CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cats75

All About Vietnam Part 9

Close [Copy link]
ada byk kedai yg jumpa. tp byk kt lorong2 kecil. tu pun kebetulan terjumpa. harga tak pasti la s ...
cintalara Post at 23-3-2012 15:39

nymphhhhhhhhhh la kau ni. aku kan tiap kali pegi x penah dpt tawaf dlm ben than tu
hr last aku beli balang bulat tup2 ntah2 mana2 lorong aku msk. eh dlm tu byk jual handbag ala2 vintage ni..pastu ada jual skirt lawo2
time baliklla pulak aku jmp..mmg x smptla kan

buat shawl lawo wei velvet ni x berat kan..nyesal lak aku x cari

saya byk juga beli yg corak mcm ni. member sengal saya tu kata, "apasal aku tgk kain yg ko pilih ...
cintalara Post at 23-3-2012 15:47

sengal yg hamat..viscosa gak dia minat eak
aku byk je corak2 mcm ni wei..tgh hot ok..pastu ada gak blogger2 dh start buat kemeja corak2 gini
tp kan lain org lain pandangan mata dia. ms aku beli kain tu kan aku byk pilih cara cerah2..dia suh aku pilihkan.bila aku pilih suma x nk. tgk dia pilih sume mcm org tua pdhl budaknya muda lg.

nymphhhhhhhhhh la kau ni. aku kan tiap kali pegi x penah dpt tawaf dlm ben than tu
hr last aku  ...
akudancinta Post at 23-3-2012 16:28

aku pun sama je. tah mana2 lorong aku masuk. tawaf mmg la tawaf, tapi tawaf tanpa tujuan sambail berlari2 anak pun tak guna gak. sbb masa suntuk. hanya ada 2 1/2 jam je utk shopping kt ben thanh tu. mmg le tak cukup. itu mujur terjumpa gak kedai makcik DAM tu. nak masuk Thuy Duc mmg tak sempat dah.

nampaknya velvet tu mcm berat sikit kot. sbb dia nampak mcm terjatuh je. ke cotton yg berat??? tak pasti la. yg pasti mmg le kain dia lembutttt je bila pegang. kain ni kalau tak salah bukan kt tempat2 yg byk cotton tu. dia tak geng dgn cotton kot. tak ingat la kt sebelah mana, sbb aku pun tak pasti pintu mana aku masuk. main redah je.

kak cinta laura, usd600 tu utk 2 org, transport & mkn2 jer pakai dong..insyaallah cukup, selalu  ...
kerek_lager Post at 23-3-2012 15:50

nymphhh ngn imi dkt sana..sakai tau sakai. buat aku mendidih je

kitornag biasa nk cop pasport tu trs sekali me,hubby ngan ank. skali dia marah..dia tny me sapa
lepas dh tau jawapan dia suh aku ni kebelakang dgn ank2 sekali. hangin btl. selama ni chop ber3 x ada problem pun
lepas dh cop dia suruh pegi tp dgn isyarat jari je. eee..nk je aku buat isyarat jari tgh:@

aku pun sama je. tah mana2 lorong aku masuk. tawaf mmg la tawaf, tapi ta ...
cintalara Post at 23-3-2012 16:36

dkt aunty dam byk x? ms aku pegi kurang menimbun la
thn lepas menimbun tinggi. nk cari kain pn susah.

berat ke? tp rasanya buat shawl 1/2 meter ringan kot
pasal pintu ni mmg aku fail..biasa masuk pintu yg dkt bunga tu. situ paling dkt ngn kitorang.

sengal yg hamat..viscosa gak dia minat eak
aku byk je corak2 mcm ni wei..tgh hot ok..pastu  ...
akudancinta Post at 23-3-2012 16:31

samalah sengal mcm member aku tu. dia pilih corak2 mcm org tua. sume bunga2 kecik2 pulak tu. aku ckp kt dia, ko ni pilih corak sepesen je. cuba la pilih yg geometri ke, yg abstrak ke. lepas tu dia sibuk pulak tanya2 aku, suruh pilih. aku time tu dh suntuk nak cari barang aku. dia tanya, 'yg ni cantik tak?' alamak, kalau aku duk layan dia je bila masa aku nak cari barang aku? masa 2 jam lebih je tinggal. aku angguk je kata, canteekkkk. tu pun dia main ambik2 je. tak de pilih2. aku plak siap suruh makcik DAM atas bawah tu ukur balik semua kain2 aku, takut tak cukup sbb semua dia dh potong siap. nak tengok gak klu ada damage kt mana2. aku buat diam je. bayangkan, dia beli 14 helai tu. tapi tak suruh pn makcik tu ukur. hissshhh... aku nak kasi tau pun, nanti makin lambat pulak nak kejar waktu. rasa bersalah pun ada kat dia sebenarnya ni. baik dan lurus sgt orgnya.  

Follow Us
dkt aunty dam byk x? ms aku pegi kurang menimbun la
thn lepas menimbun tinggi. nk cari kain p ...
akudancinta Post at 23-3-2012 16:40

huish, minggu sudah kat DAM mmg menimbum kooo. tinggi giler. makcik tu kasi bangku suruh duduk. aku buat panjat utk pilih kain. aku tgk org lain tak de pun panjat-memanjat mcm aku. aku kejap panjat kejap turun. lepas makcik tu suruh duduk je, dia kasi turun mana2 yg best ikut citarasa dia. tp klu dia pilih, mana nak puas hati kan? aku panjat lagi dan lagi. 3-4 bangku kuguna, susun kt bawah supaya blh jalan sana sini atas bangku tu. kain2 tu ada yg USD9 ada yg USD10. aku tak sempat nak bersoal jawab kt dia jenis2 cotton yg lain2 rege tu. sbb mmg betul2 rushing. kiranya ni betul2 merempit giler la ni.

lepas siap pilih, suruh dia anta ke hotel.

BEWARE..sembang Info shaja ya..bezakan sembang biasa dgn sembang info nanti MOD marahhhh...hari tu kena sound kan..
pesanan utk sya & kwn2 jugak..

BEWARE..sembang Info shaja ya..bezakan sembang biasa dgn sembang info nanti MOD marahhhh...hari tu k ...
azzu_me1 Post at 23-3-2012 16:52

ni pun kira info gak ni. info pasal kain dan sikap org membeli kain.

Post Last Edit by kerek_lager at 23-3-2012 17:04

baekk kak azzu_me, thanks for reminder..sedor tak sedor cam sembang kedai kopi lakks..hahaa kelako laa kak cinta laura nihh..

fb personal so takut sy nk bg
akudancinta Post at 23-3-2012 14:37

xdpt la tgk kain...

oittt... jgn sembang kedai kopi... sembang info jer... nanti kena marah dgn MOD...
Mengingatkan diri actually... (sembang kedai kopi kita PM ya... kalau leh group PM kan best)

korang, vietnam ni negara komunis tak?

diva, shipping nie yg ikut per cubic tu kan..shipping by sea & door to door service kan..
kerek_lager Post at 23-3-2012 11:41

a ah.. diorang dah kol tadi, besok dia hantar ke rumah.. USD420 untuk 1.5 cubic meter.

Post Last Edit by divasweet_77 at 23-3-2012 20:23
oh awak hantar shipping ker... yg 3.30USD tu kos shipping ker??? mati2 ingat naik MAS kargo....
Bila brg sampai klw pakai shipping ni? berapa kos shipping per kg?
ellafarz Post at 23-3-2012 11:36

USD3.30 pkg tu memang bawak ikut kapal terbang tak sure la ikut MAS ker or Vietnam Airlines or AA.
Kalau shipping dia tak kira per kg tapi kira per cubic meter.. 1 cubic meter = 1m panjang x 1m lebar x 1m tinggi
Kalau ikut yg diorang kasi jatuh 1 cubic meter = USD280.
kitorang hari tu bawak balik dalam 192kg = 1.15 cubic meter dalam 5 buah beg biru besar tu. Da
200 pasang baju kurung manik,
35 pasang kain cotton,
pas tu member punya kain manik jubah tu dalam less than 10,
beg deuter, crumpler dan yang sama waktu dengan dalam 93 buah
beg suede dan kain dalam 20 buah..

kira ok la.. sebab kalau bawak MAS Kargo = USD633.6
pakai shipping =USD420..

cuma nak tunggu tengok jer barang sampai macam mana.. elok ker ada rosak ker..

camner nak tepek gambar kat sini yek?

camner nak tepek gambar kat sini yek?
achique73 Post at 23-3-2012 21:49

kena masukkan dulu gambar kat image hosting mcm imageshack ke, flickr pun blh rasanya. lepas tu copy url gambar yg dh masuk kt image hosting tu. klik icon  image kt atas ruang komen (sebelam emoticon ni), masukkan url gambar tu kt tgh2 kod [img] buh sini [img]. salah ini ajaran sesat, sesapa tolong la luruskan ajaran yer.

gitu la kalau tak salah. tu pasal makcik tak berapa rajin nak tepek gambar.

kena masukkan dulu gambar kat image hosting mcm imageshack ke, flickr pun blh rasanya. lepas tu  ...
cintalara Post at 23-3-2012 22:18

akan dicuba...tqvm

akan dicuba...tqvm
achique73 Post at 23-3-2012 22:39

kalau guna photobucket (registered User) , you hanya perlu gerakkan Mouse, pastu gi kat IMG code dan click situ (Auto Copy).Pastu just tinggal "PASTE" je kat forum.