CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6884|Reply: 7

Sungai Kedondong, Batang Kali

Assalamualaikum.... (tak pasti betol ke tak tempat letak thread ni)
Nak promot sikit tempat riadah yang baru aku pergi minggu lepas. Nak kata kawasan air terjun, taklah sangat, tapi kalau jeram tu adalah jugak. tempat ni kalau nak google map memang payah lah, kecuali kalau korang type Batang Kali. Nak pergi tempat ni kalau ikutkan takde lah susah sangat asalkan mata alert je kiri kanan.

Tempatnya dekat Batang Kali. Dari arah Ulu Yam nak pergi Genting Highland (jalan lama naik Genting).Member aku ajak piknik cuti krismas ari tuh. ingatkan join dorang konvoi, last2 aku bangun lambat. terpaksa merempit plak

Tempatnya oklah, ada toilet apa semua. ada banyak tempat teduh, tempat nak berenang pun ada. kira tak rugi jugak kalo lepak kat sini. kalo datang pagi tak ramai sangat orang. masuk je tengahari, ramai dah. most of datang dengan famili lah.

been here last year.. mmg best... rasanya aku ada update kat thread tempat picnic ke apa tah ... dah jauh kebelakang dah pun thread tuh..
port org camping pun yea  gak... tempat dia agak sheltered dek pokok pokok besar dan berbatu batu.. tp ada jer a few wakaf kl cepat leh la dpt chop satu..
air dia mmg cantik... sejukkk... deras gak lah.. ada gak area yg sesuai for kids.. mmg recommended.. cumanya kena awas sket.. ms kitaorg gie ari tu.. ada ular air lalu.. berterabur seme naik ahahahha... ye lah dah mmg tepi tepi utan kan.. what do you expect, mmg umah dia la tuh..

a'a memang tempat dia best... thats why ramai yg pergi, walaupun jauh gak nak kena redah...

bab ular tu tak leh nk kata apa la... n satu lagi, jeram dia pun agak deras arusnya, sorang member hampir lemas kena tarik, nasib baik kita org sempat tolong huhu... tapi pape pun tempat ni terbaik... insyaAllah akan pergi lagi

yup mmg deras.. tapi deras lagi sungai @ kalumpang resort tu... tu lagi child unfriendly.  at least kat kedondong nih ada gak area suitable for kids.

serius ada ular air?? nasib baik aku tak pernah jumpa selama aku pg sini sejak lebih kurang 5-6 tahun lepas. dan smpi skrg ini aktiviti wajib bila kakak2 yg dah kawin balik umah. mak aku kalau kitorg xnak makan nasi dia ajak pg sini gerenti habis sume nasi lepas mandi sejuk2.

oo ok... nanti kalo ada wat visit next sungai, nak update lagi la...

Kedondong ni pun insyaAllah akan pergi lagi

Follow Us
dekat je dengan rumah saya.. hehe.. sungai tu memang best..

alah dah mmg tepi utan kan.. biasalah tu.... dulu tolong ayah agah ikan kuar dari tetepi sungai kat janda baik pun lalu gak ular air nih... ms menjaring kat lombong @ puchong dedulu... ada gak terlalu ular air nih.... biasalah tu... kalau dah ternampak, angkat kaki beredar je lah... dah habitat dia kan...