CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12059|Reply: 33

Bagaimana elak kerugian ketika harga emas jatuh? (Ar-Rahnu)

Dah 8 bln aku masuk arrahnu agrobank ni..pajak 150 gram..emas 999..maybe aku masuk salah entry..tak sempat nak menjamah keuntungan..masuk2 jer harge emas trus drop..sejak masuk hingga laa ni aku tak byr langsung kos upah simpan..dekat 3k kena byr..

Kalo nak tebus plak kena 33k sumanya..kalo tak bank akan lelong emas tue..keadaan sekarang rasanya seperti diluah mati mak, ditelan mati bapak, nak jual emas sayang takut harga akan naik lagi, jika tak dijual, bank akan call setiap bulan suruh tebus..nak byr kos upah simpan aku mmg sdg kesempitan duit utk rolling n rase cam rugi ja..takut2 rege emas stil drop n drop..

Jadi, bagaimana nak setelkan masalah ini..TOLONG MINTA PANDANGAN OTAI2..

aku tak paham sgt konsep ar-rahnu nih..
ingatkan kena byr installment every month ikut berapa bulan yg dah dipersetujui..pastu lps abis 'pinjaman' tuh dah bleh tebus emas tuh...

tp ikut post TT nih, mcm takda ja installment payment..

Jumpa la officer tu, mintak xtend 2 bln
Cover dulu separuh duit upah
Takkan duit pinjam gadai da abis kot?

samelh kite..
msuk bln 9 thn lps lg.
x pnh merase pun untungnye.
byr uph simpan hanye rm150 je.

saya pon mencari lubang kt mana kt smpan gold..ingat nk pajak,tapi kat mana?nk jual lak xuntung..

samelh kite..
msuk bln 9 thn lps lg.
x pnh merase pun untungnye.
byr uph simpan hanye rm150 je.
im_cyclist Post at 8-7-2012 00:26

Yeke..skang sy tgh strugle carik buyer..dpt untung cket jadiklar drp kena lelong..

Follow Us
aikk...? struggle plak usahawan emas now ni..???????
Hmmmmmm........

Emas simpanan jangka sederhana/panjang melalui duit lebih yg ada..lebih elok dari simpan wang kertas yg makin susut dibaham inflas..itu point tu kene ingat n semat di hati..

Rasenya tt tak buat backup sebelum nak tebus balik sepatutnya duit simpanan ke at least sikit boleh tampung nak tebus balik emas tu..susah kalau takdak duit nak tebus jalan terbaik pun buat ovelap kalu harga emas naik dan terakhir kena cari orang yang sanggup tebus dan beli terus emas tt tu..

Sy selalu gadai emas bagi tujuan terdesak jer tu pun amaun tak boleh lebih RM1k at least dah boleh guna duit gaji tampung upah simpan dan nak tebus nanti

saya pon mencari lubang kt mana kt smpan gold..ingat nk pajak,tapi kat mana?nk jual lak xuntung..
legendazack Post at 2012-7-8 07:40 PM

Ar-Rahnu Exchange ada terima gold dalam bentuk syiling atau bar tak silap sy ..tapi tak semua tempat ada cawangan

Kalo barang kemas padu try ler pi pajak mana-mana cawanagn bank rakyat or agro bank..

kat thread precious metal berkobar2 dok kata invest kat physikal gold untung gila
mcm esok lusa duit kertas tak laku dah...
kat sini plak dok ngeluh kerugian....
mak konpius la...

mana der untung time rega emas jatuh...

time harga jatuh, meniaga apa pun x untung jugak...

tunggu la harga naik balik...

tunggu.....................................

mungkin kena guna personal loan utk buat backup...itu jer jalan penyelesaian utk masa yg gap yg sempit...komen yg lain takat tunggu...maknanya tak faham situasi sebenar TT...yg tau emas = $$$...timeframe tak nampak...komen dr cikilala mmg thumbs up...utk planning for emergency purpose

satu kisah nyata bahawa pelaburan emas tanpa pahaman & pengetahuan yg mendalam akkkhirnya jadi rugi..

Akibat beli emas untuk di Ar Rahnukan...

yg silap nye pada pembeli sbb nak menggandakan emas dorg dengan cara ar-rahnu, biasanya otai2 panggil nie 'merempit'.. tup2 ar-rahnu argo bank tutup pulak facilities utk pajak gold bar atas dasar sebab2 tertentu so yg mana takde contigency plan tu mmg masalah besar, nak tebus modal xde atau x cukup..

masalah nie pun berlaku pada aku gak, sbb tu aku tau.. well said sebelum wat apa2 keputusan kena teliti buruk-baiknya dulu & x semestinya pandangan org2 senior psl pajak-gadai ar-rahnu tu kita leh amik 100%, sbb dorg dh lama buat & modal sentiasa ada so dorg x kisah klu agro bank dh tak terima lagik pajakkan gold bar tu.. bagi kita sebagai junior nie mmg problem.. kiri-kanan serba salah... invest dlm gold bar nie untuk jangkamasa panjang & klu ada modal baru beli x kira lah rege dia mahal ke tidak, klu beli time murah lagik elok.. tp klu nak beli dgn guna dari duit hasil pajak tu yg tak berapa nak betul..

yg lagi haru.. argo bank bg tempoh sampai ujung tahun nie je utk tebus, kalau x kena gadai la jwp nya..

sebenarnya pemajak mmg boleh wat bayaran installment mcm kita wat pinjaman dgn bank lain cuma dia ada cagaran.. jumlah installment mengikut kadar pinjaman yg telah dipersetujui oleh pemajak disamping nilai marhum yg telah disahkan + upah simpan..

TT.. dok mane?? klu dok JB kat koperasi leh wat pajak gold bar lagik tp ada limit sorg RM20K jerk

Rasanya tak der cara selain dapatkan 33k melalui pinjaman perseorangan atau bank.
Apply la 2,3 serentak kot2 semua lulus.  pas tu beli dlm 70k barang kemas, ambik 50% dari marhum tebus yg kat dalam. Then plan balik cam mana nak settle.

ar-rahnu jugak is considered as a loan, so bank akan dpt detect dlm data dorg klu kita ada wat ar-rahnu...

ar-rahnu jugak is considered as a loan, so bank akan dpt detect dlm data dorg klu kita ada wat ar-ra ...
fida75 Post at 18-7-2012 16:01

Ade kemungkinan kena blacklist di bank lain jgk ke if tak tebus balik..

Ade kemungkinan kena blacklist di bank lain jgk ke if tak tebus balik..
tagas Post at 18-7-2012 16:48

iye betul, bukan ar-rahnu di agro bank saje, bank rakyat pun sama..

so TT u dh dpt jln penyelesaian ke dlm kes u nie.? pada aku mmg membebankan la sbb every 6 months kena byr upah simpan then extend 3 mths.. pokok x kira lagik..

apa2pun nie semua pengajaran.. x cuba x tau (ayat memujuk)

12Next
Return to list New