CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kashaz

All About Jakarta, Indonesia - Part 7

Close [Copy link]
Kat mana kite blh beli bownies kukus atau kerepek di jakarta? Atau hanya kat bandung saje yg kite bl ...
ellieya Post at 14-5-2012 17:41

brownies...Holland bakery di thamrin

kalau nk duduk di thamrin city, hotel yg paling dekat hotel ape ye. Hotel2 di Mangga Dua tu boleh x  ...
ummy43 Post at 17-5-2012 21:27

amaris hotel.

nak tanya kalau nak pegi designer outlet kat jakarta kat mane yer?? bukan FOS tau... designer outlet ...
Kia_picanto Post at 20-5-2012 00:54

plaza indo

brownies...Holland bakery di thamrin
some1in Post at 6-6-2012 22:13

Bakery ni kat lantai brapa ye? Tq

Just 2 share my experience bile g Jakarta akhir tahun lepas...sbb naik MAS jd turun kat Jakarta, kami berempat dengan ayah....dari sini mmg dh book Pak Erwan, yang ada kat 1st page tu...kami pergi 5H 4M....nak cover Jakarta Bandung...dh confirmkan awal2 yang kami akan sampai airport dalam pukul 10pagi...tapi bile dh settle imigratn, kuo airport die xsampai lg...bile call katenye on d way, baik kak...dekat sejam lebih kami duduk kat airport nak tunggu supir je....lom pape dah spoil mood kami.....

bile dah jumpe, oklah orgnye mmg manis mulut pun...cakap baik2...tp masa ngah drive, jln macet die dpt call rasanye dari regular customer die...cakap dgn nada berbisik tapi kiteorg still leh dgr apa yang die cakap...katenye baik kak, esok saya jemput...kiteorg ni mcm pelik ar jugak, bukan ke esok pun kite dh book kete n nak g Bandung....tp diam lg....

Mlm tu dalam pukul 11mlm dpt call dr Pak Erwan katenye die xsihat, so esok kawan die akan datang ambil kiteorg tuk g Bandung...hah, kami pun ok je ar...sbb xteringt scene pg td...bile esoknye supir tu dtg, kiteorg pun tanya ar Pak Erwan xdpt dtg ye? jwpn die "Oh pak Erwan lagi ngantarin regular customer ke Bandung"....Pergh, time tu gak menyirap....

Nak dijadikan cerita, sampai Bandung kiteorg trus g TP....jalan mmg xmacet...smooth je mgkn sbb kiteorg kuo awal pg....balik dr TP nak g Kg. Daun....to my surprise, blh supir ni xtau jalan....dekat sejam lebih kami pusing2 cari jalan, pastu berhenti tanya org kampung mn Kg. Daun...pergh sampai naik feed up ar jugak...geram bukan kepalang lg....upenye supir ni mmg xmahir jalan kat Bandung sbb die dr Jakrta...blh eh Pak Erwan tu buat kiteorg mcm tu....Lepas makan, kiteorg cakap nak g Rumah Mode plak...ok, masa ni jalan macet sbb org blik keje...lama gile ar dalam kete dekat 2jam kot...dari kenyg dh lapar balik, pastu ujan plak....

Kat sini satu lagi cabaran, boleh supir xnak parking kat Rumah Mode, katenye disitu susah nak park....boleh die park kat F.O sbrg jalan (lupe nama die), dahlah hujan, kiteorg xde payung, kne plak menapak dalam 10minit n lintas jalan yang macet tu....:@ geramnye....
Sbb dh excited nak g shopping kiteorg diamkan dulu sbb xnak ganggu mood...tp masa tu geram je tgk byk je kereta masuk park kat parking Rumah Mode tu...

Ni cerita kat dalam Rumah Mode plak....ngah syok2 shopping, tetibe ayah kate dah sudah ke? Supir ni dah panggil....(Aiks, nape plak die dok panggil? baru pukul 6.30ptg kot)...saya ni mmg xbyk sgt shopping jd kuo ar ikut ayah...duduk ngah supir kat cafe dpn tu, tunggu akak n adik yg ngah gila shopping, tp muke supir ni dh semcm, xsnang duduk....die tanya lama lagi ke? jd ayah sruh panggil kakak n adik....pastu dieorg xpuas ati ar sbb xpuas lg shopping....kiteorg trus balik hotel...masa sampai hotel tu saya tanya ar, pak kenapa mau pulang cepat? saya sudah janji sama Pak Erwan sampai jam 9malam, jawapan die "Kak, sampai jam7 saja sebab saya perlu pulang ke Jakarta sampai sana udah lewat" pastu die mintak bayran tuk arini...saya ckplah eh knp plak, bukan byrn ari akhir nnt pada Pak Erwan? die kate Pak Erwan suruh byr dulu....pas byr tu, nak bg tips wit Rupiah xbrp nak byk tinggal jd kiteorg bg ar RM50, blh die wat muke xpuas ati....jadi bertambah2 ar geram kiteorg...:@

So masa ari akhir kiteorg nak blik msia, Pak Erwan yg dtg jemput dari hotel g airport, masa tu mmg byk ar die kne lahar...geram gile.....:@ cakap xserupa bikin...bikin spoil mood holiday org je....so saya dh mmg cancel die awal2...trip tuk bulan 7 ni jgn haraplah nak amek die lg....BIG NO......

Reply 85# MissN-ny

MissN............sbb tu akak lebih suka berurusan dgn kak Lina bab transport ni walau setiap kali akak mmg turun Jakarta dan dr Jakarta baru ke Bandung.
masa trip bulan Februari hari tu akak guna jugaklah khidmat pak erwan ni.
rasanya dia mungkin lambat bgtau geng2 supir dia sbb masa sampai akak kena tunggu hampir 30min di terminal 3.
tp kawan dia yg ambik kami tu akak guna lagi untuk hari balik, ok je.
baik deal terus dgn supir2 yg kita kenal kecuali dia tu je lah.
yg buat tak sedap hati, akak terlupa bgtau supir jemput kami sebelah petang sbb flight malam.
rupanya supir ingat pagi, jam 4pagi dh tunggu di lobi.
kesiannya............tp bila jemput semula petang, ok je dia dan tak ada pulak dia lambat datang.
malah akak call mintak dia datang lagi awal.

Follow Us
Reply 86# dee556

Hah, tulah kak....saya punye trip dulu tu lom tahu Kak Lina lg....hehehe...
Oh ngan akak pun lambat gak ye....
saya pun die lambat masa nak jemput kat airport tu yg sejam lbh tunggu....
biasenye supir tunggu kite ni kite tunggu supir plak....
xpelah, ni pengajaran wat saya tuk masa depan...

Reply 86# dee556

cuak plak dgr .sbb dh 2 kali amek pak erwan die ok aje.kergh saye yg regular  customer itewwww ( hahah sure i kene lahar kan) ishh takut plak dah la nk p lagi 2 week times ni.p sorang2 sbb kwn2 last min cancle

Reply 88# messyjet

Oh klau awak dh biasa amek ngan die, n rasa die ok maknanye oklah kot pada awak...
2 je lah kesilapan yang saya nampak kat situ...
1 sbb die lambat n xtepati masa yang dijanjikan...
No.2 sbb sesuka hati tukar supir lain yang pulak tu xtahu jalan kat Bandung...
So mmg huru hara jugaklah trip saya hari tu...
Sib baik aritu g 5H 4M....
Klau g kejap mau lg ngamuk byk tempt xdpt nk g...

Reply  dee556

Hah, tulah kak....saya punye trip dulu tu lom tahu Kak Lina lg....hehehe...
Oh ng ...
MissN-ny Post at 7-6-2012 09:01

yer..pak erwan ni pn sya dh terkena..
pd hal msa tu dh sms/fb bitau sampi sekian2
last2 smpai airport nan hado..
pehtuu call dia baru le dia ckp kwn nye dtg amik
last2 ku cancel kn aje sbb lmbt..
amik je keter sewa kt airpot..
dh le msa tu tri 2h1m..sahih le nk guna masa se maksimum yg boleh
xmo buang2 msa tunggu gini kn..jd kepala kumpulan lg msa tuh..

First time nak gi Jakarta tapi lambat la lagi next year punya tiket hehe ...berbaloi tak gi Taman Mini Indonesia...apa ada sana ye..tq

Reply 89# MissN-ny

seeloknya kalau nak guna supir untuk jalan2 di Bandung, ambik dari Bandung itself.
para supir ni bgtau, klu supir Bandung pulak....kalau masuk Jakarta tak mahir.
begitu sebaliknya dan tambah lagi kata sorang supir yg pernah akak guna.....dr segi layanan, supir dr Bandung lebih 'mesra pengguna'.

Reply 78# kebayaunggu

Boleh share itinerary tak? Gi mana and shopping apa? First timer
Ni

Reply 93# kasihmama

bole... xde masalah... bila nak peginye?

Reply 94# kebayaunggu

Lambat lagi tapi excited lebih padahal baru balik bandung...

salam semua. saya dengar2 dekat area2 jakarta barat ada kawasan khas menjual bunga bermacam2 jenis untuk perhiasan dan majlis macam2. katanya kawasan jual bunga tu antara yang terbesar kat asia tenggara dan selalu up to date.saya pun dah lupa ape nama tempat tu. rawa lembong ke ape entah.siapa2 yang tahu dan pernah pergi boleh la share2 yerk.

salam semua. saya dengar2 dekat area2 jakarta barat ada kawasan khas menjual bunga bermacam2 jenis untuk perhiasan dan majlis macam2. katanya kawasan jual bunga tu antara yang terbesar kat asia tenggara dan selalu up to date.saya pun dah lupa ape nama tempat tu. rawa lembong ke ape entah.siapa2 yang tahu dan pernah pergi boleh la share2 yerk.

*rawa belong jakarta barat.

sori post dua kali

nak mintak tolong.. Siapa ada map busway kat Jakarta... Hari tu ada jumpa kat Part 6 tapi tadi cari2 tak jumpa... Tolong... Sunday dah nak bertolak nie... huhuhuuuuu

Reply  MissN-ny

seeloknya kalau nak guna supir untuk jalan2 di Bandung, ambik dari Bandung its ...
dee556 Post at 7-6-2012 14:33

betul tu kak dee..n23 pun rasa mcm tu..sebaiknye kat bandung gunalah supir bandung..plg baik gunalah dr kak lina..coz apa2 leh ngadu kat dia kan kan..