CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LelaRentaka7

ALL ABOUT PARIS PART 2

Reply  bungaros

haihh murah sgt tuuh! kita punya 55euro.. haha... bertabahhh
whiteberry Post at 6-4-2012 16:08

kamu pergi paris berapa lama iya?paris ini besar, makanya ambil masa jua untuk cover tempat2 menarik di sana,

saya dahulu ala transit sahaja di paris sebab itu banyak tempat yg saya tidak sempat pergi semasa di sana.

jikalau pekan2 lain kecil like amsterdam, frankfurt itu dalam masa sehari pun boleh cover barangkali?

Reply  mamapot

ekekeke, occay! noteddd... tak sabarnyaaaa nak pergi sanaa... huwaa... tingtong ...
whiteberry Post at 6-4-2012 12:35

udah nak dekat summer olympic. euro ini entah2 makin naik, euro awal tahun akhir tahun mmg murah.tahun lepas pun sebegitu, awal tahun akhir tahun around RM4 pun boleh dapat, tiba may udah naik 4.3

saya pun sama, nak try segala as long as bukan babi lah kan?
Changa Post at 6-4-2012 16:11

hahaha .. direct nyer bahasa ..

Reply 187# Changa

hi kaka changa,

saya di paris 4 hari sebegitu...

hari pertama sampai2 sesat barat sebegitu saya hanya pergi tourist attraction shj, mosque juga barangkali haruss pergi hari pertama...

hari kedua saya mahu pergi louvre seawal pagi dan seterusnya cover lg tourist attraction or shopping barangkali

hari ketiga saya sehari suntuk di disneyland...

hari ke-4 saya mahu ke eiffel seawal pagi dan last minute berbelanja sebelum naik bus ke amsterdam pukul 430ptg sebegitu....

then 2 hari di amsterdam
1 hari di brussel
3 hari di italy
selebihnya di UK 8 hari sebegitu rasanya...

Ok lepas tu pulang la saya ke tanah air...

Reply 188# Changa

saya baru kol mv forex pound dapat 4.9 dan euro 4.08 sebegitu. Saya rasa mahu minta emak sy tolong tukarkan dahulu.. last 2 days euro 4.1...

Reply 186# Changa

kehkeh, saya juga mahu terai semua benda tapi kamu rasa apa yang saya patut terai di france? asalkan bukan babi dan halal saya aman sahaja kots?

Follow Us
Reply  Changa

hi kaka changa,

saya di paris 4 hari sebegitu...

hari pertama sampai2 sesa ...
whiteberry Post at 6-4-2012 16:44

wah lama nya,mesti seronok.

Reply  Changa

saya baru kol mv forex pound dapat 4.9 dan euro 4.08 sebegitu. Saya rasa mahu mi ...
whiteberry Post at 6-4-2012 16:49

kat umah akak, pound 4.89, euro 4.05, paksa dia bagi 4.04, sampai mati tanak bagi, chf pulak, 3.37 ..
ye ker last week, 4.01 ???
melepassss ..

plan sok pun nak tukar, takut lagi naik, dan naik, dan tak turun2 ..

Post Last Edit by Changa at 6-4-2012 17:03
Reply  Changa

kehkeh, saya juga mahu terai semua benda tapi kamu rasa apa yang saya patut tera ...
whiteberry Post at 6-4-2012 16:50

masa di france saya hanya sempat makan hot choc dan mont blanc di cafe angelina, cappucino kat area montmartpe place du tetre ke apa itu. dinner beli kebab kat kedai moslem.
lepas itu tapau yg mcm croissant filling choc kat train station sebelum berangkat ke frankfurt

masa pulang balik paris, seingat saya beli crepe tepi jalan dan kebab kat creteil dan lunch makan chicken tajine di satu restoran attach dgn masjid di creteil. semasa di sana saya perasan tida terasa lapar mana, malahan first sampai saya hanya makan heavy belah malam, itu pun tidak habis sebab besar sangat kebab nya.

namun begitu saya tidak boleh pasti kan mont blanc itu ada kandungi rum atau tidak, sebab saya ada lihat ada yg terjual di tanah air mmg di label kandungi rum/alcohol, saya makan itu tidak lah terasa pelik seperti yg saya makan tiramisu di bali yg rasa alcohol nya menusuk hidung. kuat sangat.
mcd di france saya hanya lepak beli sundae sbb time tu sesat kat montmarte penant pusing2 then nak guna internet plus nak rehat kan kaki

Reply 194# aishahahmad

akak tgk betul2... 4.1. Bukan 4.01. hahaha 4.02 tu dulu masa berry tukar last year december =)

kat umah akak, pound 4.89, euro 4.05, paksa dia bagi 4.04, sampai mati tanak bagi, chf pulak ...
aishahahmad Post at 6-4-2012 16:55

bai beli sekarang bagi saya, most likely bila menghampir euro2012 dan olympic sepastinya akan naik bukan?

Reply 195# Changa

Sedapnya semua makanan itu.. tp sedapkah masa kamu makan itu? Kaedahnya saya suka je makan benda2 manis sebegituuu

kamu sebenarnya cuma sehari solid sahaja kan di paris... so tidak sempat pergi byk tempat dan merasa banyak makanan lain bukan?

manakah lela ini, saya mahu tahu lagi apa patot saya try makan di sana...

Reply 194# aishahahmad

tadi i kol bestrate moneychager, they gave me 4.45 utk euro. tp esok baru berry nak pi tukar duit sbb malas nak ke tgh kl now... sure jam gile2 punya jam...

ya amponnnn byknye ektiviti besok! nak tgk titanic 3D lagih hahahaa tatau sempat ke tak nak wat semua benda.. hihi...

Post Last Edit by Changa at 6-4-2012 17:35
Reply  Changa

Sedapnya semua makanan itu.. tp sedapkah masa kamu makan itu? Kaedahnya saya suk ...
whiteberry Post at 6-4-2012 17:31

jujur nya semuanya so so sahaja rasanya kecuali cappucinno itu di akui sedap sebab berkrim sebegitu rasanya.hot choc itu sedap namun terlampau pekat ala2 kamu cairkan coklat bar dan minum sebegitu. jikalau share satu cup minum at least 2 org ok la kot. untuk habiskan seorang agak susah cepat muak.
jikalau ke holland jika masuk mcd nya beli fries dan dia punya dipping sauce sekali. dipping sauce dia sedap yg kaler kuning sebegitu.
saya ga pasti mcd di negara lain di eropah ada atau tidak sauce itu.

Reply  aishahahmad

tadi i kol bestrate moneychager, they gave me 4.45 utk euro. tp esok baru b ...
whiteberry Post at 6-4-2012 17:32

betul kah ??

Reply 177# faraway1

Me Turun 2 kg jer Balik Dari yurop..tp dh naik 5 kg plak..tk menahan..

Reply  faraway1

Me Turun 2 kg jer Balik Dari yurop..tp dh naik 5 kg plak..tk menahan..
mamapot Post at 6-4-2012 06:23 AM

hahah 5 kilo lagi tu,
so far me tak tambah lagi berat balik
sejak balik ni, me memang jaga pun sebab balik
dari europe, agaknya 2 bulan banyak berjalan,
me nak muat balik jeans masa zaman bujang dulu...
so me nak cuba turunkan lagi berat sebagai azam tahun ini.

Reply 201# aishahahmad

eh salah type hahahaha
4.045 kat sg wang
pastu tadi kol yg dkt subang taipan dia bagi 4.04

hahahahaha benci betul decimal points ni... tersalah jee

Pengalaman mamapot..kesuntukan masa di perancis sgt menyedihkan....kami Ada 3 hari shj..untuk cover Disneyland dan Paris..ni seimbas lalu flashback cerita basi..
15 mac
Me n kids kluar pagi2 naik shuttle yg betul2 berhenti depan hotel..sampai Disneyland dlm 15 minit gitu..memula heran kenapa Turun kat area stesen Eurostar..Rupanya Disneyland tu Belakang Eurostar tu jer ..kat sana sebab ngan kids segala ride yg kna beratur kami tak naik..even small world tu pun beratur panjang..Herm..so kami sempat naik train yg pusing satu Disney tu je..start Dari frontier vile depot..kami tk sempat tengok parade n jumpa Disney character..rasa McM disneyland Paris ni besar Dari hk Disneyland coz land land die byk compare Dari hk Disney ittew..bila masuk Walt Disney studio pun byk yg tutup..n Badan dh letih..kalau tak bwk kids rasenya Memang Semua ride naik..gila pentamak..petang Balik kul 6 coz kAlo terlepas shuttle Kena Amek yg kul 730 mlm..tak sanggup..Balik hotel trus dinner kat sederet ngan hotel ade restoran halal..jejeje..excited makan spaghetti big portion Kenyang sampai pagi..yg best dpt makan crepe die..gile sedap..sampai my son ckp McM lempeng nenek tp rasa coklat..( nutella crepe )..
Ekceli mamapot terlepas pandang initenary Paris..sampai weolls blank nak ke Paris either by train naik kat stesen Eurostar tu or naik cab..kami decide naik cab hotel yg arrange..Kenala 160

Reply 205# mamapot

hehehe best2..cite lagi mamapot.. me likey...

Lempeng coklat nenek tu macam menggiurkan.. pasti kucobaa... amagad sedapnyaa!

thank god ada org guna isango. Before beli berry dah survey baca kat tripadvisor.. coz i bought my disneyland ticket pun guna isango.. kekdahnya sebab payah gile nak beli pakai disneyland paris website. Bertabah je la.. beza pun 2 euro je kalau berry beli isango 55Euro, beli kat webiste 53 euro. Sbb weekend kan rega dia mmg stended lagu tu. Cuma kalau if berry beli weekdays (tuesday-thursday) then rega dia 45 euro kat website disneyland paris. Isango kalau, mmg fixed 55 euro tak kesah nak pergi hari apa.. huhu

I think kalau kat louvre mmg kena pergi Monalisa dahulu sebabnya nnt gila ramai orang duk nak tgk.. so better pi sana dulu khennn mamapot?

BTW, mamapot duk area mana sampai 45min nak ke paris central? Jauhnya.. I hope mine tak jauh sgt.. rasanya within zone 2. Hopefully, tgh duk dabel confirm ngan miss lela..