CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17451|Reply: 58

Salah Syampu Rambut Beruban

Al-kisahnya dulu manis pakai shampoo pantene, lepas tu disbbkan rambut manis kering sangat manis pakai la conditioner sunsilk warna pink. Tak habis lagi conditioner tu rambut manis dah start jadi perang sangat lepas tu rambut manis terus jadi banyak uban. Time tu takut sangat, terus berhanti pakai conditioner tu. Then nak jadikan cerita pantene ubah shampoo dia jadi baru sikit kot, sbb bila manis pakai, rambut manis banyak gila gugur. Alahaii dah satu masalah, so manis pon decide nak pakai shampoo mahal sikit and beli lah syampoo phyto omega+conditioner sekali (dekat robinson, garden) tapi tup2 skrg baru dua minggu manis pakai shampoo phyto nie rambut manis jadi banyak uban balik. Korang penah tak alami masalah macam ni? Buntu dah nak pakai shampoo ape, skrg manis tetap pakai shampoo phyto tu..mahal kekdahnyee heeee..

hi adik maniss..........
ekceli pantene x berapa bagus la sbb bahan2 dia byk chemical......
sunsilk pon same.klo pakai conditioner dia tu blh mengeringkan rambut....... ai penah pakai....
so cuba u guna rejoice.rejoice elok.sbb iols dah bertahun lame guna rejoice. psl conditioner tu iols ade guna yg saloon pny tpi kat tpt lain xde jual. kl 1 saloon ni jer ade jual kt kl nie......

aku tak penah tau shampoo yang sesuai. selain dari brand(of cos ada bhn kimia takkan tak expect kot), cara shampoo pun kene tau

kalau pakai shampoo&conditioner, make sure cuci betul2 bersih kalau tidak itu yang jadi gugur/dandruff. Pakai air panas cuci rambut pun boleh buat gugur.

Member aku, dia amal sapu minyak zaitun kat rambut, peram dulu rambut dngan minyak baru pegi  shampoo&cond. Rambut dia lebat, beralun woohooo. Rambut dia bukan rambut aku

aku tak penah tau shampoo yang sesuai. selain dari brand(of cos ada bhn kimia takkan tak expect kot) ...
esbok Post at 15-3-2012 10:01

betul ke???minyak zaitun yg wat masak tu ke???nak beli cam ni kalo ok...iols pun rmbut sik gugur je plus ade dandraf and ade tumbuh uban sikit2...

betul ke???minyak zaitun yg wat masak tu ke???nak beli cam ni kalo ok...iols pun rmb ...
contactlens Post at 15-3-2012 10:07

yup itu salah satu cara, member tu mmg rambut sihat hitam beralun lah, jadikan amalan, jangan la baru buat skali terus nak lebat guna jari pun boleh, 101 kali sikat pun tak gugur

di samping itu(eh bunyi mcm motivator apa hal), rambut beruban pun boleh disebabkan oleh faktor pemakanan, cuba gugel untuk memahami lebih mendalam. jangan lupa, kita jumpa lagi, waktu yang sama, hari yang sama erk

yup itu salah satu cara, member tu mmg rambut sihat hitam beralun lah, jadikan amalan, j ...
esbok Post at 15-3-2012 10:14

ok makasihhh yaa...akan d coba nanti...

Follow Us
yup itu salah satu cara, member tu mmg rambut sihat hitam beralun lah, jadikan amalan, j ...
esbok Post at 15-3-2012 10:14

takkan minyak zaitun yg masak tu? myk zaitun yg sapu2 tu kot heheh
rambut iols pun jd perang kalo guna sunsilk pink. buntu jdnya

akak dulu masa form 5 pakai sampo dove....rambut mmg lembut tp jadi beruban...sampai sekarang dek oi uban tu dok ada....

rafiqa pakai shampoo sunsilk pink, wangi! tapi rambut memang jenis suka tumbuh uban (rambut kerinting kasar) haha. redha jela

try la pakai shampoo untuk rambut hitam berkilau?

jadi uban??? fuhh menakutkan. mungkin awak campur2 kot pantene+sunsilk?

shampoo pantene hair fall mmg tak berkesan kat sy...skrg ni mmg jadi perang sikit....adakah akan beruban nanti??? ish! takmoo!

shampoo head&shoulder ok, rambut jadi beralun, kepala pun kurang kelemumur tapi lama2 imun jugak..hmmpphh...

hurmmm...boleh jadi gak sbb campur2..tapi sekarang nie manis pakai phyto punye shampoo + conditioner pon rambut jadi cenggitu balik..haishhh...tak ade ke shampoo yang hilangkan uban..hehe

Reply 9# sayarafiqa

kekdahnye manis penah warna rambut, takmo lah i'olls menghitamkan rambut tu thihihi

Reply 2# martiena

sorry le manis lambat balas, boss nie asyik pandang saje hehehe...amek ko punye ie perati manis, kol 6 baru reply sume thread   rejoice elok eyhhh?? kakak manis pakai baru sebotol rambut ie gugur masyAllah punyelah banyak macam lukemia..takot manis yang conditioner tu ape jenama ie? boleh dapat kat mane?

aku tak penah tau shampoo yang sesuai. selain dari brand(of cos ada bhn kimia takkan tak expect kot) ...
esbok Post at 15-3-2012 10:01

rambut member esbok tu ade uban tak?? boleh ke kalau manis sapu minyak zaitun nie sume uban hilang?? senang soh adik cabut ajelah sume uban nie habes cite

manis, since u ckp u  coloured ur hair, rasanya u kena cr syampoo utk coloured hair cam loreal tu. Takut u pakai syampoo biasa x sesuai, dia bleached ur hair tu jd putih nampak cam beruban

betul ke???minyak zaitun yg wat masak tu ke???nak beli cam ni kalo ok...iols pun rmb ...
contactlens Post at 15-3-2012 10:07

takkan minyak zaitun yg masak tu? myk zaitun yg sapu2 tu kot heheh
rambut iols pun jd perang  ...
Cyempaka Post at 15-3-2012 10:37

rambut member esbok tu ade uban tak?? boleh ke kalau manis sapu minyak zaitun nie sume uba ...
adik_manis Post at 15-3-2012 18:30

penah tanya member beli je la minyak zaitun yang untuk skin care je, kata dia, tak best sbb biasanya tak tinggi pure nya sbb dah campur benda lain(aku tak sure is it mitos dia or betul), nak keaslian minyak zaitun paling tinggi katanya.
pasal rambut beruban, dulu aku penah baca, kekurangan vitamin B(B1? B apa aku tak ingat pulak) dalam badan menyebabkan dia ambik vitamin tu dari rambut maka jadi lah uban.

selain itu faktor rambut beruban:

1)genetik
2)pemakanan
3)hair coloring

*yg aku baca dari buku, tapi tak leh nak recall buku apa, ni aku gugel ada dari arkib porum

rambut beruban neh actually disebabkan oleh sel2 rambut dah stop producing melanin yg menyebabkan rambut kite berwarna....so, bile dah stop produce colour, rambut jadi putih la...da factors of this to happen are many...antaranye adalah faktor genetik, makanan, kesehatan rambut n others....kalo dari gen kite mmg dah beruban awal, mmg tak bley nk wat pape la....kalo dari segi pemakanan, kite bley avoid makanan yg byk MSG....all those fast food....mende2 tuh tak bgs utk kesehatan jugak selaen utk rambut....so, jgn la mkn....� then, kalo salu wat bleaching ke colour rambut ke, tuh sume nk bg cepat rambut beruban la...cz rambut cepat rosak....proses beruban neh tak bley nk di stop...tapi, kalo nk delay tuh bley la kot...try jmpe pakar la..wb_8w posted at 12-7-2007 21:53
source

btw aku teringat dari yoo ngam cakap, jgn cabut rambut kita, sebab bila kita cabut, kita merosakkan folikel rambut baru yang nak tumbuh. bawah setiap helaian rambut ada helaian rambut lain yang dah siap2 nak tumbuh, bile yang atas dia tu gugur.kalau info aku salah betoikan.ngee

Rate

1

better guna minyak zaiton yang original (yg guna tuk masak tu ) coz minyak zaitun skin care ni panas skit ( dah byk kimianye ) so rambut lagi cepat uban dan gugur.  Pernah terbaca before....

better guna minyak zaiton yang original (yg guna tuk masak tu ) coz minyak zaitun skin care ni panas ...
ihtisyam Post at 17-3-2012 11:44

oooo aku baru tau ni..kena guna yg masak tu la nmpknya lepas ni

dah guna minyak zeton mase cuti ri tu...x leh nk komen ag..tp lps pakai.. rambut rase lmbut n senang nk sikat..x kusut..mak iols pun guna gak..nampak cam gelap skit rambut dia..tgok la nanti lame2 skit guna tgok camne hasil dia...

penah tanya member beli je la minyak zaitun yang untuk skin care je, kata dia, tak be ...
esbok Post at 17-3-2012 00:21

nok kenapa info u manis bace cam separuh aje..hehe ..ke manis yang tak pandai bace. 'bawah setiap helaian rambut ade helaian rambut lain yang dah siap2 nak tumbuh, bile yang atasdia tu gugur' pastu abes..tak cakap pon kalo cabut ape jadi kat folikel rambut tu...manis nie selalu aje cabut uban manis..