CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4313|Reply: 8

Pembaca REMAJA ( karangkraft ) , kami perlukan nasihat anda.

Post Last Edit by ozukifashion at 3-6-2012 16:18

Majalah REMAJA ( karangkraf ) minta kami sponsor baju untuk 1 event mereka pada akhir bulan ni , iaitu :

Sponsorship for Final Pencarian Gadis Pewarna Rambut Shurah

Kos yg diperlukan untuk sponsor agak agak RM3000. Dan kami akan dapat 1 muka iklan di REMAJA.

Patutker kami sponsor ? Disini banyak pembaca REMAJA tak ? baju baju yg kami jual ni sesuai tak untuk pembaca REMAJA ?

RM3000 tu bukannya sikit, takut lepas iklan nanti tak ada response habis la semua duit kami.....

Fesyen baju kami :

1.dulu saya minat la majalah remaja ni.tapi sekarang saya x beli lah sebab dah stay luar negara jadi ini tak ambil kira lah ye. saya tak leh bantu sangat bab minat tak minat ni.tapi kalau balik malaysia saya mesti beli 1 majalah remaja.tapi awak sponsor pertandingan kan?untuk pembaca macam saya ni,kemungkinan besar saya tak sedar kewujudan pertandingan ni.jadi saya harap forumer lain boleh tolong tt.

2.berdasarkan koleksi awak ni,saya assume target audience awak ialah perempuan yang bawah 25 tahun, petite dan belum kawin. sangat sesuai dengan konsep majalah remaja tu sendiri. pertandingan tu pun sebut 'Gadis'.jadi memang sesuai lah dengan koleksi awak ni. utk menjawab soalan awak, ya baju awak sesuai utk golongan pembaca.

3.yang ini agak mencabar.awak tau ke kat page mana iklan awak akan ada?untuk majalah, iklan yang agak laku adalah di kuit belakang, paling depan, dan beberapa muka surat di hadapan.yang muka surat tengah2 tu saya tak pasti tapi sebagai pembaca majalah, saya kurang ambil perhatian iklan di tengah2 muka surat melainkan iklan tu full page dan berwarna. lagi menarik iklan tu lagi bagus.

4. berapa kali isu awak punya iklan akan ada dalam majalah?adalah isu bulan depan sahaja atau 3 kali isu?kalau awak adalah jenama yang agak diketahui oleh pelanggan,1 kali isu dah cukup untuk melonjakkan populariti dan sales.kalau awak rasa customer loyalty belum cukup kuat, mungkin 2-3 kali isu baru orang familiar dan aware akan kewujudan jenama awak. ada juga online seller lain yang sponsor utk majalah dara/nur tapi mereka tu memang dah ada pelanggan yang banyak jadi takde masalah utk menarik minat pelanggan. ingat,sponsorship ini adalah salah 1 strategi utk marketing.

4. cost.awak dah kira berapa kos utk iklan penuh di majalah?adakah jumlah sebenar utk iklan di majalah lebih atau kurang rm3000?kalau lebih dari 3000, bagi saya ini peluang terbaik.kalau kos sebenar adalah kurang dari rm3000, kena fikir betul2.

5.medium.awak ada facebook page dan website?sebelum keluarnya majalah tu nanti, announce di facebook dan website supaya dorang beli majalah tu.bila dah kluar majalah tu nanti jangan lupa letak di website/facebook!

6.model,ini penting.pelaris utk jualan.ada tak awak tengok finalis pertandingan tu.awak rasa dorang boleh modelkan koleksi awak?kebaikan guna mereka ni orang boleh tau dan agak bagaimana rupa dan kualiti sebenar koleksi awak tu.sebab saya tengok buat masa ni koleksi awak banyak gambar dari manufacturer jadi orang tak tau bagus atau tidak.adakah customer akan dapat benda yang sama macam dalam gambar atas tu.customer nak barang dia akan terima sama macam dalam gambar atas ni.lebih2 lagi kalau finalis tu nanti pakai cantik2, lagi orang berminat nak tau sape seller dia.tapi kalau finalis tu pakai biasa2 je atau tak cantik,kemungkinan besar agak susah utk meraih perhatian.tapi cantik itu subjektif.bagi orang lain mungkin tak cantik,tapi bagi saya mungkiin cantik.

ini cuma pendapat saya lah.its up to you to take it as a consideration or not.utk edisi bila majalah ni?kalau bulan july punya dapatla saya beli

TQ tabasco atas komen ni.
Page mana tak diberitahu , sebab free kan, tak dapat book page rasanya. Agak agak diberi page biasa.
Tak pasti edisi mana , mungkin August. June July dah tak sempat.
Baju kami 100% sama dgn gambar. Di website kami http://ozukifashion.com ada gambar sebenar baju kami.
Harga asal iklan RM5000.
Kami ditawarkan free 1 issue shj.

Customer kami tak banyak , lebih kurang 2000 orang shj. Baju kami ada jenama, tapi sebab jenama ni saya import dari oversea, di Malaysia tak ada orang lain jual , so tak banyak orang tau jenama baju saya.

Antara jenama yg di jual ialah : JK2 , FELNKIY ,  MISSFOX , SCENT ...  ( Tak pernah dengan jenama ni kan ? )

Ini dia gambar actual baju baju kami.

1.dulu saya minat la majalah remaja ni.tapi sekarang saya x beli lah sebab dah stay luar negara jadi ...
tabasco Post at 3-6-2012 16:54

rajin cik Tab type....

TQ tabasco atas komen ni.
Page mana tak diberitahu , sebab free kan, tak dapat book page rasanya. A ...
ozukifashion Post at 3-6-2012 17:17

kalau tak tahu page mana,boleh tanya.dari situ awak dapat rancang iklan macamna yang awak mahu.gunakan peluang ni sebaik mungkin.kalau dia bagi rm3000 berbanding harga asal rm5000, bagi saya ok sebab remaja ni majalah yang sangat terkenal.awak pun boleh guna peluang ini utk luaskan lagi target market.

awak kata customer awak sekarang ni 2000 kan?mungkin dengn peluang ni jumlah customer awak akan naik,atau mungkin sama saja.but if i were you, i would give this chance a try.

Follow Us
rajin cik Tab type....
winda_klose Post at 3-6-2012 17:35

heheh takde lah..tau sikit2 je tu yang tulis banyak tu.

Saya ni tak pernah baca majalah REMAJA , mungkin malam ni akan pergi beli 1 utk baca.
OK, saya akan call Karangkraft besok utk tanya page mana saya boleh dapat.
TQ tabasco.

heheh takde lah..tau sikit2 je tu yang tulis banyak tu.
tabasco Post at 3-6-2012 17:55

banyak info berguna diberi oleh tabasco