CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2389|Reply: 5

Mangsa yang ditipu. minta pendapat...

as salam
nk minta pandangan dan pendapat dr porumer.

telah berlaku satu excident pada 1.1.2013 yang lepas diantara kereta saya dan sebuah motosikal dimana motosikal tersebut telah melanggar bahagian belakang kenderaan saya. setelah berbincang owner motosikal tersebut berjanji akan membayar ganti rugi dan meminta supaya saya tidak membuat report polis.

diantara sebab owner xnk membuat report polis disebabkan :-
(1). lesan beliau mati
(2). baru start kerja

masalah skarang saya masih tidak mendapat ganti rugi tersebut sehingga ke hari ini. saya bertekad untuk membuat laporan polis jika hal ini terus berlarutan. so saya nk minta pendapat forumer sume yg sudi membantu saya

(1). pada pengetahuan saya report boleh dilakukan pada 24jam selepas kejadian. masih boleh ke jika saya hendak membuat report jika kes ini telah berlarutan sebulan setelah kes ini terjadi.

(2). jika saya hendak saman owner motosikal atas perbuatan menipu ke atas saya macamanakah caranya. saya perlu adukan kepada siapa setelah saya mendapat surat report dari balai polis.

sekian terima kasih.

Adush ... sepatutnya buat lapuran polis dahulu , kemudian jika nak ambil tindakan ada tidak , maka tidak menjadi soal ...

Boleh saja buat lapuran polis kemudiannya tetapi lapuran hendak di olah dengan isi kata yang lain ...
Maknanya bukan lapuran kemalangan tetapi lapuran engkar janji ...

kes cm aku je.

betul aa.. patut lepas excident, buat report. incase macam sekarang, orang tu tak bayar, ko senang nak buka kes. kalau dia bayar, ko boleh batalkan report tu. jika ada bukti, gambar masa excident tu, plat no motor apa semua, mungkin ko boleh guna untuk gertak orang tu. 'tak nak bayar, ko report polis dengan bukti..' lebih kurang macam tu aa.

ok..tq sume....

Follow Us