CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awangbok

catatan perjalanan - alor setar -Hua Hin- chiangmai Thailand -

pasar terapung. ok la sebab tak pernah tengok. market ni yang original

tempat yang dilawati

sampai kesempadan burma. cuma boleh masuk waktu siang lepas tu kena balik ke thailand

awangbok posted on 29-12-2012 07:58 PM
tempat yang dilawati

sampai kesempadan burma. cuma boleh masuk waktu siang lepas tu kena balik k ...

best nye..
aku plan nk ke kl-bangkok-chiangmai-kl
ok x?
bangkok-chiangmai tu, by tren.

salam all, tumpang tanya.. pegi selatan thai ni tak bahaya ke ek, yg kes bom2 apa sumer tu..

puanserama posted on 26-2-2013 09:33 AM
salam all, tumpang tanya.. pegi selatan thai ni tak bahaya ke ek, yg kes bom2 apa sumer tu..

bahagian yg bergolak adalah yala , pattani . seboleh bolehnya jagan pergi la sana. baru baru ni saya p rasanya ok tak lah teruk sangat , cuma banyak roadblock. kalau nak ke yala atau pattani elak masuk kampung kampung. kalau setakat bandar pattani, dan yala atau golok sewaktu saya p 2 minggu sudah keaadaan terkawal.

dari hatyai ke chiangmai keadaan keselamatan adalah sama macam msia. polis thailand dan orang thailand sangat peramah.

awangbok posted on 26-2-2013 05:08 PM
bahagian yg bergolak adalah yala , pattani . seboleh bolehnya jagan pergi la sana. baru baru ni  ...

icic.. thanks for the infos.. lepas tu last question.. perak sempadan dgn siam gak kan, so buat border pass je boleh tak.. walaupun nak masuk nyer dari kedah.. bukan dari perak..

Follow Us
puanserama posted on 27-2-2013 10:20 AM
icic.. thanks for the infos.. lepas tu last question.. perak sempadan dgn siam gak kan, so buat bo ...

boleh tak ada masaalah nakbuat border. border hanya boleh masuk setakat 60 km dari pintu masuk. kena keluar ikut pintu masuk. nak bawa kereta sendiri ke thaiand pastikan ada gran kereta dan insuran. 60 km dari pintu masuk bukit kayu hitam hanyalah setakat hatyai. lebih dari tu kena pakai passport. sebelu masuk anda kena isi borang pengenalan diri. senang cerita bayar rm 2 dekat money changer di changlun suruh depa buat borang pengenalan diri.

teringin gak journey mcm ni. Tp masalahnya kami semua perempuan. Selamat tak?

awangbok posted on 27-2-2013 11:00 AM
boleh tak ada masaalah nakbuat border. border hanya boleh masuk setakat 60 km dari pintu masuk. ke ...

saya ada berangan dengan kekawan hari itu untuk road trip KL-hatyai.

waktu bila waktu sesuai cross sempadan karena kami plan bertolak lepas kerja hari jumaat sebegitu dan pergi untuk weekend sahaja.

Vokuro posted on 27-2-2013 03:28 PM
saya ada berangan dengan kekawan hari itu untuk road trip KL-hatyai.

waktu bila waktu sesuai cr ...

masa yang sesuai untk cross ke thailand melalui dannok hari jumaat, sabtu dan ahad adalah awal pagi pukol 6 - 7. time ni tak sebok
pukol 8 pagi - 10 pagi keadaan amat sebok diborder. nak chop passport kena beratur panjang.

time nak balik bermaksud dari dannok thailand ke bukit kayu hitam. masa sebok dari pukul 6 ptg ke 8.30 malam dan dari pukol 11 - 12 tengah malam. hindarkan waktu waktu tersebut

ini juga terpakai untuk cuti umum.
ni semua ikut pengalaman  saya sepanjang berurusan di sini

awangbok posted on 27-2-2013 03:39 PM
masa yang sesuai untk cross ke thailand melalui dannok hari jumaat, sabtu dan ahad adalah awal pag ...

oh begitu, dekat sempadan itu ada tak hotel2 choi untuk berenti tidur sementara tunggu pagi?
jikalau kami bertolak lepas kerja yakninya awal mlm , sepastinya kami akan sampai awal pagi, adalah lebih aman untuk tidur dahulu sebelum meneruskan perjalanan sehening subuh supaya tiada lah sampai sana dok ting tong2 mengantuk.

Vokuro posted on 27-2-2013 04:33 PM
oh begitu, dekat sempadan itu ada tak hotel2 choi untuk berenti tidur sementara tunggu pagi?
jika ...

changlon banyak hotel. changlon ke bukit kayu hitam dalam 8 km saja.

awangbok posted on 27-2-2013 05:49 PM
changlon banyak hotel. changlon ke bukit kayu hitam dalam 8 km saja.

agree t-hotel changloon tu sepelaung je dari border.. harga pun okay.. cuma nya for the same price u can get better hotel in hatyai huhuhu...

ada sesipa naik flighte hua hin guna berjaya air dari subang, flight itu kelihatan kecik selamatkah di udara

sy pernah cros borde petang di kayu hitam x sesak mana ngam2 kul 5 di border dan 6 pm di hatyai terus cr hotel, 3 hari
dan balik lalu padang besar kul 5 ptg hari biasa je, selepas itu pergi changloon bermalam dalam kereta yg diparking depan hotel, seriaau jugak spt ada hantu2 di balik2 pokok /bunyi burung hantu, tapi mmg mlm itu rate hotel dinaikan harga sbb esoknya start cuti sekolah, ramai berbondong masuk hotel, ai tidur dlm keta dari 10 pm sedar2 sudah siang jan 7.30 serta merta drive cari reakfast dan menuju perlis area

ninja boy posted on 28-2-2013 12:07 AM
ada sesipa naik flighte hua hin guna berjaya air dari subang, flight itu kelihatan kecik selamatkah  ...

pada saya hua hin tak sehebat tempat lain. makanan islam ada tapi tak banyak.
dalam hati saya tertanya tanya kenapa orang p hua hin.
kalau prachuap kirikhan lagi best pantainya.
yang pasti bandar ni kurang sebok berbanding bangkok .(2 jam dari hua hin)

awangbok posted on 28-2-2013 07:58 AM
pada saya hua hin tak sehebat tempat lain. makanan islam ada tapi tak banyak.
dalam hati saya ter ...

awang, berapa hari ya perlu utk pusing habis hua hin..lokasinya dekat2 atau macam mana?

melur_30 posted on 28-2-2013 08:16 AM
awang, berapa hari ya perlu utk pusing habis hua hin..lokasinya dekat2 atau macam mana?

pertama saya kena tau apa yg dalam fikiran utk dilihat di hua hin.
rasanya tak banyak tempat di sini.

awangbok posted on 28-2-2013 09:26 AM
pertama saya kena tau apa yg dalam fikiran utk dilihat di hua hin.
rasanya tak banyak tempat di s ...

tempoh hari ke hua hin, awang singgah ke mana aje? any suggestion utk hua hin?

melur_30 posted on 28-2-2013 09:56 AM
tempoh hari ke hua hin, awang singgah ke mana aje? any suggestion utk hua hin?

saya pergi pantai, pising bandar yang tak berapa luas tu, pergi  naik gajah , pergi bukit ada kera, makan salmon yg murah murah.

tapi rasanya kalau saja nak melawat thailand, phuket, krabi, bangkok, chiangmai lagi best.

saya rasa anak saya pun tak gembira melawat hua hin. naik gajah di chiangmai lagi best, kalau minat pantai , pantai yg sunyi di ao noi prachuap pantai lagi best, island hoping krabi dan phuket lagi seronok. nak beli permata murah di chiangmai dan sempadan burma (maesai ) nak shopping baju murah dan alat komputer dan elektrik murah di phatip plaza bangkok lagi best. compare pantai antara koh samui dan phuket i lebih prefer phuket sebab banyak makanan islam. kok samui jauh dan terpencil