkn dhla xhadam betul..memalam tido mana penahnya cukup,aku rasa sejak peknen aku dah xde lg tido malam yg lena mcm baby..manjang terjaga2 memalam..

bila rasa stress kang mula la makan coklat,eskem magnum almond..mkn sebatang xcukup memalam curi2 makan bila ank xnampak

tp xpelah semua yg kita buat pun utk anak2 n suami ye dop

jadik mak ni payah nk hindarkan diri drpd nk pikir yg positip manjang selalu jugala ade ris ...
Suchi Post at 14-12-2011 22:01

OOOHH Suchi, Amy faham SANGATLAH situasi akak ni... AMy setuju 101% ape yg akak citekan... Maklumlah, Amy pun baru aje beranak 7bulan aje... paham2lahkan kerenah bebudak ni.... sampai satu rumah pun dah macam org kate Tongkang Pecah..Akak memalam baham Magnum Almond lagi ooo bestnyer... Amy cuma curi makan coklat Amy ingatkan Amy aje yg dlm situasi ni memalam curi makan.

biasa sbg mak bapak kita utamakan anak2 dulu..kita makan je apa yg ada..aku mmg xde masa nk menenyeh muka ke apa..nk mandi lelama pun anak dah dok panggil..hidup sentiasa kena cepat buat apa pun..nk makan nasi slow kunyah 21 kali pun xboleh..kena mkn lelaju kang anak menangis lak. .dah tu mkn pun gilir2 kan.. = Setuju sangat

OOOHH Suchi, Amy faham SANGATLAH situasi akak ni... AMy setuju 101% ape yg akak citekan... Mak ...
Amaryscloset Post at 14-12-2011 22:22

hahah bukan la selalu mkn pun kdg teringin kan eskem tu dahla mahal weh bangkrap nk mkn hari2 hihi..beli konon tuk anak tp maknya baham lelebih hihi kalo anak xabih maknya juga yg abiskan..xbaik membazir duit bkn jatuh dr langit xgitu huhu..itulah bkn senang tau..jgn igt tau nak mengutuk apsal pompuan dah kawen nampak selebet n bla2..so org laki kena la paham jugakkan pompuan jd gitu pun sbb lelaki..jgnlah lelaki nk bandingkan dgn anak2 dara yg boleh kelebet muka 24jam sehari tu..esok kalo dorang dh beranak pinak sama je..

pompuan ni bila dh kawen bkn xmo melawa ni tp yelah sprtmana yg dikata kita mendahulukan anak2 n suami betul tak..biorlah anak pakai baju yg molek2..mkn mknn yg molek2 kalo dulu masak berlinang minyak..bila ada anak dan2 tu lah nak masak guna myk jeton kan..

melainkan seorang ibu/isteri tu byk duit n kayes rayes mcm mak2 datin tu aku xheran la kalo dia ade masa nak berspa,nk pakai mekap memahal tp kalo sanggup ketepikan kebajikan anak2 demi nak melawa padahal duit xbyk mana aku rasa mmg xpatutlah dan suami pun jgn nk sindir2 bini sbb selebet ke apa..awak nak dia cantik buatlah sst,kalo perlu anto bini tu ke landen wet menejement anto la kalo ade byk ongkos kan..kalo mmg xberduit maka jgn bising2 terima la binikmu itu seadanya dan rajin2lah menolong binik uruskan umah tangga..sekurangnya xde la stress sgt kan..dptlah juga mandi lama ye dop tanpa pikir apa2..suami ade boleh uruskan ank2.

kadang sebab muka kita jugak, macam kakak aku umur da 34, anak da dua orang..kalau gi jalan ngan aku jer, tinggal anak-anak memang nampak macam orang tak kawen ...

siap orang datang rumah masa kenduri abang, tanya pasal dia la da kawen ker, koz berkenan..padahal 2 orang adik bawah dia ni yang bujang lagi...

orang ingat aku lagi tua dari dia walapon hakikatnya aku 24 jer...
bagi aku orang yang nampak muda :

badan slim atau small frame dan muka cute!

tapi.kalau suami suruh masak kari ayam tu mcmana ek?
surayasukri Post at 14-12-2011 20:16

suami saya tak suka kari.. setahun sekali dua je kot dia mintak kari..tu pon kalau ada nasik mcm beriyani ke which is hanya akan ada pada hari raya ..dia lg suka clear soup..tomyam ke minggu ni hari2 dinner makan makanan ringan..tp berlemak mcm roti john...satay siap kuah kacang....
bila nk dpt body dengan kulit kak masako gini

hahah bukan la selalu mkn pun kdg teringin kan eskem tu dahla mahal weh bangkrap nk mkn har ...
Suchi Post at 14-12-2011 23:59

kannn suami kene la faham I pon stress...takde anak pon selebet..mana sempat kak..nak buat facial sendiri kat rumah pon tak sempat dulu sebelum kawin rajin...weekdays pon sempat g manicure kejap...

lepas kawin..kuku kaler kuning kene kunyit

kannn  suami kene la faham  I pon stress...takde anak pon selebet..mana sempat kak..nak  ...
siputsedut Post at 15-12-2011 08:44

itulah..xpe kuku kuning pun sbb kita memasak kan..memasak utk sapa?utk laki gak..kalo nak menten lawo 24jam mmg xyah turun dapo..xyah ngemas umah segala..mkn beli luar je..tapi kang kalo xmasak org kata kita malas pulak ye dop..xkan nak memasak kena pakai baju lawo bling2 segala..abis jahanam baju kena minyak,bau ikan segala..

org yg sindir2 perli napa pompuan slps kawen tu selebet sebetulnya x memahami t/jwb kita..xhargai semua apa yg kita buat..sapa  yg nk nampak selebet semua nak nmpak cun tp mengenangkan kita ade t/jwb bukannya dok goyang kaki sambil asah kuku..tunggu laki balik mengangkang je..xpayah pening2 nk cari duit xyah kemas umah sbb ade maid..hidup seharian memanjakan badan boleh la nk melawo sampai tua ganyut pun..
cer bayangkan kalo mak kite dulu wat gitu..gamaknya kita ade rasa tak nak menghargai jasa ibu yg kijenya dok kelebet muka je 24jam hahahhaha..

pd aku seorang isteri dan ibu tu jika dia uruskan umah tangga dgn baik..utamakan anak2 n suami dia sebenarnya jauh lebih 'cantik'..mendamaikan hati..menenangkan jiwa suami balik umah tgk semua dijaga dgn baik..ade bini lawa saja tapi semua mende malas n harapkan org lain je buat lama2 suami pun jd nyampah tau..
sebab t/jawab sorang isteri n ibu itu menuntut pengorbanan dan kesabaran yg amat tinggi..bkn mudah melakukannya hanya yg punyai hati yg 'cantik' mampu lakukannya dgn baik.

aku lom 40 lagi...awal 30an...anak 5, tapi kalo ngan adek beradek aku ramai yang ckp aku paling bongsu.....sebab bdn kecik kot.....

tapi ade petua yang laki aku bagi sejak setahun yang lepas dan aku amalkan sampai sekarang.....alhamdulillah..berkesan.....dia dengar satu program motivasi, then balik tuh dia cite, kalo nak cantik luar dan dalam selalu baca2 ayat2 al-Quran, lagi satu kalo ngadap cermin selalulah mensyukuri dan memuji kehebatan Allah yang menjadikan rupa yang dilihat dalam cermin itu adalah yang tercantik, tersihat dan awet muda.....cubalah, sambil menyapu krim muka......

masako ni tua setahon jek dari Yong aku..Yong aku lahir tahon 69...anak dah 6...cuma Yong aku tetap maintain on her own way lah...takbleh nak compare la ngan auntie yg vogeh nih....tapi as a summary aku nak ckp masako ni boleh menten gini atas faktor2 di bawah:

memang lahir cantik head to toe
disiplin tinggi dlm praktis (ni bukan takat 6/7 tahon punya disiplin tapi memang dari dia start baligh gamaknye) cannot miss a day punya amalan
LAKI EH KAYO BLEH TAPAU SEME KEPERLUAN DIA

mak agak skep gak la...agak2 dia masak or gardening ke dgn kuku dia yg cantik manicured tuh....

sape ke taip kat atas tadik...kuku kekita ni ala2 menikiyod dgn sebok kunyit jek lah...ahaa..iols agreed sesangattttt...

Reply 50# Suchi

panjang lebar skali huraian seorang isteri dan ibu..betulla tu..tapi kan..mungkin kene cooperate dgn laki jugak la..kalo kiter sorang memang naya la jawabnye..

hahah bukan la selalu mkn pun kdg teringin kan eskem tu dahla mahal weh bangkrap nk mkn har ...
Suchi Post at 14-12-2011 23:59

hahaha...ni mcm dah kes redha dan pasrah dah nampaknya..