CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iamashe

Hat Yai & Songkhla, Thailand

Close [Copy link]
masa aku masuk thai ikut BKH, masa tu tgh jem giler, jadi immi thai ni dok tiup wisel suruh teruskan perjalanan... disebabkan first time, so aku pun main drive terus.

smpi tgh perjalanan, baru teringat passport tak cop lagi...

ok itu satu hal.

hal ke-2 aku lupa nak tunjuk insurans + road tax thai masa masuk dulu, jadi mmg aku tak isi form export keta tu.

aku perasan masa nak balik malaysia. apa aku buat, aku cop passport, terus blah buat muka sardin, takde plak depa check... fuh lega selamat aku seyyyy...

Post Last Edit by underground at 6-7-2012 00:14
ke aku yg silap map ke floating market tuh??
ad byk tmpt ke floating market tuh??
bobo cpt jwp ski ...
tripple_M Post at 5-7-2012 21:27

aku cari floating market mmg takde kat pekan hat yai tu... mujur ada pakcik restoran ni bole ckp malay. aku tanya dia camner nak ke Klonghae utk floating market tu?

rupanya kena keluar dr pekan Hat Yai masuk jalan 414 nak ke Songhkla... lebih kurang beberapa ratus meter kat belah kanan ko akan nampak mcm ada kampung dan parit tulis klonghae... buat u-turn dan masuk kg tu. situ ada kuil. jln terus je masuk nak ke sungai. situ la floating market.

masa aku jumpe ramai peniaga dah balik, ada 2 ke 3 kerat makcik dok kemas2... sempat la berborak2...

aku stay kat tune hotel, jauh sket dr hot spot lee gardens tu. murah je, semalam 800 THB aje. amik basic, no aircond, no tv, no wifi, no towel etc. ada kipas. cuma aku amik late checkout tambah la bbrapa hengget:

bilik besar, katil besar. aku tido dgn wife + 2 boys. 4 org atas katil, ok je.

then, jln2 tgk crime scene kat lee gardens yg kena bomb tu. org sesak jln2... area rosak tgh diperbaiki. ada polis berjaga sekeliling tu...

imej hitam tu bukan momok, tapi figure seseorang yg dirahsiakan :p

Reply 1440# tripple_M

floating market tiap ari jumaat-ahad ja..
dr kul 4-9 mlm klu xsilap..

assalam n hola olz..
cheq balik dr hatyai dah on 2/7 arituh..
pegi balik ari jer..huhuh..
mmg bes ...
tripple_M Post at 5-7-2012 21:16

hat yai flea market tu mmg besar. drebar tuk2 tu ckp nama tempat tu 'praksa', aku try google takde plak nama tempat tu.

dah la bangunan berkembar, bertingkat. beg cantik2... fabrik, baju, jubah, adoiya... aku yg malas nak tgk sampai rasa nak tercabut lutut ikut bini sorang ni. last2 aku sambar beg deuter backpack, senang nak terjah2...

aku pegi time pagi2... kalu nego senang sket nak bargain. sbb depa ikut budaya china, morning2... lucky2....

kalau 1st customer nego, dia kena bagi utk  adakan 1st sales utk dptkan ong...

Post Last Edit by underground at 6-7-2012 01:10

lagi satu utk item2 designer mcm chanel, LV etc ni depa tak showcase, kena tanya baru depa tunjuk. 450THB ke 600THB bole dpt beg designer yg cantik, thai made dan besar. confirm tak dapek kat sini...

rasanya nama tmpt tu maybe Gim Yong Market...

blog ni bagus utk ref. dia ada list seme jenis item dan kedai2 yg ada kt hat yai tu => klik dan baca

Follow Us
yupp..
yg pasar kat ats tuh la ak pi tuh..
mmg superb gilaa..mmg putih mata laa..
mmg rambang dowhhh..jenuh nk pilih..

nape aku rasa aku tak penah pegi lagi ek pasar nih?? kena gie lagi la nampaknya ni....

Reply 1448# adnil

mmg patot kna pi pon adnil ooii..
mmg mantop la..byk giler brg diorg jual kt situ..
dkt ngn clock tower tuh..
ak pon trkejut ad gak mall camtuh..mmg terubat nk sopping last time pegi tuh..

Reply 1449# tripple_M

aku dah sampai sebenarnya clock tower tu a couple of times, tapi dah petang.. so xde lah semeriah gini.. tu yg rasa tak penah jejak tu.. aku jumpa pun secara tak sengaja... drive punya drive termasuk kat lorong blakang tu.. skali ternampak kedai mainan wholesale.. terus singgah.. bila nak balik tu ternampak la pasar kat clock tower tu - but by that time byk kedai cam dah tutup je.

Post Last Edit by adnil at 11-7-2012 08:41

kat kedai mainan wholesale nih, ada satu ruang "mainan memeriahkan suasana hari raya"... murah gilerr.. yg ****** klcc ke apa tuh... kata laki/anak aku kat kl jual rm100+ - kat situ cuma rm25 kl tak salah aku..then laki aku terjumpa gak lagi satu port menjual barangan yg sama - ni kat dannok, ms tu dia nak tumpang buang air - bertopengkan jual beras kat depan - kat belah belakang... penuh dgn "mainan" nih...

ada rezeki nak try terjah bulan 9 atau 10 nanti

tripple_M posted on 6-7-2012 04:18 PM
yupp..
yg pasar kat ats tuh la ak pi tuh..
mmg superb gilaa..mmg putih mata laa..

So pasar berkenaan bernama Gim Yong Market? Atau Kim Yong?

Last edited by hairul123 on 30-7-2012 06:34 PM \n\n

Assalamualaikum.. otai2 sekalian... nk tumpang tanya beberapa soklan.. nk g hat yai ni kena amik visa ke? berapa rm ye? sy bercadang nk ke hatyai dari komtar, penang 25 Ogos ni bersama hsband n anak kcil sorang.. jln2 penang dlu 1 mlm.. cadangnya nk naik minibus di komtar... agak2 sesuai naik minibus ke train? kalo train xpasti plak caranya... masalah skg, cdg nk book hotel siap2... tp puas cek, xjupe cari kat mn turunnya minibus tu nnt.. penin2.. Pls... Tolong... Help... tq..

ummi12 posted on 6-8-2012 04:33 PM
Assalamualaikum.. otai2 sekalian... nk tumpang tanya beberapa soklan.. nk g hat yai ni kena amik vis ...

wa'alaikum salam... ni kira ikut jalan darat eh.. either naik tren atau van (kat penang ada yg provide - kena carik, ada forumer penah bagi info kat sini, tp sy xpenah guna).
visa - tak perlu, cumanya kita kena buat embarkation card untuk msk siam - kl minta buatkan kat kedai kopi sepanjang jalan changloon tu - byr rm1/passport je.
jgn risau - hatyai nih tak lah besar mana... turun kat memana stesen kat dlm hatyai tu, naik je tuk tuk minta antar ke hotel yg telah dibook.  relax.. jgn risau sgt.

adnil posted on 7-8-2012 10:10 AM
wa'alaikum salam... ni kira ikut jalan darat eh.. either naik tren atau van (kat penang ada yg pro ...

wah... t.kasih byk2 adnil... lega sket baca penerangan di atas.. kalo blh nk cari hotel yang walking distance je tempat mkn tomyam yang halal n sedap... agak2 d mana ye hotel pilihan? ke lbih baik cari hotel dkt dgn pasar tu?

ummi12 posted on 7-8-2012 02:48 PM
wah... t.kasih byk2 adnil... lega sket baca penerangan di atas.. kalo blh nk cari hotel yang walki ...

then u leh try book mayflower grande, new season hotel, lee garden - ni dekat sgt dgn hamid & salma restaurants - ada lagi a few more dekat dekat situ.  kl nak hotel dgn halal restaurant- kat hatyai paradise tp nak gie town kena naik tuk tuk lah.
ada satu restaurant nih - mmg sedappp dan lebih berbaloi dari hamid dan salma pd aku - nama kedai tu kai tod day cha (ada gambar ayam kat logo restoran tu).. sampai ari nih teringat ingat makanan kat situ... tapi aku tak ingat lah address dia - aku ckp je dgn org tuk tuk tu..

adnil posted on 11-7-2012 08:38 AM
Post Last Edit by adnil at 11-7-2012 08:41

kat kedai mainan wholesale nih, ada satu ruang "mainan ...

kedai mainan tu area mn ya?byk tak jual mainan ala disney tu? i org changlun tapi br kali je jejak hatyai ni..huhu

yanizizi posted on 15-8-2012 01:51 PM
kedai mainan tu area mn ya?byk tak jual mainan ala disney tu? i org changlun tapi br kali je jejak ...

alah menan sini yg menan yg biasa biasa je - xde lah gah gah branded branded gitu...

agak2 kalau masa cutiraya ni masuk hadyai kedai makan muslim bukak tak,,takut laa kang tukang masak semua balik kg nak raya,,,tinggal yg jual pork jer...hehe