CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bdk2

All About Perth, Australia Part III

Close [Copy link]
fish & chips tetap lah fish & chips...saya makan di Kaili's itu..okaylah..sedap...tapi tak la ...
RedDevils Post at 23-5-2012 14:46

oh ye ke, saya tidak perasan keujudan kedai ini, northbridge hari itu lalu sahaja mmg langsung tidak pergi, dahulu ada juga pergi tika malam namun kali ini mmg saya limitkan jalan sbb kawan saya tak tahan jln lama2.takkan saya nak berpeleseran sorang2 diri malam2, kena rogol nanti? kan susah

gazebo piknik itu kena book atau first come first serve sebegitu?>
Changa Post at 23-5-2012 14:40

1st come 1st serve basis. Ada jua public BBQ port yg kamu boleh guna, sebagaimana di park2 lain..

Kali ini pastinya saya akan berpicnic + ber BBQ pula di park...target saya ialah mahu ber BBQ di Serpentine National Park..lepas BBQ, boleh mandi waterfall

oh ye ke, saya tidak perasan keujudan kedai ini, northbridge hari itu lalu sahaja mmg langs ...
Changa Post at 23-5-2012 14:48

kawasan Northbridge mmg terkenal dgn aktivitas org2 jahat di malam hari..Oleh kerana itu, kalau tiada alasan mendesak, tak perlu lah kamu nak jalan2 sorang diri di area sini di waktu malam..kebarangkalian kena rogol atau liwat itu maybe ada

Reply 62# Changa

changa! kamu juga sudah pulang berliburan ya? So akhirnya teman kamu yg kerja MAS itu dpt bersama kamu lah kan.. bagusla.. tidakla kamu seorang diri bercikcuran.. tp beliau seperti tidak boleh jalan lama ke? kesian kamu..

nak tanya, apa intl code to call home (kuala lumpur) bila saya berada di perth nanti.  akan ke perth 5 jun - 9 jun2012

Reply 66# seripagi

international dialling codenya ialah 0011 diikuti dgn no telefon kat kl eg 6 03 xxxxxxxeg. 0011 603 1234567

Follow Us
umiyumi,  terima kaseh

bajet saya di sana pada hari itu lebih kurang dgn saya pergi dahulu, malah ada lagi ini AUD ...
Changa Post at 23-5-2012 11:11

memang budget giler...

aku estimate nak bawak AUD500 jer... kalo tetiba emergency, duit tak cukup... baru pakai CC... tapi apa apa pun, mmg estimate nak spend setakat AUD500 jer...

ingat nak bawak maggi gak.. just in case starving memalam buta

kat sana jikalau package tour semua mcm mahal2 sahaja walaupun dekat, ini pandangan saya yg ...
Changa Post at 23-5-2012 11:05

kalo nak package, baik ikut tour jer yang complete ngan kapal terbang sekali...
kalo terbang asing asing... akomodasi pun asing asing... time kat sana jer baru ikut package, ni mmg mahal

Tak sure lah pasal bas or train...sebab saya sewa kereta masa di WA.
Kalau nak keluar dari Pe ...
RedDevils Post at 23-5-2012 13:53

oo yer ker...
time kat Perth karang.. tak plan pun nak dribe sebab ni pest time pi sana...(exceli nak budget punya trip )
cadang nak reronda sekitar bandar perth dan freo jer...
or mana mana lokasi menarik yang disinggahi oleh train or bas jer ...
tapi kalo ada public transport ke yanchep tu... may be akan consider kut ...

let say kalo hati dah tertaut ngan perth.... dan ada rezeki nak repeat, then may consider nak traveling outskirt perth

Daripada Perth Zoo, better u pegi Caversham Wildlife Park, boleh beramas mesra dgn kangaroo,  ...
RedDevils Post at 23-5-2012 14:19

caversham Wildlife Park tu mmg masuk dalam list dah ...

memang budget giler...

aku estimate nak bawak AUD500 jer... kalo tetiba emergency, duit tak c ...
HaMiZiE Post at 23-5-2012 21:11

Berapa hari kamu pergi? Kalau bajet aud500 kamu mampu melangkah jauh dah itu.

memang budget giler...

aku estimate nak bawak AUD500 jer... kalo tetiba emergency, duit tak c ...
HaMiZiE Post at 23-5-2012 21:11

Kunci utk tidak habis duit semasa berjalan adalah jgn soping selain souvenirs. Bab makan mmg saya tidak bajet. Lagi pun di sana mahu soping apa sgt. Ada juga masuk outlet cotton on namun harga nya lepas convert entah entah lagi mahal drp cotton on di tanah air semasa sale.
Jika kamu mahu buat duit tanya kakak kakak makcik2 sama ada mahu kirim barangan royal doulton or not. Yg itu saya akui murah tambahan lagi masa saya pergi ada sale up to 80%

Berapa hari kamu pergi? Kalau bajet aud500 kamu mampu melangkah jauh dah itu.
Changa Post at 23-5-2012 21:33

4n/5d... tak plan jenjalan jauh pun..sebab ni pest time pi perth...
bawak lebih just in case kalo ada emergency...

Kunci utk tidak habis duit semasa berjalan adalah jgn soping selain souvenirs. Bab makan m ...
Changa Post at 23-5-2012 21:39

hahahah... memang tak menyoping pun...lagi pun aku bukannya kaki soping pun...

ayo changa, tak larat aku nak bawak balik pinggan mangkuk bagai balik malaysia... pegi sana pun sebab nak release stress... tension... sambil makan makan angin jer... yer ler, biler masa lagi nak pijak kaki ke negara kokesen ni ... ngan culture... iklim ..bangsa yang totally berlainan ngan rantau SEA

Reply  tokrimau

masa tokrimau g albany tu dok kat mana??? booking tmpt ke redah aje... dr pert ...
adinaroon Post at 22-5-2012 09:24

Adina,
Selain dari cuti Easter, mana2 tempat boleh redah saja sbb ada hotel,motel, caravan park dimana2 shj. Kita org hari tu bermalam di surau Albany, heheheh. Sudah save sewa caravan satu malam. Dari Perth ke Albany perjalanan dlm 5 jam. Tapi kalau singgah2 mungkin lama sikit. Seperti yg saya ceritakan dulu, elok singgah di Katanning sebab ada org2 melayu di sana dlm 80 keluarga.

Reply 59# Changa

tak perlu..duduk je mana yg kosong..nak bbq kena letak $1 for 12-15 minutes dlm slot bbq tu..saya pergi masa weekdays..memang tak crowded

budget picnic saya di Whiteman Park pakai plates, container and cutleries from the apartment (pinjam je..)

Reply 50# RedDevils

malas tak malas lah...nanti bila balik balik..i update from north to south..
mau meraung ko red....

btw...mmg mcm tuh plan we all..hubi kata nak lepak2 saja..sambil jln2 carik makan...
amik sebijik dua correlle utk dining baru raya ini tahun..pun o.klah sgt...
tak mu rushing2..yg paling penting anak2 hepi..
dpt cover caversham, pegi pantai sket2.. & farmstay..pun kira o.k....

ada rezeki boleh dtg lg...
next time..lg lah dah tau byk bende kan....

duit tu isulah gak..cuma dah terbiasa main redah ajer..ala2 trip europe...
kalu nasib baik dpt last minute bargain..

Reply  Changa

tak perlu..duduk je mana yg kosong..nak bbq kena letak $1 for 12-15 minutes dlm sl ...
machiko Post at 24-5-2012 00:38

makan roti dengna daun daun sahaja kah?

Reply  RedDevils

malas tak malas lah...nanti bila balik balik..i update from north to sout ...
hereana Post at 24-5-2012 10:56

jikalau bawa anak2 caversham itu wajib lah bagi saya ini.
ada sorang anak kokesen pompuan ini selamba sahaja parents beliau biarkan main2 pasir kat kawasan kangaroo itu dgn tak pakai kasut nya, udah lah tpt itu penuh dgn tahi kangaroo sahaja.
saya tengok pun geli