CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XI, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Alangkah bagusnya kalau kita serahkan perkara dapat melakukan haji / umrah ni kepada Allah SWT. Nak buat macam mana kan, perkara telah berlaku. Apa saja keputusan dari Arab Saudi, kita terima sahaja dengan redho. Semuanya ketentuan Allah SWT belaka.

Salam semua.

Boleh ke kita bincang isu bersih kat forum ni? Tidak menyalahi polisi forum ke?
msaadhamid Post at 9-5-2012 11:07 AM

off topic sikit2 je..dimaafkan

Alangkah bagusnya kalau kita serahkan perkara dapat melakukan haji / umrah ni kepada Allah SWT. Nak  ...
msaadhamid Post at 9-5-2012 11:11 AM

itulah yang sebaiknya..semuanya ketentuan Allah..kita sebagai manusia yang selalu melakukan kesilapan..ini semua adalah dugaan dan ujian daripada Allah..untuk peserta Bersih dan juga untuk kita yang akan melakukan ibadat Umrah nanti..

Apa saja keputusan dari Arab Saudi, kita terima sahaja dengan redho.  ... msaadhamid Post at 9-5-2012 11:11 AM

Kita ada kepentingan atas keputusan yang Kerajaan Arab Saudi akan buat. Jika tiada sekatan dari pihak Saudi ..... Syukor, Alhamdulillah.

Jika Malaysia di 'ban' 3 tahun ..... bagaimana dengan forumers yang belum menunaikan Umrah mereka. Bagaimana dengan saudara-mara kita yang sedang mengikuti kursus Haji bersiri sekarang ni?

Siapa yang nak pikul beban ini? Saya hanya meluahkan kekecewaan jika implikasi seterusnya negative kepada bakal jemaah Umrah/Haji.

Saya rasa, forum, thread, fb yang lain dah ada perbincangan perkara ini. Biar aje di sana.

Saya sebenarnya risau juga sebab insyallah jika ada rezeki & umur panjang saya akan menunaikan haji tahun ni...

Bagaimana apa pun dugaan jika jemputan kita dah tiba insyaallah semua akan dipermudahkan. Hanya Allah s.w.t yang maha mengetahui dan menentukannya

utk perempuan..first time memang akan ada ustazah yg akan bimbing kita..tp kan..saya nak komen s ...
amoy257 Post at 7-5-2012 16:39

rasa nak nangis baca post amoy yg ni. teringat pengalaman masuk raudhah hari tu. memula masuk dgn ustazah. masa tu yg "buat perangai" tanak duduk & dengar kata ni jemaah dr India/Pakistan/jubah2 hitam ni. Kite yg nusantara ni elok la duduk dengar kata..tetibe derang ni datang terus ke depan. terjerit2 Polis pompuan yg jaga tu suruh duduk selamba dirempuh siap bertekak2. Bila turn kitaorg nak bangun, datang lg another group merempuh. Hampir2 kena pijak aunty yg sama group dengan saya. time kat luar nak tgu masuk tu mak asik igtkan "sabar.istighfar banyak2."

Dah masuk dalam tu lg la dasyat. sorang adik umur 10 thn sama jemaah dgn saya smp nangis sbb terkejut tgk org himpit2 cmtu. 1st time msk raudhah tu memang mencabar sungguh. Aunty yg nak kena pijak tu smp cakap "malu pada Rasulullah... kita kat tempat Baginda tapi tak jaga adab macam yang Rasul ajarkan.".

Kali kedua masuk Raudhah lebih baik perjalanannya. Kali ni pergi sendiri dgn beberapa org len. Dah buat solat sunat tahyatul masjid, aunty sorg ni ajak buat solat taubat & hajat skali mtk Allah mudahkan jalan. Saya mmg doa je mtk hati dan anggota badan saya dijaga dari menyakiti orang lain. Macamana saya tanak sakit kena himpit2... macamtu la saya harap saya tak buat benda yg sama pada orang len.

Alhamdulillah...mmg lebih mudah dr yg 1st time masuk. Kami nyelit2 celah mak2 arab pny group. Alhamdulillah...x dihalau dek Polis2 yg jaga tu. Dapat solat dan doa sepuasnya. Ya Allah..tatau nak cakap perasaan masa tu.

Follow Us
rasa nak nangis baca post amoy yg ni. teringat pengalaman masuk raudhah hari tu. memula ma ...
fa_stellar Post at 9-5-2012 01:59 PM

betul..tak ada gunanya bertolak2, berasak2 utk ke situ..semua org akan dpt tempat, dpt semayang, dpt berdoa..Rasulullah pun sedih tengok sikap kita kalau mcm tu..

Reply  yanieyusuf

hehehe... tak kak.. kita pergi sabtu ni
bulanpurple Post at 8-5-2012 22:51

waahhhhh ye ker..? rezki jgn di tolak...! akk doakan moga bulanpepel,selamat mengerjakan ibadah umrah...!

teringat kesedapan air zam2..especially yg sejuk tu...

rasa nak nangis baca post amoy yg ni. teringat pengalaman masuk raudhah hari tu. memula ma ...
fa_stellar Post at 9-5-2012 13:59

Masyaallah...sampai mcm tu skali diorg...doa byk2 moga dipermudahkan segala urusan...!

Post Last Edit by amoy257 at 9-5-2012 16:42

[img][/img]
buah kat madinah..bau cam buah jambu..

Rate

1

kat Mekah..tiap2 hari minum air ni..tak penas miss..blk sembahyang je wajib beli

Jabal Thur

Padang Arafah/Jabal Rahmah

Pemandangan di Mina

Tempat Saie di tingkat atas

suasana waktu malam

Ladang Unta

Masjid nabawi

food court

Rate

1

Reply  cinderella

saya beli deodorant jenama SIMPLE sebab rasanya tak de bau.. tak tau la bole ...
mama_emily Post at 7-5-2012 15:58

SIMPLE  mmg xde bau rasanya...saya dh try beli yg cosway punya tu, kira ok juga...RM9.90 haritu..

Reply 2295# mama_emily

baru sempat baca..huhuhu..sgt la bz..mcm2 keje kene settle b4 cuti ni...
insya allah supaya dipermudahkan urusan mama ke sana nnt...
x sabar rase nyer nak ke sana...rasa nebes, takut, suka..mcm2 perasaan la ade..
agak risau sbb 'masalah wanita' pon dalam tempoh berada kt sana.. huhuhu

Padang Arafah/Jabal Rahmah

akak mendaki tak naik atas ke jabal rahmah tu ?