CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6575|Reply: 41

wanita & Fesyen...

salam wahai wanita....

sajer nak tanya...adakah anda wanita sangat memahami fesyen pakaian yg bersesuaian dgn diri anda...?
maksud saya tu bukanlah setakat dr segi mengenakan warna2 yg bersesuaian dgn tudung ke kasut ke handbag ke....tp dr segi memilih fesyen utk digayakan...contohnya kalo gi tempah baju...adakah anda wanita akan mengkaji dulu kesesuaian fesyen yg anda nak tempah itu dengan bentuk badan anda terlebih dahulu...?ke tgk super2 model pakai cantik terus jer tempah...?atau terus booking utk membeli yg sudah siap dipakai?

Salam Puteri....jawapan sy...Yes...tp sy tak tempah baju. But one look of d baju sy leh agak, samada baju tu sesuai atau tak ngan sy.

Salam Puteri....jawapan sy...Yes...tp sy tak tempah baju. But one look of d baju sy leh agak, samada ...
midori888 Post at 18-3-2012 18:01

w'salam midori....senang mcmtukan..?tak kisah la tempah ke beli siap midori...saya lak jarang nak beli baju siap...susah saya nak dptkan yg sesuai dgn kehendak saya....lg suka kalo tempah....

i am a big failure when it comes to the latest trend of baju kurung/kebaya...i pilih je ape2 yang cntik kat majalah,beli kain semua dan bagitau tailor i nak baju gini.yang lain pandai2 la tailor tu adjust

sejujurnya, i bergantung 100% pada tailor tu utk bagitau i info2 yang sepatutnya,yang berkenaan dengan baju yang i nak sebab i takde knowledge dalam bab2 sebegini.

Reply 3# puteri_malam

puteri...styles sy kalu shopping baju....first i see it, then i try it.... if i like it and it suit me well, i buy it.....hehe.....baju kalu tempah, first kita tak bole try dulu...yerlah baju belum siap....pastu bila siap, belum tentu lagi selesa atau tak tuk dipakai.....dah bertahun2 sy tak tempah baju kurung....sbb everytime sy tempah, bila siap rasa tak selesa memakainyer....padahal cuma baju kurung biasa sajer....but recently sy alami masalah nak carik size baju kurung.....skrg sy pakai size 34, susah betul nak carik size nie....

Follow Us
Reply  puteri_malam

puteri...styles sy kalu shopping baju....first i see it, then i try it.... i ...
midori888 Post at 18-3-2012 19:56

kita terbalik la midori....saya walau try pun ada yg saya rasa tak selesa...sbb tu saya lg suka tempah..and saya mmg tak bnyk baju yg beli siap...walaupun baju kurung...saya pakai size M tp kadang tu kain dia singkat atau ada bahagian2 dia yg saya tak selesa....so lagi selesa tempah...and fesyen yg nak ditempah tu saya tgk dulu kesesuaian dia dgn saya...terutama kalo baju2 moden....walaupun nak ikut design kat majalah saya akan sesuaikan dgn diri saya...kira tak 100% la ikut....

sejujurnya, i bergantung 100% pada tailor tu utk bagitau i info2 yang sepatutnya,yang berkenaan deng ...
tabasco Post at 18-3-2012 18:56

bagus la mcm tabasco ni....tp tak ramai tailor yg mcmtu...sesetgh tailor dia ikut jer fesyen yg kita nak...pastu kita rasa pakai tak best atau tak nmpk cantik...kiranya tailor kena ada pengetahuan yg lebih mengenai fesyen dan kesesuaiannya dgn pelanggan la kan..?yg penting tak lari dr design yg pelanggan nak...sll mmg ada kena ubah sikit dibahagian2 tertentu ikut kesesuaian bentuk badan pelanggan....

Reply 7# puteri_malam

oic....kalu puteri try tapi tak selesa, jgn lah beli....kdg2 bila baju yg sy suka takde size, frust jugak....cam haritu sy gi kedai timberland, ada shirt yg sy berkenan.....tp syg size paling kecik size 4....a bit besar for me...camtu gak masa sy gi Mark&Spencer...size paling kecik 6 or 8....pun sama besar for me....last2 beli kat GAP, nak size XS takde, i just get the S lah...a bit besar, but bole lah nak pakai....

Reply  puteri_malam

oic....kalu puteri try tapi tak selesa, jgn lah beli....kdg2 bila baju yg  ...
midori888 Post at 18-3-2012 20:43

tu sbb saya jarang beli baju siap......skrg lg la tgk2 jauh jer...dah tak rajin nak cuba2 kalo pun nmpk berkenan....

Reply 10# puteri_malam

i prefer beli siap, senang....bole cuba dulu, tak berkenan tak beli....berkenan baru beli....btw this year baju kurung plan nak tempah....skrg banyak org jual baju kurung pahang...jarang nampak baju kurung biasa....sy suka baju kurung biasa....baju kurung pahang nanti nampak seperti sy mengandung 6 bulan plak....hahaha.....

Reply  puteri_malam

i prefer beli siap, senang....bole cuba dulu, tak berkenan tak beli....ber ...
midori888 Post at 18-3-2012 20:50

iya la ikut keselesaan masing2 kan....

saya prefer kalo baju kurung ke kurung pahang ke kurung moden ke...tempah dr beli siap...mmg sgt2 rasa tak selesa kalo pakai yg beli siap....yg jual siap tu sllnya tukang jahit yg diupah buat ikut standar size kedai....org yg mudah nak sesuai mmg senang beli ajer yg dah siap....org yg susah nak sesuai/tak selesai nak pakai mmg kurang la nak beli yg siap...standar size S/M/L/XL  tu mmg bnyk, tp sbb bentuk badan manusia ni tak sama semuanya tu yg ada org selesa ada org tak selesa beli yg dah siap...

bagus la mcm tabasco ni....tp tak ramai tailor yg mcmtu...sesetgh tailor dia ikut jer fesyen yg  ...
puteri_malam Post at 18-3-2012 20:38

betul...tailor yang bagus adalah tailor yang arif pasal bentuk badan pelanggan dan macamna dia nak buat supaya pelanggan dia selesa dan puas hati dengan hasil keje tangan dia.

disebabkan sy tak tau langsung pasal baju kurung ni,sy sangat2 perlukan tailor utk argue pendapat dan minat sy dan sy lebih terbuka dlm menerima pendapat orang lain.kebanyakn orang mungkin tak suka tailor 'menjawab', bagi dorang lebih suka tailor ikut cakap dorang,tapi sy tak.sekarang ni pun sy masih mencari tailor yang bagus.tahun lepas ada tempah baju kurung moden, itu pun sy tak puas hati lagi sebab kosong sangat.entahla sy pun tak tau ape sy nak.i need second opinions on this thing but the tailors don't look like they are interested to give a damn.

betul...tailor yang bagus adalah tailor yang arif pasal bentuk badan pelanggan dan macamna ...
tabasco Post at 18-3-2012 23:39

tu la kan tabasco...bila kita jenis yg kurang pandai dlm fesyen ni kita memerlukan tailor yg sesama bg pendapat bila kita nak buat sesuatu fesyen..pulak2 yg kita refer kat fesyen dlm majalah....sekurang2nya tailor bole bg pandapat dia fesyen tu sesuai waktu bila mcmana nak digayakan...sesetgh bahagian tertentu fesyen tu kadangnya tak sesuai utk kita buat pakaian tu utk pakai gi kerja ke gi majlis2 tertentu ke...

Kebanyakan tailor yg ada dorang just belajar menjahit so that's why tak semua leh bagi pendapat sama ada fesyen tu sesuai atau tidak dengan bentuk badan pelanggan. Selalunya topik ni tak diajar masa kelas menjahit. Biasanya designer cum tailor sure tahu ...Yg penting kita kena tahu bentuk badan diri sendiri sama ada bentuk ruler, hourglass, oval, inverted triangle or triangle. Then only kita leh camouflage bahagian mana yg tak sempurna. Actually size doesn't matter .. body shape does .

Kebanyakan tailor yg ada dorang just belajar menjahit so that's why tak semua leh bagi pendapat sama ...
ascouture Post at 19-3-2012 13:01

setuju!!....yup! size tu tak penting sgt...tp body shape kita yg main peranan...kena pandai sesuaikan...

weh, aku pun failed bab fesyen..

Jarang tempah baju pesen2 ni
Sbb tau x kn pakai...
Setahun pn x sekali kot
Selalunya tempah aja baju kurung...
Tapi tgk abju org yg berpesen2 tu...alahaii cantik dan bekenan sgt

saya tak berapa nak ikut trend.. saya pakai apa yg bersesuaian dgn saya je.. kalau fesyen terbaru pun, tapi kalau tak sesuai saya tak pakai..
suka beli yg dah siap, sebab cantik dan lagi murah.. kalau tempah2 ni selalu je tak dapat hasil yg diinginkan.. bukan senang nak cari tukang jahit yg boleh dipercayai.. based on experience, bila tempah ada je yg tak kena..

Saya cuma pakai baju kurung saja...baju pesen, kebaya,kebarung, kurung pahang semua xde dlm smpnn.... rasa mcm diri ni gemuk..self esteem kurang... ready made ON, tempah pun ON...