CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15643|Reply: 73

Surirumah- apa aktiviti korang untuk menghilangkan boring

Assalamualaikum,

saya nak tanya pada suri-suri rumah yang baik dan gorjes..apa yang anda buat bila rasa boring ye.. bole share x?

saya tak pernah boring dok rumah. sbb kerja tak habis2.

bangun pagi kol 5 ...siap2 kan anak2 4 orang nak gi skola ngan suami ...
kol 6.30 semua dah pegi skola..
kadang2 saya pegi pasar, balik umah kol 9...
pastu kemas sana ..kemas sini...sedar2 dah nak kena masak
kalau suami saya tak sempat nak amek anak saya la yg kena berkejar amek anak2..
balik umah kang siap2 anak2 nak makan pastu kol 2 anak ada trening htr plak pegi kompleks sukan...

kol 4, 5 kang nak wat la apa yg patut minum petang ke ape ker...
kol 6 amek anak...kol 6.30 depa dah siap mandi2...ajar anak ngaji plak sampai kol 8...
kol 8 semua tengok tv..dari saya..anak2..dan suami....tgk citer korea...hehehe...

kol 10 anak2 semua kena tido dah....

saya tade masa nak tido petang...aktiviti sambilan saya berbasikal..berenang serta main squash.....sekian.

owh..saya juga buat bisnes kek.

amboi byk sggh aktiviti hairanaz ye....saya pun tak penah boring dok umah sbb byk keja yg kena siapkan.....
pagi kejut anak bangun pastu siapkan dia g sekolah...siapkan sarapan utk hubby pegi keja....pastu kemas umah....lps tu masak...siap masak sidai baju plak...lipat baju....
tgh hari ambik anak balik sekolah.....
lps lunch tgk2 kan kerja sekolah anak...ptg teman anak2 keluar main/mengaji....
lps maghrib semua dinner sama2..pukul 9 anak2 masuk tido...saya & hubby tgk tv jap sblm masuk tido pkl 11mlm.....tak sempat nak rasa boring......boring bila tak sihat je , demam ke...

Reply 2# hairanaz

byk aktiviti yg bole dibuat rupanya..hehe..thanks sbb sudi berkongsi..sy baru behenti keja, tu la nak tanya pendapat dari akak2 gojes yg lebih berpengalaman dalam menguruskan rumah tangga..

Reply 3# eveready

saya anak kecil lagi sorang sethn lebih dan sorang lg 3thn lebih.. nak keluar2 jln2 susah lak...maybe tu kot yg buat boring..

Reply 5# mmeza_r

dulu masa saya ada nak kecik pon saya payah nak ke mana2, apa lagi nak wat aktiviti utk diri sendiri, masa ni mmg terisi utk anak2 jer ....tambah2 pulak saya takde lesen kete ...jadi nak ke mana2 memang kena tunggu suami bawak la....

sekarang ni je la baru boleh nak wat aktiviti macam2 sbb anak2 pon dah besar, diaorang pon dah boleh join jugak, Kalau Mmeza_r ada lesen kereta rasanyer ok kot nak bawak anak2 jalan2....letak yg kecik kat carseat...yg besar skit patutnya dok kat carseat jugak...drive la bawak diaorang jalan2...hehehe....

Follow Us
Assalamualaikum,

saya nak tanya pada suri-suri rumah yang baik dan gorjes..apa yang anda buat bil ...
mmeza_r Post at 18-2-2012 10:42

you boleh cuba buat online business...

boring? hmmmmm... x sempat nk boring sbb tlalu byk kheja nk buat... sedar2 dh malam... tu pun kadang2 ot plak..

Reply 6# hairanaz

lesen dah ada tp keta xde...maybe baru lg jd fulltime housewife ni..biasa kat office dulu ada member borak2.. lunch time leh gi klcc window shopping bagai.. skrg ni.. memang byk masa terluang..dah xpenat cam dulu masa keja, asyik penat je..

Reply 7# Carment

tgh berusaha kearah itu la skrg ni...

boring gakk.. pas anak2 p skolah, layan tenet jap pepagi buta, pastu kol 8 g ngeteh ngan jiran se team gak.. pastu menjait, klu dah x de baju, korek balik baju lame, tepek manik baru.. nak amek upah jait, husbend x kasi.. biase bz time anak2 n hasbend de kat rumah jer.. malam jadik cekgu pencen..  gitu lahh.. kengkadang dtg sewel boring gak.. layanzz..

Reply 8# manehnya

apa aktiviti pn maneh..leh kongsi ke?

Reply 12# hameeda064

awk pandai jahit ye bestnyer...rasa nak bljr menjahit jugak..tp tu la nak kena beli mesin jahit lg...

Reply 13# mmeza_r

saya x pandai guna mesen jait ponn.. jait manik pki tangan.. berkenan kat manik, bli jarum benang manik, pastu try lerr...blajo pelan2.. wat kat bju sndri jer.. anak da beso, lagi boring.. klu baby, best sket.. byk xtvt.

Reply 12# mmeza_r

ektiviti yer..

pagi - siapkan laki, anak, hantar anak g skolah, usung baby lg tu.. pastu balik kemas rumah sikit, bg mandi baby.. main2 tgu smpai dia lena, buat kerja rumah lg.. pastu main tenet..

tghari - ambik anak kt skolah, balik bg makan anak, basuh uniform anak (bj ada 1helai ja) sok nk pakai lg.. pastu layan anak potpet2.. dlm koi 3 nk tidorkan anak, kalu naseb baik baby tidor bleh la tumpang skali tidor.. kalu x emm...

ptg - sapu sampah skali lg.. kemas dapur lebih kurang.. mandikan anak2, siap mekap2... main kt luaq..

mlm - bg anak makan lg, baby nyusu badan plak.. tgu pak depa balik.. slalu laki balik lambat.. kalu balik awal bleh gak tlg negok anak, leh la nk picit2 jerawat ka.. nk tgok tibi mlm2 pn x sempat.. nk tdor letey weh..

sabtu ahad plak hari jalan2...

dulu masa jd hswife.. kita xde anak lg.. ok jer.. best lg ada la.. pg je kejut hubby.. siapkan baju2 dia tuk g keje.. watkan air.. masakkan bekal..(ni kalo rajin) ..terus kemas2 umah pastu..

tghari biasa g umah akak jiran jap.. sbb biasa kami masak2 den g umah dia mkn reramai.. sbb  ada 3-4 org lg hswife.. so kami potluck la..

ptg lak dah masing2 usung tepung ke ape ke.. wat projek tuk mkn ptg.. time ni semua share resepi laa.. den bahagi2 tuk bg suami n anak2 mkn.. biasa me amik sikit je.. sbb hidup pun berdua je kan..

den balik umah masak tunggu husben balik.. mkn2.. tgk tv.. den tido..

sabtu ahad g berjalan je la.. kenduri kawen la.. g balik umah mak n mertua..

pagi - 6pagi masak bekfes untuk anak je coz suami takleh makan pagi sakit perut.  siapkan diaorang g skolah ngan keje, kul 7.15 dah tggl sorang.  Start kemas rumah, keluarkan lauk tuk masak. pastu baru mandi.  gosok baju diaorang tuk pkai esok lak, masak lunch, amik anak.

petang - hantar anak g kafa atau taekwando. kalu rajin lps anto anak  g ronda sesorang. mkn kepok minum air, balik rumah.   tunggu suami ngan anak balik.

malam - lepak je ngan diaorang sambil bantu anak wat homework, kul 9.30 anak tdo..... so time ngan suami la....

kalau boring g jenjalan je atau g library sbb kt kuala terengganu ni tempat enjoy terhad.

Ini cita2 saya kalau saya berpeluang jadi homemaker :
1.  main masak-masak - cuba buat kek, biskut, puding, pasta, etc.
2.  cuba-cuba menulis - cerpen ke, novel ke..
3.  cuba-cuba buat kraftangan macam hairband, hairclips etc.
ini semua boleh buat kat rumah je. dan kalu pandai boleh buat bisness. tapi malangnya saya takda chance, kena kerja le..huhuhu...

Reply 1# mmeza_r

sy blaja lg..bila balik hometown,part yg boring bile suami g kerja..mak mentua serumah.kdg2 die masak kdg2 sy yg masak.bila die masak sy mengemas.tp kerja2 tu semua mesti dah siap lpas tengah hari tu.n ptg mmg sangat bosan.so online je la kdg2 smpai tertido..xpn tgk tv, (peh mmg bosan la...)hrp2 cepat dapat kerja lepas abes blaja..

sy blaja lg..bila balik hometown,part yg boring bile suami g kerja..mak mentua serumah.kdg2 die masak kdg2 sy yg masak.bila die masak sy mengemas.tp kerja2 tu semua mesti dah siap lpas tengah hari tu.n ptg mmg sangat bosan.so online je la kdg2 smpai tertido..xpn tgk tv, (peh mmg bosan la...)hrp2 cepat dapat kerja lepas abes blaja..

btw,cara lain utk ilang bosan,ajak mak mentua tgk muvi kat laptop..sy amek muvi2 dr kawan2 kt kampus,mmg banyak gle sampai bdk2 nk muvi,mesti dorg sebut name sy haha..tu la je la..1-5pm je bosan sbb 5 pm hb dah balik,dpn die xbosan dah hehe..