CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fasmy98

All About Medan, Sumatera Utara - Part 2

sato_oreo posted on 8-10-2013 10:53 PM
ni view kat luar bilik hotel danau toba international cottage parapat..
cantik sangat2 tasik tu dep ...

bestnye..
rasa macam nak deal dgn pak rizal.
tp, xtau pakej apa yg berbaloi..
maksud saya, nak amik pakej separate or, all in. pak rizal quote rm1800 plk utk 3d 2n all in (5dewasa)
hotel tu awk bookd sendiri ms smpi sana atau awal2?
anggaran total awk mkn2, jln2 n hotel brp?

sato_oreo posted on 8-10-2013 10:42 PM
hehehe.. kena tawar betol2 tau... diorg kadang2 suka paksa.. tu kalau kat ambarita lah.. sebab k ...

owh.. saya plan pun tido kat parapat Danau Toba International Cottage gak.. Tapi plannya nak bawak transport skali masa gi Samosir sebab lepas gi Tomok ngan Ambarita plannya nak jalan pusing pulau samosir berkereta la.. pastu melalui jalan Pengaruran/Pangaruran kena lalu jambatan gitu pendek jelah pun instead naik feri balik ke Parapat.. tapi tak tau la condition jalan tu macm mana.. masih dalam perbincangan lagi..
Kalau naik bot boleh gi Tomok ngan Ambarita je la kan.. pastu oreo ada round mana2 lagi tak kat Samosir tu selain TOmok ngan Ambarita tu..?

sato_oreo posted on 8-10-2013 10:46 PM
salam feezasabri,

haah rm300 tu utk 1 famili..harga promo hari tu..try tanya leh dpt lg tak pri ...

memang nampak selesalah.. saya bakal dapat Pregio tapi nak mintaklah tukar ke ELF.. he3..
ya .. Pak Rizal mmg minta dibayar dalam RM.. pembayaran awak mcm mana.. bayar masa last day, skit2 ikut hari atau bayar full masa sampai..??

sato_oreo posted on 8-10-2013 10:53 PM
ni view kat luar bilik hotel danau toba international cottage parapat..
cantik sangat2 tasik tu dep ...

View mmg superb .. tgk gambar pun dah boleh bayangkan suasananya..
air kat tepi tu dalam tak?? agak2 kalau jatuh boleh diselamatkan tak?? bukan apa saya ni tak pandai berenang..
bawak budak2 plak mmg nakal2.. pastu dgr kata malam2 byk nyamuk pastu bukak tingkap.. tak bahaya ke kat situ bukak tingkap malam2.. kot2 ada yang menjengah pulak.. aduyai..

kupetik posted on 9-10-2013 02:36 PM
ohh,, hmm..
ni yang was2..
awk bookg dgn sape?

Saya booking ngan Pak Rizal.. mula2 nak booking ngan insantour .. harga lebih kurang ngan Pak Rizal.. tpi last2 amik Pak Rizal jugak ..

izzthaqif posted on 8-10-2013 06:41 PM
Dia ckp avanza sbb 3 org jer. Beza kete avanza dgn inova dlm rm50 jer. Pegi bln 2 thn dpn. Masih a ...

owh.. avanza ok la tu .. selesa la untuk 3org..
untuk luggage tu saya tak tau la .. he3.. tunggu yang lain2 kot2 ada yang tau..

Follow Us
kupetik posted on 9-10-2013 03:21 PM
bestnye..
rasa macam nak deal dgn pak rizal.
tp, xtau pakej apa yg berbaloi..

5 dewasa tu kiranya penginapan nnt awak book utk 2 bilik ke?

sebenarnya kalau arrange sendiri boleh save jugak...tp awak leh compare lah dulu jauh sgt ke beza rege kalau amek pakej full board dgn pakej (supir + transport) je..

macam saya hari tu:

hotel Danau Toba Int Cottage kat parapat 1 mlm- pak supir book kan bila dah smpi sana (rm120)
hotel Grand Angkasa kat medan 1 mlm- book agoda (rm100)

makan2 sepanjang 3h/2m:
part ni sgt jimat sbb supir kitorg banyak tolong arrange bila bab makan..dia yg orderkan + byr dulu pastu kitorg bayar kemudian.. so average sekali makan around 100k je satu family.. saya tak sempat wat kira2 lagi tp rasanya utk 3h/2m tu kos makan kitorg 1 family (2 dewasa + 2 kanak2 kecik) total around rm250 la kot..

total keseluruhan saya bajet around rm1.2k tp sbb banyak save kat makan2, so tak lebih seribu kot kitorg guna.. sbb tak menyoping sgt.. kalau awak mmg ada target nak beli kain pasang/telekung kena bajet lebih sket la..

SueAnnie posted on 9-10-2013 03:56 PM
owh.. saya plan pun tido kat parapat Danau Toba International Cottage gak.. Tapi plannya nak bawak ...

kalau nak bwk transport seberang pulau tu boleh, tp tak silap saya kena naik feri besar.. pastu feri besar ni x sure setiap berapa jam.. 3 ke 4 jam tah.. tp kalau just naik bot penumpang biasa, bila2 pon boleh naik sbb byk (setiap setengah jam kot).. pastu kalo bwk transport kena byr lebih sketla tak silap rp90k utk setiap kenderaan..nnt confirm balik ngan supir dh masuk rege pakej ke atau byr asing..

kitorg ari tu mmg pergi kg ambarita n kg tomok je.. tak sempat nak spend lama sgt kat pulau.. kalau nak spend lama kat pulau round2..elok tido kat pulau samosir tu terus.. pastu sewa motor ke rorund2..tp kalo ramai elok naik transport la kan.. kitorg ari tu target nak tido kat Samosir Villa Resort..dh siap booking.. tp supir suggest tido parapat je sbb nak cari makan yg halal senang sikit..

SueAnnie posted on 9-10-2013 03:57 PM
memang nampak selesalah.. saya bakal dapat Pregio tapi nak mintaklah tukar ke ELF.. he3..
ya ..  ...

kalau pregio 8seater rasanya.. isuzu elf ni 12 seater..kitorang bayar masa last day.. since bukan pak rizal yg tlg bwk, ada bg tips jugakla kat supir tu.. sbb tgk dia cam bersusah payah je masa handle kitorg hhuhuuh..

SueAnnie posted on 9-10-2013 04:02 PM
View mmg superb .. tgk gambar pun dah boleh bayangkan suasananya..
air kat tepi tu dalam ...

huhuhu.. air dia tu nampak mcm dalam la..tak nampak lak org berenang kat tasik luar tuh..kalau nak berenang better pi berenang kat swimming pool hotel je.. lagi lawa...view pon terbaik kat swimming pool tu.. (^_^)

mmg banyak nyamuk kt hotel ni.. malam tu kitorg request staff dia dtg sembur ridsect kat bilik... mmg diorg ada buat service sembur nyamuk hahaha.. so lepas layan senja tu mmg tutup pintu/tingkap terus tanak bg nyamuk masuk.. lagipon takde kipas.. tp takyah risaula sbb bila malam mmg sejukk...

tingkap malam2 tu kalau nak layan perasaan boleh je pi lepak kat beranda tu.. takpon pi jalan2 kat bawah tu..ada port2 kerusi meja nak lepak2..hehe.. doa2 je la jgn ada makhluk lain dtg lak.. alhamdulillah masa kitorg pi tu takde kejadian pelik2...

nah gambar lagik amek feel utk kengkawan2 yg nak pi nanti..

perkampungan ambarita (pulau samosir)

ni view danau toba dari kawasan air terjun siposo-piso (tongging)

air terjun siposo-piso

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

SueAnnie posted on 9-10-2013 04:07 PM
Saya booking ngan Pak Rizal.. mula2 nak booking ngan insantour .. harga lebih kurang ngan Pak Riza ...

serius saya pun pening kpala pikir nak pilih sape,,
email pak rizal, 1hari sekali je baru dia balas.. neves nk tgu dia jawap.. nak nego lg..
si riko/ricki tu, redy je.. reply laju..

sato_oreo posted on 9-10-2013 10:57 PM
5 dewasa tu kiranya penginapan nnt awak book utk 2 bilik ke?

sebenarnya kalau arrange sendiri b ...

memang kena request 2bilik atau lebih atau extra bed.
abg saya dgn bini n anak kecik,
sy n fmily n anak kecik,
mak sy xde partner..

sy rs nk ikut cdgn awk, kluarkn pakej mkn tu,,
ni tgh tgu pak rizal bg hrga baru plk..

kupetik posted on 9-10-2013 11:50 PM
serius saya pun pening kpala pikir nak pilih sape,,
email pak rizal, 1hari sekali je baru dia bal ...

kalau pak rizal tambusay ni better awak tanya kat fesbuk..laju je dia jawak kalo fesbuk tu...

sato_oreo posted on 10-10-2013 09:17 AM
kalau pak rizal tambusay ni better awak tanya kat fesbuk..laju je dia jawak kalo fesbuk tu...

laa.. dia ada fb ke... mana cek tau.. huhu
apa fb dia?

sy dpt last hrga dr pak rizal,
pakej 3d 2n, 5d 4k
supir + pregio + hotel 3 bilik x 2mlm = Rm1400
mkn sniri..

deal

tp, mmg kena bayar deposit dlu ek? Last edited by kupetik on 10-10-2013 03:56 PM

sato_oreo posted on 9-10-2013 11:03 PM
kalau nak bwk transport seberang pulau tu boleh, tp tak silap saya kena naik feri besar.. pastu fe ...

owh.. saya plan nak masuk samosir naik deri paling awal (pagi).. pastu round2 samosir naik van je ..
petang baru gerak ke berastagi..
sebab dgr2 org kate Samosir ni tak besar kecik macam Singapore ..

he3.. ok kot..

sato_oreo posted on 9-10-2013 11:04 PM
kalau pregio 8seater rasanya.. isuzu elf ni 12 seater..kitorang bayar masa last day.. since buk ...

owh iyer ke.. tak tau pulak 8seater ingatkan 12 seater..
he3.. tadi email Pak rizal tu .. bgtau dia taknak pregio nak suzuki ELF ... he3..
last3 dia kate mana ada suzuki ELF.. tapi Isuzu ELF.. he3.. malu je..
boleh je dia kate..  he3..

pasal bayaran tu, ada baca yang bayar skit2 ikut hari.. tapi my hubbie cakap bayar masa last day (sebab dia gi bandung slalu mmg bayar supir last day) .. he3.. jadiknya ada la berlaku percanggahan kat situ..ha3..
pasal tips tu mmg slalunya kita bagi la kan.. macam my hubbie bg skit je kat supir tu, pastu bagi pulak untuk anak2nya dirumah.. he3.. supir dia mmg baik (gi bandung la ni) kalau gi shopping mmg mcm bos la.. supir ni angkat semua brg.. he3.. pastu bgtau je nak gi mana mesti dia bawak..

Last edited by SueAnnie on 10-10-2013 05:47 PM

sato_oreo posted on 9-10-2013 11:09 PM
huhuhu.. air dia tu nampak mcm dalam la..tak nampak lak org berenang kat tasik luar tuh..kalau nak ...

mmg taknak mandi pun.. risau je kalau ank2 ni terjatuh.. iskh mintak simpang la.. maner nak tau malam2 mengigau terus terjun plak .. takut2 .. ..
owh boleh request ridsect ekk.. nak kena note skit nih.. kalau makhluk tu takut jugak tapi masih boleh diatasi.. ni kalau makhluk berkepala hitam ni.. adeh.. takut tu..
he3.. saya pun harap2 takde perkara yang tak diingini berlaku la.. ataupun apa2 gangguan yang pelik2 ni..

sato_oreo posted on 9-10-2013 11:22 PM
nah gambar lagik amek feel utk kengkawan2 yg nak pi nanti..

mmg terbaik..
kiranya kat Ambarita ni Perkampungan Batak kan..
kat Tomok plak Kubur Raja2 dulu..
betul tak??

gambar Danau Toba dari Sipiso-piso tu memang terbaik la..

kupetik posted on 10-10-2013 01:03 PM
laa.. dia ada fb ke... mana cek tau.. huhu
apa fb dia?

saya takder FB dia dan saya pun xde FB ... keh3.. .. jadik saya deal ikut email je..
saya lak dapat harga last dari Pak RIzal
Pakej 5H4M, 5D3K,
Supir + ELF + dll yg berkenaan ngan kenderaan.. (XTERMASUK HOTEL & MAKAN) = RM1150 (mintak diskaun RM50 kat dia .. he3..)
Makan & Hotel sdn bhd..

awak pergi bila.. ?? Saya pergi naik AA 06 Dis - 10 Dis ni.. pergi naik flight paling pagi .. balik naik flight paling pagi jugak..

dia xde pulak mintak deposit ngan saya.. saya ada tanya tapi xberjawab.. saya ada baca yang sebelum ni ada yang bank in deposit ke Pak Rizal ni..

sape2 ada tau mohon pencerahan.. TQ.. Last edited by SueAnnie on 10-10-2013 05:59 PM